Naujienos / lrytas.lt
Išplėstinė paieška >>
Gaukite lrytas.lt naujienas kiekvieną rytą
Komentarai (0)
Vardas
El. paštas
Komentaras (iki 3000 simbolių)
Meno pulsas
2014-04-23 21:33

Tarp Metų kūrinių autorių - tėvas ir sūnus Kutavičiai

2

Lietuvos kompozitorių sąjunga paskelbė 2013 metų geriausių kūrinių konkurso laureatus. Trijose kategorijose skirta po dvi lygiavertes premijas.


2014-04-23 16:45

Tarp Operos ir baleto teatro vasaros sezono staigmenų – premjera

Jau tapo įprasta, kad pabaigęs sezoną Lietuvos nacionalinis operos ir baleto teatras birželį dar neatsisveikina su publika ir kviečia į papildomus vasaros spektaklius. Tačiau šį kartą žiūrovų laukia staigmena – greta trijų baleto ir trijų operos spektaklių rengiama Georgo Friedricho Händelio oratorijos „Aleksandro puota“ („Alexander’s Feast“) premjera, o iki liepos išsitęsusį vasaros sezoną užbaigs naujų choreografinių miniatiūrų koncertas „Kūrybinis impulsas III“.


2014-04-23 16:26

„Lėlės“ teatre minimas lėlininko V.Mazūro jubiliejus

Artėjant 80-ajam režisieriaus ir dailininko Vitalijaus Mazūro jubiliejui, Vilniaus „Lėlės“ teatras balandžio 24-27 dienomis rengia šventinių renginių ciklą, kurio metu bus pristatomi lėlininko sukurti ir šiandien „Lėlės“ repertuare rodomi spektakliai bei atidaryta autorinės menininko tapybos paroda. V.Mazūras 80 metų sukaktį švęs balandžio 28 dieną.


2014-04-23 16:20

Nauja kūrėjų karta drąsiai pažvelgė į K.Donelaičio „Metus“

4

Balandžio 23-iąją Lietuvos nacionalinės UNESCO komisijos galerijoje atidaroma Kristijono Donelaičio 300-osioms gimimo metinėms bei Tarptautinei knygos ir autorių teisių dienai skirta paroda „E-METAI“. Vilniaus dailės akademijos Grafinio dizaino katedros studentai joje pristatys naujus tipografinius šriftus ir originaliai iliustruotus „Metus“.


2014-04-23 15:10

Dailininkai dalinsis rūpesčiais ir lūkesčiais

2

Nacionalinio M.K.Čiurlionio dailės muziejaus A.Žmuidzinavičiaus kūrinių ir rinkinių muziejuje (V.Putvinskio g. 64, Kaunas) balandžio 30 d. 17 val. įvyks Rolando Rimkūno, Benignos Kasparavičiūtės, Kęstučio Šapokos kūrybos parodos „Rūpesčiai ir lūkesčiai“ atidarymas.


2014-04-23 14:53

„Naujajame Baltijos šokyje“ – belgų, danų, prancūzų meistrai

3

Tarptautinis festivalis „Naujasis Baltijos šokis“ didžiuojasi šiemet atvyksiančiais užsienio šiuolaikinio šokio meistrais: tai bus žymusis belgas Wimas Vandekeybusas ir jo trupė „Ultima Vez“, Danijos šokio teatras su Timu Rushtonu priešaky ir prancūzų hiphopo šokio trupė „Compagnie Malka. Festivalis vyks gegužės 9–15 d.


2014-04-23 10:41

Kaunas net keturias dienas alsuos džiazo ritmu

2

Apie tai, kad už kelių dienų laikinoji sostinė pasiners į vieno ryškiausių festivalių Lietuvoje „Kaunas Jazz“ ritmus, jau praneša Senamiestyje suplevėsavusios simbolinės renginio vėliavos ir pasirengimas iki šiol dar negirdėto reiškinio – Džiazo gatvės – įkurtuvėms.


2014-04-23 07:33

V.Juozapaitis mano, kad politikos žvėrys kūrėjų nenori suprasti

9

„Kai atsiduri toje barikadų pusėje, iš kurios visi tikisi atstovavimo tautos interesams, suvoki, kad esi vienas miške, nemoki jo žvėrių kalbos. Susikūrę savo taisykles ir pasiskirstę grobį jie net nesiruošia dalintis su tais, kurie keistai kalba apie materialios naudos neduodančius dalykus. Kartais net nesuvokia tų dalykų prasmės“, – taip parlamentaras Vytautas Juozapaitis apibūdino savo potyrius Seime pasisakydamas "Sugrįžimų" festivalio diskusijoje.


2014-04-22 22:28

Biblioteka: P.Stankeras. „Pralaimėta Adolfo Hitlerio kova“

2

Leidykla „Mintis“ išleido naują istoriko Petro Stankero publicistinę, gausiai iliustruotą knygą apie nacionalinę socialistinę Vokietiją - „Pralaimėta Adolfo Hitlerio kova“. Autorius siekia Lietuvos skaitytojams paaiškinti ir padėti suprasti Adolfo Hitlerio ir jo sukurto Trečiojo reicho fenomeną.


2014-04-22 18:54

LNOBT kviečia švęsti Europos operos dienas su „Kavos kantata“

3

Minint tradicinę Europos operos dieną publikos laukia susitikimai su žymiais menininkais ir operą mėgstančiais verslininkais, o pagrindinis programos akcentas – teatralizuota Johanno Sebastiano Bacho „Kavos kantata“, kuri nuskambės ne tik Nacionaliniame operos ir baleto teatre, bet ir įvairiose Vilniaus erdvėse.