Naujienos / lrytas.lt
Išplėstinė paieška >>
Gaukite lrytas.lt naujienas kiekvieną rytą
Komentarai
Vardas
El. paštas
Komentaras (iki 3000 simbolių)
Studijos
2015-03-27 14:54

Šiemet brandos egzaminus laikys tūkstančiu jaunuolių mažiau

Šiais metais prašymus laikyti brandos egzaminus pateikė 37 tūkst. 279 kandidatai, tai yra 1283 jaunuoliais mažiau negu praėjusiaisiais metais.


2015-03-27 08:37

Dar tik studentai, o jau sukūrė tai, ko pavydi patyrę meistrai

10|2

Studentų sukurtas lenktyninis automobilis, kurį palankiai įvertino lenktynininkas Antanas Juknevičius. Išmaniuoju telefonu valdomas automatizuoto namo modelis, kurio autoriai – taip pat diplomo dar neturintys jaunuoliai. Lietuvos kolegijų studentai žinių, kaip kurti, semiasi per praktiką darbdavių įmonėse, o vėliau sulaukia siūlymų jose dirbti nuolat.


2015-03-26 09:49

Nesusikalbate su savo vaiku? Kas kaltas?

1|2

Atžala laisvai nardo technologijų pasaulyje, o tėvams jis mažiau artimas ir pažįstamas. Vaikas sunkiai sugeba susikaupti, o tėvus tai dirgina. Suaugusieji skundžiasi, kad jaunuoliai negerbia jų, tačiau ar jie patys gerbia jaunąją kartą?


2015-03-25 12:22

Paaiškėjo, kas tapo naujuoju KTU gimnazijos direktoriumi

6|2|

Naujuoju Kauno technologijos universiteto (KTU) gimnazijos direktoriumi taps Vilniaus Vytauto Didžiojo gimnazijos fizikos mokytojas Tomas Kivaras. Universiteto rektorius Petras Baršauskas BNS sakė, kad tokį sprendimą priėmė trečiadienį posėdžiavusi komisija.


2015-03-23 19:33

Dramblio ir žurnalisto liga – per didelės ausys

10|25

Pagalvokite patys – ar norėtumėte būti sutrypti galingo dramblio, kuris vilki džinsiukais ir kukliai sako, jog yra tiktai žurnalistas. Tiktai? „Dramblys ir žurnalistas panašūs: turi dideles ausis ir per gerai girdi. Abiejų oda privalo būti stora, ypač žurnalisto, – kad išmestas iš politiko kabineto drįstų grįžti atgal ir vėl klaustų. Drambliai vaikšto bandomis, kad lengviau apsigintų, o tikro žurnalisto funkcija – apsaugoti žmogų nuo visuomenės“, – kalbėjo Palangos gimnazistas Žygimantas Mitkus.


2015-03-20 17:17

Trečioko ašaros: per Saulės užtemimą liepė piešti gandrus

116|

Penktadienį įvykęs dalinis Saulės užtemimas pravirkdė kai kuriuos vaikus. Vilniaus Žemynos progimnazijoje besimokančio trečios klasės moksleivio motina piktinosi, kad mokytoja per Saulės užtemimą tyčiojosi iš vaikų. Visą savaitę jie rengėsi stebėti Saulės užtemimą, skaitė, piešė ir gamino specialias priemones, o per patį užtemimą mokytoja neleido vaikams išeiti į lauką, liepė sėdėti klasėje ir piešti gandrus.


2015-03-19 14:00

Seimas siūlo išbandyti klasės krepšelio metodiką

4

Seimas ketvirtadienį priėmė nutarimą, kuriuo siūloma keliose savivaldybėse nuo rugsėjo išbandyti klasės krepšelio mokyklų finansavimo tvarką.


2015-03-19 13:46

Ką studijuoti, kad baigęs gautum gerą darbą?

14|2

Ką reikėtų studijuoti, kad baigus mokslus darbdaviai į jus tiestų rankas? Yra kelios profesijos, kurias baigusiems veriasi kone visos durys, o iškart mokamas atlyginimas didesnis nei rinkos vidurkis. Švietimo ir mokslo viceministras Rimantas Vaitkus įsitikinęs, kad tie, kurie renkasi studijuoti technologijas, visada bus paklausūs darbo rinkoje.


2015-03-19 10:30

D. Dargis atskleidė, kur mokėsi, kad stotų į tėvo vietą

6

Aštuoneri metai, praleisti Didžiosios Britanijos mokymo įstaigose, ir darbas vienoje didžiausių šios šalies nekilnojamojo turto (NT) agentūrų „Eikos“ direktoriui Domui Dargiui padėjo sukaupti žinių bagažą, kuris dabar labai praverčia vadovaujant šeimos verslui. Lietuvą 31 metų D.Dargis paliko baigęs vos devynias klases. Toks buvo ir jo, ir jo tėvų – nekilnojamojo turto bendrovės „Eika“ savininkų – sprendimas.


2015-03-18 13:44

Patarimai tiems, kurie šiemet stos į aukštąją mokyklą

9|2

Šiemet stojančiųjų į universitetus ir kolegijas laukia kelios naujovės. Lietuvos aukštųjų mokyklų asociacijos bendrajam priėmimui organizuoti (LAMABPO) vadovas Pranas Žiliukas jaunuoliams pataria: į permainas būtina atkreipti dėmesį, tačiau kur kas svarbiau kliautis savimi ir išmintingai sudėlioti savo trokštamas studijų programas teikiant prašymą. Kitaip skaičiuojamas konkursinis balas, trumpesnis pasirenkamų studijų programų sąrašas, ilgesnis priėmimo laikas.


Populiariausi per 24 val.