Gaukite lrytas.lt naujienas kiekvieną rytą
Komentarai
Vardas
El. paštas
Komentaras (iki 3000 simbolių)
Meno pulsas
2016-07-01 17:50

Kosminis choro „Bel Canto“ koncertas – Lietuvos rekordas

5

Geriausias Lietuvoje mišrusis neprofesionalų choras „Bel Canto“ pasiekė Lietuvos rekordą. Tai paskelbė rekordus fiksuojanti agentūra „Factum“. Choras „Bel Canto“ į Lietuvos rekordų knygą pateko pirmą kartą Lietuvos istorijoje surengęs „ilgiausiai vienoje scenoje trukusią choro koncertinę turnė“. Praėjusių metų pabaigoje choras „Bel Canto“ tris vakarus iš eilės surinko sausakimšą Lietuvos nacionalinės filharmonijos salę, kurioje choro „Deep Field“ koncertus stebėjo beveik 2 000 žiūrovų.


2016-07-01 16:55

Klasikinių melodijų skambėjimui prie Kauno pilies – jau 15 metų

Gegužę prasidėjęs šiemetinis tarptautinis muzikos festivalis „Operetė prie Kauno pilies“ – jau penkioliktas. Nuo pat jo ištakų šį renginį organizuoja festivalio branduolys – keturi operos solistai – Laimutė Kuzmickaitė-Milašienė, Benjaminas Želvys, Gediminas Maciulevičius, Danielius Vėbra – ir nemažas būrys jų talkininkų.


2016-07-01 12:19

Paskutinė Undinės Nasvytytės svajonė – grįžti į vaikystės dvarą

8|14

Nuvažiuoti į Nidą prie Baltijos jūros ir grįžtant užsukti į Mažeikių rajone esantį Dautarų dvarą – tokią viltį puoselėjo sunkiai serganti buvusi  aktorė, skaitovė, renginių vedėja,  radijo diktorė Undinė Nasvytytė ( 90 m.). Jos urna su pelenais šiandien palaidota Vilniaus Antakalnio kapinėse, Menininkų kalnelyje, šalia brolio Vytauto.


2016-07-01 12:10

Ar verta saugoti J.Stalino saulę parvežusių kūrėjų paminklus?

2

Stovi Petro Cvirkos paminklas ir tegul sau stovi, savivaldybė jį prižiūri. Bet jei sugalvotų paminklą perkelti, tam nebūtų jokių apribojimų


2016-06-29 10:16

Diskusija: lygių galimybių laiko orientyras – vidutiniškumas

7|5

Kai tokių sąvokų kaip kultūra ir kultūros subjektai jau nebelieka net ir sostinės valdžios rengiamuose Nekilnojamo turto strategijų dokumentuose, kalbėti apie kultūrą tik kaip apie meną – reiškia nesuprasti, kodėl brandžios valstybės kultūros politiką kelia į pirmąsias veiklos pozicijas.


2016-06-28 15:29

Marijampolę vėl stebins Niujorko ir Londono menininkai

14

Menui ir drąsioms menininkų idėjoms neabejingi marijampoliečiai nekantriai laukia Tarptautinės architekto dienos – liepos 1-osios, – kai į Sūduvos sostinę atvyks būrelis pasaulyje žinomų įvairių meno šakų profesionalų. Nebe pirmą kartą vyksiantis tarptautinis meno simpoziumas „Niujorkas, Londonas, Marijampolė – idėjų migracija“ visuomet sulaukia didelio susidomėjimo.


2016-06-28 09:08

Po bažnyčios skliautais skardės barokiniai trimitai

Klausytojų laukia intriguojantis susitikimas su senosios muzikos ansambliu iš Lenkijos „Tubicinatores Gedanensis“, kuriame groja keturi barokinio trimito virtuozai. Svečiai muzikuos istoriniais instrumentais.


2016-06-27 17:48

Vienuolika metų be Tėvo Stanislovo, bet Paberžė tebetraukia

35

Lietuvoje minimos Tėvo Stanislovo netekties vienuoliktosios metinės. Kapucinų vienuolio, kuris kone per keturias dešimtis gyvenimo Paberžėje metų tapo šviesos spinduliu daugeliui žmonių, o pats buvo vadinamas visos Lietuvos vaikų Tėveliu. Paskutiniais gyvenimo metais Tėvas Stanislovas rūpinosi, kad Paberžė išliktų ne tik jo kauptų sakralių ir etnografinių daiktų saugojimo vieta, bet ir žmonių traukos centras. Jo svajonės pildosi, o misijos tęsiamos.


2016-06-27 15:27

„Išausta tapatybė“: lietuviai didžiuojasi tautiniu kostiumu!

8

Karštą sekmadienio vakarą į Bernardinų sodą pasigrožėti ypatingu tautos ir valstybės simboliu – nacionaliniu kostiumu – rinkosi vilniečiai ir miesto svečiai. Prie muzikinio fontano vyko Lietuvos liaudies kultūros centro surengtas tautinio kostiumo konkurso „Išausta tapatybė“ finalas.


2016-06-27 14:37

Birželio 29 d. LNDT kasoje dirbs teatro aktoriai ir direktorius

1

Naujasis Lietuvos nacionalinio dramos teatro sezonas prasidės rugsėjo 2 dieną, tačiau jau dabar žiūrovai kviečiami jam pasirengti. Birželio 29 dieną bus pradėti pardavinėti bilietai į 77-ojo sezono spektaklius. Pirmieji, norintys įsigyti bilietus, galės pasitarti ne tik su kasininke, bet ir su aktoriais: Martynu Nedzinsku, Birute Mar, Dalia Michelevičiūte, Mariumi Repšiu, Arūnu Vozbutu. Lankytojų nuomonę išklausys ir daugiau apie spektaklius papasakos LNDT generalinis direktorius Martynas Budraitis.


Populiariausi per 24 val.