Gaukite lrytas.lt naujienas kiekvieną rytą
Komentarai
Vardas
El. paštas
Komentaras (iki 3000 simbolių)
Istorija
2015-11-27 17:29

Molenbekas. Kaip upelis prie malūno pavirto džihadistų irštva?

17|5| 

Dar prieš kelias savaites šis beveik niekam nežinomas pavadinimas dabar linksniuojamas viso pasaulio žiniasklaidoje. Pasirodo, Molenbekas – tai ne tik vienas iš Belgijos sostinės Briuselio rajonų, bet ir radikalių islamistinių idėjų sklaidos centras, didžiausia teroristų irštva Vakarų Europoje. Po kruvinų išpuolių Paryžiuje paaiškėjus, kad dalis juos organizavusių ekstremistų gyveno Molenbeke, pastarosiomis dienomis šiam imigrantų rajonui skiriamas ypatingas policijos bei valdžios dėmesys.


2015-11-27 17:24

Karalienės Luizės žingsnius primena medžiai ir pastatai

2|31

Klaipėdos valstybinis dramos teatras netrukus žiūrovus pakvies į pirmąjį spektaklį atnaujintose patalpose – Gyčio Padegimo režisuotos filosofo ir rašytojo Arvydo Juozaičio istorinės dramos „Karalienė Luizė“ premjerą. Pastatymo veiksmas rutuliojasi Mažojoje Lietuvoje. Ar čia dar liko ženklų, primenančių Prūsijos Madona tituluojamos valdovės žingsnius jos karalystei tragiškomis akimirkomis ? Kūrėjai ir istorikai tvirtina kad jų netrūksta.


2015-11-26 15:21

Kilmingos giminės palikimas Antazavėje – išdidi bažnyčia

4|19

Šios bažnyčios statybomis rūpinosi iškilūs žmonės, turėję net grafų titulą. Kilminga giminė ne tik Zarasų krašto apylinkėse, bet ir Lietuvos istorijoje užėmė labai svarbią vietą. Tai grafai Pliateriai, kurie pagal Lauryno Gucevičiaus projektą prie Zalvio ežero iš pradžių pastatė dvarą, o po to ir bažnyčią.


2015-11-25 17:12

Stasys Šilingas: jis – antras žmogus po Jono Basanavičiaus

2

„Apie Stasį Šilingą reikia kalbėti ne tik kaip apie valstybės kūrimo organizatorių, bet ir kaip apie žmogų, kuris bandė suteikti atsikuriančiai Lietuvos valstybei visiškai naują turinį“, – minint Lietuvos valstybės kūrėjo, Valstybės Tarybos pirmininko, teisingumo ministro, teisininko ir visuomenininko S.Šilingo gimimo 130-ąsias metines, LRT RADIJUI sakė Mykolo Romerio universiteto profesorius Alfonsas Vaišvila.


2015-11-24 18:11

Pažvelkite į nuostabų XIX amžiaus Vilnių nuo aukštumų

17|15

Kaip Vilnius atrodė XIX amžiuje, kuo gyveno miestiečiai? Tai vilniečiai gali sužinoti tik J.Čechavičiaus dėka. Mat jis ištisus du dešimtmečius buvo vienintelis Vilniaus fotografas, kūręs atvirame ore. Anot fotografo kūrybos tyrinėtojo Dainiaus Junevičiaus, tuo metu J.Čechavičiaus darytos Vilniaus nuotraukos yra išskirtinės. Kiti miestai tokių neturi. Tad sostinė jomis pagrįstai gali didžiuotis.


2015-11-22 17:12

Avys ir vilkai. Kas pakels Europą kovai už išlikimą?

204|8

„Jie pakels kalaviją, kai tik mes jį numesime!“. Taip apie būsimąjį Vakarų ir Rytų civilizacijų susidūrimą dar XX a. pradžioje rašė vokiečių filosofas ir istorikas Oswaldas Spengleris. Šiandien Europa jau riaugėja visiškai nekontroliuojamais atvykėlių srautais su tarp jų įsimaišiusiais teroristais (o juk pritariančių „pasaulinio kalifato“ idėjai daug daugiau), ją viens po kito purto kruvini džihadistų išpuoliai.


2015-11-22 15:52

Pavargusi Janapolės bažnyčia sulaukė jaunystės eliksyro

2|15

Sunku patikėti, kad miestelis, savo dydžiu lyg pakelės vietovė netoli tokio Žemaitijos centro kaip Varniai, iš tiesų saugo labai gilią apylinkių apgyvendinimo istoriją. Pirmosios rastos gyvenvietės šalia Janapolės, anksčiau vadintos Viržuvėnais, siekė net mezolito laikus, o viename kalne rastas ir žynio kapas iš akmens amžiaus.


2015-11-20 12:08

Maidano dienoraštis. Ukrainos istorija – žmogiška ir gyva

8

Gandai vienas už kitą baisesni, bet ir tikrovė baisi – šiandien Mykolo aikštėje nužudyti du autoinspektoriai. Kodėl? Kam to reikia? Aišku, yra čia ir Maskvos ranka, stumianti Ukrainą į ypatingąją padėtį. O Europos užsienio reikalų ministrai jau trečia valanda sėdi pas Janukovyčių ir įkalbinėja jį deryboms.


2015-11-19 17:05

Vilniaus gimnazistams – gyvos žydų istorijos pamokos

1|4

Vilniaus Šolomo Aleichemo ORT gimnazijos moksleivius įtraukė dar vienas tarptautinis projektas,ž. Jame dalyvauja ir svečiai iš Ispanijos, Lenkijos, Suomijos, Slovakijos, Graikijos, Italijos, Turkijos.


2015-11-16 08:20

Nekropolis prie Kremliaus sienos: politinio nekrokulto apraiška

19|3

1982 m. lapkričio 15 d. Sovietų Sąjunga laidojo ilgametį genseką Leonidą Brežnevą, kuris dėl begalės ligų paskutiniaisiais savo gyvenimo metais veikiau priminė gyvą lavoną nei savarankišką „šeštadalio pasaulio“ lyderį.


Populiariausi per 24 val.