Naujienos / lrytas.lt
Išplėstinė paieška >>
Gaukite lrytas.lt naujienas kiekvieną rytą
Komentarai (0)
Vardas
El. paštas
Komentaras (iki 3000 simbolių)
Meno pulsas
2014-07-25 14:22

Užutrakio vakaruose obojininkas K.Kuljus gros meilės instrumentu

Muzikos pasauliui sienos neegzistuoja, tad net fantastinės idėjos, regis, lengvai virsta tikrovee. Šią tiesą dar kartą patvirtina Užutrakio vakarų  festivalio koncertas Trakų pilyje. Liepos 27 dieną čia koncertuos garsus Europos obojininkas Kalevas Kuljus su kolega Eugenijumi Paškevičiumi ir Lietuvos kameriniu orkestru, diriguojamu Roberto Šerveniko.


2014-07-25 13:23

L. Donskis apie Nacionalinę premiją: „Visada bus nepatenkintų“

5

„Visą laiką susiduria du požiūriai: vienas – atiduokime duoklę dar neįvertintoms garsenybėms, kitas – diskutuokime ir žiūrėkime, kur link juda gyvenimas ir kūryba, kur link juda kultūra ir kokie žmonės galbūt tiesia kelius į ateitį, kieno darbai yra itin svarbūs“, – apie Lietuvos nacionalinių kultūros ir meno premijų komisijoje verdančias diskusijas sako naujasis jos pirmininkas Leonidas Donskis.


2014-07-25 12:48

Botanikos sode – melodingas sekmadienio piknikas

3

Praleisti sekmadienio vakarą Vilniaus universiteto botanikos sode – jau graži Kristupo vasaros festivalio lankytojų tradicija. Šioje ramybės oazėje galima išvysti ne tik turtingiausią Lietuvoje augalų karalystę, bet ir pasimėgauti gaiviais muzikiniais desertais, kuriais vaišina koncertų ciklas „Kristupo piknikai“.


2014-07-25 12:33

R. Tumino festivalio laureatui – prizas M.K.Čiurlionio motyvais

3

Skulptorius ir dailininkų sąjungos narys Antanas Balkė sukūrė įspūdingą skulptūrą, kuri bus įteikta šiuo metu Druskininkuose vykstančio tarptautinio Rimo Tumino teatro festivalio „Vasara“ laimėtojui. Skulptūra sukurta Mikalojaus Konstantino Čiurlionio kūrybos motyvais pagal paveikslą „Karalaitės kelionė“. Karalaitė pagaminta iš balto ir žalio marmuro, dekoruota detalėmis iš bronzos.


2014-07-24 19:53

„Palangos vasara“ kvies į atsinaujinusį kurhauzą

Atsinaujinusiame Palangos kurhauze liepos 29–rugpjūčio 9 dienomis aidės dešimtmetį rengiamas festivalis „Palangos vasara“. Renginių ciklas pakvies į 10 koncertų.


2014-07-24 19:39

„Sidabrinės gervės naktų“ aktoriams gerbėjai dovanojo duonos

13

Penktą sezoną per Lietuvą keliaujantis vasaros kino festivalis „Sidabrinės gervės naktys“ savaitgalį Pakruojyje švęs projekto mediumą. Kartu su naujausiais lietuviškais filmais keliaujantys aktoriai džiaugiasi galimybe ne tik pažinti Lietuvą, bet ir paragauti jos kultūros paveldo.


2014-07-24 15:30

Vilniečių teismui – skandalistas dramaturgas

12

„Mano aktoriai sugeba viską. Jie neturi amplua, yra universalūs ir gali dirbti bet kokio žanro spektaklyje. Jų naujieji vaidmenys visada pasirodo besantys tikra prieš tai buvusiųjų priešingybė“, – sako Permės teatro „U mosta“ režisierius Sergejus Fedotovas.


2014-07-24 11:20

S. Paukštys leidžia pažvelgti į savo atminties „sekretus“

8

Dar praėjusio amžiaus 9-ojo dešimtmečio viduryje fotomenininkas Saulius Paukštys kūrė fotomontažus, sluoksniuodamas miesto vaizdus su žmonių portretais, artimiausią aplinką su netikėtomis detalėmis, taip realų vaizdą paversdamas kiek vaiduoklišku, tačiau savo dvasia realesniu už realų, iš poros ar daugiau kadrų sukurdamas naują – savo – tikrovę.


2014-07-24 10:46

M. K. Čiurlionio namus Vilniuje papuoš J. Ivanauskaitės angelai

5

M.K.Čiurlionio namuose Vilniuje ketvirtadienį atidaroma paroda, pristatanti paskutinį rašytojo Jurgos Ivanauskaitės paveikslų ciklą „Angelariumas“.


2014-07-23 15:53

„Muzikinis rugpjūtis pajūryje“ skambės dirigentui S. Domarkui

Savaitgalį pajūryje prasidės XVII tarptautinis festivalis „Muzikinis rugpjūtis pajūryje“. Šiemet jis skiriamas maestro Stasio Domarko 75 metų jubiliejui. Iki vasaros pabaigos festivalis aplankys Klaipėdą, Palangą, Nidą ir Juodkrantę bei pakvies į 16 renginių.