Naujienos / lrytas.lt
Išplėstinė paieška >>
Gaukite lrytas.lt naujienas kiekvieną rytą
Komentarai (0)
Vardas
El. paštas
Komentaras (iki 3000 simbolių)
Istorija
2014-10-22 17:18

Lenkijos pilyje esą vaidenasi nusižudžiusi Leono Sapiegos duktė

4|5

Po Zofijos mirties vietiniai žmonės naktimis ant pilies mūrų esą ėmė matyti šmėklą, kurią praminė Baltąja dama. Visų ryškiausiai šmėkla esą pasirodo prieš dideles nelaimes - karą, gaisrą - tarsi norėdama perspėti gyventojus. Didesnių įspūdžių pageidaujantiems turistams ar vestuvininkams pilies darbuotojai už papildomą mokestį rengia inscenizuotą Baltosios damos pasirodymą.


2014-10-22 17:17

Kretingoje – vienas svarbiausių radinių per 15 metų

Kretingoje, Tiškevičių koplyčioje, aptikti keturi sarkofagai. Specialistų teigimu, dviejuose jų – vienų garsiausių XIX amžiaus didikų grafų Juozapo ir Sofijos Tiškevičių palaikai. Kas kituose dviejuose, paaiškės po istorinių ir DNR tyrimų.


2014-10-22 15:10

Kapų plėšikai aplenkė Tiškevičių ieškančius mokslininkus

47|2

Atidengti Kretingos senųjų kapinių koplyčioje rasti sarkofagai su grafo Juozapo Tiškevičiaus ir jo šeimos narių palaikais užminė mįslę – kas išplėšė didikų karstus? Pagaliau pavyko surasti Kretingos, Palangos, Lentvario ir Užutrakio dvarus valdžiusio grafo Juozapo Tiškevičiaus bei jo žmonos Sofijos palaikus.


2014-10-21 11:10

Kaip Suomija atsilaikė prieš Maskvą ir išliko nepriklausoma?

62|3

Skandinavai į Rusiją niekada nežiūrėjo lyg į geraširdį kaimyną, su kuriuo malonu išgerti arbatos. Suomiai, švedai, norvegai visada jautė, kad rusiška meška yra nenuspėjama ir gali padaryti didelę žalą. Maskvos šnipams turtingos Skandinavijos šalys visada buvo labai įdomios. Ir dabar Kremlių erzina, kad Danijos naikintuvai patruliuoja Baltijos šalių oro erdvėje, o Norvegija suteikia alternatyvą rusiškam dujų vamzdžiui. Vis dėlto skaudžiausiai nuo rytinės kaimynės yra nukentėjusi Suomija. Sovietų Sąjunga vos neprarijo šios tūkstančių ežerų šalies.


2014-10-20 18:05

Tabariškių bažnyčia slepia daug dar neįmintų mįslių

18

„Iš dokumentų žinome, kad bažnyčioje yra palaidoti septyniolika brolių karmelitų, – sako Tabariškių medinukės kunigas Valdemaras Ulčukevičius ir rodo įdubimus šventovės grindyse. – Jos deformuojasi, o prieš pat Verbų sekmadienį įlūžo navos grindys. Tad galbūt kaip tik tose vietose ir guli vienuoliai? Ventiliacijos anga taip pat rodo po bažnyčia esančius požemius“.


2014-10-18 15:03

Mažai žinomas įvykis: traukinio katastrofa 1945-ųjų Vilniuje

14|3

Karui tarp Raudonosios armijos ir Vokietijos pajėgų Lietuvos teritorijoje beveik pasibaigus, 1945 m. sausio 12 d. link Vilniaus geležinkelio stoties artėjo traukinys Nr. 984, važiavęs maršrutu Ternopilis – Lyda – Šiauliai. Traukinio sąstatą sudarė 47 vagonai, pakrauti sprogstamosios karinės amunicijos: 16 vagonų aviacinių bombų, 21 vagonas šviečiamųjų raketų ir zenitinių sviedinių, likę dešimt vagonų buvo palikti tušti saugumo sumetimais.


2014-10-17 16:07

Archeologai atrado įspūdingą antikos laikų mozaiką

3

Įspūdinga mozaika, rasta didžiausioje iki šiol Graikijoje aptiktoje antikos laikų kapavietėje, vaizduoja mitą apie Dzeuso dukros Persefonės, tapusios požemių pasaulio valdove, pagrobimą, ketvirtadienį pranešė Graikijos kultūros ministerija.


2014-10-16 22:47

Dvylika moterų, kurios pakeitė Bažnyčios istoriją

7|3

Kol pasaulyje moterys vis dar stengiasi išsikovoti savo poziciją šventikų valdose, dėl šių 12-os moterų svarbaus vaidmens Bažnyčios istorijoje niekas nedrįsta ginčytis. Siūlome susipažinti su Bažnyčios istorijoje garsiausiomis moterimis, kurios vyrų teritorijoje nuveikė išties daug.


2014-10-16 10:11

Kodėl Maskva norėjo įstoti į NATO?

60|3

Maskvos propaganda Rusijos gyventojams NATO piešia kaip baisiausią priešą. Kremlius iki šiol negali atleisti Lietuvai, Latvijai, Estijai ir Rytų Europos valstybėms, kad jos pasirinko kelią į Šiaurės Atlanto aljanso organizaciją. Apie glaudesnį ryšį su Europa ir narystę NATO prakalbusi Ukraina greitai pajuto Maskvos botagą. Rusija nepamiršta Sovietų Sąjungos paveldo – Kremlius visada mokėjo kaišioti pagalius į ratus. Dėl to SSRS net pati siūlėsi tapti viena iš NATO narių.


2014-10-11 22:26

Radviliškį vėl supurtė legendinis Lietuvos kariuomenės mūšis

10|61| 

Šeštadienį Radviliškio rajone į pėsčiųjų žygį „Pergalių ir kovų keliais" patraukę žygeiviai taip paminės prieš 95 metus prie Radviliškio pasiektą pergalę prieš bermontininkus. Per 1919 metais lapkričio 21-22 dieną prie Radviliškio vykusį mūšį pasiekta pergalė yra viena žymiausių Lietuvos kariuomenės pergalių XX amžiuje. Pavakare prie istorinio Radviliškio vėjo malūno prieš 95 metus čia vykusias kautynes priminė jų rekonstrukcija, kurią padėjo įgyvendinti istorijos klubų nariai iš Lietuvos, Latvijos, Estijos, Lenkijos bei Baltarusijos. Po įspūdingo pasirodymo buvo duotas startas žygeivių eisenai.


Populiariausi per 24 val.