Gaukite lrytas.lt naujienas kiekvieną rytą
Komentarai
Vardas
El. paštas
Komentaras (iki 3000 simbolių)
Meno pulsas
2015-05-28 16:02

Konkurse „Vox juventutis“ rungsis keturių šalių studentai

„Džiaugiuosi, kad brandaus amžiaus sulaukę ir nemažai profesinėje srityje pasiekę kūrėjai nebijo ieškoti nauja, nebijo kritiškai pažvelgti į save, nori tobulėti. Reikia turėti drąsos, kad leistumeisi būti vertinamas ir lyginamas su dar tik pradedančiais studijuoti jaunaisiais kolegomis“ – apie vyriausius konkurso dalyvius Sigitą Mickį ir Joną Jurkūną kalbėjo konkurso sumanytojas ir vienas iš organizatorių V. Augustinas.


2015-05-28 15:45

Klasikinė muzika serga užkrečiama „kaštų liga“

3

Muzikos atlikimo neįmanoma „atpiginti“, atvirkščiai, bene kiekvienais metais fiksuojamas „brangimas“. Tuo metu palaipsniui silpstantis valstybinis finansavimas nepajėgia padengti nuolat didėjančių klasikinės muzikos atlikimo sąnaudų. Kokia išeitis? Apie tai kalbėta tarptautiniame klasikinės muzikos kultūros profesionalų susitikime Roterdame „Classical:NEXT“.


2015-05-28 12:33

Dalyvauk konkurse „Mano tautos kostiumas“

5

Puikus, puošnus, spalvingas tas mūsų tautinis kostiumas, tad kodėl jo dažniau nedėvėti, kodėl visiems jo neparodyti? Lietuvos liaudies kultūros centras kviečia visuomenę, ypač jaunimą, dalyvauti pirmą kartą rengiamame konkurse „Mano tautos kostiumas“.


2015-05-27 23:14

Rašytojos Žemaitės jubiliejuje – netikėtumai marijampoliečiams

1|10

Trečiadienį Marijampolėje buvo minimas rašytojos Žemaitės 170-osios gimimo metinės. Lietuvių literatūros klasikė, 1921 metais grįžusi iš Amerikos, kurioje rinko aukas Pirmojo pasaulinio karo nukentėjėliams, apsigyveno advokato Andriaus Bulotos ir jo žmonos Aleksandros namuose. Marijampolėje Žemaitė rašė ir taisė anksčiau parašytus kūrinius, važinėjo į Kauną skaityti paskaitų. Kelionės šaltyje pakirto rašytojos sveikatą. Ji keturis kartus sirgo plaučių uždegimu. Žemaitė mirė adv.A.Bulotos namuose 1921-ųjų gruodžio mėnesį ir buvo palaidota senosiose Marijampolės kapinėse.


2015-05-27 17:04

„Vilniaus fotožemėlapis“ kviečia sostinę pažinti iš naujo

Pasaulyje pirmaujanti vaizdinių sprendimų kompanija „Canon“ kartu su Vilniaus turizmo informacijos centru pristatė „Vilniaus fotožemėlapį“. Tai leidinys ir kartu įkvėpimo šaltinis atrasti kitokį Vilnių miesto gyventojams bei jo svečiams. Jame publikuojamos žinomų fotografų ir fotografų entuziastų fotogeniškiausių Vilniaus vietų nuotraukos.


2015-05-27 11:40

Pirmosios knygos konkursas pristato naujus vardus

Lietuvos rašytojų sąjungos leidyklos skelbtą Pirmosios knygos poezijos konkursą laimėjo Vitalija Pilipauskaitė-Butkienė (eilėraščių rinkinys „Kvėpuoju“). Poezijos konkursui pateiktus rankraščius, kurių gauta 27.


2015-05-26 13:36

Vilniaus gimnazija finansuoja paminklo J.Basanavičiui sukūrimą

Vilniuje, Augustijonų gatvėje, pradedamas montuoti paminklas, skirtas daktarui Jonui Basanavičiui, akademikui Mykolui Biržiškai ir pedagogui, visuomenininkui, valstybės tarnautojui Povilui Gaidelioniui, kurie buvo pirmosios lietuvių (Vytauto Didžiojo)gimnazijos steigėjai. Skulptūros autorius ir kūrėjas – šią gimnaziją baigęs Darius Bražiūnas.


2015-05-25 19:56

Lrytas.lt biblioteka: Rohintonas Mistry. „Trapi pusiausvyra“

2

Rohintonas Mistry (g. 1952 m.) – indų kilmės rašytojas, šiuo metu gyvenantis Kanadoje, trijų romanų, nominuotų Bookerio premijai, autorius. Garsiausia jo knyga – „Trapi pusiausvyra“, kurioje gimtoji autoriaus Indija iškyla visa savo didybe. Viso pasaulio skaitytojai mini ją tarp dešimties geriausių kada nors parašytų knygų apie Indiją.


2015-05-25 17:30

Lrytas.lt biblioteka: F. Lelord. „Kaip Hektoras laimės ieškojo“

Hektoras – psichiatras, kurio pašaukimas ir pareiga – padėti gyvenimu nusivylusiems žmonėms. Ir tai jam sekasi. Tačiau jis pajunta, kad pats nebesupranta, kas yra laimė, ir iškeliauja jos ieškoti. Kelionę aplink pasaulį Hektoras pradeda skrydžiu į Kiniją. Ir jau lėktuve jis gauna pirmąją laimės pamoką.


2015-05-25 15:44

Artėja 7-asis tarptautinis M. K. Čiurlionio konkursas

Šiais metais į Lietuvos profesionaliosios muzikos sceną sugrįžta kas ketverius metus rengiamas, šįkart jau VII Tarptautinis Mikalojaus Konstantino Čiurlionio pianistų ir vargonininkų konkursas, vyksiantis 2015 m. rugsėjo 14 – 23 dienomis.


Populiariausi per 24 val.