Naujienos / lrytas.lt
Išplėstinė paieška >>
Gaukite lrytas.lt naujienas kiekvieną rytą
Komentarai (0)
Vardas
El. paštas
Komentaras (iki 3000 simbolių)
Meno pulsas
2014-10-02 17:18

„Lumiere“: R. Henke’s pasirodyme – įspūdingos šviesos audros

2

Pastaruoju metu pastebimos tendencijos, jog vizualiųjų menų kūrimui naudojamų technologijų progresas gerokai lenkia garso technologijas. Muzikos kūrėjai ir atlikėjai, anksčiau vizualizacijas naudoję kaip papildomą savo pasirodymų dalį, vis dažniau pasuka nauju keliu.


2014-10-02 15:50

Svarsto apie Lietuvos institutą, atsakingą už kultūros sklaidą

Vyriausybė svarsto įkurti instituciją, kuri būtų atsakinga už Lietuvos kultūros pristatymą užsienyje. Šis klausimas ketvirtadienį aptartas Vyriausybės strateginio komiteto posėdyje.


2014-10-02 15:29

„Vilnius Jazz“ atidarys avangardisto L. Mockūno trio

Spalio 7 dieną 27-asis šiuolaikinio džiazo festivalis „Vilnius Jazz“ pakvies į įžanginį koncertą sostinės salėje „Piano.lt“. Improvizacinės muzikos fiestą paskelbs dažnas jos dalyvis, vienas ryškiausių avangardo atstovų Lietuvoje Liudas Mockūnas. Šiemet jis pasirodys trijuose „Vilnius Jazz“ projektuose.


2014-10-02 15:22

Muzikos sensacija: atrastas W. A. Mozarto sonatos rankraštis

5

„Verti šimtus lapų, kurie, savaime suprantama, yra parašyti perrašinėtojų, o ne paties kompozitoriaus. Ir staiga pamatai kažką panašaus į kompozitoriaus rašyseną. Labai mažai kompozitorių, kurių rašysena panaši. Iš karto suvokiau, kad tai turi būti Mocartas, nes pradėjęs skaityti lapus, supratau, jog tai yra viena iš žinomiausių Mocarto sonatų“, – sako B. Mikusis.


2014-10-02 12:45

Po „Lego filmo“ į didijį ekraną atkeliaus ir „Tetrio filmas“

2

Jau 30 metų paprastas kompiuterinis žaidimas "Tetris" karaliauja kompiuterių ekranuose, telefonuose bei planšetėse, o dabar jam atiduodamas ir didysis ekranas. Kino kompanija „Threshold Entertainment“ paskelbė savo ketinimus legendinį žaidimą paversti filmu.


2014-10-02 11:01

Lietuvos paviljono eksperimentas: kada nustosime drebinti kinkas

3|2

Tai nėra vieno paviljono istorija. Tas pats elgesio modelis atsikartoja ligoninėse ir teatruose („tvyro nepakeliama atmosfera“), nacionalinėje vyrų krepšinio rinktinėje, kur dėl žaidėjams nustatytų rėmų „aikštelėje nebeliko kūrėjų“, juokingai nesėkminguose restoranų bandymuose imituoti pietų Europos „atsipūtimą“.Priežastis – drebančios kinkos. Arba, banaliai tariant, vidinės laisvės nebuvimas. Nesijautimas savo paties šeimininku, nesugebėjimas susitarti, baimė rizikuoti, nemokėjimas susikurti ir apginti savo vertybių.


2014-10-02 09:46

“METALOfonas“ - meistrų istorijos sušildys metalo meno kūrinius

6

Ši bienalė skirta ne tik metalo darbams, bet ir tam, kad autoriai pasidalintų savo istorijomis, kurias jiems pasakoja metalas. Anot organizatorių, metalas dažnai kalba pats už save: žvilgėdamas, stebindamas spalva, reikalaudamas prisilietimo ar jį atstumdamas.


2014-10-02 08:53

Juokas pro ašaras - karikatūristai jau atsisveikina su litu

Vieni autoriai savo darbuose gedi ir gailisi litų, kiti ragina žvelgti filosofiškai, treti optimistiškai pasitinka euro atėjimą ir linksmai taria nacionalinei valiutai „sudie“. Renginio pabaigoje vyks aukcionas, kuriame bus galima įsigyti autorinių darbų ir specialiai renginiui dedikuotų linksmų, profesionaliai nupieštų šaržų, humoristinių piešinių.


2014-10-01 18:45

Valdovų rūmuose D.Kirilauskas skleis Vienos muzikos kerus

1

Valdovų rūmų muziejus savo lankytojams siūlo rudenišką vakarą namuose iškeisti į vieno universaliausių Lietuvos pianistų, Lietuvos muzikos ir teatro akademijos Fortepijono katedros docento Daumanto Kirilausko rečitalį. 2014 m. spalio 2 d., ketvirtadienį, Valdovų rūmų Didžiąją renesansinę menę užlies Vienos klasiko Ludwigo van Beethoveno ir dviejų Naujosios Vienos mokyklos atstovų – Arnoldo Schönbergo bei Albano Bergo – kūriniai fortepijonui. Žinomas pianistas publikai pristatys keturias sonatas fortepijonui ir šešių dalių pjesių ciklą.


2014-10-01 18:40

Vilniaus mažojo teatro repertuarą praturtins garsų spektaklis

Vilniaus mažojo teatro repertuarą praturtins garsų spektaklis „Kelionė be bagažo“, kurį žiūrovai išgyvena užmerktomis akimis.


Populiariausi per 24 val.