Naujienos / lrytas.lt
Išplėstinė paieška >>
Gaukite lrytas.lt naujienas kiekvieną rytą
Komentarai (0)
Vardas
El. paštas
Komentaras (iki 3000 simbolių)
Sveikata
2014-10-01 12:05

Dantų implantai: saugaus ir patikimo gydymo kaina

1|3

Nemaža dalis pacientų vis dar yra įsitikinę, kad danties implantacijos kaina nepagrįstai aukšta. Tačiau ar kada susimąstome, kodėl ir už ką mes mokame. KJK klinikos odontologas Kęstutis Gegeckas teigia, kad svarbiausias veiksnys, lemiantis danties implantacijos kainą – kokybė, o jos sudedamosios dalys – procedūrai naudojamos medžiagos, tinkamai paruošta klinika bei personalo kompetencija.


2014-10-01 10:16

Širdies donoras - kūdikis - retenybė ne tik Lietuvoje

Donorų trūkumas - problema, aktuali ne tik mūsų šalyje, tai opus klausimas visoje Europoje. Ypač sudėtinga, kai transplantacija reikalinga kūdikiui - donoras turi būti vaikas, nes transplantuojama širdis turi atitikti recipiento ūgį ir svorį, aiškina Nacionalinio transplantacijos biuro specialistai, sulaukiantys daugybės Lietuvos gyventojų klausimų apie širdies transplantacijos laukiančią mažąją Estrėją.


2014-10-01 09:52

Vėžiu susirgusias moteris gydo ir artimųjų meilė

1|2

Operacija, ilgi sveikimo mėnesiai ir viltis, kad pavyks sustabdyti vėžį, – tokia dviejų vilniečių moterų dalia. Mokėjimas nepasiduoti nevilčiai, o svarbiausia – mylėti save. Šie patarimai praverstų ne vienai moteriai akistatoje su kiaušidžių vėžiu.


2014-09-30 14:35

Kaip prižiūrėti jautrią odą? Saikingai prausti

1|2

Ką kiekviena mūsų darytų, jei net paprastas vanduo iš čiaupo sukeltų odos paraudimus? Kasdienė klinikinė praktika rodo, kad kas antra moteris susiduria su jautrios odos problema, kuri tampa vis platesniu reiškiniu šiandieninėje visuomenėje. Tai patvirtina ir Europos dermatologijos žurnale (angl. European Journal of Dermatology) publikuoto tyrimo išvados: Pietų Amerikos ir Rytų Europos šalyse kas antras respondentas pripažino savo odos jautrumą.


2014-09-30 12:05

Ką daryti sušių mėgėjams, kad jų kūnai liktų švarūs?

10

Kirmėlės visame kūne – tokį košmarą išgyveno sušių mėgėjas iš Kinijos. Ar Lietuvoje šio maisto gerbėjams reikėtų bijoti panašių bėdų? „Taip, tai gali nutikti kiekvienam, kuris valgo žalią žuvį“, - tvirtino Klaipėdos valstybinės kolegijos Technologijų fakulteto docentas.


2014-09-30 09:24

Medikamentinis abortas: ar tai bus įmanoma Lietuvoje?

15|9

72 valandos – tiek laiko numatyta, kad moteris galėtų apsispręsti dėl aborto. Šią nuostatą įtvirtinęs įstatymo projektas atsidūrė kryžminėje ugnyje. „Moters žudymo priemonė“, „žiauriau nei inkvizicija“, „tai vyrų diskriminavimas“, „nėščiosios tampa vienintele pacientų grupe, kurioms reikia laukti tris paras“, - tokiais palyginimas sutiktas įstatymo projektas parodė, kad abortas nėra vien medicininis dalykas.


2014-09-29 20:33

Kaip ir kada valgyti moliūgus, kad gautume daugiausiai naudos?

Moliūgas ypatingas tuo, kad suvartoti galima jį visą, be to, mums ypač naudingos jo sėklos, sako Lietuvos žemės ūkio universiteto Agronomijos fakulteto Sodininkystės ir daržininkystės katedros profesorė Honorata Danilčenko. „Svarbiausias dalykas sėklose – aliejus, kuriame, be omega 3 ir omega 6, yra dar 13 riebalų rūgščių. Taip pat sėklose gausu cinko, seleno. Šis mikroelementas odai neleidžia greitai senti“, – vardija ji.


2014-09-29 20:32

Indonezijoje susirgusi lietuvė patyrė tikrą košmarą

179|17

22 metų vilnietę Grytę Grauslytę Indonezijoje užklupo itin agresyvus limfmazgių vėžys ir kelios gyvybei pavojingos infekcijos. Tolimos šalies medikų neatpažinta liga taip nualino studentės kūną, kad ją galėjo išgelbėti tik stebuklas. Ir jis įvyko. Šiandien G.Grauslytė neplanuoja gyvenimo, nes žino – jis gali pasikeisti per dieną. „Dar praėjusių metų rudenį atrodė, kad apie mano gyvenimą galima tik svajoti: nuostabi gamta, kelionės po salas, kopimas į ugnikalnius, gausybė draugų, naujos patirties.


2014-09-29 09:55

Gimdos miomų gydymas medikamentais padeda išsaugoti moteriškumą

4

Gimdos miomos yra gerybiniai augliai, tačiau daugelis moterų, išgirdusios, kad turi miomų, išsigąsta dėl galimo navikų supiktybėjimo. Ginekologas Valdemaras Kruminis sutiko papasakoti apie konservatyvius miomų gydymo būdus, kurių pagalba įmanoma sumažinti miomų sukeliamus simptomus ir atlikus mažai invazines operacijas išsaugoti gimdą – taip moteris nepraranda galimybės pastoti ir gimdyti.


2014-09-28 16:59

Sunki politiko G.Palucko dvikova su savimi – dienos be svaigalų

132|3

Pusantrų metų be alkoholio politikui Gintautui Paluckui (35 m.) parodė, kad blaivybė nėra lengvai pasiekiama. Bet dabar jo nekamuoja nei fizinės, nei moralinės pagirios. Be to, 103 kilogramus svėręs vyras užlipęs ant svarstyklių nudžiunga, kai rodyklė sustoja ties padala, rodančia 92 kilogramus.


Populiariausi per 24 val.