Gaukite lrytas.lt naujienas kiekvieną rytą
Komentarai
Vardas
El. paštas
Komentaras (iki 3000 simbolių)
Medicinos žinios
2015-09-01 16:59

Tuberkulioze sergantiems vaikams įrengė interaktyvią klasę

1

Respublikinės Šiaulių ligoninės Tuberkuliozės klinikos ir Šiaulių Rotary klubo draugystė tęsiasi jau kelerius metus. Tuberkulioze sergantiems vaikams dažnai pristinga mokymo, lavinimo priemonių, dėl kurių ligoninėje veikiančios mokyklos pedagogai ir kreipiasi pagalbos į rotariečius.


2015-09-01 14:55

Kuo bus įsimintina Rugsėjo 1-oji studentui iš Žemaitijos?

1

Rugsėjo 1-oji, Mokslo ir žinių diena, – puiki proga jaunimui ne tik švęsti naujų mokslo metų pradžią, bet ir susimąstyti apie itin altruistinį poelgį – po mirties paaukoti savo organus donorystei.


2015-09-01 10:15

Panevėžio medikų sėkmė: ant kojų pastatė per dieną

11

Įsitikinę, esą geriausi neurochirurgai dirba Vilniuje ir Kaune, panevėžiečiai važiuoja operuotis į jų klinikas. O štai vilniečiai ir kauniečiai, sužinoję apie panevėžiečių medikų naudojamą mažiau organizmui kenkiantį metodą, pagalbos ieško būtent Panevėžyje.


2015-09-01 09:56

Gyventojai pakraupę: iš čiaupo pabiro kirmėlės

8

Rugpjūčio pradžioje Kretingos gyventojus sukrėtė kraupus reginys paleidus vandenį iš čiaupo. Vandenyje kretingiškiai išvydo baltų kirmėlių armijas. Nors tarnybos netrukus atliko vandentiekio dezinfekavimo darbus ir problemą neutralizavo, ekspertai įspėja, jog tokie epizodai tėra visoje šalyje paplitusių vandenvalos problemų ledkalnio viršūnė.


2015-08-31 12:02

Kardiologas atskleidė, ką reiškia rankose laikyti žmogaus širdį

2

Profesionalus, ramus ir taktiškas – tokiais žodžiais Kauno klinikų medikai apibūdina savo kolegą, vieną garsiausių Lietuvos kardiochirurgų Rimantą Benetį. Širdies, krūtinės ir kraujagyslių chirurgijos klinikai vadovaujantis 58 metų profesorius juokauja, jog yra emigrantas – gimęs ir užaugęs Plungėje, jis vėliau savo gyvenimą susiejo su Kauno miestu.


2015-08-31 09:51

Ar mažiau bijotume vėžio, jei pasitikrintume laiku?

Nors Lietuvoje vykdomos įvairios vėžio prevencijos programos, šalyje kasmet 100 tūkst. gyventojų tenka 278 onkologinių ligonių mirtys. Tai yra beveik 5 proc. daugiau, nei ES vidurkis. Specialistai pabrėžia – 50 proc. visų vėžio atvejų pavyktų išvengti vykdant nuoseklią ligos profilaktiką.


2015-08-28 13:57

Emigrantė pasibaisėjo, kaip užsienyje dirba gydytojai

106

Užsienyje gyvenantys lietuviai dažnai teigia, kad gyvenimo kokybė svečioje šalyje žymiai geresnė, tačiau neretas sveikatos tikrintis ar gydytis grįžta į Lietuvą. Pasirinkti tokį kelią juos skatina brangus gydymas užsienio šalyje, menka gydytojų kompetencija, nepasitikėjimas vietiniais specialistais.


2015-08-27 16:13

Europoje užregistruota mirtina utėlių platinama liga

88

Europos išankstinio įspėjimo ir reagavimo sistemos duomenimis, šių metų liepos-rugpjūčio mėnesiais Olandijoje ir Vokietijoje užregistruoti grįžtamosios šiltinės atvejai tarp prieglobsčio prašytojų iš Afrikos. Olandijoje 2 šios ligos atvejai nustatyti tarp asmenų, atvykusių iš Eritrėjos, Vokietijoje grįžtamoji šiltinė diagnozuota 3 Eritrėjos gyventojams, 1 somaliečiui ir 1 etiopui.


2015-08-26 11:37

SAM norėtų iš Švietimo ministerijos perimti Vėžio institutą

3

Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) norėtų perimti Nacionalinio vėžio institutą iš Švietimo ir mokslo ministerijos.


2015-08-26 08:26

Madinga ir pelninga studijų kryptis – sveikatingumas

5

Nuolat atsinaujinančioje ir tobulėti siekiančioje Klaipėdos valstybinėje kolegijoje (KVK) – dar vienas žingsnis į priekį. Aukštojoje mokykloje baigiamas įgyvendinti projektas, kurio metu kartu su Rygoje (Latvija) įsikūrusia aukštąja mokykla ISMA buvo sukurta ir pradėta įgyvendinti unikali jungtinė studijų programa „Sveikatingumo paslaugų vadyba“. Tai analogų neturinti 3 metų trukmės jungtinį profesinio bakalauro laipsnį suteikianti studijų programa. Kodėl verta rinktis?


Populiariausi per 24 val.