Naujienos / lrytas.lt
Išplėstinė paieška >>
Gaukite lrytas.lt naujienas kiekvieną rytą
Komentarai
Vardas
El. paštas
Komentaras (iki 3000 simbolių)
Techno
2015-04-21 08:33

Snieguole, pasisaugok – lietuviai sukūrė išmanųjį veidrodį

3|2| 

Visi žino, kad pirmasis pasaulyje išmanusis daiktas buvo ne kažkoks laikrodis, telefonas ar batas, o veidrodis. Pamenate tą universalų vaizdinės informacijos paieškos įrankį, kuriuo noriai naudojosi piktoji karalienė iš pasakos apie Snieguolę ir septynis nykštukus? Tai, va – Vilniaus technologijų ir dizaino kolegijos kūrėjams pavyko ne tik atkurti pasakoje aprašytą technologiją, bet ir suteikti veidrodėliui papildomų kamufliažo funkcijų. Lieka tikėtis, kad piktoji karalienė jo neįpirks…


2015-04-21 08:33

Be fanfarų pristatytas „Sony Xperia Z4“ – išvargtas flagmanas

23|5

Prisiminus įmonę „Sony“, tenka pripažinti du dalykus. Pirmas, ji vis dar gamina puikios kokybės daiktus. Antras, jai labai nesiseka juos parduoti. Abu šie dalykai puikiai tinka ir išmaniųjų „Xperia Z“ šeimai. Nuo pirmo modelio žavėję visus, kuriems patekdavo į rankas, šie telefonai taip ir nepatenka į pakankamą tų rankų skaičių. Galbūt todėl „Sony“, kadaise su trenksmu, fanfaromis bei dovanomis žurnalistams pristatinėjusi „Xperia Z1“, 2014 m. parodos MWC metu visą Barseloną nuklojusi „Xperia Z2“ reklamomis, naujausią savo flagmaną „Xperia Z4“ Japonijoje pristatė taip, lyg trokštų, kad niekas jo nepastebėtų. Bet ar tikrai šis telefonas vertas tik gėdos?


2015-04-20 08:00

Lenktas monitorius – kaip rūtų darželis

4|9

Lenktų ekranų mada atkeliauja ir į kompiuterių rinką. Sulinkusių nešiojamųjų kompiuterių, berods, dar niekas negamina, užtat tokie prijungiami monitoriai jau siūlomi. Ir, kitaip nei lenkti telefonai ar televizoriai, jie nėra beprotiškai brangūs. Ar akys tai įvertins?


2015-04-19 10:05

„Samsung“ parduotuvė atidaryta su Ž.Grigaičiu ir 1000 eurų prizu

34|18

Tai oficialu – Vilniuje turime vienintelę Baltijos šalyse „Samsung“ parduotuvę. Paklaustas, kodėl pasirinktas būtent Vilnius, „Samsung Electronics Lietuva“ vadovas Simonas Skupas paaiškino, jog parduotuvė yra karštos lietuvių meilės šiai kompanijai vaisius. Apklausa parodė, kad lietuviams „Samsung“ yra trečias mėgstamiausias vardas po „Google“ ir „Maximos“. Negana to, lyg patvirtindamas, kad „Samsung“ jau yra trokštama stiliaus ikona į atidarymą užsuko ir Žilvinas Grigaitis. Ir ne tik…


2015-04-16 10:16

Naujas ginklas išmaniųjų kare – beldimu valdomas „Huawei P8“

12|13

Nauji „Samsung“ ir HTC pasiekė Lietuvą, odinio „LG G4“ pasaulis laukia mėnesio pabaigoje, o mes balandžio 15 d. Londone sekėme naujausio „Huawei“ flagmano P8 pristatymą. Atrodo, pasaulio galingųjų laukia sunkus karas už mūsų kišenes su naujoku iš Kinijos, o išgirtasis rusų „YotaPhone“ gali nė nebesikankinti.


2015-04-13 16:30

„Apple Watch“ safyro stiklo nesuraižė net grąžtas

2

Išmaniojo laikrodžio „Apple Watch“ ekraną saugantis sintetinio safyro stiklas – pavydėtinai atsparus įbrėžimams. Jo nepavyko suraižyti nei raktu, nei švitriniu popieriumi, nei grąžtu. Jis neskilo ir kelis sykius trinktelėjus plaktuku, tiesa, tai buvo atliekama atsargiau.


2015-04-10 10:38

Patikrino „Galaxy S6“ atsparumą liepsnai

2|3

Aukščiausios klasės išmanieji telefonai kankinami įvairiausiais būdais, tačiau tokio dar neteko matyti: vienas tinklaraštininkas nusprendė patikrinti, ar „Samsung“ flagmanas „Galaxy S6“ yra atsparus liepsnai.


2015-04-08 23:46

Kompiuterį suspaudė į ryžio grūdą

7|3

Susipažinkite: tai – „Michigan Micro Mote“ (arba tiesiog M3), mažiausias kompiuteris pasaulyje, o jo dydis prilygsta ryžio grūdui. Šio įrenginio išradėjai teigia, kad jis galės suteikti kasdieniams objektams išmaniąsias galimybes.


2015-04-08 15:25

Kodėl staiga bepilotės skraidyklės tapo tokios populiarios?

5

„Progresyvių technologijų pažanga yra labiausiai orientuota į kaštų bei dydžio mažinimą, arba tam tikro komponento efektyvumo didinimą. Puikus pavyzdys – baterijos. Prisimenu, kai prieš daugiau nei dešimtmetį geriausios baterijos buvo NiCad ir NiMH, tačiau jos buvo pernelyg sunkios, kad būtų tinkamos integruoti į nedideles skraidykles (fiksuoto sparno orlaiviams jos tiko). Šiandien mes jau turime lengvas, didelio energijos tankio ličio polimerų baterijas, kurios yra pakankamai galingos, nepaisant jų lengvumo. Baterijos svorio problema, tiesą sakant, yra aktualiausias iššūkis, susijęs su elektros panaudojimo skrydžių metu tobulinimu“, – „Newsweek“ portale rašo inžinierius Yuanas Gao.


2015-04-07 12:48

„Samsung“ atkirtis telefonų lankstytojams

1|2|

Paaiškėjus, kad „iPhone 6 Plus" telefonai kišenėje sulinksta, „Samsung“ negailėjo pašaipų konkurentei „Apple“. Dabar patiems korėjiečiams tenka gintis. Jų argumentai – paprasti kaip trys kapeikos.


Populiariausi per 24 val.