Naujienos / lrytas.lt
Išplėstinė paieška >>
Gaukite lrytas.lt naujienas kiekvieną rytą
Komentarai
Vardas
El. paštas
Komentaras (iki 3000 simbolių)
Studijos
2015-04-16 15:29

Moksleivei iš Lietuvos – garbingas apdovanojimas Briuselyje

12

Ketvirtadienį Europos Komisijos būstinėje Briuselyje rinkosi geriausi jaunieji Europos vertėjai. Europos Komisijos organizuotame jaunųjų vertėjų konkurse „Juvenes Translatores“ buvo apdovanota ir geriausia jaunoji vertėja iš Lietuvos Emilija Svirinavičiūtė.


2015-04-16 09:26

Kaune studentai sieks šalies rekordo

1

Kauno technologijos universiteto (KTU) informatikai sieks Lietuvos rekordo – daugiausia kompiuterinių žaidimų gerbėjų vienoje vietoje. Balandžio 17-19 d. Kauno sporto halėje vyks KTU Informatikos fakulteto (IF) ir jo studentų atstovybės „InfoSA“ organizuojamo festivalio „InfoShow’15“ renginys „LAN Party“. Organizatoriai tikisi, kad tai bus ilgiausiai vykęs ir daugiausiai kompiuterinių žaidimų gerbėjų vienoje vietoje surinkęs renginys Lietuvoje.


2015-04-16 09:01

Lietuvį nustebino airių požiūris į religiją

6

Vytauto Didžiojo universiteto (VDU) Viešojo administravimo studentas, organizacijos „Caritas“ savanoris ir šiuo metu atlieka praktiką Lietuvos Respublikos ambasadoje Airijoje, džiaugiasi neeiline galimybe plėsti savo akiratį ir tobulėti. 22 metų studentas dalinasi įspūdžiais, kuriuos jam tenka patirti Airijoje.


2015-04-16 07:00

Ar tiesa, kad pamokose eilėraščius skaito M.Mikutavičius?

1

90 proc. Lietuvos mokytojų per savo dalyko pamokas naudoja įvairias informacines komunikacines technologijas. Mokytojai gali vaizdžiai pademonstruoti cheminę reakciją, virtualiai pakeliauti po muziejus, supažindinti su kitame žemyne esančiais įstabiais gamtos kūriniais.


2015-04-15 18:27

Atūžia Vilniaus universiteto chemikų dienos

Vilniaus universiteto (VU) Chemikų dienos yra pačios seniausios iš visų fakultetinių dienų, organizuojamų Vilniaus universitete, ir šiais metais jos bus jubiliejinės – 50-osios.


2015-04-15 14:24

Kauno klinikų medikams – jaunųjų kolegų priminimas

3|14| 

Medicinos studentai Kauno klinikose surengė linksmą akciją, kurios metu priminė vyresniesiems kolegoms, kad jie turėtų dirbti be papildomo atlygio.


2015-04-14 13:06

Lietuvos moksleiviai – tarptautinių mokslo olimpiadų laimėtojai

1

Ne paslaptis, kad Lietuvoje mokslus baigę įvairių sričių specialistai trokštami užsienyje, o 4 Lietuvos universitetai nuolat patenka į geriausių pasaulio universitetų tūkstantuką. Dešimtys Lietuvos moksleivių kasmet pelno medalius tarptautinėse mokslo olimpiadose. Pažvelkime tik į keletą faktų.


2015-04-14 10:00

Abiturientai keičia taktiką – egzaminams ruošiasi telefonu

1

Šiųmetė abiturientų karta brandos egzaminams ruošiasi palinkus ne virš knygų, o virš išmaniųjų telefonų ekranų. Tai įrodo leidyklos „Šviesa“ sukurtos mobiliosios programėlės „Prieš egzaminą“ populiarumas – vos per porą savaičių ją atsisiuntė kas trečias abiturientas, turintis „Android“ įrenginį. Kūrėjai, atsižvelgę į dvyliktokų pageidavimus, atnaujino programėlę pridėdami 50 proc. daugiau klausimų. Nuo šiol ruošiantis lietuvių kalbos, matematikos, istorijos ir biologijos brandos egzaminams bus galima atsakyti į 1050 klausimų.


2015-04-14 07:34

Naujasis MRU rektorius sieks paneigti mitus

6

Išrinktasis Mykolo Romerio universiteto (MRU) rektorius Algirdas Monkevičius meta akmenį tiems, kurie kritikuoja šią aukštąją mokyklą. Kritikų motyvus jis vadina stereotipais, bet pripažįsta, kad teks padirbėti. „Kur jie nueitų, jei mes nebūtume priėmę? Ne į profesinę mokyklą. Juos pasigriebtų užsienio universitetai. Žinoma, srautus reikia reguliuoti, bet ne prievartos būdu“, – apie prastesnių mokymosi rezultatų pasiekusius stojančiuosius kalbėjo A.Monkevičius.


2015-04-13 16:30

Autobusų keleiviams – mokinių kepti keksiukai ir kava

3|17

Ryte į Vilnių iš Šiaulių bendrovės „Busturas“ autobusais keliauti susiruošę žmonės į autobusų stotį galės skubėti nepusryčiavę ir negėrę kavos – pačių keptais keksiukais ir išvirta kava keleivius nemokamai pavaišins juos kelionėje lydėsiantys Šiaulių profesinio rengimo centro(ŠPRC) Prekybos ir verslo skyriaus mokiniai. Į Lietuvos rekordų knygą įrašytais rekordais ne vienerius metus stebinę ŠPRC Prekybos ir verslo skyriaus mokiniai pradeda beveik tris mėnesius truksiančią akciją „Keliauk su „Busturu“ maloniai“.


Populiariausi per 24 val.