Naujienos / lrytas.lt
Išplėstinė paieška >>
Gaukite lrytas.lt naujienas kiekvieną rytą
Komentarai (0)
Vardas
El. paštas
Komentaras (iki 3000 simbolių)
Kelionės ir poilsis
2014-07-22 16:31

Seniausias pasaulyje švyturys stovi Lietuvos kaimynystėje

11|5

Švyturys esantis Kepu miestelyje, Estijos saloje Hiuma, visuomet užėmė trečią pasaulyje vietą tarp seniausiai veikiančių kelrodžių. Tačiau, kai kiti du senieji švyturiai užgeso, šis švyturys tapo seniausiu pasaulyje, rašo dienraštis „Estonian Rview“.


2014-07-22 16:29

A. Vedrickaitės atostogų pramoga - dainuoti kino teatro salėje

4

Dainininkei Augustei Vedrickaitei vasaros atostogos prasideda tuomet, kai ji pirmą kartą įbrenda į ežerą. „Dar nuo mažens atostogos man siejasi su buvimu gamtoje, stovyklavimu, maudynėmis. Kaskart džiaugiuosi, kai atsiranda laiko nuvažiuoti į kaimą, kai galiu kartu su šeima leisti vakarus prie laužo, kepti šašlykus ar eiti į mišką grybauti. Į tolimesnę kelionę paprastai išsiruošiu tik rudenį“, – pasakoja atlikėja. Jei vasarą prapliumpa lietus, ji atsiverčia knygą arba eina į kiną.


2014-07-22 11:52

Kinų pramoga – iš kapo prikeltas sovietų monstras

46|30| 

Privažiuojant prie Bohajaus įlankos netoli Kinijos miesto Tianjino pasitinka visai neįprasti Kinijai siluetai. Jaučiuosi, tarsi artėjame prie Maskvos Raudonosios aikštės. Kiek toliau Arbato gatvės kičinė imitacija, restoranai rusiškais pavadinimais, šokinėja tradiciniais rūbais aprėdytas rusiškas juokdarys, čia pat visa eilė matrioškų, daug kitų dar sovietinį laikotarpį primenančių atributų.


2014-07-22 06:14

Kaip dainininkas L. Adomaitis kariavo Tailande 2557 metais (III)

18|23

Intensyviai besiruošiantis spalio mėnesį vyksiančiam galingam koncertiniam turui per Lietuvą dainininkas ir muzikos prodiuseris Linas Adomaitis nepamiršta pateikti akimirkų iš kruopščiai parengto savo kelionės dienoraščio po neturistinį Tailandą. Drauge su žmona Irma keliavęs muzikantas dalijasi įspūdžiais iš pačių įdomiausių ir kvapą gniaužiančių vietovių.


2014-07-20 14:56

Makalius Sardinijoje atrado delikatesą – dešras iš arklienos

33|6

Sardinijoje viešėjęs Rimvydas Širvinskas, labiau žinomas kaip Makalius, tvirtino saloje suradęs ne tik gražiausius iki šiol matytus paplūdimius, bet ir ragavęs gardžiausių kalmarų. Į Italijai priklausančią Sardiniją Makalius rekomenduoja vykti rudenį. Tuomet orai saloje atostogoms maloniausi: šilta ir smagu maudytis jūroje, o svilinančių karščių jau nebėra. Tačiau kodėl Makalius siūlo šiai kelionei ruoštis jau dabar?


2014-07-20 09:37

Andrius Užkalnis rado nelaimingiausią miestą pasaulyje

63|12

Armėnijos sostinė Jerevanas keistai melancholiškas ir nelaimingas. Keista: miestas jau seniai nematė karų ir žemės drebėjimų, tačiau visuose jo akmenyse yra gilus liūdesys. Jerevanas nepriblokš blizgesiu ar džiugesiu. Panašiai, kaip kituose liūdno veido miestuose - Belgrade ar Rygoje - čia geriausia gerti į save tą liūdesį ir rasti progą pamąstyti apie savo gyvenimą. Kartais liūdno veidrodžio reikia, kad patiems pasidarytų linksmiau.


2014-07-18 16:23

A.Užkalnį Afrikoje baido spygliuota viela apjuostos parduotuvės

34|6

Likimas man buvo gailestingas: pažintį su Afrika pradėjau ne nuo Somalio ir ne nuo Nigerijos, o nuo nedidelės Ganos ir jos sostinės Akros. Į pietus nuo Sacharos yra nedaug miestų, kur baltieji gali be baimės vaikštinėti ir kur parduotuvės vakariečiams neapjuostos spygliuotąja viela kaip karo bazės.


2014-07-17 19:10

L.Adomaitis: „Tailando kaime 200 šeimų, ir visose – po dramblį!”

14|65|

Draugiškas Tailandas dainininką ir keliautoją Liną Adomaitį veža tolyn. Jau daugiau nei 2 mėnesiai kelionės po saulėtąją Aziją muzikantui atvėrė ne tik pačius nuostabiausius vaizdus, bet ir atskraidino nemažai mūzų – Linas čia įrašė didžiąją dalį savo būsimo albumo „Laiko mašina” kūrinių. Žinomas atlikėjas sako, kad muzika ir kelionės – neatsiejamas dalykas, todėl su plačia šypsena nerkime į tolimesnius Lino ir Irmos nuotykius.


2014-07-17 11:30

Vieta, kur žmonės virsta pelenais

10|20

Atostogų maršrutuose kurortai, muziejai, pilys arba nacionaliniai parkai įprasti. O kaip reaguotumėte, jeigu sąraše atsirastų krematoriumo lankymas? Galbūt skamba kraupokai, tačiau Europoje seniai paplitusi mada lankytis mirusiųjų deginimo vietose jau atėjo ir į Lietuvą. Vienintelis Lietuvoje Kėdainių krematoriumas kviečia apsilankyti ir sužinoti, bei pamatyti kaip kremuojami žmonės.


2014-07-16 11:15

Mitais apipinti švyturiai paslaptis atskleidžia Aidui Jurkštui

1|11

Švyturių entuziasto A.Jurkšto namų Palangoje ilgai ieškoti nereikia. Iš tolo baltuoja dryžuotas švyturio bokštas, kurio viršuje farologas piešia Baltijos jūros švyturius. Kol švyturių enciklopedija dar tik kuriama, piešiniai pristatinėjami parodose, skaitomos paskaitos, o Aido planuose – leidiniai, knygos, švyturių muziejus.