Naujienos / lrytas.lt
Išplėstinė paieška >>
Gaukite lrytas.lt naujienas kiekvieną rytą
Komentarai (0)
Vardas
El. paštas
Komentaras (iki 3000 simbolių)
Istorija
2014-07-31 17:27

Valerija Novodvorskaja: „Aš ištekėjusi už Putino“

3|5

Atsikeliu kartą ryte ir staiga susivokiu, kad jau beveik dešimtį metelių esu ištekėjusi už Putino, o tai, kas tarp mūsų vyksta, ir yra tikras klasikinis rusiškas vedybinis gyvenimas. Jis man algos neparneša, o aš jam pietų neverdu ir drabužių neskalbiu. Gyvenam kaip Stiva Oblomskis ir Dolė – nesisveikiname, bet kalbamės. O namai bendri: viena aštuntoji sausumos po Saule. O gal ir be Saulės. Kai aš jį pirmą kartą 1999-aisiais per televizorių pamačiau, jis kažkaip negerai, paslaptingai į mane pasižiūrėjo, ir tada supratau, kad kritau jam į akį.


2014-07-31 14:36

Kaip Rusijos caras prieš 100 metų nenoromis įsitraukė į karą

2|2

1914-ųjų liepos pabaiga ir rugpjūčio pradžia Rusijai buvo lemtinga. Po savaitę trukusių nesėkmingų diplomatinių pastangų, svarstymų ir dvejonių Rusijos caras Nikolajus II liepos 30-ąją įsakė pradėti armijos mobilizaciją. Po dviejų dienų Vokietijos kaizeris Vilhelmas II paskelbė karą savo pusbroliui Rusijoje.


2014-07-31 12:26

LDK bažnyčias daugiausia statė ir puošė ne italai, o šveicarai

1

Vienas Lietuvos diplomatų, ieškojęs, kas sieja Pietų Šveicariją ir Lietuvą, paneigė ilgai sklandžiusį įsitikinimą, kad Lietuvos bažnyčias ir rūmus statė bei dekoravo italų meistrai. Pustrečio šimto metų Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės (LDK) miestuose daugiausia dirbo Pietų Šveicarijos, Lugano ežero pakrančių, menininkai.


2014-07-30 11:29

Nuskendę burlaiviai – ir vėl dienos šviesoje

2|4

Lietuvos jūrų muziejaus (LJM) įrengtą senųjų laivų ekspoziciją po atviru dangumi papildė naujos jūreivystės relikvijos – Klaipėdos uosto prieigose audrų sudaužytų ir nuskendusių burlaivių liekanos. Smiltynėje atidaryta nauja ekspozicija – eksponuojami XIX–XX amžiais nuskendusio burinio laivo korpuso fragmentai.


2014-07-30 09:44

Mirė paskutinis Hirosimos bombardavimo dalyvis

1|3

Džordžijos valstijoje mirė paskutinis JAV oro pajėgų įgulos narys, 93-ejų Theodore'as Van Kirkas, dalyvavęs Hirosimos bombardavime. Tai skelbia BBC.


2014-07-29 13:28

Stabus vadams Vilnius statė su orkestrais, o griovė su dainomis

3|4

Per kelis šimtmečius Vilnius išgyveno kelis stabų griūties etapus. Išmontuotus carinius paminklus pakeitė lenkiški, juos – sovietiniai, o netrukus ir daugelis pastarųjų atsidūrė garsiajame Grūto parke. Lietuvos sostinėje yra aikščių ir kitų vietų, kuriose asmenybes vaizduojantys paminklai keitėsi bent po kelis kartus, rašo „Lietuvos ryto“ priedas „Sostinė“. Politinių veikėjų skulptūros buvo statomos didelėse aikštėse ar kitose gerai matomose vietose.


2014-07-28 14:38

Šimtmetis po Didžiojo karo: išmoktos ne visos pamokos

42|3

Šiomis dienomis sukanka 100 metų, kai po virtinės diplomatinių nesusipratimų, dominavimo jėga pasaulyje siekusių veikėjų spaudimo prasidėjo Pirmasis pasaulinis karas. Ar tai gali pasikartoti? Liepos 28-oji Serbijoje ir galbūt Austrijoje šiemet bus prisimenama kaip diena, kai prasidėjo kruvinas karas, kurio kibirkštį įskėlė Austrijos sosto įpėdinio Pranciškaus Ferdinando nužudymas.


2014-07-28 11:19

Vilniuje „Elektroniko nuotykius“ režisierius kūrė ant karių kapų

19|2

Žuvę Pirmojo pasaulinio karo dalyviai ilsisi Vingio parke. Šios kapinės sovietmečiu buvo paverstos atrakcionų parku, jame net sukurti tuo metu populiaraus filmo „Elektroniko nuotykiai“ epizodai.


2014-07-26 07:15

Kiek žydiška yra žydų istorija? (2 dalis)

4

Esama dar vienos dviejų tradicinių metaistorijų prielaidos – jog judaizmas buvęs moraliai pranašesnis bei iš esmės turėjęs teigiamų rezultatų. Ryškus to motyvas yra truizmas, kad (bent jau iki pasirodant piktiems sionistams) žydai buvo neagresyvi tauta.


2014-07-24 13:16

Kiek žydiška yra žydų istorija (1 dalis)?

24

Metaistorija – tai istorikų pasakojamas didysis pasakojimas. Tai pamatinis naratyvas, paaiškinantis mums, „apie ką“ yra mūsų studijuojama istorija. Kova už laisvę, pasaulietinės žydų kultūros formavimas, religinio išganymo paieška, žydų nacionalinės tėvynės kūrimas, triumfas prieš persekiojimą – štai didieji pasakojimai, kuriuos sudaro istorikų kruopščiai tyrinėjami ir skelbiami mažieji pasakojimai (apie atskirus epizodus, svarbius judėjimus, reikšmingus žmones).