Naujienos / lrytas.lt
Išplėstinė paieška >>
Gaukite lrytas.lt naujienas kiekvieną rytą
Komentarai (0)
Vardas
El. paštas
Komentaras (iki 3000 simbolių)
Skonis
2014-11-20 17:14

Pusryčiai bare numušė A.Užkalnio ūpą dėl perkeptos kiaušinienės

187|10

Savaitgalio (o ir darbo) dienos pusryčių paieškos sostinėje tapo mano hobiu: kam valgyti namie, jei gali atsisėdęs užkirsti patiekalų, kuriuos gamina profesionalai ir kurių pats neprisiruoši paruošti? Vakarų didmiesčiuose pusryčiauti mieste yra sena tradicija, o lietuviai per dažnai tenkinasi batonu su sviestu ir rūkyta dešra (galbūt ir pieniška „Panerių“, jei taupiau gyvena).


2014-11-20 12:07

Ekspertai „Krušovice Imperial“ skyrė auksą

2|3

Šventosios Romos imperatorius Rudolfas II, itin mėgęs čekišką „Krušovice“ alų, turėjo labai gerą skonį. Šįmet tą patvirtino prestižinio konkurso „World Beer Awards“ komisija, „Krušovice Imperial“ rūšį pripažinusią geriausia tiek Europoje, tiek visame pasaulyje čekiško „Pilsner“ alaus kategorijoje. Puikiai subalansuotas „Pilsner“ tipo alus, pasižymintis išskirtiniu skoniu ir solidžiu, burnoje išliekančiu kartumu. Taip vertintojų komisija apibūdino šios kategorijos nugalėtoją.


2014-11-19 17:09

Jauno vyno sutiktuvės - ir su šokiais, ir su vyno voniomis

1

„Atvyko jaunas božolė!“ (pranc. Le Beaujolais nouveau est arrivé!) – šiuo šūkiu prasideda didžiausia naujojo derliaus vyno šventė visame pasaulyje. Apie 1970-uosius tapusi nacionaline švente, Jauno božolė diena sparčiai išplito už Prancūzijos ribų po Europą, o netrukus ir Jungtines Amerikos Valstijas bei Aziją.


2014-11-19 15:27

Konjako metai pradedami skaičiuoti nuo Melagių dienos

2|4

Konjakui suprasti reikia laiko, brandos ir pasirengimo. Tikroji šio gėrimo filosofija labiau susijusi su alkoholio vartojimo kultūra, gėrimo kokybe, konjako namų istorija bei filosofija. Norint pajusti šį gėrimą, privalu rasti jam tinkamą progą ir aplinkybes. Konjakui reikia skirti laiko ir dėmesio. Tik neskubant, jaukioje aplinkoje ir geroje kompanijoje galima jį pažinti, atrasti.


2014-11-19 10:17

Pasirodė lapiniai kopūstai. Ką iš jų paruošti?

13|3

Pasaulį užkariavusi lapinių kopūstų (kale) mada Lietuvą taip pat pasiekė. Tačiau kartais pirkdama šių garbanotų žalių lapų puokštę sulaukiu šalia eilėje stovinčių žmonių klausimų, ką su šia daržove galima pagaminti. O pagaminti galima daug ką – nuo pusryčių omleto, sriubos, iki pesto padažo, karšto garnyro ar žalio trinto vitaminų kokteilio.


2014-11-18 14:47

Kraujas, ryžiai ir svogūnai – ką iš to galima pagaminti?

2|2|

„Tapas.lt“ kulinarinė ekspedicija Ispanijoje tęsiasi – lietuvių autobusiukas rieda šiaurinės Ispanijos "Castile-Leon" regiono keliais. Šis regionas garsėja savo išskirtiniais vynais, gaminamo nedideliais kiekiais, ir unikalia kraujine dešra, kuri savo sudėtimi gerokai skiriasi nuo mums pažįstamos lietuviškos kraujinės dešros.


2014-11-17 14:36

Sotu ir skanu - daugiaryžis su grybais ir žirneliais

5|2

Rudeniui smarkiai įsibėgėjus, vakarams šaltėjant, o šaldiklyje dar užsilikus baravykų po rudens grybų rinkimo, rekomenduojame pasigaminti daugiaryžį. Jis sušildys, yra sotus ir, be abejo, labai skanu.


2014-11-17 10:56

Čirvinių blynų apsėsti. Ar atspėsite, kokia tai tauta?

7|4

Kokios mintys jums kyla galvojant apie skandinavišką, o dar konkrečiau – norvegišką virtuvę? Žuvis, žvėriena ir dar kartą žuvis ir žvėriena. Bet maitinantis norvegiškai galima ir daugiau atrasti ar net prarasti. Žodis „Norvegija“, išvertus pažodžiui, reiškia „į šiaurę“. Šalies pavadinimas kilo iš to, kad žmonės metų metais veržėsi į šiaurės gilumas ieškodami naujų žvejybos ir medžioklės plotų.


2014-11-16 16:52

Kuo N. Degutienė vaišina svečius? Sužinok pikantišką patiekalą

18|3

Jei ruošiantis priimti svečius ir turite abejonių kuo juos pavaišinti, išmėginkite šį greitai ir paprastai paruošiamą užkandį – traškias krevetes kokosų apvalkale. Prie jo tiks bet kokie mėgstami saldžiarūgščiai patiekalai, o stalo įrankiais galite nesirūpinti – toks maistas skaniausias valgomas pirštais!


2014-11-16 15:09

Ar dar prisimenate manų košės skonį?

13

Jei šio klausimo paklausčiau penkiamečio vaiko, jis ne tik skonį apibūdintų, bet dar papasakotų, su kokiais priedais jis valgo manų košė, kokio karštumo jam košė skaniausia. Jei į šį klausimą bandytų atsakyti vaikus auginanti mama, jos pasakojimas apie manų košę nusidriektų nuo tinkamos manų kruopų kokybės, paruošimo būdo iki prisvilusių puodų arba dūsavimo, kaip jai kartais sunku vaikus įkalbinti valgyti ją.


Populiariausi per 24 val.