Gaukite lrytas.lt naujienas kiekvieną rytą
Komentarai
Vardas
El. paštas
Komentaras (iki 3000 simbolių)
Istorija
2015-07-01 20:18

„Būti žydu“: sąmoningumo ugdymas, o gal... naudingų idiotų šou?

14

Parašius antraštę – visai nepalengvėjo: paprastai taip suręsti klausimai keliami retoriškai, aiškiai akcentuojant paskutinę alternatyvą (1). Tokią kalbėseną skatina poreikis nuplėšti kaukę aiškiems apsimetėliams, o turinio požiūriu „naudingų idiotų“ idioma tetaikoma prokremliniams Vakarų demokratams. Tačiau man rūpimu atveju – niekas nėra aišku. Nesuprasi, ar idėja gera, ar ją įgyvendinant pasiekiamas norimas poveikis, o ir patys norai, tikslai ir užmačios – miglotos. Net neaišku, ar tai atvejis, ar jau reiškinys, ar tik paskiras įvykis.


2015-07-01 13:55

Rusijos archyve ieškota su Oginskiais susijusių dokumentų

2

Šiemet minint Mykolo Kleopo Oginskio 250-ąsias gimimo metines, Lietuvos archyvarai Rusijos archyve ieškojo su juo ir kitų kunigaikščių Oginskių gyvenimu bei veikla susijusių dokumentų.


2015-07-01 11:08

Ar iš tiesų Mindaugas buvo karūnuotas liepos 6-ąją dieną?

9|4

Iš Lietuvos pirmiausia keliauta į Rygą, vėliau jūra plaukta į Šiaurės Vokietiją, iš kurios jau žirgais sausuma traukta iki Italijos. Istorikai skaičiuoja, kad pačiu greičiausiu būdu, keičiant žirgus ir pan., iš Lietuvos Italiją buvo galima pasiekti per maždaug penkias šešias savaites.


2015-06-29 16:28

Belgrade iškilo paminklas erchercogo Ferdinando žudikui

3

Serbijos sostinės Belgrado centre sekmadienio pavakare atidengtas paminklas studentui Gavrilai Principui, 1914-ųjų birželio 28-ąją Sarajeve nužudžiusiam Austrijos-Vengrijos sosto įpėdinį erchercogą Franzą Ferdinandą ir jo žmoną Sophie. Įprasta laikyti, kad šie šūviai išprovokavo Pirmąjį pasaulinį karą.


2015-06-29 15:59

Istorinis klausimėlis J.Jankevičiui: „Kiek karalių turėjome?“

3

„Atsimenu, kaip mano laidoje kalbėjo profesorius Edvardas Gudavičius, kad yra tik keletu procentų didesnė tikimybė, jog Mindaugas buvo karūnuotas liepos 6-ąją, o ne kurią nors kitą dieną, – sakė J. Jankevičius. – O kadangi tai graži vidurvasario šventė, aš tikiu, kad profesorius buvo teisus ir išties yra didesnė tikimybė, kad Mindaugas buvo karūnuotas šią, o ne kurią nors kitą metų dieną.“


2015-06-28 16:27

Psichiatras C. G. Jungas dar prieš 70 metų įspėjo Rusiją

119|7

Adolfas Hitleris mirė, bet demonas liko. Po Antrojo pasaulinio karo Carlas Gustavas Jungas ištarė žodžius, kurie dar ir šiandien skamba tarsi apie priešą už vartų įspėjantis bažnyčios varpas. Garsusis psichiatras analizavo vokiečių tautos būseną ir įspėjo apie demonus, kurie pavergia mases, užvaldo žmonių protus, dalį jų paversdami beviltiškais psichopatais. Per interviu šveicarų laikraščiui „Die Weltwoche“ 1945 metais C.G.Jungas įspėjo: puikybės ir žiaurumo demonus labiausiai traukia didžiosios pasaulio tautos. Ne veltui profesorius atkreipė dėmesį į rusus.


2015-06-28 12:07

Valstybės dieną Valdovų rūmai suburs žinomus Lietuvos kūrėjus

4|4

„Muzika – viena priemonių prikelti istorines asmenybes, pakurstyti vaizduotę apie istorinius siužetus, priminti nepelnytai pamirštus faktus. Neabejoju, kad derinant muzikinį takelį su gyvais choro „Ąžuoliukas“ intarpais pavyks sukurti nepaprastą, emociškai įtaigų veiksmą. Tačiau kol kas tai tebūnie paslaptis, palikime ją 3D projekcijos finalui“, – teigia D. Zvonkus.


2015-06-26 11:47

Kas galėjo pavogti Vytauto Didžiojo karūną?

20|5

Lietuvių istorinėje atmintyje Žalgirio mūšis ir neįvykusi Vytauto karūnacija – vieni svarbiausių Lietuvos istorijos epizodų. Vytautui bei jo žmonai Julijonai skirtos karūnos Lietuvos anuomet taip ir nepasiekė. Tačiau tai, kad Vytautas ir jo sutuoktinė nebuvo karūnuoti, nekeičia vieno įdomaus fakto – karūnos tikrai buvo nukaldintos. Kyla klausimas – kur jos dingo?


2015-06-24 11:54

Kiek karalių iš viso galėjo ir norėjo turėti Lietuva?

15|6

Sakoma, kad derybų laikotarpiu būsimasis Mindaugas II intensyviai mokėsi lietuvių kalbos. Beje, karaliaus rezidencija turėjo tapti ne dabartinė Prezidentūra, o Verkių rūmai. Taigi, Lietuvą pasukti konstitucinės monarchijos keliu buvo ruošiamasi aktyviai ir skubiai.


2015-06-22 13:00

Mindaugas karūnuotas kaip ir kiti Vakarų monarchai?

5|4

Istorikai iki šiol kelia klausimą, kur galėjo vykti Mindaugo karūnavimas, ir pateikia įvairių versijų bei interpretacijų. Neabejotina tik tai, kad vienintelė tokia vieta galėjusi būti katedra. Tačiau iki šiol nėra aišku, kur stovėjo Mindaugo katedra.


Populiariausi per 24 val.