Gaukite lrytas.lt naujienas kiekvieną rytą
Komentarai
Vardas
El. paštas
Komentaras (iki 3000 simbolių)
Meno pulsas
2015-10-08 12:14

J.Basanavičiaus paminklą valdžia „nustūmė“ prie Filharmonijos

Nacionalinis muziejus nebekovos, kad paminklas Jonui Basanavičiui atsirastų Konstantino Sirvydo skvere, o ne prie Lietuvos nacionalinės filharmonijos, kaip siūlo Vilniaus savivaldybė, portalui LRT.lt teigė muziejaus direktorė Birutė Kulnytė. „Lietuvos nacionalinė filharmonija – ne ta vieta, kur reikia statyti paminklą. Savivaldybė turi savo motyvų. Sveiku protu to suprasti neįmanoma“, – dėl savivaldybės užsispyrimo apgailestavo B.Kulnytė.


2015-10-08 11:05

Lrytas.lt biblioteka: S. Šaltenis. „Žydų karalaitės dienoraštis“

„Žydų karalaitės dienoraštis“ – romanas apie žydų mergaitės Esteros Levinsonaitės gyvenimą Lietuvoje karo ir pokario metais jaunų įsimylėjėlių šeimoje. Nuoga ir kruvina ji atšliaužė į Vlado ir Mildos namus jų vestuvių naktį...


2015-10-07 13:28

Lrytas.lt biblioteka: „Įskaudinta meilė: skyrybos“

Knygos sudarytoja Elvyra Kučinskaitė – viena iš Išsiskyrusiųjų sielovados (dabar Šeimos ir asmens saviugdos) centro „Bendrakeleiviai“ steigėjų, nuo pat pradžių iki dabar – jo vadovė, 15 m. lydinti išėjimo iš skyrybų krizės grupes; saviugdos, kūrybinių programų bei mokymų autorė ir vedėja.


2015-10-06 18:38

Kaip atsiranda „bohemiečių“ akcijos?

Artėjant spalio 22-25 d. „Trubadūro“ spektakliams, „Vilnius City Opera“ (VCO) kolektyvas ne tik pasitiko naują sezoną, bet ir naujus mokslo metus. Praėjusią savaitę ISM universitete „bohemiečiai“ originaliai pasveikino į mokslus grįžusius studentus. Šiandien pristatome trumpą vaizdo reportažą iš akcijos užkulisių su joje dalyvavusių VCO ansamblio merginų komentarais.


2015-10-06 18:04

Šv. Kristoforo kamerinio orkestro triumfas prie Viduržemio jūros

1

Tik grįžęs iš gastrolių Viduržemio jūros regione, prof. Donatas Katkus su Šv.Kristoforo kameriniu orkestru jau ruošiasi atsakingiems vizitams į festivalį „Lisztomanias de Châteauroux“ bei legendinę „Théâtre des Champs-Elysées“ (Prancūzija) salę. Tačiau prieš tai sutiko pasidalyti įspūdžiais iš labai neįprasto, ekskliuzyvinio, keliaujančio renginio, kurio programą puošė lietuvių orkestro koncertai.


2015-10-06 17:51

Lrytas.lt biblioteka: „Voldenas arba Gyvenimas miške“

Ketvirtoji Thoreau „Voldenas arba Gyvenimas miške“ laida (Vaga, 2015, vertė Rolandas Pavilionis) „Yra žmonių kaip kalnų ar miškų, kurių dydį gali suvokti tik atitolęs nuo jų“, – taip apie autorių Henry Davidą Thoreau (1817–1862) ir jo kūrinį „Voldenas arba Gyvenimas miške“ kalbėjo vertėjas Rolandas Pavilionis.


2015-10-06 17:30

Baltijos Asamblėjos meno premija – dirigentui M. Pitrėnui

4

Antradienį Baltijos Asamblėjos žiuri nusprendė 2015 m. meno premiją skirti dirigentui Modestui Pitrėnui už jo pastangas stiprinant Baltijos valstybių kultūrinius ryšius, diriguojant daugybę spektaklių bei koncertų Lietuvoje, Latvijoje ir Estijoje.


2015-10-05 18:10

Lenkai Rusijos ansamblį išvarys daužydami puodus ir švilpdami

68|2

„Mandagūs jų šalmai, mandagūs veidai, mandagios netgi plieninės mašinos“, – dainuoja choras, o vaizdo įraše tuo metu rodomos nuotraukos, kuriose matomi automatais ginkluoti kaukėti kariai ir kariniai visureigiai.


2015-10-05 18:05

„Santakos“ slėnyje – nauja meno, dizaino ir technologijų versmė

3

„Ne tik verslo, bet ir vyriausybės lygmeniu pamažu suvokiama, kad dizainas yra neatsiejama bet kokio projekto dalis – tai svarbi „dedamoji“ sėkmingam technologinių ir socialinių inovacijų bei ekonomikos vystymuisi. „DesignLibrary“ franšizės atvežimas į Lietuvą stipriai prisidės prie minėtų sektorių plėtros Lietuvoje“, – įsitikinusi R. Valušytė.


2015-10-05 15:19

„Alma Mater musicalis“ – muzikos pamokos akademinei bendruomenei

Lietuvos muzikų rėmimo fondas šį rudenį jau 22-ąjį kartą kviečia į „Alma Mater musicalis“ koncertų ciklą, skirtą akademinei bendruomenei ir visiems, neabejingiems klasikinei muzikai. Koncertai tradiciškai vyks Vilniaus universiteto šv.Jonų bažnyčioje kiekvieno mėnesio pirmąjį pirmadienį 18 val.


Populiariausi per 24 val.