Naujienos / lrytas.lt
Išplėstinė paieška >>
Gaukite lrytas.lt naujienas kiekvieną rytą
Komentarai (0)
Vardas
El. paštas
Komentaras (iki 3000 simbolių)
Išklausykite
2014-07-30 12:54

Prie ežero gyvenantiems senoliams vasara kasmet virsta košmaru

175|2

Mano tėvukai gyvena Švenčionių rajone, jiems priklauso nedidelis ežero pakrantės ruožas prie namų. Ir kiekvieną vasarą, kai tik prasideda karščiai, prasideda ir jų kančios. Skaudu žiūrėti, kaip jie kankinasi dėl savo geros širdies, nesutikę užsitverti ir spygliuota viela apjuosti pakrantės ruožo, leidę visiems norintiems maudytis, kaitintis saulėje ir mėgautis vasaros teikiamais malonumais, neprašydami už tai nieko, išskyrus truputį supratingumo ir pagarbos.


2014-07-30 12:53

Palanga nuvylė: kodėl į paplūdimį neleidžiama vestis šuns?

182|2

Dukra mane įkalbėjo paimti iš prieglaudos kalytę ir beveik pusantrų nuostabių metų nei sykio dėl to nepasigailėjau. Kora – barzdota mišrūnė gintaro spalvos akimis, siekianti man vos aukščiau kelių – buvo tai, kas, atrodo, padėjo iš naujo atrasti seniai pamirštus dalykus: kaip nuostabiai pušyne už daugiabučių ankstyvą rytą pavasariais čiauška paukščiai, kokie purūs ir akinamai balti sniego patalai, kol jų dar nesumindė skubančiųjų į darbus kojos, koks neapsakomai švelnus ir plazdenantis rūkas kyla virš žemės ankstyvo rudens vakarais.


2014-07-29 14:33

Trims moterims atostogas Nidoje sugadino storas juodas plaukas

206|2

Liepos 16 d. su mama ir sese nuvažiavome poilsiauti į Nidą. Atvykusios ir išsikrovusios daiktus nusprendėme nueiti į „restoraną“ pavalgyti (nuo šiol šis restoranas kabutėse). Atsisėdome lauke esančioje restorano dalyje. Greitai pribėgo padavėja ir padavė meniu. Kol rinkomės, ką užsisakyti, pastebėjome ant stalo kompaniją „draugiškų“ skruzdėlių.


2014-07-29 14:07

Viengungio išpažintis: laimė, kad neįlipau į tą duobę

287|2

Visi tik ir kalba apie šeimos institucijos svarbą, tačiau retai kada užsimenama apie žmones, ypač — vyrus, kurie savo noru gyvena vieni. Man 38 metai ir esu viengungis. Gyvenu vienas ir nepalaikau jokių ilgalaikių santykių. Tai — mano sąmoningas pasirinkimas. Kai išsikrausčiau gyventi atskirai nuo tėvų, man buvo 20 metų. Ne santykiai tada rūpėjo. Studijavau (turbūt kaip ir dauguma studentų — nelabai tvarkingai) ir daug linksminausi. Draugai, klubai, vakarėliai, merginos — tikrai jaučiausi patenkintas.


2014-07-29 07:15

Kavinės darbuotoja rėžė, ką mano apie niurzgančius klientus

186|2

Skiltyje „Bendraukime“ esu rašiusi apie restoranų problemas. Dirbu šioje sferoje gana ilgai, ir teko susidurti su įvairiomis situacijomis – tiek tarp bendradarbių, tiek tarp darbuotojų ir klientų, kurias reikia spręsti iš karto! Tik galiu viena pasakyti: žmonės taip elgdamiesi parodo savo mentalitetą.


2014-07-28 16:53

Mokytoja neištvėrė: beraščius ugdo visai ne kompiuteriai!

120|2

Esu mokytoja. O tuo pat metu ir išmirštančios kartos atstovė – labai daug skaitau, tik skaitymo malonumą galiu sau leisti vis rečiau ir rečiau. Tam netrukdo nei buitis, nei gyvenimo ritmas – kam kam, o jau skaitymui aš visada galiu ištaikyti laisvą valandėlę. Blogiausiu atveju skaitau naktimis, kada namiškiai miega.


2014-07-28 11:43

Man koktu nuo tobulojo Vilniaus ir tobulų jo gyventojų

597|5

Iš anksto giliai atsiprašau tų sostinės gyventojų, kurie dar nepamiršę, kad tėra vos antroji-trečioji karta „nuo žagrės“. Bet noriu tiesiai šviesiai kreiptis į visus likusius. Kas jus verčia jaustis pranašesniais už mus, mažų miestelių gyventojus? Kodėl vos nusipirkę butą sostinėje ir įsiskolinę bankui visam likusiam gyvenimui, jūs pradedate reikšmingai riesti nosis ir iš aukšto žiūrite į likusią Lietuvą?


2014-07-28 10:05

Spektaklis apie vėžį tapo pranašišku jo aktoriams ir žiūrovams

56|2

Perskaičiusi Audronės Urbonaitės straipsnį apie žmogų, kuris nusižudė, sužinojęs, kad jam neva ketvirtos stadijos vėžys, prisiminiau ir savo patirtį fronto linijoje, kurios pavadinimas, anot rašytojos Jurgos Ivanauskaitės, – „Pragaro sodai“. Pagal žiaurumą onkologines ligas galima lyginti su fašizmu, o nuosprendį išgirdus diagnozę – su kurtinančiu bombos sprogimu. Viltis susigūžia į kamuoliuką, ir reikia nemenkų dvasinių pastangų, kad ji vėl išskleistų sparnus.


2014-07-25 16:34

Vilniečius Šventojoje glumina įžūlių nudistų kolonija

497|5

Šią savaitę atostogauti į Šventąją atvykusi vilniečių pora negali atsipalaiduoti. Mat prie jų gyvenamos vietos esančią paplūdimio atkarpą užkariavo nudistai. Jie deginasi, vaikšto ir eina maudytis nuogi, nors toje vietoje paplūdimys skirtas visai šeimai. Ten pat stovi ir ženklas, nurodantis, jog paplūdimys – bendras. „Mes čia jau trečia diena kaip ilsimės, ir esam ties riba, kur baigiasi bendras pliažas ir prasideda moterų pliažas. Ir bendrajame pliaže tiesiog įžūliai eina maudytis nuogi, nekreipdami dėmesio, kad aplinkui yra vaikų“, - skundėsi vilnietė, nenorėjusi atskleisti savo vardo.


2014-07-25 16:33

Rūpintis sena motina man yra kankynė

536|2

Vaikų pareiga — tėvams pasenus jais rūpintis. Dabar senelių namai brangūs ir dažnai nekokybiški, slaugę įpirkti taip pat sunku, tad belieka rūpintis pačiam. Senovėje buvo kitaip — „ant rogučių ir į mišką“... Man 56 metai, o gyvenu su mama. Jai šį rudenį sueis 80 metų. Mama sėdi invalido vežimėlyje, visai nejudina kojų, o rankas – sunkiai. Sutrikusi kalba: šneka iš lėto, sunku suprasti, ką sako. Senatvinis marazmas irgi daro savo — jau senokai girdėjau iš jos blaivų ar protingą sakinį.