Gaukite lrytas.lt naujienas kiekvieną rytą
Komentarai
Vardas
El. paštas
Komentaras (iki 3000 simbolių)
Rinkos pulsas
2016-05-25 11:33

Keičiasi lietuvių įpročiai: mažiau geriame stipraus vyno

Alkoholinių gėrimų pardavimas Lietuvoje pirmąjį šių metų ketvirtį sumažėjo 6 procentais, lyginant su praėjusių metų tuo pačiu laikotarpiu. Tai naujos visų laikų šalies alkoholinių gėrimų rinkos žemumos, nes kartu su besitraukiančia legaliąja rinka fiksuojamas ir šešėlinės rinkos mažėjimas, rodo Baltijos gėrimų pramonės aljanso duomenys.


2016-05-25 11:33

Kuršių mariose tūnantys gintaro aruodai iškeliaus į Kiniją?

3|3

Lietuva užsimojo atgaivinti gintaro gavybą. Būsimą uždarbį jau skaičiuoja Neringos savivaldybė. Yra ir dar vienas tikslas – kad gintaras ir liktų Neringoje, tačiau toks noras vargu ar išsipildys.


2016-05-25 11:27

D. Grybauskaitė: „Reikia nuo korupcijos atgrasančių baudų“

5

Norint mažinti šešėlinę ekonomiką, neužtenka tik švietimo ir gerų pavyzdžių, todėl reikia nuo korupcijos atgrasančių baudų ir įstatymų, sako šalies prezidentė.


2016-05-25 11:26

„Maxima“ parems bendruomenių užmojus

Šią savaitę startuoja bendruomenių iniciatyvų konkursas „Mes – bendruomenė“, skirtas skatinti šalies gyventojų aktyvumą įgyvendinant vietos bendruomenėms svarbius projektus. Šiemet projekto iniciatorė bendrovė „Maxima LT“ kartu su Lietuvos savivaldybių asociacija atrinks net 10 šalies savivaldybių ar bendruomenių pateiktų projektų, kuriems įgyvendinti bus skirtas specialus finansavimas. Šiųmetės iniciatyvos prioritetai – aktyvaus vaikų laisvalaikio, taip pat sveikatingumo skatinimas bei daugiafunkcinių erdvių vietos bendruomenėms kūrimas.


2016-05-25 11:22

Iš šešėlio ištraukta beveik pusė milijardo eurų BVP

Gegužės 23-29 dienomis įvairiuose Lietuvos miestuose ir miesteliuose rengiant iniciatyvas, skirtas kovai su šešėline ekonomika, Ministras Pirmininkas Algirdas Butkevičius Vyriausybės rūmuose trečiadienio rytą dalyvavo konferencijoje „Šešėlinė ekonomika. Pokyčiai per dešimtmetį“. Prieš tai Premjeras Vinco Kudirkos aikštėje Vilniuje dalyvavo akcijoje „Lietuva be šešėlio“, kurios metu bendravo su žmonėmis ir dalijo atvirlaiškius su edukacine medžiaga, kaip kiekvienas pilietis gali prisidėti prie šešėlio mažinimo.


2016-05-25 10:18

Pažangios naujovės skinasi kelią į Lietuvą

5

Pasitelkus modernias technologijas įspūdingo dydžio ir unikalių konstrukcijų betoniniai statiniai gali išdygti vos per keletą dienų. Užsienyje projektuotojų ir statybininkų itin palankiai vertinama slenkančiųjų klojinių technologija Lietuvos rinkoje tebėra naujovė, tačiau jau ir mūsų šalyje yra įmonių, išbandžiusių šią technologiją. Viena jų – bendrovė „LitCon“.


2016-05-25 10:18

Gamybininkams verkiant reikia pameistrių

8

Kokybiškai amato išmokytų darbuotojų Lietuvoje trūksta – darbdavių apklausa parodė, kad 200 gamybos įmonių Lietuvoje kad ir šiandien galėtų praktikai įdarbinti 900 pameistrių, rašo „Verslo žinios“.


2016-05-25 09:46

Pasaulį išnaršęs ekonomistas: „Esam verti bent jau 4000 eurų“

39|7

Lietuva turi daugybę pranašumų, išskyrus vieną: mokesčių sistema ir užsienio investuotojams, ir vietos verslui yra per sudėtinga. Įmokų „Sodrai“ lubos ją supaprastintų, tačiau politikai vis nesiryžta jų sukalti. „Šiuos kiemus vaikystėje išlandžiojau su tėvu“, – rašytojo Jurgio Kunčino sūnus, ekonomistas 38 metų Paulius Kunčinas sostinės Užupyje nesijaučia svetimas. Nors P.Kunčinas retai atvyksta į gimtinę, vis dėlto tai, ką jis dirba, neišvengiamai siejasi su Lietuva.


2016-05-25 09:42

Paaiškėjo, kada atsidarys „Lidl“

15|2

Vilniuje pirkėjus pasitiks penkios „Lidl“ parduotuvės, Kaune – dvi, po vieną parduotuvę atidaroma Klaipėdoje, Šiauliuose, Alytuje, Marijampolėje, Kėdainiuose, Kretingoje, Telšiuose ir Mažeikiuose. Kitą ketvirtadienį, birželio 2 d., 8 val. ryto prekybos tinklas „Lidl“ atidaro pirmąsias 15-a parduotuvių Lietuvoje.


2016-05-25 08:00

Algų viešinimas klaidins pačius darbuotojus

3

Viena iš naujovių, kurią nori įteisinti Seimas, yra vidutinio darbo užmokesčio, mokamo kiekvienoje įmonėje viešinimas. Anot verslininkų, tai įmonėms užkraus beprasmio darbo, nes atlyginimų vidurkis neatitinka rinkos realybės ir iš tikrųjų nieko nepasako apie tai, kiek uždirba konkretus darbuotojas.


Populiariausi per 24 val.