Naujienos / lrytas.lt
Išplėstinė paieška >>
Gaukite lrytas.lt naujienas kiekvieną rytą
Komentarai (0)
Vardas
El. paštas
Komentaras (iki 3000 simbolių)
Istorija
2014-09-23 14:27

Apie psichoanalitiką S. Freudą: savo šalyje pranašas nebūsi

3|5

Dar prieš tai, kai Sigmundas Freudas 1938 metų birželį „Rytų ekspresu“ pabėgo iš Vienos nuo Adolfo Hitlerio, psichoanalizės tėvas ir jo idėjos apie seksą, sapnus bei kokainą skaldė Austrijos sostinės visuomenę. Ir net dabar, praėjus 75 metams po jo mirties Londone 1939-ųjų rugsėjo 23-iąją, S.Freudas ir novatoriška jo teorija čia dar nepripažinta taip, kaip kitur.


2014-09-23 10:43

Drąsuolio japono Ch. Sugiharos sūnus dėkojo kauniečiams

2|2

Apie tūkstančius žydų prieškario metais Kaune išgelbėjusio Japonijos diplomato Chiune Sugiharos žygdarbį sužino vis daugiau žmonių visame pasaulyje. Tuo rūpinasi fondas „Diplomatai už gyvybę“. Kelios dešimtys japonų turistų negalėjo patikėti savo akimis – buvusioje Japonijos diplomatinėje atstovybėje Kaune sekmadienio rytą jie sutiko vieno garsiausių visų laikų savo šalies diplomatų, Ch.Sugiharos jauniausią sūnų Nobuki Sugiharą, kuris stulbinamai panašus į tėvą, rašo „Lietuvos rytas“.


2014-09-22 18:42

Oršos mūšio jubiliejus subūrė Tartu lietuvius

2|5

Estijos miesto Tartu lietuvių bendruomenė, bendradarbiaudama su Baltijos gynybos koledžu, Oršos mūšį ir pergalės 500-ųjų metinių proga sukurtus medalius pristatė ne tik Tartu gyvenantiems lietuviams, bet ir Baltijos gynybos koledže dirbantiems ir studijuojantiems karininkams iš įvairių šalių.


2014-09-22 14:41

Kauno gete vyko net simfoniniai koncertai

2

„Be kolaboravimo, be tam tikrų naciams pavaldžių lietuviškų struktūrų dalyvavimo holokauste, šis procesas nebūtų buvęs toks intensyvus ir nebūtų turėjęs tokių tragiškų padarinių, – teigia istorikas Arūnas Bubnys, šiandien Lietuvos žydų bendruomenės patalpose Vilniuje pristatantis Kauno geto istorijai skirtą knygą.


2014-09-22 11:47

Atminties lauko kovos tebeskaldo Rytų Europos šalis

Kai esi provokuojamas, neturi tylėti, privalai reaguoti. Turi pats tapti agresyviu atminties lauko kariu ir parodyti žmonėms, kad yra ir kitų būdų interpretuoti istoriją. Ir visuomet bus pakankamai žmonių, kurie atkreips į tave dėmesį. Tuo įsitikinęs atminties politiką tyrinėjantis lenkų kilmės sociologas ir antropologas profesorius Janas Kubikas, pastaruosius tris dešimtmečius gyvenantis ir dirbantis Junginėse Amerikos Valstijose.


2014-09-21 17:30

Onuškio bažnyčia: istorinis varpas grįžo kaip viltis

13

Valstybės saugoma Onuškio Šv.Arkangelo Mykolo bažnyčia yra seniausia medinė šventovė Rokiškio apylinkėse. Jos architektūriniai ypatumai domina ir mūsų dienų statybų specialistus. Mat bažnyčia pastatyta be jokių piliorių bei atramų, naudojant medines vinis ir sunėrimus be geležies.


2014-09-19 17:45

Neries dugne – kryžiuočių laikų radinys

28|4

Akmeninis sviedinys, menantis kryžiuočius, XIV amžiuje puldinėjusius Vilniaus pilis. Tokį radinį ištraukė Neries dugną valę darbininkai. Upės krantine žingsniuodamas iš Kultūros paveldo departamento namo į laivą įkeltą sviedinį atsitiktinai pastebėjo vienas paveldosaugininkas. Apie tai jis pranešė kolegai archeologui Kęstučiui Katalynui, o šis penktadienį ant kojų sukėlė paveldo specialistus, nes radinys buvo paruoštas nežinia kur išgabenti.


2014-09-18 17:42

Garsiajam Šiaulių pramonės patriarchui iškilo paminklas

2|25

Prasmingiausia būti minint Šiaulių pramonininkų asociacijos 25-metį pastatyti paminklą laikmetį verslo sprendimais pralenkusiam žymiam odų pramonės atstovui ir mecenatui Chaimui Frenkeliui. Taip nusprendę ŠPA nariai ketvirtadienį pagerbė žymųjį Šiaulių žydą – pakvietė į paminklo atidarymo iškilmes. Žymaus menininko Romualdo Kvinto kūrinys iškilo priešais Ch.Frenkelio gyvenimo kūrinį – odų fabriką „Elnias“.


2014-09-18 11:07

Prie arbatos puodelio – lietuviams svarbūs sprendimai

1|4

Šį savaitgalį, rugsėjo 19 d. prasidedančių Europos paveldo dienų tema „XX amžiaus pradžios skonis” ypač džiugina Kauną, simbolizuojantį tos epochos veržlumą įvairiose srityse. Tačiau Vilnius, nors tuomet kaustytas viena kitą keitusių okupacijų, taip pat turi ką papasakoti. Parodyti, kuo XX a. pirmojoje pusėje, išties ne pačiu lengviausiu Vilniaus lietuviams metu, gyveno mūsų tautiečiai, Europos paveldo dienų proga sumanė nuolatinis šios šventės dalyvis Vilniaus klubas. Miestelėnus jis kviečia į savo valdomus grafų Umiastovskių rūmus, kur vyks du teatralizuoti lietuviški arbatvakariai.


2014-09-16 13:57

Remonto reikalaujanti Salų bažnyčia: kas parašys griežtą laišką?

15|4

Rokiškio rajono Salų Šv. Kryžiaus bažnyčią menotyrininkai vadina medinės neogotikos grynuoliu, profesionaliausiu tokio stiliaus statiniu Lietuvoje. Tačiau ši daili medinukė nuo seniausių laikų buvo ne tik religinių apeigų, bet ir visuomeninio bei kultūrinio Salų gyvenimo ašis. Stovėdamas Salų bažnyčioje patiri plūstančios begalinės šviesos jausmą. Tokį efektą kuria švelnios šviesios spalvos, kuriomis išdažytos medinės grindys, suolai, klausykla, kolonos, sienos ir skliautai.


Populiariausi per 24 val.