Naujienos / lrytas.lt
Išplėstinė paieška >>
Gaukite lrytas.lt naujienas kiekvieną rytą
Komentarai (0)
Vardas
El. paštas
Komentaras (iki 3000 simbolių)
Istorija
2014-10-25 14:46

Svečias iš Saudo Arabijos į Valdovų rūmus atvežė vertingų dovanų

1|5

Nacionaliniame muziejuje Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų rūmuose lankėsi pirmą kartą Lietuvoje viešintis neseniai paskirtas pirmasis Lietuvos garbės konsulas Saudo Arabijoje Mahfouzas Marei Mubaraku bin Mahfouzu. Svečias ne tik išsamiai susipažino su atstovaujamos valstybės istorija bei paveldu, tačiau ir pats prisidėjo prie istorijos puoselėjimo Valdovų rūmų muziejui dovanodamas du vertingus XVI–XVII a. žemėlapius.


2014-10-25 10:34

Lentvario dvaras ir jo parkas taps „dūšelių“ prieglobsčiu

1|5

Šeštadienį, spalio 25 d. grupė „Skylė“ kviečia į muzikinę kelionę po užmirštą, bet nuostabų Lentvario dvarą.


2014-10-24 18:47

Kodėl prieš 600 metų neįvyko antrasis Žalgirio mūšis?

2

Spalio 28 d. Trakų salos pilyje vyks tradicinis istorinis vakaras Vytautui Didžiajam atminti. Istorikas Tomas Baranauskas skaitys pranešimą „Neįvykęs antrasis Žalgiris“, koncertuos grupė „Thundertale“.


2014-10-24 06:38

Norilskas ir Dzeržinskas – iki šiol gyvuojantys mirties miestai

34|4

Tarptautinio tyrimų centro „Blacksmith Institute“ 2013 metais pateiktais duomenimis, į dešimties labiausiai užterštų pasaulio miestų sąrašą pateko Rusijoje esantys Norilskas ir Dzeržinskas. Pirmasis įsikūręs Sibiro platybėse už poliarinio rato, antrasis – apie 350 km ryčiau Maskvos. Abu šie gamtą žudantys pramoniniai monstrai - tipiški sovietų epochos produktai, iš lėto, bet užtikrintai nuodijantys visa, kas gyva aplinkui.


2014-10-23 18:22

Apie medinę Platelių bažnyčią sklinda įvairios legendos

11

Platelių Šv.Apaštalų Petro ir Pauliaus bažnyčia buvo ne kartą atnaujinama, remontuojama, tačiau pirminė jos išvaizda iki mūsų laikų pasikeitė palyginti nedaug. Spalio pabaigoje plateliškiai pažymės savo medinukės 260 metų jubiliejų. Šventei rimtai ruošiamasi.


2014-10-23 13:26

Lenkijos pilyje esą vaidenasi nusižudžiusi Leono Sapiegos duktė

5|5

Po Zofijos mirties vietiniai žmonės naktimis ant pilies mūrų esą ėmė matyti šmėklą, kurią praminė Baltąja dama. Visų ryškiausiai šmėkla esą pasirodo prieš dideles nelaimes - karą, gaisrą - tarsi norėdama perspėti gyventojus. Didesnių įspūdžių pageidaujantiems turistams ar vestuvininkams pilies darbuotojai už papildomą mokestį rengia inscenizuotą Baltosios damos pasirodymą.


2014-10-22 17:17

Kretingoje – vienas svarbiausių radinių per 15 metų

Kretingoje, Tiškevičių koplyčioje, aptikti keturi sarkofagai. Specialistų teigimu, dviejuose jų – vienų garsiausių XIX amžiaus didikų grafų Juozapo ir Sofijos Tiškevičių palaikai. Kas kituose dviejuose, paaiškės po istorinių ir DNR tyrimų.


2014-10-22 15:10

Kapų plėšikai aplenkė Tiškevičių ieškančius mokslininkus

48|2

Atidengti Kretingos senųjų kapinių koplyčioje rasti sarkofagai su grafo Juozapo Tiškevičiaus ir jo šeimos narių palaikais užminė mįslę – kas išplėšė didikų karstus? Pagaliau pavyko surasti Kretingos, Palangos, Lentvario ir Užutrakio dvarus valdžiusio grafo Juozapo Tiškevičiaus bei jo žmonos Sofijos palaikus.


2014-10-21 11:10

Kaip Suomija atsilaikė prieš Maskvą ir išliko nepriklausoma?

62|3

Skandinavai į Rusiją niekada nežiūrėjo lyg į geraširdį kaimyną, su kuriuo malonu išgerti arbatos. Suomiai, švedai, norvegai visada jautė, kad rusiška meška yra nenuspėjama ir gali padaryti didelę žalą. Maskvos šnipams turtingos Skandinavijos šalys visada buvo labai įdomios. Ir dabar Kremlių erzina, kad Danijos naikintuvai patruliuoja Baltijos šalių oro erdvėje, o Norvegija suteikia alternatyvą rusiškam dujų vamzdžiui. Vis dėlto skaudžiausiai nuo rytinės kaimynės yra nukentėjusi Suomija. Sovietų Sąjunga vos neprarijo šios tūkstančių ežerų šalies.


2014-10-20 18:05

Tabariškių bažnyčia slepia daug dar neįmintų mįslių

18

„Iš dokumentų žinome, kad bažnyčioje yra palaidoti septyniolika brolių karmelitų, – sako Tabariškių medinukės kunigas Valdemaras Ulčukevičius ir rodo įdubimus šventovės grindyse. – Jos deformuojasi, o prieš pat Verbų sekmadienį įlūžo navos grindys. Tad galbūt kaip tik tose vietose ir guli vienuoliai? Ventiliacijos anga taip pat rodo po bažnyčia esančius požemius“.


Populiariausi per 24 val.