Naujienos / lrytas.lt
Išplėstinė paieška >>
Gaukite lrytas.lt naujienas kiekvieną rytą
Komentarai (0)
Vardas
El. paštas
Komentaras (iki 3000 simbolių)
Rinkos pulsas
2014-07-26 11:48

Ūkininkai nusivylę: investuoja vis daugiau, bet pelnas mažėja

Plūstelėjus karštiems orams, Dzūkijos ūkininkų kombainai išriedėjo į laukus – prasidėjo javapjūtė. Pirmasis derlius – žieminių rapsų ir miežių – nėra prastas, bet grūdų supirkimo kainos ūkininkų nedžiugina. Grūdų supirkėjai beveik šimtu litų už toną siūlo mažiau nei pernai. Alytaus rajono ūkininkai, į aruodus jau pilantys žieminius rapsus ir miežius, ankstyvuosius kviečius, derliaus tikisi ne mažesnio nei pernai, nes kultūros žiemą nenušalo. Skirtingai nei, pavyzdžiui, Suvalkijos ūkininkų laukuose.


2014-07-26 10:34

Pirmadienį visoje šalyje gali būti paskelbta ekstremali padėtis

3| 

Iki pirmadienio – atokvėpis, bet poryt ekstremali padėtis gali būti paskelbta visoje Lietuvoje. Afrikinio kiaulių maro protrūkis kelia vis didesnį pavojų, rašo „Lietuvos rytas“. Vakar Ignalinos savivaldybėje buvo paskelbta ekstremali padėtis. Pasak žemės ūkio ministrės Virginijos Baltraitienės, svarbiausia dabar – sunaikinti maro židinį bendrovės „Idavang“ komplekse ir užkirsti kelią virusui plisti.


2014-07-26 10:25

Latvijos verslininkai: euro įvedimas buvo tarsi katastrofa

134|3| 

Po oficialaus Europos Komisijos sprendimo priimti Lietuvą į euro zoną prasidėjo pasirengimas Europos Sąjungos valiutos sutiktuvėms. Latvija tą kelią jau nuėjo, tačiau kaimyninės šalies prekybininkai iki šiol dar prisimena jį kaip didžiausią košmarą. „Apie tą procesą galiu pasakyti tik vieną žodį – katastrofa“, – euro įvedimo laikus prisimena vienas Latvijos mažmeninės prekybos įmonės „Mego“ bei alkoholio prekybos kompanijos „Latalko“ savininkų Viktoras Karbanovas. Patyręs verslo vilkas patenka į šimto turtingiausių Latvijos žmonių sąrašą.


2014-07-26 08:49

Po Ignalinos ypatingoji padėtis gali apimti ir visą šalį

124|29|

„Idavang" fermose - karšta. Ne nuo saulės kaitros, bet nuo didėjančio nerimo: kaip atkapstyti afrikinio kiaulių maro viruso kelią į fermas. Apie vidurdienį posėdį Ignalinos savivaldybėje baigė ir ekstremalių situacijų valdymo komisija. Pasak žemės ūkio ministrės Virginijos Baltraitienės, svarbiausia dabar - sunaikinti maro židinį „Idavang" komplekse.


2014-07-25 17:53

Graikų turizmą peni rusų investicijos

1

Graikijoje pastaruosius penkerius metus padaugėjo alaus daryklų ir padidėjo alaus gamyba bei suvartojimas. Šiuo metu šalyje alų gamina 15 daryklų, kurios daugiausia veikia vietinėje rinkoje: Rodo, Korfu, Santorinio, Kretos ir kitose salose bei miesteliuose. Graikiško alaus daryklos orientuojasi į kokybiško ir šviežio alaus, turinčio trumpą galiojimo laiką, gaminimą tradiciniais metodais.


2014-07-25 17:52

Premjeras Palangoje statomiems objektams pažadėjo pinigų

20|8

Penktadienį į Palangą atvažiavęs Lietuvos ministras pirmininkas Algirdas Butkevičius pasidomėjo iš valstybės lėšų kurorte statomais objektais. Lydimas kurorto mero Šarūno Vaitkaus premjeras apžiūrėjo restauruotą kurhauzą, kuriame jau vyksta koncertai.


2014-07-25 16:55

Rusijos ekonomikos augimas pirmąjį pusmetį siekė procentą

1

Rusijos bendrasis vidaus produktas (BVP) per pirmuosius šešis šių metų mėnesius, palyginti su tuo pačiu praėjusių metų laikotarpiu, išaugo procentu. Birželį, palyginti su 2013 m. tuo pačiu mėnesiu, Rusijos BVP padidėjo 0,6 procento. Tokią informaciją penktadienį pateikia Rusijos ekonomikos plėtros ministerija.


2014-07-25 16:40

Lietuvoje palaikančiųjų eurą padaugėjo

11

Lietuvai nuo kitų metų įsivesiant eurą, šalies gyventojų pritarimas bendrai ES valiutai išaugo iki 50 procentų.


2014-07-25 15:58

Rusijos vartotojų teisių gynėjai spaudžia „McDonald's“

5

Rusijos vartotojų apsaugos tarnyba pateikė ieškinį Maskvos teismui, siekdama uždrausti kai kuriuos „McDonald's Corp“ produktus, tarp jų mėsainius, pieno ir ledų kokteilius. Tokią informaciją teismo atstovas spaudai pranešė penktadienį. Regioninis vartotojų apsaugos agentūros „Rospotrebnadzor“ padalinys paprašė paskelbti kai kuriuos produktus nelegaliais dėl „netinkamų fizinių ir cheminių parametrų“.


2014-07-25 15:52

Kreditų biuras siūlo nusipirkti gerą turizmo įmonės vardą?

32| 

Kiek kainuoja geras įmonės vardas? 450 litų? Turizmo versle dirbantys žmonės apstulbo sulaukę kreditų biuro siūlymo tiesiog imti ir įsigyti stipriausios Lietuvoje įmonės sertifikatą. Sumoki pinigus, ir gali apgaudinėti klientus? Apie tai prakalbęs verslininkas sako, jog netruko sulaukti įmonių kreditinį patikimumą vertinančios įmonės šantažo.