Gaukite lrytas.lt naujienas kiekvieną rytą
Komentarai
Vardas
El. paštas
Komentaras (iki 3000 simbolių)
Meno pulsas
2015-07-05 19:06

Lietuvos valstybės dieną Kaune mini ir garsus „putinistas“

61|2

Tradicinis festivalis „Operetė Kauno pilyje“ į svečius pasikvietė Sankt Peterburgo Agripinos Vaganovos rusų baleto akademijos artistus. Į Lietuvą juos atlydėjo pats akademijos rektorius, buvęs Maskvos Didžiojo teatro primarijus Nikolajus Ciskaridzė, žinomas kaip vienas menininkų, pasirašiusių Rusijos prezidento Vladimiro Putino agresiją Ukrainoje remiantį laišką.


2015-07-05 14:07

Ansamblis „Lietuva“ kviečia švęsti Raudondvaryje

6

Valstybės dienai skirtame renginyje „Lietuva Raudondvario dvare“ ansamblis „Lietuva“ kartu su Lietuvos kariuomenės orkestru ir folkloro atlikėja Veronika Povilioniene pristatys populiariausią šių metų savo programą „Mes ją kaip saulę nešėm ant žvilgančių kardų“.


2015-07-05 10:45

Druskininkuose prasideda tradicinis vasaros festivalis

4

Tarptautinis menų festivalis „Druskininkų vasara su M.K.Čiurlioniu“ liepos 5 dieną atveria naujojo sezono duris Druskininkuose. Festivalio rengėjai – Lietuvos muzikų rėmimo fondas drauge su Druskininkų savivaldybe šiųmetį festivalį skiria kompozitoriaus gimimo 140-osioms metinėms. Bus renginių ir kultūros mecenato ir globėjo Mykolo Kleopo Oginskio gimimo 250-osioms metinėms, Etnografinių regionų metams, Druskininkų krašto kūrėjams pagerbti.


2015-07-05 09:11

Kristupo vasaros festivalis sutelks vargonininkų žiedą

Kristupo vasaros festivalis antradieniais melomanus, ypač vargonų muzikos gerbėjus, kviečia į nemokamus „Sakralinės muzikos valandų“ koncertus. 21-ajame Kristupo vasaros festivalyje laukia dar 12-a šio ciklo koncertų. Juos surengs vargonų muzikos autoritetai iš Austrijos, Lenkijos, JAV, Danijos, Norvegijos, Suomijos, Italijos, Vokietijos bei Lietuvos, koncertuos ir užsienio chorai.


2015-07-05 09:11

Valstybės dienai – spalvinga renginių puokštė

4|2| 

Liepos 6-ąją – Lietuvos karaliaus Mindaugo karūnavimo dieną – bus daug progų prisiminti mūsų valstybės istoriją ir vieną didingiausių jos laikotarpių bei asmenybių. Lietuvoje vyks iškilmės, koncertai, bus atidarytos parodos, vyks kitokie renginiai.


2015-07-03 18:48

Lrytas.lt biblioteka: Amy Bloom. „Mums pasisekė“

Mums pasisekė. Pirmą kartą lietuvių kalba prabyla savita, daugybę apdovanojimų pelniusi amerikiečių autorė Amy Bloom ir jos to paties pavadinimo romanas – Mums pasisekė.


2015-07-03 17:29

Koncertas Pažaislyje kvies mažuosius ligonius sveikti greičiau

Liepos 9 d. Kauno Pažaislio vienuolyne suskambės onkologinėmis ligomis sergantiems vaikams skirtos melodijos – čia vyks koncertas „Sveik su muzika“. Vieno koncerto rengėjų, projekto „Gėrio menas“ iniciatoriaus Vytauto Kernagio teigimu, vasariškas ir šviesus renginys – galimybė susiburti ne tik mažiesiems ligoniams ir jų šeimoms, bet ir visiems palaikantiems. Tikimasi, kad renginys taps dar viena kūrybinių dirbtuvių „Gėrio menas“ tradicija.


2015-07-03 14:19

Akordeono muzika: naujai ir suprantamai kiekvienam

3

Nemažai žmonių akordeono garsus vis dar sieja su senosios muzikos palikimu ar net painioja su armonika, kuria grodavo kaimo šventėse. „Akordeonas – išskirtinis instrumentas, galintis atskleisti kūrinius visai kitaip, nei esame įpratę juos girdėti. Džiaugiuosi, kad yra tokių atlikėjų kaip Martynas Levickis, kurie priminė šią tiesą Lietuvos publikai,“ – sakė jauna akordeono profesionalė Aurelija Matulevičiūtė.


2015-07-03 14:08

Bilietai į LNOBT spektaklius tirpsta, bet jų dar yra!

Naujas Lietuvos nacionalinio operos ir baleto teatro sezonas jau sukėlė nemažą publikos susidomėjimą – antai į naujametę operos „Bohema“ premjerą beveik nelikę bilietų. Tačiau sezonas nemažas, jo metu vyks arti 150 renginių, tad operos ir baleto gerbėjai turi platų pasirinkimą ir kaip tik šiuo metu puikias galimybes rinktis geriausius bilietus.


2015-07-03 13:34

Čikagos lietuvių dainų šventėje – apie 1,4 tūkstančio choristų

Penktadienį prasideda jubiliejinė – dešimtoji – lietuvių dainų šventė Čikagoje, šiemet išsiskirianti ne tik dalyvių gausa, teigė šventės meno vadovas Darius Polikaitis. Anot jo, kitą dieną po dainų šventės, liepos 6 d., visi dalyviai ir svečiai kviečiami kartu su Lietuva dainuoti „Tautiškos giesmės“. D.Polikaitis spėja, kad į šią akciją gali susirinkti net iki tūkstančio žmonių.


Populiariausi per 24 val.