Gaukite lrytas.lt naujienas kiekvieną rytą
Komentarai
Vardas
El. paštas
Komentaras (iki 3000 simbolių)
Istorija
2016-05-05 13:46

Ar Baltijos dugne aptiktas skenduolis – „Prezidentas Smetona“?

2

Klaipėdos universiteto mokslininkai patikrins, ko vertos žinios, kad Baltijos jūros gelmėse aptiktas skenduolis – tarpukariu Lietuvos pakrantes saugojęs garsusis karo laivas „Prezidentas Smetona“.


2016-05-05 09:06

Stalino komandosai ir rengė diversijas, ir užsiėmė kanibalizmu

51|5

Leidykla „Briedis“ išleido naują serijos „Antrasis pasaulinis karas“ knygą – A.Goguno „Stalino komandosai“ − apie Antrojo pasaulinio karo metais Ukrainoje ir kitur veikusius sovietinius partizanus. Dauguma esame girdėję apie sovietų partizanus – liaudies didvyrius, kurie aršiai kovėsi su fašistiniais grobikais. Tačiau realybė, tikroji istorija smarkiai skiriasi nuo viso to, kas buvo pasakojama sovietų istoriografijoje. Tik dabar pradedama kalbėti apie intrigas, mūšių vengimą, masinį plėšikavimą, prievartą, tarpusavio vaidus dėl moterų, visuotinį, ištisus mėnesius trunkantį girtuokliavimą ir net kanibalizmą. Pateikiame knygos skyrių „Ūkio objektų naikinimas“.


2016-05-04 09:26

Tyzenhauzų giminės istorija: statė dvarus ir gilino Nemuno vagą

6|3

Rimvydo Petrausko knygoje „Galia ir tradicija. Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės giminių istorijos“ pasakojama, kaip atsiranda ir išnyksta, kaip prisimenamos ir užmirštamos Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės diduomenės giminės. Kiekvienas skyrius – tai ir atskiros giminės istorija, ir su ja susijusio Lietuvos istorijos aspekto aptarimas.


2016-05-03 16:39

Gegužės 3-iosios konstitucija: modernios valstybės aušra

6|5

Prieš 225 metus, 1791 m. gegužės 3 d., Abiejų Tautų Respublikos (ATR) seimas balsų dauguma priėmė dokumentą, kuris savo forma ir turiniu atitinka konstitucijos sampratą. Tai vienas iš didžiausias aistras Lietuvos istorijoje keliančių istorinių dokumentų, nes konstitucijos autoriai ATR sustiprėjimą siejo su centralizuotos ir unifikuotos valstybės vizija.


2016-05-03 14:30

„Muziejų karas“ Lenkijoje įtraukė pasaulinius autoritetus

3|2

Lenkijos vicepremjeras bei kultūros ministras Piotras Glinskis pranešė, kad aštuonerius metus Gdanske statytas ir rudenį planuotas atidaryti Antrojo pasaulinio karo muziejus yra naikinamas. Spėjama, kad vyriausybė išsigando, jog Antrojo pasaulinio karo muziejus gali tapti puikia reklama jį sumaniusiai opozicinei Piliečių platformos partijai (PPP), ir nusprendė konkurentų planus sugriauti.


2016-05-03 14:22

Legendinė batų taisykla nebešvęs jubiliejaus sostinės centre

6

Iš miesto centro dingo dar viena nuo gūdaus sovietmečio veikusi įstaiga – ties Vilniaus ir Labdarių gatvių sankirta nebėra batų taisyklos, kuri kitais metais būtų pažymėjusi veiklos penkiasdešimtmetį. Skubi avalynės taisykla mena didybę sovietiniais laikais ir nykimą pastaraisiais metais, kai batsiuviai buvo priversti glaustis nedideliame kampe patalpų, kuriose kadaise plačiai karaliavo.


2016-05-03 01:04

Naujos ekskursijos po Kauną gidas – žydų mergaitės dvasia

2

Nuo šios savaitės kauniečiai ir miesto svečiai galės leistis į išskirtinį maršrutą po Kauną ir patys sau surengti ekskursiją „Dvasios gidas po senąjį Kauną“ ne po turistines senamiesčio vietas. Keliautojams ekskursijoje bus pasakojama intriguojanti Kauno ir Kaune gyvenusių žmonių istorija.


2016-05-01 15:08

Per stačiatikių Velykas sostinės sobore skamba nauji varpai

Į Skaisčiausiosios Dievo Motinos soboro Maironio gatvėje varpinę įkelti nauji aštuoni varpai, kurie turėtų skambėti jau šį sekmadienį, kai stačiatikiai švęs Velykas.


2016-04-30 17:12

Gedimino kalno šlaitas slinko jau ir prieš 600 metų

36|6|

Nugrius Gedimino pilies bokštas su visu kalnu ar nenugrius? Ir kas dėl to kaltas? Blogai supiltas kalnas ar nupjauti medžiai? Tai šiomis dienomis svarsto vilniečiai, stebėdami slenkantį Gedimino kalno šlaitą. Bandymų tvirtinti milžiną ir apsaugoti greta jo esančius statinius būta jau prieš gerus penkis šimtus metų.


2016-04-30 15:45

Nejaugi Egipto piramidžių paslaptis pagaliau įminta?

57|3

Egiptiečiai nemokėjo apskaičiuoti pusrutulio tūrio arba numatyti užtemimų, bet dėl to, regis, nė kiek nesijaudino. Jie apsieidavo be šito; jiems pavykdavo sukurti nuostabių dalykų ir turimomis žiniomis. Siūlome ištrauką iš Barbaros Mertz knygos „Raudonoji žemė, Juodoji žemė. Kasdienis gyvenimas senovės Egipte“.


Populiariausi per 24 val.