Gaukite lrytas.lt naujienas kiekvieną rytą
Komentarai
Vardas
El. paštas
Komentaras (iki 3000 simbolių)
Istorija
2015-09-01 16:34

Lenkija ima abejoti, kad rastas traukinys su nacių turtais

14|4

Vienos Lenkijos vaivadijos vadovas pirmadienį pareiškė turintis rimtų abejonių dėl neva rasto nacių „aukso traukinio“ , nors prieš kelias dienas kultūros viceministras pareiškė esantis „daugiau nei 99 procentais“ įsitikinęs, kad šis traukinys pagaliau rastas.


2015-09-01 12:01

Čečėniją aprašiusios autorės svajonė – šalis be naftos ir dujų

1|3

Dabar Polina Žerebcova – trisdešimtmetė ištekėjusi moteris, o Grozno turgaus apšaudymo raketomis dieną, kai apie dvidešimt skeveldrų susmigo jai į koją, mergaitei buvo keturiolika. Ji gyveno su motina, padėdavo jai prekiauti įvairiomis smulkmenomis, laikraščiais ir nebuvo kam jų apginti – nuo mirtino pavojaus, bado, šmeižto, įsisiautėjusio nacionalizmo.


2015-08-31 13:20

Naikindama paminklus IS rodo, kad neišmano islamo istorijos

1|7

„Islamo valstybė“ teigia, kad visi pagonybės simboliai, menantys laikus iki islamo, turi būti sunaikinti, tačiau manoma, kad, pardavusi pagrobtas vertybes, grupuotė papildo savo iždą. Ekseterio universiteto profesorė Emma Loosley, trejus metus gyvenusi netoli Palmyros, mano, kad pagrindinė priežastis visai kita. „Jie tai daro norėdami šokiruoti. Jie nori įbauginti žmones, gauti dėmesio ir pasiųsti žinią. Jie žino, kad, naikindami šias vertybes, privers visą pasaulį sunerimti ir juos stebėti“, – LRT RADIJUI sakė archeologė.


2015-08-31 11:32

Paslaptingasis nacių traukinys jau lyginamas su „Titaniku“

82|5| 

Diskusijos apie traukinį su nacių auksu – vis garsesnės, o aistros, kam atiteks lobis – vis karštesnės. Šią savaitę viešai paskelbta žinia, kad pietvakarių Lenkijoje galbūt aptiktas legendomis apipintas nacių traukinys su įspūdingu lobiu, įgauna vis didesnį pagreitį. Regis, iš pradžių pikantiška laikyta žinia virsta svarbiu klausimu ne tik Lenkijoje, bet ir visame pasaulyje.


2015-08-28 22:36

Kur yra traukinys su nacių auksu, atskleidė vyras mirties patale

42| 

Lenkijos kultūros ministerija teigia, kad prie nacių aukso traukinio vietos nuvedė prisipažinimas mirties patale, rašo „The Telegraph“.


2015-08-28 19:04

Vištyčio ežero vardo paslaptys: tai nesusiję su paukščiukais

7

Lietuvos pietvakariniame kampe tyvuliuojantis Vištyčio ežeras – poilsiautojų pamėgtas dėl itin švaraus vandens ir įspūdingo, kalvoto kraštovaizdžio. Dažnas yra girdėjęs legendą apie pievoje cypsintį viščiuką, kurio pavadinimą ištarus žemėn nusileido ežeras. Legendos legendomis, o ką sako mokslas? Lingvistiniai bei istoriniai tyrinėjimai rodo, kad ežero ir prie jo esančio miestelio pavadinimas susijęs visai ne su mažu paukšteliu, o su kai kuo gerokai įspūdingesnio.


2015-08-28 16:50

„Amerikos balso“ archyvai: apie Molotovo–Ribentropo paktą

14

Perklausiusi „Amerikos balso“ archyvus, LRT radijo laida „Ryto garsai“ paskelbė teisininko Domo Krivicko pastabas apie Molotovo–Ribbentropo paktą, kurios aktualios ir praėjus daugeliui metų nuo to laiko, kai jos buvo paviešintos.


2015-08-27 16:44

Mergaitė smulkiai aprašė taikių gyventojų siaubą Čečėnijoje

25|12

Garsusis žydų mergaitės Anos Frank dienoraštis – vienas iškalbingiausių ir labiausiai jaudinančių holokausto liudijimų. Polinos Žerebcovos iš Grozno dienoraštis – jautrus ne itin senų įvykių Čečėnijoje dokumentas. Polinos dienoraštis fiksuoja, kaip iš lėto, tarsi didžiuliai spąstai, griuvo namai ir savo tuštumose tarsi kapų rūsiuose įkalino dar gyvus žmones, kaip prasidėjo pirmieji valymai ir vieno jų auka ji vos netapo.


2015-08-27 12:50

Kas sugriovė Vilnių: kaip miestą niokojo Stalinas ir Hitleris?

22|7

[...] 1944 m. liepos 13 d. Vilniuje lijo dieną ir naktį. Po ilgai varginusių karščių staiga atvėso iki 11–17 ° C. Įkyrus lietus merkė ir gesino smilkstančius griuvėsius. Po penkias dienas ir naktis tarp sovietų ir vokiečių trukusių įnirtingų mūšių miestu vaiduokliu virtęs Vilnius liūdnai žvelgė išdegusiomis langų kiaurymėmis. Sovietų sunkiosios artilerijos apgriautame Gedimino pilies kuore plazdėjo raudonoji vėliava. Gyventojų beveik neliko – pabėgo nuo artėjančio Raudonojo cunamio į aplinkinius kaimus ar tolyn į šalies gilumą. Tvyrojo pūvančių gyvūnų ir žmonių lavonų dvokas.


2015-08-27 12:48

Tverų miestelis gyvybės semiasi iš mažos stebuklingos ikonos

3|10

Kartą vienas kunigas papasakojo istoriją apie tai, kaip filmuojant jį ištiko itin gilus sukrėtimas. Tokio jis nebuvo patyręs niekur kitur pasaulyje, tik lankydamasis vienoje medinėje Lietuvos bažnyčioje. Jam reikėjo nufilmuoti nedidukę ikoną, paprastai bažnyčioje žmogui sunkiai išžiūrimą ir visai neprieinamą, kabančią aukštai pagrindiniame altoriuje.


Populiariausi per 24 val.