Gaukite lrytas.lt naujienas kiekvieną rytą
Komentarai
Vardas
El. paštas
Komentaras (iki 3000 simbolių)
Istorija
2016-05-27 15:34

Klaipėdoje archeologai aptiko unikalų radinį

 

Klaipėdos universiteto archeologai įminė mįslę, kaip uostamiestyje prieš beveik 200 metų buvo rūšiuojamos silkės. Restauruojamame silkių sandėlyje archeologai aptiko unikalų XIX amžiaus silkių rūšiavimo sistemą. Tokios iki šiol Lietuvoje nebuvo aptikta.


2016-05-27 14:43

S. Freudo žmona buvo protinga – leido jam draugauti su moterimis

20|2

Sigmundas Freudas mylėjo daugelį moterų, bet jį mylėjo tik žmona, LRT klasikai sakė psichologė Aistė Diržytė. Net vaikystės patirtys, anot jos, nemenkai lėmė įspūdingus mokslininko laimėjimus. „Suvokimas – pirmas žingsnis į kaitą. Šiuolaikiniai psichologai sako, kad suvokimas, jog, pavyzdžiui, turėjai šaltus, agresyvius ar atstumiančius tėvus, yra nemalonus, bet tai bus pirmas žingsnis tapti laimingam“, – teigė profesorė.


2016-05-26 12:35

Senovės Egipto paslaptys: architektai buvo garbinami kaip dievai

5|7

„Mes vis dar neturime atsakymo į esminį klausimą: kas iš tikrųjų suprojektavo Deir al Bachrį ir kitus Egipto architektūros perlus? Keletas silpnų argumentų pagrindžia daugelio archeologų išsakytą prielaidą, kad šventyklas projektuodavo pats statybų prižiūrėtojas. Pirma, nėra jokių kitų kandidatų į karališkojo architekto vietą – nežinome nė vieno žmogaus, sietino su konkrečia šventykla taip, kad būtų įmanoma teigti, jog jis, o ne darbų prižiūrėtojas, kūrė planus. Antra, šventyklos konstrukcija ir išvaizda turėjo didžiulę reikšmę; logiška manyti, kad tokius sprendimus priimdavo žmogus, atsakingas už visus darbus. Tai ir viskas, ką galime padaryti; ir šito, suprantama, nepakanka..“, – teigia Barbara Mertz (1927–2013 m.) – JAV egiptologė, rašytoja, garsėjanti tiek unikaliomis senovės Egipto studijomis. 


2016-05-24 11:34

Senovės Egipto paslaptys: kas ir kaip kūrė egiptiečių meną?

4|4

„Didieji Egipto meno darbai byloja, kad genijus galbūt ir nebuvo atpažįstamas, bet kai kurie senovės mikelandželai vis dėlto rasdavo kelią į šį amatą vedami pašaukimo.“, – teigia Barbara Mertz (1927–2013 m.) – JAV egiptologė, rašytoja, garsėjanti tiek unikaliomis senovės Egipto studijomis. 


2016-05-23 16:03

Kaune – įspūdingas pilies šturmas

6|39

Šeštadienį vakare Kaune vyko vienas pagrindinių „Kauno Hanzos dienų 2016“ renginių – teatralizuota Kauno pilies šturmo inscenizacija, pasakojanti apie Kauno miesto įkūrimo pradžią.


2016-05-22 15:05

Egipto paslaptys: kvanktelėjęs faraonas ir dingusi Nefertitė

2|6

„Amarnos laikotarpio menas savitas kaip ir naujoji religija. Jis ne tik drastiškai pakeitė žmogaus kūno vaizdavimą. Nebeliko senojo griežtumo, dažnos lenktos linijos, laisviau žiūrima į taisykles, tai galima suprasti kaip žavingą laisvę arba kaip siaubingą nuosmukį – žiūrint, koks tavo požiūris į Echnatoną ir jo naująsias idėjas“, – teigia Barbara Mertz (1927–2013 m.) – JAV egiptologė, rašytoja, garsėjanti tiek unikaliomis senovės Egipto studijomis. 


2016-05-21 08:59

Pono Tado muziejus kursto diskusiją apie lietuvių ir lenkų poetą

10

„Tėvyne Lietuva, mielesnė už sveikatą!/Kaip reik tave branginti, vien tik tas pamato,/Kas jau tavęs neteko“. Taip prasideda paskutinioji didi Europos literatūros epinė poema – Adomo Mickevičiaus „Ponas Tadas“. Lenkai ją vadina vienu vertingiausių savo kultūros paminklų, žymiausiu lenkų literatūros veikalu. „Pono Tado“ laisvės aspiracijos tapo impulsu naujam muziejui Vroclave. Jis perteikia lenkų tautos kelią į laisvę nuo romantiškos A.Mickevičiaus poemos vizijos iki nepriklausomybės įtvirtinimo 1989-aisiais.


2016-05-19 13:31

Žiežmariuose atgims įspūdingas istorinis paminklas

7

Unikali medinė Žiežmarių sinagoga šį pavasarį Kaišiadorių rajono savivaldybės ir Kultūros paveldo departamento pastangomis pradeda naują gyvavimo etapą – prisikėlimą. Gegužės 19 d. 17 val. Žiežmarių sinagogos prieigose bus pažymėta simbolinė tvarkybos projekto darbų pradžia. Renginyje linksmas tradicines melodijas atliks klezmerių muzikos orkestras Rakija Klezmer Orkestar, Paganinio melodijas smuiku pagrieš Gediminas Dalinkevičius.


2016-05-19 12:13

Senovės Egipto paslaptys: kodėl egiptiečiai tapė taip, kaip tapė

10

„Mes neįžeisime egiptiečių ir neiškreipsime jų pasaulėžiūros, jei akies krašteliu žvilgtelsime, kaip jie pasakoja nešvankias istorijas apie dievus, svaiginasi alkoholiu, rašo jausmingas eiles savo išrinktiesiems ar moko savo nuobodžiaujančius vaikus“, – teigė JAV egiptologė Barbara Mertz (1927–2013 m.) – JAV egiptologė, rašytoja, garsėjanti tiek unikaliomis senovės Egipto studijomis.


2016-05-18 15:18

Kolumbo laiškas apie Naujojo pasaulio atradimą grįžta į Italiją

Italija ir Jungtinės Valstijos skelbia, kad į Italiją bus grąžintas Kristupo Kolumbo 1493 metų laiškas apie Naujojo pasaulio atradimą, kuris buvo pavogtas iš bibliotekos Florencijoje ir kurį įsigijo Kongreso biblioteka.


Populiariausi per 24 val.