Naujienos / lrytas.lt
Išplėstinė paieška >>
Gaukite lrytas.lt naujienas kiekvieną rytą
Komentarai (0)
Vardas
El. paštas
Komentaras (iki 3000 simbolių)
Meno pulsas
2014-10-20 21:11

„Gaidos“ festivalio programa muzikams sukelia malonų alkį

1|5

Jau šią savaitę, spalio 24-ąją, prasideda daugelio muzikos ir šiuolaikinio meno gerbėjų kasmet nekantriai laukiamas festivalis „Gaida“. Šių metų festivalio programa išsiskiria ne tik garsiais vardais, bet ir gausa bei įvairove, kuri išsyk patraukė žinomų muzikos pasaulio atstovų dėmesį. Garsūs menininkai kalba apie šių metų programą ir jos sukeltą „pozityvų alkį“, kurį norisi numalšinti lankantis „Gaidos“ renginiuose.


2014-10-20 20:49

Didysis muzikų paradas kvies klausytis matant

4

Arfininkė Joana Daunytė su savo seserimis muzikantėmis ne tik groja, bet ir šoka, programos „Meilės aistros“ kūrinius muzikantų ketvertas atlieka vilkėdami tokius scenos kostiumus, lyg patys būtų virtę muzikos instrumentais, barokinės melodijos tarsi plaukia ant lengvo debesėlio, o štai kvarteto „Mettis“ programa „Karas ir muzika“ skamba apkasus imituojančioje dekoracijoje, muzikantai vilki kamufliažinius drabužius. Maža to, romantinių operų arijas dainininkės atlieka kalėjimo kameroje! Tai tik keli epizodai iš Didžiojo muzikų parado, kuris šį šeštadienį bus rodomas per LRT Kultūros kanalą.


2014-10-20 19:52

Tarptautinis spektaklis praturtins lėlių teatro istoriją

Lapkritį Kauno ir Vilniaus lėlių teatruose bus pristatomas Lietuvos ir Čekijos kūrėjus suvienijęs šokio, muzikos ir lėlių teatro spektaklis „theSystem“. Projektą rengia šiuo metu Čekijoje gyvenanti scenografė Paulina Nešukaitytė kartu su šokėjais Andriumi Stakele, Martina Sobotka ir Šimonu Kubanu. Muziką jam kuria elektroninės muzikos duetas „Golden Parazyth“.


2014-10-20 18:04

Š.Birutis: „Nedirbantiems aktoriams neturi būti mokama“

6| 

Beveik trečdalis aktorių ir solistų yra nepakankamai užimti, tad Lietuva neturėtų mokėti nedirbantiems aktoriams, sako kultūros ministras Šarūnas Birutis. Taip ministras atremia praėjusią savaitę išsakytus aktorių nuogąstavimus dėl ministerijos parengtos nacionalinių ir valstybinių teatrų reformos, pagal kurią teatrai galėtų tapti viešosiomis įstaigomis, o su aktoriais būtų sudaromos terminuotos darbo sutartys iki penkerių metų.


2014-10-20 18:00

„Bel Canto“ koncertuose – nuo kino filmų iki mišių muzikos

2|9

Geriausias Lietuvos mišrusis mėgėjų choras „Bel Canto“ artėjančias Kalėdas ir savo 5 metų sukaktį pasitiks išskirtinai – surengs net du šventinės muzikos ir premjerų kupinus koncertus Lietuvos nacionalinėje filharmonijoje.


2014-10-20 16:53

Kretingos dvarui žiemą neleis užmigti menų festivalis

Kretingos muziejus atgaivina grafo Juozapo Tiškevičiaus rūmuose puoselėtas meno vertybes ir kviečia lankytojus į Kretingos dvaro menų festivalį „Mėnuo su žvaigžde čia būti norėjo“. Pirmą kartą šaltuoju metų laiku rengiamas menų festivalis truks iki Kalėdų.


2014-10-20 13:46

Keičiamas Šiaulių dramos teatro pavadinimas

Nuo lapkričio 1-osios keičiamas Šiaulių dramos teatro pavadinimas. Jis vadinsis Valstybinis Šiaulių dramos teatras.


2014-10-20 13:20

Debiutuos nacionalinis muzikos forumas „Ars Lituanica“

„Gyvendami Vienoje, nepamiršome Lietuvos. Čia yra tiek daug talentingų, atvirų naujoms idėjoms žmonių! Deja, europinių kainų instrumentai yra ne kiekvienam įkandami. Todėl ilgai svarstėme, kaip galėtume padėti Lietuvos jauniesiems muzikams. Galiausiai likome prie forumo idėjos", - pasakojo Nacionalinio forumo "Ars Lituanica" sumanytojai Dalia Dėdinskaitė ir Glebas Pyšniakas.


2014-10-20 13:11

Kauno valstybinis choras sukaktį švęs su K.Szymanowskio šedevru

2

„Norisi, kad klausytojai išgirstų geros muzikos. Juk nebūtina visą laiką dainuoti ką nors ypač sudėtinga ar graudaus. Tai, ką atliksime, bus šventiška“, ‒ apie Kauno valstybinio choro 45-ojo gimtadienio koncerto programą kalbėjo choro įkūrėjas, meno vadovas ir vyr. dirigentas Petras Bingelis.


2014-10-20 12:54

Kalėdų maratonas Vilniuje prasidės nuo „Flamenko & Sarsuela“

1|4

Šiais metais Kalėdų maratonas Vilniuje prasidės su šventiniu „Flamenko & Sarsuela“ koncertu. Iš Andalūzijos flamenko ir sarsuelos teatrų atkeliaus septyni temperamentingi daininkai, muzikantai ir šokėjai, kurie surengs ispaniškos muzikos šventę Kongresų rūmuose Vilniuje.


Populiariausi per 24 val.