Gaukite lrytas.lt naujienas kiekvieną rytą
Komentarai
Vardas
El. paštas
Komentaras (iki 3000 simbolių)
Medicinos žinios
2015-05-24 17:04

Po baisios vyro išdavystės sveikai šiaulietei smogė kraujo vėžys

54

Šiaulietei Astai Bačanskienei (44 m.) kaulų čiulpų transplantacija atlikta prieš dvylika metų. Šiandien ji tikina beveik neprisimenanti tų sunkių dienų, kai sužinojo, kad serga. Tačiau vos paklausta, kas tuomet buvo baisiausia, moteris susigraudina ir vos prataria – bijojau palikti vaikus, juk jie buvo dar visai maži.


2015-05-23 19:20

Mažiesiems Kauno klinikų pacientams sveikti padeda šunys

1

Mažiesiems Kauno klinikų pacientams sveikti padeda ne tik įprastas gydymas, bet ir įvairios terapijos. Naujausia iš jų – kaniterapija, arba šunų terapija. Kauno Vaikų ligų klinikos koridoriais ramiai žingsniuoja įspūdingo dydžio šuo – tai Senosios Anglijos aviganių veislės kalytė Sera.


2015-05-22 12:31

Vėžiu sergančius vaikus linksmino šuo Plutas ir bitutė Moneta

5

Vilniaus regiono kredito unija, šį mėnesį švenčianti savo 19-ąjį gimtadienį, jį pažymi siekdama padėti sveikti vėžiu sergantiems vaikams. 50 procentų nuo narystės stojamojo mokesčio bendros sumos už gegužės mėn. bus skirta paramos ir labdaros fondui „Mamų unija“.


2015-05-22 12:26

Ar galima priversti gydytis asocialius tuberkuliozės nešiotojus?

8

Ar Lietuva tinkamai sprendžia tuberkulioze sergančių ligonių gydymo klausimus? Ar sergantieji atsparia tuberkulioze turėtų būti gydomi priverstinai? Šiais klausimais diskutuota gegužės 20-ąją, trečiadienį, VšĮ Infekcinių ligų tuberkuliozės ligoninės Antakalnio atsparios tuberkuliozės stacionare vykusiame Seimo Sveikatos reikalų komiteto posėdyje.


2015-05-22 10:24

Kauno klinikų gydytojas pakviestas į olimpines žaidynes

3|2

Kauno klinikų sporto medicinos gydytojas dr. Gediminas Tankevičius sulaukė kvietimo 2016 metų olimpiadoje Rio de Žaneire (Brazilija) prisijungti prie organizatorių medicinos personalo.


2015-05-21 17:46

Medikai nekalti dėl meningokoku sirgusio paauglio mirties

paliko galioti teismo sprendimą, kad Vilniuje veikiančios Centro poliklinikos medikai nėra kalti dėl žaibiška meningokokine infekcija susirgusio paauglio mirties. Pernai kovo 3 dieną Vilniaus apygardos teismas mirusio paauglio tėvams buvo priteisęs beveik 70 tūkst. litų (per 20 tūkst. eurų). Tačiau šią civilinę bylą peržiūrėjęs Lietuvos apeliacinis teismas mirusio paauglio šeimos ieškinį atmetė.


2015-05-21 09:48

Gyvenimas iki ir po širdies persodinimo: jaunos uteniškės drama

4

„Matyt, ne vieną angelą sargą turiu“, – prisipažino 32 metų uteniškė Jurgita Garkauskienė, jau metus – nuo praėjusio pavasario – gyvenanti su dovanota mirusio donoro širdimi krūtinėje. Kas mėnesį į Vilniaus universiteto ligoninės Santariškių klinikas pasitikrinti ir išsirašyti vaistų atvykstanti moteris džiaugiasi po transplantacijos žymiai pasitaisiusia sveikata, pagerėjusia savijauta.


2015-05-20 17:05

Ne visi tyrimai yra nekenksmingi: viskas apie ultragarsą

2|13

Kaip veikia ultragarsas? Ar jis nepavojingas? Kodėl nėščiosioms, vaikams ir jauniems žmonėms medikai ragina vietoj kompiuterinės tomografijos, skleidžiančios jonizuojančiąją spinduliuotę, taikyti kitą diagnostinį metodą? Kuo pakeisti magnetinio rezonanso tyrimą vyresnio amžiaus žmonėms, kuriems įsiūtas į krūtinę elektros stimuliatorius ar įdėtas metalinis implantas?


2015-05-20 17:03

Reanimacijos slaugytoja: ką reiškia užmerkti akis V. Kernagiui?

86

Šviesios akys, plati šypsena ir ramybe spinduliuojantis veidas – nė neįtartum, kad priešais sėdi žmogus, kuris kone kasdien susiduria su mirtimi. Santariškių klinikų reanimacijos ir intensyviosios terapijos skyriaus slaugos administratorė Jūratė Mrazauskienė (39 m.) tikina, jog niekada nesigailėjo pasirinkusi slaugytojos profesiją. Prieš porą savaičių kolegų ji buvo išrinkta komandos siela.


2015-05-20 15:55

Ambasadorienė S. Hunt: „Lietuvės turi gauti geriausią gydymą“

2

Krūties vėžys – daugybę viso pasaulio moterų palietusi liga, skiriasi tik jos diagnostikos ir ankstyvojo gydymo galimybės, sako Jungtinės Karalystės ambasadoriaus Davido Hunto žmona Sarah. Su šia klastinga liga kovojančioms Lietuvos moterims neabejinga S.Hunt aktyviai prisideda prie Tarptautinės Vilniaus moterų asociacijos rengiamo labdaros aukciono „Sužydėjusi viltis“, kuris šiemet vyks gegužės 30 d.


Populiariausi per 24 val.