Naujienos / lrytas.lt
Išplėstinė paieška >>
Gaukite lrytas.lt naujienas kiekvieną rytą
Komentarai
Vardas
El. paštas
Komentaras (iki 3000 simbolių)
Techno
2015-02-26 20:37

Stulbinantis 5G ryšio pasiekimas: per sekundę – 30 filmų

64

Šiandien save gerbiantis lietuvis namuose turi turėti bent 100 Mbps spartos interneto ryšį, o telefone – perpus mažiau. Tačiau ateityje šie greičiai atrodys lyg ašara jūroje. Mokslininkai skelbia, kad jiems pavyko oru perduoti duomenis 1 terabito per sekundę (Tbps) sparta.


2015-02-26 10:31

Kodėl kompiuteriai nustojo spartėti?

1

Svaiginamai auganti kompiuterių galia buvo priimama kaip duotybė. Jau nebe: greitis nustojo augti prieš dešimtmetį ir tik radikalios kompiuterijos pertvarkos gali juos paspartinti.


2015-02-25 12:55

Jūsų buvimo vietą gali išduoti net telefono baterija

8

Išjungėte GPS, programėles izoliavote nuo „Wi-Fi“ ir mobiliojo tinklo duomenų – rodos, to turėtų pakakti, kad pašaliniai negalėtų sekti jūsų buvimo vietos? Toli gražu: paaiškėjo, kad „Android“ įrenginius įmanoma sekti turint vien baterijos aktyvumo duomenis.


2015-02-20 11:00

„Lenovo“ kompiuteris jus šnipinėja: kaip tai sustabdyti

32

Tokio skandalo technologijų rinkoje jau seniai nebuvo: paaiškėjo, kad kai kuriuose naujuose „Lenovo“ kompiuteriuose įdiegta šnipinėjimo programa, sugebanti įsiterpti net į šifruotą „https“ protokolą. Kompanija suskubo atsiprašyti vartotojų ir nurodė pašalinusi kenkėją – naujuose įrenginiuose pirkėjai jo neturėtų rasti. Tačiau ką daryti, jei jau turite šios įmonės kompiuterį?


2015-02-20 05:32

Laikykitės, „pupytės“ – prie interneto prisijungė lėlė Barbė

 

Vieni gali stebėtis: „Ko jai ten lįsti, kai tokia konkurencija?“ Kiti – piktintis: „Pilna ten jau jos išauklėtų blondinių, dar maža?“ Treti degti piktdžiuga: „Pažiūrėsime, kaip dabar tos netikros barbės internete užgiedos.“ Tačiau prisiminus, kad korporacija „Mattel“ gamina ne seksualumui besimeldžiančias tuštutes, o tik žaislą, vardu Barbė, visai įdomu išgirsti, kad atnaujinta lėlės versija gali jungtis prie interneto, supranta žodžius ir pati kalba.


2015-02-16 14:26

JAV prezidentas interneto slaptažodžiams neišrankus

JAV prezidentas Barackas Obama Silicio slėnyje esančias didžiąsias interneto bendroves paragino bendradarbiauti su valstybe kovojant su programišiais. Ir atskleidė, kokius nesaugius slaptažodžius pats anksčiau naudojo.


2015-02-15 17:21

Neįtikėtina, bet mes tai padarėme – virtuali realybė už 3 eurus

6|8| 

Kiek kainuoja virtualiosios realybės akiniai? „Oculus Rift“ – 190 eurų, „Samsung Gear VR“ – 180 eurų, maniškiai – 3 eurus. Jei tiksliai – 2,8 euro ir 15 minučių darbo. Tiek išleidęs ir pats nelabai tikėjau sėkme. Tačiau realybė – geresnė nei drąsiausios svajonės. Nors vadinamąjį „Google Cardboard“ faktiškai nemokamai pasidaryti gali kiekvienas, virtualiosios realybės pojūtis buvo net geresnis negu su „Oculus Riftt“. Ir prireikė tam tik šiek tiek kartono, poros lęšių ir...


2015-02-14 19:31

4K televizorius: ar verta mokėti daugiau?

5|4

Anksčiau ar vėliau ateina apsisprendimo metas, kai stovėdami parduotuvėje prieš kovingai išsirikiavusios naujų televizorių kuopos ekranus skausmingai renkamės, kurį jų neštis namo. Ypač kai technologijos keičiasi kone šviesos greičiu. Skirtingų televizorių – šimtai, jų ekranai jau nei žydri, nei plokšti, o ir pardavėjas, vardindamas privalumus, viską tik apsunkina.


2015-02-14 09:31

„Google“ stebina nauju keturkoju robotu

1|3

„Google“ kompanijai priklausančios „Boston Dynamics“ keturkojų robotų šeimą papildė naujas narys. Naujoko vardas – „Spot“. Jis pasižyminti neįtikėtina pusiausvyra. Net „Boston Dynamics“ darbuotojams vis spardant savo naująjį kūrinį, šis sugeba išsilaikyti ant savo keturių kojų.


2015-02-13 15:44

Tyrimas atskleidė „Gigabyte“ mažinant motininių plokščių kokybę

1|7

Naujų modelių – revizijų išleidimas kompiuterių komponentų pasaulyje nėra retas reiškinys. Tokia vykdoma metodika ypač populiari tarp vaizdo ir motininių plokščių gamintojų, kurie kartu su nauja revizija bando pataisyti smulkius techninius/gamybos trūkumus ar tiesiog pagerinti konkretų produktą. Vienas didžiausių šalininkų – „Gigabyte“, kuri neretai sugeba palaipsniui sukurti net tris tos pačios motininės plokštės revizijas, šįkart, panašu, nusprendė ne gerinti savo produkciją, o ją pabloginti.


Populiariausi per 24 val.