Gaukite lrytas.lt naujienas kiekvieną rytą
Komentarai
Vardas
El. paštas
Komentaras (iki 3000 simbolių)
Gurmanų klubas
2015-11-28 18:38

Viskas, ką gurmanas turėtų žinoti apie jauną vyną

4| 

Kasmet, kai į pašto dėžutę, anksčiau fizinę, dabar virtualią, pradeda plūsti raginimai kartu pasitikti „Beaujolais Nouveau“ atvykimą, mane apima dvejopi, o gal net trejopi jausmai.


2015-11-27 11:41

Vaisių ir uogų vyno gamyba: pamatykite savo akimis

1|12

Šimtmečių istorija: natūralūs lietuviški vynai mūsų šalyje daromi nuo senų senovės. Ir, pasirodo, lietuviški uogų ir vaisių vynai yra gaminami pagal tuos pačius technologinius procesus kaip ir vynuoginiai. Tačiau uogų vynai – tai ir mūsų tradicinis paveldas, ir lietuviškos maisto bei gėrimo vartojimo kultūros dalis.


2015-11-27 09:00

Kaunietės kolekcija kvepia kava, nors kavos joje nėra

5

Kaunietė žurnalistė Laura Barzdaitienė (38 m.) jau daugiau nei dešimtmetį kolekcionuoja atvirukus, kuriuose įamžinti vaizdai, susiję su kava. Šis pomėgis moteriai leidžia pažinti net pačius tolimiausius pasaulio kampelius. O kaip kilo mintis kolekcionuoti atvirukus tokia tematika?


2015-11-25 20:00

Dūmu kvepianti anties krūtinėlė virėjui primena vasaras kaime

5|3

Atostogos kaime Ignutį Klimavičių (22 m.) įkvėpė kulinariniams bandymams – viename sostinės restorane dirbantis virėjas paruošė šiene rūkytos anties krūrinėlę. Jam šis patiekalas priminena matytą vaizdą, kaip iš vandens išlipusios antys vasarą sutūpdavo ant džiovinamo šieno.


2015-11-25 07:04

Portugalą virėją nustebino paprastas lietuviškas patiekalas

19|22

Kai energingasis portugalas Celestino Santos iš Mozambiko, sutrumpintai vadinamas tiesiog Celo, įsisuka į virtuvę, skamba ne tik puodai, bet ir muzika: nuo portugališkų, iki populiarių roko dainų. Su gitara rankose šis energingasis virtuvės vadovas jaučiasi lygiai taip pat užtikrintai, kaip ir gamindamas tradicinį portugališką sūdytų menkių užkandį „Bacalhau a careca“, arba ruošdama burnoje tirpstantį aštuonkojį, portugališkai vadinamą „Polvo a lagareiro“.


2015-11-24 07:47

Bandymas išsikepti kiaušinienę baigėsi dideliu netikėtumu

1|2

Vienai porai bandymas išsikepti kiaušinienę baigėsi tikrai ne taip, kaip jie tikėjosi. 55 metų Jane liko tiesiog be žado, kai sumušusi vieną kiaušinį jo viduje rado visiškai sveiką kitą. Atradimas pavakarius gaminusią moterį taip pralinksmino, kad jos vyras, šešiasdešimtmetis Chirsas Keastas, nuskubėjo į virtuvę pasižiūrėti, kas gi jai nutiko.


2015-11-22 20:28

Po desertų čempionato A.Puklevičiui išsigelbėjimu tapo silkė

3|9

Kol susitvarkai su užkandžiu ir pagrindiniu patiekalu, saldėsių noras pamažu dingsta ir į malonų padavėjo klausimą „Gal deserto, kavos?“ atsakai banaliai ir nedraugiškai: „Gal tiesiog sąskaitą?“ Mano metinė norma yra gal kokie dešimt desertų. Ir, pripažinkime, tai mane menkai kvalifikuoja kaip didelį jų žinovą. Todėl ganėtinai nustebau, kai buvau pakviestas teisėjauti kasmečiam vyno ir desertų derinimo čempionatui.


2015-11-22 14:03

Pietaujame su didikais: kaip atrodė vaišių stalas prieš 200 metų

10

Patiekalai iš bulvių ar šaltibarščiai – neatsiejama lietuvių virtuvės dalis. Tačiau manydami, kad tik šie valgiai sudaro mūsų kulinarinį paveldą, labai jį sumenkiname. Greta iki šiol populiarių valgių, atkeliavusių iš valstiečių virtuvių, egzistavo vadinamoji aukštoji virtuvė – patiekalai ir gėrimai, kurie puikavosi ant grafų, didikų, bajorų, miestiečių stalo.


2015-11-21 20:24

Straipsnis papiktino barmeną: kam rašyti apie tai, ko neišmanai?

18|2

Esu barmenas, kaip sakoma iki kaulų smegenų, tad nenuostabu jog straipsnis skambiu pavadinimu (Aidas Puklevičius „Nuvertintą kokteilį L. Čeprackas prikėlė antram gyvenimui“) negalėjo praslysti pro mano akis, ir, kaip šios srities specialistas, tiesiog praleidau progą patylėti.


2015-11-21 16:23

Lietuviškai brandintai jautienai – aukso medalis ir pagyros

20|2

Šiandien Baltijos maisto ir gėrimų parodoje BAF vykstančiuose geriausiai specialistų įvertintintų maisto ir gėrimų produktų apdovanojimuose aukso medalis atiteko lietuviškos jautienos kepsniui „Minute Steak“, kurį pristatė aukščiausios rūšies brandintą jautieną tiekianti mėsinė „Steak Supply“.


Populiariausi per 24 val.