Naujienos / lrytas.lt
Išplėstinė paieška >>
Gaukite lrytas.lt naujienas kiekvieną rytą
Komentarai
Vardas
El. paštas
Komentaras (iki 3000 simbolių)
Istorija
2015-03-06 21:45

V. Listjevo nužudymo byloje – ir Kauno mafijos šešėlis

6|6

Po ciniškos Boriso Nemcovo žmogžudystės prisiminta ir kita rusų įžymybė – televizijos laidų vedėjas, prodiuseris Vladislavas Listjevas. Jo nužudymo byla iki šiol neužbaigta. Šis šaltakraujiškas nužudymas prieš du dešimtmečius sujaudino ir Lietuvos visuomenę. Kai kuriais duomenimis, V.Listjevui užsakytą kulką galėjo paleisti garsus 1990-ųjų kriminalinio pasaulio tandemas iš Kauno.


2015-03-06 11:52

Japonų jūreivis atpažino prieš 70 metų nuskandintą šarvuotlaivį

4

Vienas buvęs Antrojo pasaulinio karo japonų jūrininkas ketvirtadienį pareiškė atpažinęs savo nuskandinto šarvuotlaivio, kuris buvo vienas didžiausių to tipo laivų, nuolaužas. Jas praėjusią savaitę netoli Filipinų krantų rado komanda, vadovaujama vieno iš IT milžinės „Microsoft“ įkūrėjų Paulo Alleno.


2015-03-06 09:33

Kaip italai pasėjo karo baimę, o po to sužavėjo lietuvius

3|4

„Kai atsisveikinę italų pilotai savo naikintuvais riedėjo į pakilimo taką, šalia stovinčiame Rusijos krovininiame lėktuve IL-76 pasigirdo rusiškas šūksnis: „Vania, žiurėk, Lietuva jau NATO narė!“ – taip aviatorius Jurgis Stanaitis prisimena Italijos karinių oro pajėgų parodomosios akrobatinės grupės „Frecce Tricolori“ vizitą Lietuvoje 1997 metais.


2015-03-05 12:15

Katynės melo istorija: kaip susimovė sovietų propaganda

305|2

Prieš 75 metus Katynės miške įvykdytas vienas šiurpiausių XX amžiaus nusikaltimų. Tai, kas 1940-ųjų balandžio 3-4 dienomis ten nutiko, Maskva daugelį dešimtmečių kategoriškai neigė. Tačiau kai kurios skerdynių detalės tikslinamos ir praėjus daugybei metų. Mat šis istorijos epizodas, kaip ir daugelis kitų, labai neparankus dabartiniam Kremliaus režimui. Priešingai visam likusiam pasauliui, SSSR politikai bei partinei linijai dirbantys istorikai nuolat tvirtino, kad kaltė už tūkstančių lenku karininkų žūtį tenka vokiečiams.


2015-03-05 09:31

Nuo atrasto Gariūnų piliakalnio stebėti priešai prie Neries

3

Piliakalnio atradėjas, Lietuvos archeologijos draugijos pirmininkas V.Vaitkevičius viliasi, kad įrašytas į Nekilnojamųjų kultūros paveldo vertybių registrą Gariūnų piliakalnis sulauks vilniečių dėmesio ir talkos, o po kurio laiko nuo jo galėsime grožėtis Neries vaizdais ir semtis stiprybės iš Lietuvos praeities.


2015-03-03 15:16

XVIII a. 2-osios pusės Gardinas – antroji LDK kultūros sostinė?

5

„Amžininkai Gardiną lygino su klestinčiais Vakarų Europos centrais, tokiais kaip Paryžius, Londonas“, – teigia dr. Jurgita Žąsinaitė-Gedminienė, parašiusi disertaciją apie XVIII a. antrosios pusės Gardiną. Pasak istorikės, ten atvažiuodavo paties karaliaus meilužės, į Gardino pobūvius buvo nepadoru eiti su senais, iš mados išėjusiais kontušais – reikėjo prancūziškų frakų.


2015-03-02 11:33

Kuo Rusijos degtinės pramonei nusipelnė chemikas D. Mendelejevas

6|2

„Alkoholinis gėrimas, dabar žinomas kaip degtinė, taip buvo pavadintas palyginti neseniai. Iki XVIII a. vidurio jis buvo vadinamas „vino“, ir šis žodis reiškė „grūdų vyną“. „Vodka“ iš pradžių jį imta vadinti neoficialiai. Aukštos kokybės aromatinė degtinė – atskiriant ją nuo prastesnės, daugiausia geriamos valstiečių, – buvo vadinama „nastojka“ (trauktine). Degtinės skonių diapazonas išsiplėtė XIX a. pirmoje pusėje“, – knygoje „Rusai: žmonės už valdžios fasado“ („Tyto alba“, iš anglų k. vertė Vitalijus Šarkovas) rašo Gregory Feiferis.


2015-02-26 18:47

Kaip Rusijoje internetas tapo ir galinga, ir mirtina jėga?

„Bandyti nuspėti ateitį yra tuščias sumanymas, bet matydamas labai dėsningą rusų elgesio tęstinumą aš pesimistiškai vertinu galimybes, kad mano vaikai pamatys Rusiją tampant tikra Europos dalimi, net jeigu artimiausioje ateityje atsisakys savo dabartinio kelio. Paskutinio XX a. dešimtmečio patirtis parodė bent tai, — jeigu apskritai ką nors parodė, — jog šalis yra per didelė ir jos charakteris pernelyg giliai įsišaknijęs, kad greitai pasikeistų.“, – knygoje „Rusai: žmonės už valdžios fasado“ („Tyto alba“, iš anglų k. vertė Vitalijus Šarkovas) rašo Gregory Feiferis.


2015-02-26 14:27

Žaliojo tilto statybos istorijos – juokingos ir graudžios

49|3

Viešojoje erdvėje laužomos ietys dėl aprūdijusių Žaliojo tilto skulptūrų visiškai neįsigilinus į statinio istoriją. Kad su praeitimi išmoktume atsisveikinti be pykčio, „Sostinė“ pateikia šio svarbaus sostinei statinio istorinės raidos bruožus.


2015-02-25 13:23

Sovietmečiu stotelės leido išlaisvinti architektų saviraišką?

Viešojo transporto stotelės – dažnai dėmesio neatkreipiantys miestų infrastruktūros elementai, tačiau prieš kiek daugiau nei 50 metų daugelis jų atrodė visai kitaip. Stotelės tapdavo būdu architektams išlaisvinti saviraišką sovietinės ideologijos rėmuose.


Populiariausi per 24 val.