Naujienos / lrytas.lt
Išplėstinė paieška >>
Gaukite lrytas.lt naujienas kiekvieną rytą
Komentarai (0)
Vardas
El. paštas
Komentaras (iki 3000 simbolių)
Rinkos pulsas
2014-08-20 13:34

Šveicarai atsisakė padėti Europos augintojams

Šveicarija atsuko nugarą ES gamintojams ir augintojams, kai šie paprašė pagalbos patenkant į Rusijos rinką. Kai kurie Europos vaisių ir daržovių augintojai kreipėsi į Šveicarijos valdžią su prašymais sertifikuoti jų produkciją. Tokiu būdu ES produkcija galėjo pasiekti Rusiją. Šveicarija nėra patekusi į šalių, kurioms Rusija taiko importo draudimą, sąrašą.


2014-08-20 13:34

Malta neatsigina pasų pirkėjų

7

Maltos mėginimai pardavinėti pasus pasiteisino su kaupu. Paskelbus kvietimą įsigyti Maltos, o kartu ir ES piliečio pasą, atsirado 200 norinčiųjų.


2014-08-20 11:04

Siūlo mažiau apmokestinti knygas

4

Startuojant naujam politiniam sezonui pasipylė siūlymai mažinti Pridėtinės vertės mokestį (PVM) kai kurioms prekėms.


2014-08-20 10:10

Premjeras: pieno perdirbėjai pasielgė negražiai

45|2

Premjeras Algirdas Butkevičius subarė pieno perdirbėjus, kurie vos Rusijai įvedus sankcijas sumažino supirkimo kainas pieno gamintojams.


2014-08-20 09:03

Eksporto skatinimo pinigais keliaus į Rusiją

11

Kas trečią litą, skirtą naujų rinkų paieškoms, įmonės žada panaudoti parodoms Rusijoje, kuri Ūkio ministerijos dokumentuose vis dar yra viena iš prioritetinių eksporto krypčių. Iš 311 paraiškų, pateiktų pagal ES paramos priemonę „Naujos galimybės“, – 133 paraiškos susijusios su dalyvavimu Rusijoje vykstančiose parodose. Tik dvi bendrovės – UAB „Švenčionių vaistažolės“ ir UAB „Alma littera“ – pareiškė, kad atsižvelgdamos į pasikeitusias aplinkybes parodose Rusijoje jos veikiausiai nebedalyvaus.


2014-08-20 08:50

Daržovių augintojai embargo aidą išgirs po mėnesio

6| 

Verslo atstovai prognozuoja, kad tikrieji Rusijos sankcijų padariniai daržovių ir vaisių įmonėse išryškės jau po mėnesio, o visiškai pakeisti rinką gali prireikti ir metų ar dvejų. Vyriausybė patvirtino Ūkio ministerijos parengtą 2014-2015 m. veiksmų planą, kuriuo siekiama įvairinti Lietuvos eksportą ir sumažinti Lietuvos įmonių nuostolius dėl Rusijos paskelbtų sankcijų. Tačiau numatomos priemonės – gana lėto veikimo.


2014-08-20 08:43

Lietuviškas verslas: lavoninė kino teatre

43|2

Besigydantieji sanatorijoje „Pušyno kelias“ pratinami ir prie minčių apie amžinybę. Pro sanatoriją nuolat zuja karstus vežiojantys katafalkai, nes apsukrūs verslininkai kažkokiu būdu sugebėjo greta esančiame kino teatre įrengti ir lavoninę. „Kino teatras su balzamavimo, mirusiųjų laikino saugojimo ir paruošimo patalpomis.“ Manote, kad tai sakinys iš kokio siaubo romano? Ne, tokiu pastatu gali pasigrožėti kiekvienas, jo adresas – Pušyno kelias 25.


2014-08-20 08:41

Turistai iš Rusijos baiminasi, ar Lietuvoje jų niekas neskriaus

50

Rusijos smūgius pajuto ne tik šalies maisto produktų gamintojai. Nuostolius ir tirpstančius turistų srautus iš šios kaimyninės valstybės skaičiuoja ir Druskininkai, kuriuose tiek vasarą, tiek per Naujuosius metus lietuvių kalbą goždavo rusų šnekos. Druskininkų verslininkai neslėpė: ši vasara kur kas liūdnesnė už praėjusią. Turistų iš Rusijos, kurie į kurortą vykdavo mėgautis sveikatinimo procedūromis, bus apie 15–20 proc. mažiau nei pernai.


2014-08-19 17:55

Rusija spiria lauk ir užsieninius drabužius

130

Kremlius plečia draudimų sąrašą: nuo maisto – prie drabužių, avalynės ir tekstilės. Užsienio gamintojai Rusijoje nebegalės gauti valstybinių užsakymų. Rusijos sankcijų šoką maisto pramonei iš šalies stebėję tekstilės ir drabužių gamintojai jau ir patys sunerimo: Maskva paskelbė uždraudžianti drabužių, trikotažo, tekstilės, odos gaminių ir kailių iš užsienio importą.


2014-08-19 17:41

Rusai sunerimo: bandyta įvežti lietuviškus vaisius ir daržoves

95|

Baltarusijos-Rusijos pasienyje sulaikyti vaisiai ir daržovės iš Lietuvos ir Lenkijos, kurių kilmė buvo suklastota. Tai skelbia Rusijos žiniasklaida. Mūsų šalies verslo atstovai spėja, kad taip galbūt bando pasipelnyti tarpininkai Baltarusijoje. „Kai kurios Europos Sąjungos šalys į Baltarusiją pradėjo gabenti produkciją nenurodydamos tikros jų kilmės. Pavyzdžiui, rašo, kad produktai iš Makedonijos, tačiau iš tiesų jie yra iš Lenkijos ir Graikijos“, - cituojamas „Rosselchnoznadzor“ vadovas Sergejus Dankvertas.


Populiariausi per 24 val.