Naujienos / lrytas.lt
Išplėstinė paieška >>
Gaukite lrytas.lt naujienas kiekvieną rytą
Komentarai (0)
Vardas
El. paštas
Komentaras (iki 3000 simbolių)
Rinkos pulsas
2014-12-19 18:13

Rusijos prezidento patarėjas prognozuoja 10 proc. infliaciją

Infliacija Rusijoje, 2014 metų duomenimis, gali sudaryti apie 10 proc. Tokią informaciją penktadienį pateikė Rusijos prezidento patarėjas Andrejus Belousovas. Apie tai praneša laikraštis „Kommersant“.


2014-12-19 16:27

Baltarusijoje - paniška valiutų keityklų apgultis

43|2

Baltarusijos žmonės, apimti panikos dėl drastiško Rusijos rublio kurso smukimo, penktadienį skubėjo nusipirkti užsienio valiutos, baimindamiesi, kad jų šalies valiuta bus devalvuota. Dėl paniškos bankų ir valiutos keityklų apgulties Baltarusijos centrinis bankas paskelbė „laikiną“ 30 proc. mokestį visų užsienio valiutų pirkimo operacijoms.


2014-12-19 15:59

Moterų ir vyrų nelygybė – ekonomiškai naudinga

1

Netikėta? Nieko panašaus, šitaip galvoja daugybė žmonių. Tarkim, jauna, išsilavinusi pora susilaukia vaikelio. Kadangi dažniausiai mama uždirba mažiau nei tėtis, vaiko priežiūra ir laikinas pasitraukimas iš darbo rinkos tampa jos pasirinkimu. Jau nekalbant apie tai, kad tradiciškai, stereotipiškai ji jaučia spaudimą tai padaryti, nors gal ir nenorėtų. Tačiau šeimai tai ekonomiškai naudinga. Arba moteris, kuriai siūlomos aukštesnės pareigos. Ji svarsto ar sugebės suderinti darbą ir šeimos pareigas ir dažnai nusprendžia pastarųjų naudai – juk uždirba vyras. Vėlgi šeimai tai ekonomiškai naudinga. Tačiau tik tuo metu.


2014-12-19 15:57

Virtų dešrelių etiketėse vietoj paršelių atsirado jautukai

9|17

Lietuviai – ir taupūs, ir išrankūs. Pirkdami mėsą, jie žvalgosi jos arba pačios pigiausios, arba perka maistingiausius jos gaminius, nepaisydami kainos. Vis dėlto jautienos ir jos gaminių pasiūla mūsų šalies prekybos centruose yra labai menka. Juk nusibosta skaityti etiketes ant rūkytų ar vytintų dešrų, kol akys aptinka gaminį iš jautienos? Ar bent jau su jautiena?


2014-12-19 15:56

Šalys – rekordininkės, kuriose kainos įvarydavo infarktą

9

Rusijos finansų ministras Antonas Siluanovas penktadienį pasakė, kad rublis neabejotinai sustiprės kitų metų pradžioje, informuoja „Reuters“. Jis taip pat patvirtino, kad ministerija pardavinėja užsienio valiutą ir kitų metų pradžioje gali nusipirkti tam tikrą jos kiekį savo reikmėms. Sunku pasakyti, ar tai padės išvengti rublio lyties keitimo operacijos ir pavirtimo kapeika, tačiau visos centrinio banko pastangos sustabdyti jo ritimąsi žemyn vaisių nedavė. Kol dar rublis nepasiekė užfiksuotų hiperinfliacijos rekordų, prisiminkime, kokius sukrėtimus šioje srityje patyrė kitos šalys, tarp jų ir Lietuva, per praėjusį šimtmetį.


2014-12-19 15:35

Vokietijos eksporto apimtys į Rusiją smuko 20 proc.

Vokietijoje gaminamų prekių, eksportuojamų į Rusiją, apimtys per šiuos metus sumenko 20 proc. Tokias prognozes penktadienį pateikė Vokietijos ekonomikos rytų komiteto pirmininkas Eckhardas Cordesas. Pareigūnas pridūrė, kad jeigu rublis ir ateinančiais metais išliks silpnas, tuomet susidariusi situacija gali nesikeisti.


2014-12-19 15:16

Turizmo departamentas turės naują vadovę

14|2

Gruodžio 19 dieną įvyko konkursas Valstybinio turizmo departamento prie Ūkio ministerijos (VTD) direktoriaus pareigoms užimti. Konkurso nugalėtoja prie įstaigos vairo turėtų stoti sausį. Pastaruoju metu departamentui vadovavo direktoriaus pavaduotojas Juozas Raguckas, pakeitęs vadovo poste Raimondą Balnienę.


2014-12-19 15:15

Kaunas džiūgauja – baigtas dar vienas svarbus projektas

39|18

Prieškario metais Kaune, Savanorių prospekto pradžioje įrengtos estakados nebebaugins vairuotojų – ši atkarpa jau suremontuota ir leista važiuoti visiems automobiliams. Tiesiant gatvę ant kalvos šlaito buvo įrengtos dvi 20 ir 29 metrų ilgio estakados, tačiau betoninės konstrukcijos aptrupėjo, o metalinės - pažeistos korozijos. Naujos plačios gatvės Kauno centre prireikė 1930 metais pastačius Vytauto Didžiojo tiltą.


2014-12-19 14:19

Rublis smigo, dovanų liko seksas

43| 

Kokios Naujųjų metų šventės laukia Rusijos, kai vietos valiuta pastarąją savaitę smarkiai atpigo? Vieniems – liūdnos, o kitiems galbūt ir visai malonios. Rusijoje įprasta rengti prabangius šventinius vakarėlius ir pasikviesti į juos aukščiausio lygio žvaigždes. Bet šie metai bus išimtis. Mat smarkiai pingant rubliui ir stojant šalies ūkiui, vakarėlių šeimininkai nusprendė smarkiai pataupyti.


2014-12-19 14:18

Kurie lietuviški gaminiai įvertinti aukso ir sidabro medaliais?

4|30

Mėsos gaminiai, sudėtingos technologijos audiniai ar gamybos įrenginiai – tokie Lietuvos gamintojų kūriniai tampa konkurso „Lietuvos metų gaminys“ nugalėtojais, kurie galės savo produktus papuošti aukso ar sidabro medaliais. Šiemet tokiu titulu įvertinta ir Kristijono Donelaičio „Metų“ faksimilė, už kurią aukso medalis atiteko bendrovei „Petro ofsetas“.


Populiariausi per 24 val.