Naujienos / lrytas.lt
Išplėstinė paieška >>
Gaukite lrytas.lt naujienas kiekvieną rytą
Komentarai (0)
Vardas
El. paštas
Komentaras (iki 3000 simbolių)
Visata
2014-10-31 15:06

„Lockheed Martin“ inžinieriaus išpažintis: ateiviai egzistuoja

2

Bendrovėje „Lockheed Martin“ ne vieną dešimtmetį kuriama ir gaminama pažangiausia karinės aviacijos technika. Vienas buvusių jos darbuotojų Boydas Bushmanas prieš savo mirtį internete paskelbė vaizdo medžiagą, kurioje pasakoja apie tai, kad Žemėje ateiviai egzistuoja, jie su mūsų planeta jau užmezgę kontaktą ir kad nežemiškų būtybių buvo ir 51-ajame bendrovės padalinyje.


2014-10-30 11:45

„Antares“ raketos variklius gaminę rusai kratosi atsakomybės

133|6|

Prieš dvejus metus kompanijos „SpaceX“ vadovas Elonas Muskas konkurentų „Orbital Sciences“ naudojamus rusų gamybos variklius pavadino „anekdoto kulminacija“. Antradienio vakarą, po sprogimu pasibaigusio „Antares“ raketos pakilimo, jis išreiškė užuojautą. Ir nors incidento tyrimas dar tik prasidėjo, Rusijos kompanija „Kuznetsov“ suskubo nusimesti atsakomybę.


2014-10-29 19:43

NASA raketos sprogimą nufilmavo iš oro: pamatykite tikrąjį mastą

32|7|

Antradienio vakarą virš Valopo salos skridęs Edas Sealingas ketino nufilmuoti raketos „Antares“ pakilimą, tačiau vietoje to jis tapo galingo sprogimo liudininku. Jo užfiksuotas vaizdo įrašas leidžia įvertinti tikrąjį sprogimo mastą.


2014-10-29 13:41

Lietuviški palydovai per plauką išsisuko nuo raketos sprogimo

24|5| 

Išvydę antradienio vakarą įvykusį raketos „Antares“ sprogimą lietuviškų palydovų kūrėjai pasijautė tikrais laimės kūdikiais. Mat šis pakilimas buvo analogiškas skrydžiui, kuriuo šių metų pradžioje į Tarptautinę kosminę stotį (TKS) nugabenti palydovai „LituanicaSAT-1“ ir „LitSat-1“: ta pati „Antares“ raketa, tas pats „Cygnus“ erdvėlaivis, ta pati Valopo sala...


2014-10-29 11:21

Rusija pasiruošusi nuskraidinti JAV atsargų siuntą į TKS

8| 

Rusija trečiadienį pasisiūlė padėti Jungtinėms Valstijoms nugabenti atsargų į Tarptautinę kosminę stotį (TKS), kai viena Amerikos krovininę kapsulę turėjusi iškelti raketa sprogo kildama.


2014-10-29 11:10

Pakilimo metu sprogo NASA raketa

144|19| 

Raketa nešėja „Antares“, turėjusi nuskraidinti automatinę krovininę kapsulę į Tarptautinę kosminę stotį (TKS), sprogo antradienį, praėjus kelioms sekundėms po starto iš komercinio kosmodromo Virdžinijoje, pranešė pareigūnai, pridūrę, kad žmonės per šį incidentą nenukentėjo. Ši raketos nešėjos katastrofa buvo pirmoji po to, JAV Nacionalinė aeronautikos ir kosmoso administracija (NASA) patikėjo privatiems operatoriams krovinių gabenimo į TKS misijas.


2014-10-28 15:52

B.Coxas: „Visatoje mes esame vienintelės protaujančios būtybės“

22

„Biologiniai procesai, nulėmę protaujančios gyvybės išsivystymą Žemėje, tėra laimingas atsitiktinumas, tad vargu ar dar kur nors visatoje gyvena kitos protaujančios būtybės“, – pareiškė garsus fizikos profesorius, BBC mokslo dokumentikos serialų ir laidų vedėjas Brianas Coxas.


2014-10-28 14:46

Jei Saulės sistemos planetos susigrūstų tarp Žemės ir Mėnulio

3

Pasirodo, tarp Žemės ir Mėnulio vietos visoms Saulės sistemos planetoms būtų kaip tik! Tie vidutiniškai 384 tūkst. km, kurie skiria Žemę ir jos palydovą, būtų reikiamo dydžio plyšys, kuriame tilptų visos Saulės sistemos planetos.


2014-10-27 14:27

Didžioji Saulės dėmė į Žemę paleido X kategorijos žybsnių seriją

8|2

Heliometeorologų prognozės šįkart pasitvirtino su kaupu. Didžioji Saulės dėmė AR 2192 praėjusį savaitgalį pasidarbavo iš peties – nuo penktadienio iki sekmadienio 14 Žemių dydžio aktyvusis regionas šovė net 3 galingiausios X kategorijos šūvius. Iš viso per praėjusią savaitę ši dėmė paleido penkis X kategorijos ir dar daugiau vidutinės M kategorijos žybsnių.


2014-10-27 09:28

Grįžo „SpaceX“ kosminė kapsulė su laboratoriniais tyrimais

Bendrovės „SpaceX“ sukurta nepilotuojama kosminė kapsulė „Dragon“ šeštadienį atsiskyrė nuo Tarptautinės kosminės stoties (TKS) ir grįžo į Žemę, mėnesį praleidusi orbitoje, pranešė JAV Nacionalinė aeronautikos ir kosmoso administracija (NASA).


Populiariausi per 24 val.