Naujienos / lrytas.lt
Išplėstinė paieška >>
Gaukite lrytas.lt naujienas kiekvieną rytą
Komentarai (0)
Vardas
El. paštas
Komentaras (iki 3000 simbolių)
Meno pulsas
2014-12-17 14:47

Kaune pristatomas krikšto sakramentą nagrinėjantis filmas

1

Trečiadienio pavakarę Žaliakalnyje, Kauno apskrities viešojoje bibliotekoje, bus rodomas dokumentinio kino kūrėjo Audriaus Stonio filmas „Avinėlio vartai“. Renginyje dalyvaus režisierius A.Stonys ir filmo idėjos autorius bei prodiuseris Gediminas Numgaudis OFM.


2014-12-17 14:22

„Versopolis“ padės jauniesiems poetams išgarsėti užsienyje

2

Su Lietuvos festivaliu „Poetinis Druskininkų ruduo“ bendradarbiaujantis „Versopolis“ yra Europos poezijos platforma, kuri atveria daugiau galimybių kylantiems Europos poetams. Ją remia Europos Komisijos programa „Kūrybiška Europa”.


2014-12-17 14:02

Dirigentas turi gebėti kurti atmosferą, kurioje vyksta stebuklai

2

Penki jauni, talentingi ir charizmatiški dirigentai iš Šveicarijos savo įgūdžius tobulins sostinėje kartu su Vilniaus miesto savivaldybės Šv.Kristoforo kameriniu orkestru (meno vadovas ir dirigentas Donatas Katkus). Darbo rezultatais pasigėrėti galėsime gruodžio 18 d. 14 val. Šv. Kotrynos bažnyčioje. Įėjimas laisvas.


2014-12-17 13:15

Paskelbti 2014 m. Kultūros ministerijos premijų laureatai

1

2014 metų Kultūros ministerijos premijos paskirtos 21 kultūros ir meno kūrėjui ir vienai įstaigai. Premijos bus įteikiamos 2014 m. gruodžio 19 d., penktadienį, 11 val. Kultūros ministerijos Baltojoje salėje


2014-12-17 12:23

Lrytas.lt biblioteka: Haruki Murakami. „Dramblys pradingsta“

Kai iš vieno miestelio aptvaro be žinios pradingsta dramblys, visas vieno žmogaus gyvenimas ima subtiliai verstis aukštyn kojomis. Vidurnaktį staiga baisų alkį pajutusi pora sėda į automobilį ir apiplėšia „McDonald's“ restoraną. Moteris staiga susivokia nepajėgianti atsispirti mažam žaliam padarėliui, išsiraususiam kelią į jos sodą. Kankinama nemigos žmona nubunda ir panirusi į pusiau sąmoningą būseną išvysta prieblandos pasaulį, kuriame viskas įmanoma, – netgi mirtis.


2014-12-17 09:34

Jei norite tikrai išgirsti muziką, privalote jos klausytis

1

Muzika ir menas šiais laikais yra nureikšminti ir praradę savo pirminį sakralumą. Tuo įsitikinusi Kauno technologijos universiteto filosofė Milda Pauliukaitė. Ji mano, kad šiais laikais dažnas į koncertą eina ne patirti muzikos, o atsipalaiduoti. Filosofės nuomone, norėdami tikrai išgirsti muziką, turime jos klausytis.


2014-12-17 09:03

Lrytas.lt biblioteka: „Vilhelmo meisterio mokymosi metai“

Johannas Wolfgangas Goethe (1749–1832) – vokiečių rašytojas, humanistas, politikas, mokslininkas ir filosofas, pasaulinės literatūros klasikas. Romanas „Vilhelmo Meisterio mokymosi metai“ yra vienas iš reikšmingiausių vokiečių auklėjamojo, arba tapsmo, romanų, nuosekliai ir subtiliai atskleidžiančių žmogaus dvasinį tobulėjimą, individo formavimąsi, aistringą pirmąją meilę, jaunystės užmojus ieškoti savojo pašaukimo ir gyvenimo nesėkmes bei pamokas.


2014-12-17 08:55

Seimas 2016-uosius paskelbė Bibliotekų metais

Seimas, atsižvelgdamas į mažėjantį knygų perkamumą ir skaitymą Lietuvoje ir įvertindamas tai, kad bibliotekų atgaivinimas, jų fondų papildymas, susitikimų su rašytojais, kūrybos vakarų, knygų aptarimų, jaunųjų rašytojų skatinimo renginių organizavimas turėtų didžiulę reikšmę visuomenės tobulėjimui ir dvasingumo bei kultūros ugdymui, nutarė 2016-uosius paskelbti Bibliotekų metais.


2014-12-17 08:45

Džiazo legendos V. Ganelino jubiliejus švenčiamas be jo

1

„Turime prisiminti ir mylėti mums brangius žmones ne tik tuomet, kai jų netenkame. Viačeslavo Ganelino jubiliejus – reikšmingas įvykis ne tik man, bet ir visiems Lietuvos džiazo kūrėjams“, – teigė ilgametis V.Ganelino scenos partneris perkusininkas Arkadijus Gotesmanas, šiandien kviečiantis paminėti maestro 70-metį kartu su Lietuvos džiazo pažibomis sostinės Rūdininkų knygyne.


2014-12-17 08:42

K. Smoriginas neįsileidžia banalumo: „Pasimylėsim, paskambink“

3

Drauge grojame gal ir daugiau nei 25 metus, tačiau norėjome pagaliau šį jubiliejų pažymėti drauge su savo klausytojais. Galime džiaugtis turėdami gerbėjų, išsaugojusių senas mūsų kasetes su tiems žmonėms išties brangia muzika, kuri skamba čia, Lietuvoje, ar užsienyje, lydi kelionėse. Šių klausytojų gretose yra ir labai žinomų asmenybių. Mes ne stadioniniai atlikėjai ir tai ne stadioninė muzika, tačiau gerbėjų turime nemažai.


Populiariausi per 24 val.