Naujienos / lrytas.lt
Išplėstinė paieška >>
Gaukite lrytas.lt naujienas kiekvieną rytą
Komentarai
Vardas
El. paštas
Komentaras (iki 3000 simbolių)
Istorija
2015-04-21 16:59

J. Stalinas ir A. Hitleris: monstrų panašumai ir skirtumai

17|3| 

Nacizmas ir stalinizmas. Adolfas Hitleris ir Josifas Stalinas. Tiek profesionalūs istorikai, tiek istorijos mėgėjai neatsispiria pagundai rasti abiejų totalitarinių XX a. režimų bei jų vadų tarpusavio panašumų, apie tai rašomi straipsniai, knygos, kuriami dokumentiniai filmai. Ir tų panašumų iš tiesų esama.


2015-04-21 11:41

Likimo brūkšniai – Ivo Džimos ir Okinavos mūšiai

5|13

70 metų – tiek laiko jau praėjo nuo įvairiomis legendomis apaugusių Antrojo pasaulinio karo mūšių Ivo Džimos saloje ir Okinavoje. Amerikiečiui Normanui Bakeriui japonai tuomet atrodė gyvybę niekinantys fanatiški gyvuliai, o japonė Yoshiko Shimabukuro JAV karius matė kaip viską deginančius ir prievartaujančius ilganosius demonus. Jų istorijas aprašo AP.


2015-04-20 19:30

Sostinės gatvių pavadinimuose glūdi miesto istorija

3

Šiandien vilniečio ausiai neretai keistokai skambantys miesto gatvių pavadinimai nėra tik atsitiktinai parinkti žodžiai. Jie gali daug papasakoti ne tik apie Vilniaus gatvių, bet ir aplinkinių vietų istoriją.


2015-04-20 15:33

Bedlamo ligoninėje galima pakvėpuoti šiurpia senove

2

Bauginamą bemaž 800 metų šios ligoninės istoriją dabar be užuolankų ir nutylėjimų pasakoja ką tik atnaujintas ligoninės muziejus ir bet kuriam tyrinėtojui prieinami Karališkieji Bedlamo archyvai. Daugiau nei 250 tūkst. istorijos dokumentų galima atsiversti vos spustelėjus kompiuterio pelę.


2015-04-19 12:08

Armėnai siekia, kad pasaulis pripažintų jų genocidą,

4

Masinės žudynės? Abipusis kraujo liejimas? Genocidas? Šimtai tūkstančių žuvusiųjų tyli jau šimtmetį, bet dabartinė armėnų karta tebekovoja, kad jų protėvių žudynės per Pirmąjį pasaulinį karą būtų pripažintos genocidu.


2015-04-19 11:21

Vytauto diržo istorija – nuo kapų plėšikų iki saugumiečių seifų

4|4

„Juodieji archeologai pirmieji aptiko Vytauto diržu vadinamą brangenybę. Manoma, kad jis buvo dalis lobio, kurį sprukdami nuo priešų XV a. didikai užkasė miške“, – sakė baltarusių muziejininkė Alesija Arabej. Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų rūmuose penktadienį pristatyta tarptautinė vieno eksponato paroda „Viduramžių papuošalas. Mįslingasis Vytauto Didžiojo epochos diržas“.


2015-04-17 17:30

Mįslingas Vytauto Didžiojo diržas – jau LDK valdovų rūmų menėje

4|8

Prabangus diržas buvo rastas 1990 m. su didžiuliu monetų lobiu Minsko srities Molodečno rajone, kaime simboliniu pavadinimu Litva (Lietuva). Baltarusijos Respublikos nacionalinio istorijos muziejaus Archeologijos rinkinio saugotoja, parodos koordinatorė Alesija Arabej paskojo, kad diržas rastas tokioje vietoje, kur nėra jokių palaidojimo ar kultūrinio sluoksnio žymių. Mokslininkų manymu, jis buvo tiesiog užkastas miške, sprunkant nuo puolančių priešų.


2015-04-17 17:29

Le Corbusier palikimui kelia grėsmę jo „fašistinė praeitis“

2|2

Vienas garsiausių moderniosios architektūros kūrėjų Charles'is Edouard'as Jeanneret-Grisu, labiau žinomas savo pseudonimu Le Corbusier, buvo „fašistas“, susijęs su pronacišku Prancūzijos Viši režimu. Šie faktai, paviešinti prieš didžiulės Le Corbusier darbų parodos Paryžiuje atidarymą, atskleidžiami dviejose naujose knygose apie vieną pirmųjų moderniojo dizaino teoretikų ir praktikų.


2015-04-17 15:20

Iš aviacijos istorijos: apie tai, kaip baigėsi lėktuvo kantrybė

8

Tai įvyko tada, kai neturėjome mobiliųjų telefonų ir per žiniasklaidą girdėdavome, kad tuoj tuoj pasivysime ir aplenksime tuos prakeiktus buržujus ir mūsų gyvenimas bus kaip rojus.


2015-04-14 17:31

Visi nepriklausomos Lietuvos laimėjimai sugulė į dvitomį

2

Minint 25-ąjį Lietuvos nepriklausomybės gimtadienį, dienos šviesą išvydo dviejų tomų leidinys „Asmenybės. 1990–2015 m. Lietuvos pasiekimai“. Tai – naujausios Lietuvos istorijos studija, kurioje apžvelgti visi svarbiausi nepriklausomybės metų įvykiai, papasakotos reikšmingiausių ir sėkmingiausių Lietuvos verslo įmonių ir organizacijų istorijos.


Populiariausi per 24 val.