Naujienos / lrytas.lt
Išplėstinė paieška >>
Gaukite lrytas.lt naujienas kiekvieną rytą
Komentarai (0)
Vardas
El. paštas
Komentaras (iki 3000 simbolių)
Meno pulsas
2014-09-19 00:33

Izraelio orkestrą ir V. Urmaną publika užpylė gėlėmis

5

V.Urmana, vos išėjusi į sceną, privertė klausytojus įtempti ausis ir klausą. Orkestro gastrolių nuovargis išgaravo be pėdsako. Didingo stoto, pasipuošusi žėrinčia juoda suknia dainininkė ne tik balsu, bet ir kūnu bei siela susitapatino su savo herojėmis – Dalila, Azučena, Eboli.


2014-09-18 21:34

Šiaulių dramos teatre atgims mistiška žydų meilės drama

17

Šiauliečių teatralų savaitgalį laukia staigmena – režisierius Raimundas Banionis baigia statyti spektaklį – mistinę muzikinę dramą „Dibukas“. Ja sekmadienį Šiaulių dramos teatras pradės naująjį, 84-ąjį, sezoną. Pjesę apie žmogaus ribas, meilės ir mirties galią prieš šimtmetį parašė į Vilnių po klajonių Ukrainos chasidų žemėse sugrįžęs žydas Šimonas Anskis.


2014-09-18 16:18

Klaipėdos mugėje knygą galima nusipirkti ir už du litus

21

Knyga už du, penkis ar septynis litus. Išvydę tokias ne tik vaikams, bet suaugusiems skirtų knygų kainas klaipėdiečiai nedvejodami traukia pinigines ir iš knygų mugės išeina pilnais pirkinių krepšiais. Malonių staigmenų knygų bičiuliams pažėrė Ievos Simonaitytės bibliotekoje ketvirtadienį atidaryta Klaipėdos knygų mugė.


2014-09-18 15:29

Tarp apdovanojimų laureatų - A.Adamkienė bei V.Povilionienė

8

Vilniaus universiteto šv. Jonų bažnyčioje rugsėjo 22 dieną 18 valandą prasidės jubiliejinė penktoji apdovanojimų „Už nuopelnus Vilniui ir Tautai“ ceremonija, kurios metu bus pagerbti 13 Lietuvai ir jos sostinei nusipelniusių asmenybių.


2014-09-18 13:08

Kino kūrėjai kviečia į nemokamą seminarą

Rugsėjo 26-27 dienomis Vilniuje, Šiuolaikinio meno centre įvyks tarptautinė tarpdisciplininė konferencija “Šešėlių scena: negatyvumas afektų, politikos ir estetikos kontekste” kurioje žinomi mokslininkai iš Lietuvos, JAV, bei kitų Europos šalių nagrinės vaizdo ir kūno santykį šiandieniniame pasaulyje.


2014-09-18 12:40

“Skambantis dvaras“ kuriantį Lietuvos jaunimą sukvies į Pakruojį

4

Lietuvos dvaruose kažkada puoselėta kultūra šiandien vėl atgyja. Šį savaitgalį Pakruojo dvaro Gyvajame muziejuje dvaro kultūros atmosferą kurs jaunieji šalies menininkai – dailininkai ir muzikos atlikėjai. Šeštadienį (rugsėjo 20 d.) čia vyks Lietuvos vaikų ir jaunimo meno festivalis „Skambantis Dvaras“. Specializuotose dailės, muzikos gimnazijose ir kitose mokyklose menų besimokantys jaunieji muzikai ir dailininkai patys kurs dvaro menų dieną.


2014-09-18 12:05

Poetas gali būti labai saldus ir netirpti kambario temperatūroje

1|2

Šiaulių profesinio rengimo centro (ŠPRC) kolektyvas originaliai paminėjo 300-ąsias Kristijono Donelaičio gimimo metines – išliejo šokoladinį poeto biustą. Šiemet veiklos dešimtmetį mininti švietimo įstaiga nusprendė, kad per šventę reikia pagerbti garsiosios poemos „Metai“ autorių K.Donelaitį. ŠPRC konditerininkams nebe pirmą kartą į pagalbą suskubo lietuviškų saldainių fabriko „Rūta“ meistrai.


2014-09-18 11:14

Vaikų ir jaunimo filmų festivalio filmus vertins bendraamžiai

2

Spalio 10 – 19 d. jaunuosius žūrovus į kino teatrus Vilniuje kvies devintasis tarptautinis vaikų ir jaunimo fimų festivalis. Pirmo ir vienintelio Lietuvoje kino festivalio jaunimui organizatoriai pristatys 14 garsiausiuose pasaulio festivaliuose vaikams ir jaunimui pripažintų filmų iš 12 šalių ir kvies moksleivius pabūti vertinimo komisijos narių „kailyje“.


2014-09-18 10:37

Legendinis miuziklas apie meilės trikampį Alytuje taps mobilus

Naujasis Alytaus miesto teatro sezonas ketvirtadienį prasideda premjera. Čia atgimsta pirmasis lietuviškas miuziklas - Giedriaus Kuprevičiaus „Ugnies medžioklė su varovais“. Spektaklį jau trečią kartą ėmėsi statyti režisierius Gytis Padegimas, scenografiją jam kūrė Birutė Ukrinaitė. Spektakliui suburta jauna atlikėjų komanda - studentai iš Vytauto Didžiojo universiteto muzikos akademijos bei kitų aukštųjų mokyklų.


2014-09-18 09:25

J. Didžiulio mama Ana: „Kolumbijoje svajonėms lemta išsipildyti“

8|3

Spalio 9–16 dienomis rengiamas 9-asis festivalis „In Latino“. Šiemet jame daugiausia dėmesio bus skiriama Kolumbijai: kinui, muzikai, fotografijai, maistui ir kitiems jos kultūros atspindžiams.


Populiariausi per 24 val.