Gaukite lrytas.lt naujienas kiekvieną rytą
Komentarai
Vardas
El. paštas
Komentaras (iki 3000 simbolių)
Rinkos pulsas
2016-02-08 07:42

Kada atliekas rūšiuosime kaip Švedijoje?

3|2

Paskelbus apie triskart didesnes kainas nuosavų namų savininkams, nesutikusiems rūšiuoti atliekų, kauniečiai subruzdo. Daugiau kaip tūkstančio valdų gyventojai iki šiol kratėsi naujovės. Rūšiuojantieji norėtų tokios tvarkos kaip Švedijoje. Nuo 2015 metų rugpjūčio privačių namų ir nedidelių daugiabučių gyventojams išdalyta 22 tūkst. atliekų rūšiavimo konteinerių komplektų. Į kiekvieną valdą ar jos dalį buvo pristatyta po du konteinerius: vienas skirtas stiklui, kitas – popieriui, metalui ir plastikui.


2016-02-07 18:34

Rusai verčiami gerti surogatinės karvės pieną

75

Rusijos atsisakymas importuoti pieną iš Europos virto bėda: Maskvos moksleivius pradėjo girdyti falsifikuotu produktu. „Nepaisant to, kad valstybė remia pienininkystės sektorių, pieno gamyba Rusijoje yra sąstingio būklės, o rinką tvindo falsifikuotas pienas“, – pranešė Federalinė veterinarinės ir fitosanitarinės priežiūros tarnyba („Rosselchoznadzor“). Surogatinis pienas iš palmių aliejaus masiškai tiekiamas net mokyklų valgykloms Maskvoje.


2016-02-07 18:33

Vairuotojų kasdienybė: „Talibano“ kontrolė ir įkyrūs „broliai“

17|11

Duoklės rumunų muitininkams „už kavą“ ir išradingumas bandant atsikratyti įkyrių prekeivių laukiant muitinių eilėse bei baimė pačiam nežinant pervežti per sieną „talibais“ vadinamų nelegalų – tokia tūkstančius kilometrų vilkikais krovinius gabenančių vairuotojų kasdienybė. Nors tapti vilkiko vairuotoju pasiryžtų tikrai ne kiekvienas, po darbo Lietuvos kariuomenėje vilnietis Ričardas Mykolaitis ir jau penkerius metus dirba šį darbą ir nesigaili tokio pasirinkimo.


2016-02-07 14:51

Europiečiai ginkluojasi – ruošiasi atremti pabėgėlių atakas

120|4| 

Europą purto migrantų susigrūmimai su vietiniais gyventojais. Vis dažniau – panaudojant ginklus, tiek šaltuosius, tiek šaunamuosius. Mirtinų ir nemirtinų ginklų paklausa viršija visus rekordus. Pagrindinė bumo priežastis – valdžios institucijų nesugebėjimas užtikrinti savo piliečiams saugumo. Ir jie rengiasi atremti galimus atvykėlių išpuolius savarankiškai. Kokius savigynos metodus naudoja europiečiai? Žvilgsnis į Europą pro rusišką langą, o pro jį pasižvalgė portalo „Lenta.ru“ žurnalistas Michailas Kurakinas.


2016-02-07 09:54

Už 8 mln. eurų Vilniuje planuojama įrengti 120 socialinių butų

7

Gavus Europos Sąjungos finansavimą, Vilniuje per dvejus metus turėtų atsirasti 118 naujų socialinių butų. Savivaldybės taryba šią savaitę pritarė sprendimui kreiptis dėl ES paramos socialinio būsto plėtrai – ją gavus planuojama Naujojoje Vilnioje užbaigti vieną ir pastatyti dar du daugiabučius, kuriuose galės apsigyventi socialiai remtini, taip pat ir neįgalūs asmenys.


2016-02-07 09:02

Prekės iš Kinijos stebuklingai atpinga pakeliui

21|2

Prekyba su Kinija pučiasi kaip ant mielių. Tiesa, smulki: kone kas antroje į Lietuvos paštą atkeliavusioje siuntoje – prekės iš šios šalies. Tik mokesčiai už jas mokami ne visuomet.


2016-02-07 08:47

Ant prekystalio – neįgalaus jaunuolio figūrėlė ir apkūnoka Barbė

8|3

Žaislų gamintoja „Lego“ planuoja birželį pirkėjams pasiūlyti miniatiūrinę žmogaus neįgaliojo krėsle figūrėlę. Keičiasi ir Barbė – galima įsigyti ir apkūnoką, ir nedidelio ūgio lėlę. Kas tai – nuoširdus noras vaikams parodyti realybę ar viso labo užmojis nutildyti kritikus, sakančius, kad lėlės ir įvairūs žmogeliukai pernelyg tobuli, kad primintų tikrą žmogų.


2016-02-06 07:41

„Projestos projektai“ toliau statys naujas parduotuves

2

Kasmet „Verslo žinios“ ant garbės pakylos sukviečia įmones, dirbančias pelningai ir labiausiai išauginusias apyvartą. Vilniaus regione apdovanojimą „Gazelė 2015“ šiemet pelnė investicijų į komercinius objektus bendrovė „Projestos projektai“. Jos apyvarta, kreditų biuro „Creditinfo Lietuva“ duomenimis, per 2011–2014 metus padidėjo net 877 proc. Ji ir toliau auga, kaip ir investicijos į statomus objektus.


2016-02-06 07:36

Dalijimosi ekonomika: daugiau naudos ar grėsmių?

3

Didžiojoje Britanijoje kilo skandalas dėl pavėžėjimo paslaugas teikiančios įmonės „Uber“. Ant įmonės išduodamų čekių fiksuojamas 0 proc. PVM, juos išduoda Olandijoje registruota įmonė, kurioje, pasirodo, nedirba nė vienas žmogus. Viena britų parlamento narė pareiškė, kad dalijimosi ekonomikos atstovas „Uber“ ir buvo sukurtas tam, kad slėptų mokesčius. Visgi, pasak ekonomisto Nerijaus Mačiulio, ši istorija greičiau yra išimtis ir nėra visiškai susijusi su dalinimosi ekonomika.


2016-02-06 07:32

Lietuvos ekonomika „laimingesnė“ už prancūzų, bet nedžiugina?

15|2

Vargingiausių pasaulio ekonomikų sąraše Lietuva užima 23 vietą – jos pozicija geresnė nei Prancūzijos, tačiau džiaugtis nėra kuo: matuojami rodikliai mažai atspindi gyventojų gerovę. Taip lrt.lt sakė „Swedbank“ vyriausiasis ekonomistas Nerijus Mačiulis.


Populiariausi per 24 val.