Naujienos / lrytas.lt
Išplėstinė paieška >>
Gaukite lrytas.lt naujienas kiekvieną rytą
Komentarai
Vardas
El. paštas
Komentaras (iki 3000 simbolių)
Visata
2015-04-27 11:16

Europos raketa „Ariane 5“ sėkmingai išvedė į orbitą du palydovus

Po kelių atidėtų startų Europos raketa „Ariane-5“ sekmadienį sėkmingai pakilo į pirmąją šiais metais savo misiją. Prancūzų bendrovės „Arianespace“ duomenimis, raketa sekmadienį startavo Kuru kosmodrome Prancūzijos Gvianoje ir išvedė į orbitą norvegų telekomunikacijų palydovą THOR 7 bei prancūzų ir italų karinį palydovą „Sicral 2“.


2015-04-23 23:39

Kas visatoje didžiausias? Nežiūrėk – pasijusi niekingu mikrobu

22| 

Pažiūrėjęs šį vaizdą supranti kelis fundamentaliai nemalonius dalykus. Neįtikėtina, bet paprasčiausias akivaizdus planetų ir žinomų žvaigždžių dydžių palyginimas gali gerokai supurtyti fundamentalų tikėjimą Dievo, o įsitikinimą, kad žmogus yra visatos centras ar bent jau vienas svarbiausių gyvybių joje – išsprogdina, anihiliuoja ir susmulkina efektyviau, negu lašas nikotino bebrą. Tad gal tau geriau nė neįsivaizduoti, kokio dydžio yra žvaigždė „VY Canis Majoris“…


2015-04-20 14:54

Misija baigta – balandžio 30 d. „Messenger“ rėšis į Merkurijų

Raketa „Delta II“ NASA palydovą „Messenger“ į kosmosą pakėlė 2004 m. Nuo to laiko jis buvo pagrindiniu informacijos apie „pirmąjį luitą nuo Saulės“ šaltiniu, pateikusiu mokslininkams unikalios informacijos ir sugebėjusiu aptikti Merkurijaus paviršiuje ledo. Deja, net palydovas su unikaliu keraminiu korpusu nėra amžinas. Balandžio 24 d. palydovas atliks paskutinį orbitos koregavimo manevrą ir nuo tos akimirkos liks nevaldomu.


2015-04-17 23:03

Taip atrodė „per kietas“ „SpaceX“ nusileidimas iš arti

1

Antradienis „SpaceX“ buvo toks, kaip jau tampa įprasta – raketa į kosmosą pakilo sėkmingai, o nutupdyti jos ir taip sutaupyti vieną kitą milijoną ir vėl nepavyko. Tiesa, šį sykį jau tik per plauką. „Nusileidimas buvo per kietas, kad padyktų išgyventi“, – trumpai pakomentavo automatinio laivo ir pačios raketos sprogimu pasibaigusį bandymą kompanijos vadovas Elonas Muskas. „Reddit“ pasirodęs laive sumontuota kamera nufilmuotas raketos nusileidimas atskleidžia, kaip dramatiškai atrodė nusileidimas iš arti. Ir kaip išties arti buvo sėkmė.


2015-04-16 10:33

Sensacija: Marse yra skysto vandens

32| 

Marso paviršių tyrinėjantis robotas „Curiosity“ rado įrodymų, kad kaimyninėje planetoje yra skysto vandens. Tik jis netyvuliuoja paviršiuje, o kaupiasi po gruntu.


2015-04-16 10:32

Įspūdingame vaizdo įraše – Saulės šėlsmas

 

Saulėje vykstančius reiškinius vadinti tiesiog įspūdingais būtų neteisinga. Jie atima žadą ir priverčia išsižioti. Ypač žinant jų mastą. Gerai bent, kad aktyvius regionus, saulės žybsnius, plazmos pliūpsnius ir kitus milžiniško masto įvykius galime stebėti saugiai sėdėdami namuose.


2015-04-15 14:33

„Ateiviškų“ žybsnių paslaptis Cereroje gilėja

10|3

NASA zondas „Dawn“ aplink nykštukinę planetą Cererą skrieja jau daug savaičių, o NASA pagal naujausias infraraudonųjų spindulių diapazono nuotraukas spėlioja, kad tuos du žybsnius galėjo sukelti skirtingos priežastys. Atrodo, kad Cereros žybsnių mįslė puikiausiai tiktų ir „X-failų“ agentų tandemui.


2015-04-15 12:25

„SpaceX“ išsiuntė krovinį, bet raketa vėl nusileido nesėkmingai

JAV bendrovė „SpaceX“ su nepilotuojama krovinine kapsule „Dragon“ sėkmingai išsiuntė maisto atsargų siuntą į Tarptautinę kosminę stotį (TKS), įskaitant ir pirmąjį orbitinį espreso kavos aparatą, bet šios privačios kompanijos trečias mėginimas nutupdyti raketos elementą tiesiai ant specialios plaukiojančios platformos vandenyne vėl nepavyko.


2015-04-13 13:40

Išskirtinė galimybė Lietuvos studentams – stažuotė NASA

1

Mokslo, inovacijų ir technologijų agentūra (MITA) skelbia konkursą studentams dėl tarptautinės stažuotės NASA mokslinių tyrimų centre, kurios metu studentai galės įgyti unikalių žinių ir praktinės patirties.


2015-04-12 17:19

Koks gyvenimas būtų… Plutone?

3

Tęsiame Saulės sistemos planetų kolonizavimui skirtą ciklą apie tai, koks gyvenimas būtų įvairiausiuose Saulės sistemos kampeliuose. Vos spėjome susipažinti su speigo pragaru Saulės sistemoje Tritonu, o savo eilės nekantriai laukia ir mažasis Plutonas, kurį žmonija iš arti pirmą kartą pamatys jau po kelių mėnesių. Taigi koks gyvenimas būtų Plutone?


Populiariausi per 24 val.