Gaukite lrytas.lt naujienas kiekvieną rytą
Komentarai
Vardas
El. paštas
Komentaras (iki 3000 simbolių)
Istorija
2016-09-24 18:09

Politikos skersvėjai keitė ir Aušros vartų užrašą

3|2

Aušros vartai įdomūs ne tiktai tikinčiųjų garbinamu šventu Dievo Motinos paveikslu, bet ir vienintelių išlikusių Vilniaus vartų puošybos elementais, apie kuriuos galima papasakoti atskirą istoriją.


2016-09-24 07:43

Kaip iš Vilniaus Mečetės gatvės dingo Lukiškių totorių mečetė?

7

Nuo Neries pakrantėje esančios A. Goštauto gatvės atsišakojanti nedidelė Mečetės gatvė pažįstama ne kiekvienam vilniečiui. Ko gero, dažną gali nustebinti ir jos pavadinimas. Jokios mečetės ten dabar nėra, bet tai nereiškia, kad jos nebuvo. Dar XX a. vidury čia stūksojo ne tik mečetė su šalimais esančiomis totorių kapinėmis, bet ir senos medinės lūšnos.


2016-09-23 13:09

L.Donskio ir M.Mikutavičiaus pokalbis – apie tai, kas svarbiausia

16|3||3548

Šis pokalbis įvyko lygiai prieš dešimt metų, 2006-ųjų rugsėjį. Tuometinis „Lietuvos ryto autorius Marijus Mikutavičius kalbino filosofą Leonidą Donskį, kuris vėliau irgi ėmė rašyti dienraščiui. „Mums yra duotas laikas, ir laimingi žmonės yra tie, kurie spėja įgyvendinti savo žmogišką potencialą. Nesufokusuok savo gyvenimo į vieną dalyką. Nes tai – iliuzija. Geriau atiduok save kitiems“, – kalbėjo filosofas, paklaustas apie gyvenimo prasmę. Šiandien Lietuvą sukrėtė skaudi netektis. Tačiau L.Donskio idėjos ir įžvalgos ir dabar skamba taip pat aktualiai, kaip ir ano įsimintino susitikimo dieną.


2016-09-22 11:11

Kodėl pirmuose tankuose sėdėti buvo baisiau nei būti jų puolamiems?

6|3

Pirmieji tankai „Mark 1“ atrodė baisiai, bet tankistams sėdėti juose turėjo būti dar siaubingiau nei tiems, kuriuos jie vaikė, sako gynybos apžvalgininkas Audrius Bačiulis. Jo teigimu, mašinos vidus buvo pilnas išmetamųjų ir parako dujų, o 70–80 °C tanko viduje buvo normalus dalykus. „Apdovanojimus reikėjo duoti vien už tai, kad tankistai sutikdavo lįsti į tą mašiną antrą kartą. Pavyzdžiui, buvo bandoma tankais pervežti pėstininkų desantą – pervežti tai pervežė, bet paskui kareiviai nebesugebėjo pulti – išlipo ir iškrito visi“, – pasakoja A. Bačiulis.


2016-09-19 08:44

Vilija Aleknaitė-Abramikienė pristatė savo pirmąją knygą – „Laisvės klavyras“

2|18

Į pirmąją savo knygą „Laisvės klavyras“ V. Aleknaitė – Abramikienė sudėjo daugiausia 1988-1992 metais pačios rašytų straipsnių, atspindinčių Atgimimo laikmetį, kuriuos publikavo savaitraštyje „Šiaurės Atėnai“ bei kituose leidiniuose. Tuo metu ji rašė ne vien tik apie muziką, bet ir apie tai, kas vyko intensyviame viešajame gyvenime.


2016-09-18 10:40

Atskleisti nepaliečių ir lietuvių kalbų panašumai – stulbina

57|4

„Išaugau sanskrito kultūroje, todėl sužinojęs, kad lietuvių kalba – viena seniausių pasaulyje kalbų – yra panaši į sanskritą, nepaprastai ja susidomėjau“, – pasakojo Nepalo mokslininkas Raghunathas Adhikaris.


2016-09-16 21:58

Stalino represijų siaubas: kokios sovietmečio garsenybės jį patyrė

22|47

Sovietų Sąjungoje Stalino represijų neišvengė nei paprasti piliečiai, nei garsūs mokslo ir meno veikėjai. Represijos tuo metu buvo normalus dalykas. Dažniausiai bylos buvo sufabrikuotos, rėmėsi melagingais įskundimais be jokių įrodymų.


2016-09-14 07:00

Lrytas.lt biblioteka. Joana Viga Čiplytė. „Eduardas Turauskas“

Dokumentinė monografija apie Eduardą Turauską, iškilų politikos, visuomenės veikėją, žinomą diplomatą, nuolatinį Lietuvos delegatą prie Tautų Sąjungos, lemtingu Lietuvai laikotarpiu ėjusį URM politikos departamento direktoriaus pareigas, dalyvavusį „sprendžiant visus pagrindinius užsienio politikos klausimus: 1939 m. sutarties su Sovietų Sąjunga sudarymo, Vilniaus krašto sugrąžinimo ir kt.“ E. Turauskas sukaupė įspūdingą dokumentų, publikacijų archyvą, išsaugojo „vertingus istorinius liudijimus iš labiausiai komplikuoto Lietuvos istorijos periodo“.


2016-09-11 11:06

Antano Sniečkaus albume – naujo sovietinio žmogaus kūrimas (4)

61

Lietuvos ypatingajame archyve saugomi aukščiausiam sovietinės administracijos Lietuvoje pareigūnui, Lietuvos komunistų partijos vadovui Antanui Sniečkui dovanoti fotografijų albumai.


2016-09-10 09:51

Ekspedicija į Sibirą baigėsi specialiųjų tarnybų tardymu

1|7|

„Lietuvos ryto“ filmavimo komanda daugiau nei savaitę keliavo po Sibirą – apie penkis tūkstančius kilometrų nuo Lietuvos nutolusius Krasnojarską, Irkutską, Ulan Udė ir jų apylinkes. Kartu su klebonu Rimantu Gudeliu ir vietos lietuvių bendruomenėmis jie tvarkė tremtinių kapus. Iš tremtinių šeimos kilęs R. Gudelis jau trečius metus organizuoja ekspedicijas, kurios ne tik neleidžia išnykti nuo represijų nukentėjusių lietuvių kapams, bet ir vienija vietos bendruomenes.


Populiariausi per 24 val.