Gaukite lrytas.lt naujienas kiekvieną rytą
Komentarai
Vardas
El. paštas
Komentaras (iki 3000 simbolių)
Istorija
2015-08-28 21:05

Kur yra traukinys su nacių auksu, atskleidė vyras mirties patale

19

Lenkijos kultūros ministerija teigia, kad prie nacių aukso traukinio vietos nuvedė prisipažinimas mirties patale, rašo „The Telegraph“.


2015-08-28 19:04

Vištyčio ežero vardo paslaptys: tai nesusiję su paukščiukais

7

Lietuvos pietvakariniame kampe tyvuliuojantis Vištyčio ežeras – poilsiautojų pamėgtas dėl itin švaraus vandens ir įspūdingo, kalvoto kraštovaizdžio. Dažnas yra girdėjęs legendą apie pievoje cypsintį viščiuką, kurio pavadinimą ištarus žemėn nusileido ežeras. Legendos legendomis, o ką sako mokslas? Lingvistiniai bei istoriniai tyrinėjimai rodo, kad ežero ir prie jo esančio miestelio pavadinimas susijęs visai ne su mažu paukšteliu, o su kai kuo gerokai įspūdingesnio.


2015-08-28 16:50

„Amerikos balso“ archyvai: apie Molotovo–Ribentropo paktą

4

Perklausiusi „Amerikos balso“ archyvus, LRT radijo laida „Ryto garsai“ paskelbė teisininko Domo Krivicko pastabas apie Molotovo–Ribbentropo paktą, kurios aktualios ir praėjus daugeliui metų nuo to laiko, kai jos buvo paviešintos.


2015-08-27 16:44

Mergaitė smulkiai aprašė taikių gyventojų siaubą Čečėnijoje

23|12

Garsusis žydų mergaitės Anos Frank dienoraštis – vienas iškalbingiausių ir labiausiai jaudinančių holokausto liudijimų. Polinos Žerebcovos iš Grozno dienoraštis – jautrus ne itin senų įvykių Čečėnijoje dokumentas. Polinos dienoraštis fiksuoja, kaip iš lėto, tarsi didžiuliai spąstai, griuvo namai ir savo tuštumose tarsi kapų rūsiuose įkalino dar gyvus žmones, kaip prasidėjo pirmieji valymai ir vieno jų auka ji vos netapo.


2015-08-27 12:50

Kas sugriovė Vilnių: kaip miestą niokojo Stalinas ir Hitleris?

22|7

[...] 1944 m. liepos 13 d. Vilniuje lijo dieną ir naktį. Po ilgai varginusių karščių staiga atvėso iki 11–17 ° C. Įkyrus lietus merkė ir gesino smilkstančius griuvėsius. Po penkias dienas ir naktis tarp sovietų ir vokiečių trukusių įnirtingų mūšių miestu vaiduokliu virtęs Vilnius liūdnai žvelgė išdegusiomis langų kiaurymėmis. Sovietų sunkiosios artilerijos apgriautame Gedimino pilies kuore plazdėjo raudonoji vėliava. Gyventojų beveik neliko – pabėgo nuo artėjančio Raudonojo cunamio į aplinkinius kaimus ar tolyn į šalies gilumą. Tvyrojo pūvančių gyvūnų ir žmonių lavonų dvokas.


2015-08-27 12:48

Tverų miestelis gyvybės semiasi iš mažos stebuklingos ikonos

2|10

Kartą vienas kunigas papasakojo istoriją apie tai, kaip filmuojant jį ištiko itin gilus sukrėtimas. Tokio jis nebuvo patyręs niekur kitur pasaulyje, tik lankydamasis vienoje medinėje Lietuvos bažnyčioje. Jam reikėjo nufilmuoti nedidukę ikoną, paprastai bažnyčioje žmogui sunkiai išžiūrimą ir visai neprieinamą, kabančią aukštai pagrindiniame altoriuje.


2015-08-25 18:06

Akmens amžiaus gyvenvietė – ne miške, o Želmenos pakrantėje

Netoli Jonavos esančiame Tartokų miške užrašas byloja kadaise čia buvus akmens amžiaus gyvenvietę. Šią vietovę dar pernai pradėję kasinėti archeologai atskleidė, kad iš tiesų ji yra kiek toliau nuo pažymėtos vietos – ant Želmenos upelio kranto.


2015-08-25 14:13

Žiaurybės, kurioms pasmerkė rusų šviesuolius Stalinas

18|6

JAV gyvenantis rusų rašytojas, eseistas, kino kritikas, religinės literatūros vertėjas Andrejus Besmertnas-Anzimirovas atskleidė, kaip mirė Rusijos inteligentijos žiedas Stalino valdymo metais. „Vsevoldui Mejerholdui po visų rafinuotų kankinimų prieš mirtį sulaužė iš eilės visus pirštus. O po to paskandino srutose (jo mirties versija išslaptinus archyvus).


2015-08-24 19:26

Islamstai susprogdino senovinės oazės Palmyros šventovę

3|2

Baal Šamino šventykla, kurią sekmadienį susprogdino Islamo valstybės džihadistai, laikoma antrąją pagal svarbą senosios Palmyros šventove. Islamo valstybė, kontroliuojanti dideles teritorijas Sirijoje ir kaimyniniame Irake, užėmė senovės graikų ir romėnų laikų paveldu garsėjančią Palmyrą dar gegužės 21 dieną, sukeldama didelį tarptautinį susirūpinimą dėl šios išskirtinę vertę turinčios vietos likimo.


2015-08-24 13:53

Novosibirsko lietuvius guos Tremtinių Rūpintojėlis iš kedro

3

Trečiojo pagal dydį Rusijos miesto Novosibirsko centre sekmadienį rinkosi lietuvių ir kitų bendruomenių tremtiniai. Jie pašventino Tremtinių Rūpintojėlį, skulptoriaus tautodailininko Adolfo Teresiaus drožtą pastarąsias dvi savaites.


Populiariausi per 24 val.