Naujienos / lrytas.lt
Išplėstinė paieška >>
Gaukite lrytas.lt naujienas kiekvieną rytą
Komentarai (0)
Vardas
El. paštas
Komentaras (iki 3000 simbolių)
Istorija
2014-10-31 16:30

Vytautas Didysis greičiausiai mirė ne nukritęs nuo arklio

3|2

Prieš 584 metus Trakuose spalio pabaigoje mirė Vytautas Didysis. Kokie buvo paskutiniai tam laikmečiui neįprastai garbaus amžiaus – apie 80 metų – sulaukusio, tačiau karūnos nesulaukusio Lietuvos didžiojo kunigaikščio mėnesiai?


2014-10-31 16:29

20 žiauriausių viduramžiškų kankinimo įrankių

12|22

Manantys, kad šiuolaikinis pasaulis yra žiaurus, net neįsivaizduoja, koks jis buvo viduramžiais, rašo viralnova.com. Tais laikais vyko karai, įvairūs žygiai, sąmokslai, tad reikėjo įvairių priemonių nusikaltėliams kankinti ar informacijos iš karo belaisvių išgauti. Viduramžių budeliai ir kankintojai buvo išradingi – šiame straipsnyje aprašyta 20 jų naudotų įrankių, kurie tokie nehumaniški, kad sunku patikėti, jog jie iš tikrųjų galėjo būti.


2014-10-31 08:33

Trumpas dramaturgo gyvenimas liko paslaptingas kaip detektyvas

1|7

Kas iš tiesų buvo vos 29 metus gyvenęs Christophe‘as Marlowe – rašytojas, prisidengęs Williamo Shakespeare‘o slapyvardžiu? Laisvamanis rūsčios epochos menininkas, kurį sudorojo šventeivos? Atėjant režisieriaus Cezario Graužinio premjerai „Dr.Faustas“ pagal 16-ojo amžiaus anglų rašytojo Ch.Marlowe dramą „Tragiškoji daktaro Fausto istorija“, lrytas.lt pasidomėjo, kas žinoma ir rašoma apie paslaptingą autoriaus asmenybę.


2014-10-30 16:14

Kas didingą Aralo jūrą pavertė apgailėtina bala?

60|3

Apie beveik išdžiūvusią Aralo jūrą rašoma ir kalbama nuolat. Kadaise vienas didžiausių pasaulyje ežerų mūsų dienomis virtęs seklia bala - apgailėtina buvusios gamtos didybės parodija. Šiandien įprasta manyti, kad Aralo katastrofa ištiko dėl nenumatytų sovietų ūkinės veiklos padarinių, tačiau tai tėra mitas.


2014-10-29 13:46

Kernavėje ant piliakalnio kyla viduramžių miestelis

1|4

2016-ųjų vasarą į pagoniškosios Lietuvos sostinę Kernavę atvykusius svečius pasitiks atgijusi viduramžių miesto gyventojų buitis. Ant vieno iš penkių Kernavės piliakalnių įrengtame miestelyje-muziejuje po atviru dangumi, vadinamajame Skansene, lankytojai galės ne tik stebėti inscenizuotą senąją kasdienybę, bet ir patys tapti jos dalimi.


2014-10-28 12:57

Bajoriškų šaknų ieškotojai iš archyvų išstūmė mokslininkus

7|22

Lietuviai tapo panašūs į užgaidžią senę iš pasakos apie auksinę žuvelę. Toji nebenorėjo būti prasčiokė valstietė, užsigeidė tapti kilminga bajore. Tautiečiai bajoriškų šaknų suskato ieškoti ne prašydami auksinės žuvelės, o samdydami istorijos mėgėjus ir net profesionalus ar patys vartydami pageltusius lapus archyvuose. Kilmės šaknų ieškotojai taip užgulė Lietuvos valstybės istorijos archyvą, kad į jį neretai sunku patekti mokslininkams – vietos prie stalų būna užimtos, nes eilės prie archyvo susidaro anksti ryte, prieš atveriant atminties saugyklos duris.


2014-10-28 12:40

Sugrįžo legendinio Lietuvos paviljono Niujorke eksponatai

Dėl ekonominių sunkumų šalyje ir dėl prasidėjusio Antrojo pasaulinio karo Europoje buvo nutarta vertingiausius parodos eksponatus „laikinai palikti Jungtinėse Amerikos Valstijose išdalinant juos saugoti lietuviškoms įstaigoms ir organizacijoms“. Niekas tada nežinojo, kad tas „laikinai“ užtruks pusę amžiaus ir kad tai bus paskutinė paroda, kurioje Lietuva pasirodė kaip nepriklausoma valstybė.


2014-10-26 17:43

Pažangiausias žydų muziejus pabrėžia ne holokaustą, o gyvenimą

13

Žydų istorijos Lenkijoje tūkstantmetį per holokaustą nušlavė nacių Vokietija, o dabar naujas muziejus Varšuvoje pagerbia prarastą žydų bendruomenę, kuri buvo didžiausia ir gyvybingiausia pasaulyje. „Atkuriame tai, kas buvo visiškai sunaikinta“, – sakė Lenkijos žydų istorijos muziejaus, kurio pagrindinė ekspozicija atidaroma antradienį, direktorius Dariuszas Stola.


2014-10-25 14:46

Svečias iš Saudo Arabijos į Valdovų rūmus atvežė vertingų dovanų

1|5

Nacionaliniame muziejuje Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų rūmuose lankėsi pirmą kartą Lietuvoje viešintis neseniai paskirtas pirmasis Lietuvos garbės konsulas Saudo Arabijoje Mahfouzas Marei Mubaraku bin Mahfouzu. Svečias ne tik išsamiai susipažino su atstovaujamos valstybės istorija bei paveldu, tačiau ir pats prisidėjo prie istorijos puoselėjimo Valdovų rūmų muziejui dovanodamas du vertingus XVI–XVII a. žemėlapius.


2014-10-25 10:34

Lentvario dvaras ir jo parkas taps „dūšelių“ prieglobsčiu

1|5

Šeštadienį, spalio 25 d. grupė „Skylė“ kviečia į muzikinę kelionę po užmirštą, bet nuostabų Lentvario dvarą.


Populiariausi per 24 val.