Gaukite lrytas.lt naujienas kiekvieną rytą
Komentarai
Vardas
El. paštas
Komentaras (iki 3000 simbolių)
Aktualijos
2015-11-25 09:56

Po Seimo antausio V. Landsbergiui traukiasi Laisvės komisija

52|

Seimui užkirtus kelią Laisvės komisijos siūlymui penktąją Laisvės premiją skirti buvusiam pirmajam faktiniam šalies vadovui Vytautui Landsbergiui, sujudo visa premijos skyrimo komisija. Vytautas Landsbergis pareiškė, kad dar yra žmonių, turinčių padorumo jausmą.


2015-11-25 09:49

Ar musulmonai sieks lietuves atversti į islamą?

55|5

Daiva paauglystėje buvo pankė ir go go šokėja. Ji mėgo išsiskirti iš minios. Krikščionybė jai kėlė slogius jausmus, ji nesuprato, kodėl turėtų kunigui išpažinti savo nuodėmes. Tačiau islamo religija kaip tik atrodė tinkama jos maištingam būdui. Kai Londone ji susipažino su musulmonu mylimuoju, ilgai nedvejojo. Su vyru keliai išsiskyrė, tačiau islamas liko jos didžioji meilė. Prie Žemaitės paminklo Vilniuje nufotografuota apsigobusi galvą lietuvė – tik viena iš fotografės Neringos Rekašiūtės herojų. Kažkada visuomenę „verktinių“ (verkiančių „šauktinių“) nuotraukomis sujudinusi menininkė vėl meta iššūkį. Prieš pat teroro aktus Paryžiuje ji atidarė parodą apie Lietuvos musulmonus.


2015-11-25 09:26

Seimas kirto: dvispalvio netituluosime trispalviu

341|2

Tiktai juodą arba baltą spalvas dažniausiai matantis ir tautos skaldymu neretai apkaltinamas Vytautas Landsbergis suskaldė ir Seimą – prieštaringojo dešiniųjų patriarcho rėmėjų balsų neužteko, kad jam būtų paskirta Laisvės premija, rašo „Lietuvos rytas“. Ši premija politikos veteranui turėjo būti įteikta per iškilmingą Sausio 13-osios minėjimą, bet to nebus. Vakarykštis Seimo balsavimas atskleidė, kas ir taip buvo gana aišku: V.Landsbergis vis dar turi daugiau priešininkų nei šalininkų. Per balsavimą dėl Laisvės premijos skyrimo buvusiam Aukščiausiosios Tarybos-Atkuriamojo Seimo pirmininkui Seimas nusidažė jam nepalankiomis spalvomis – specialios komisijos siūlymą palaikė 53 parlamentarai, prieš jį buvo 13, susilaikė 48.


2015-11-25 08:57

Telšiškius penkias valandas terorizavo balsas iš stadiono

4

Iš pirmadienio į antradienį naktį Telšių stadione, Birutės gatvėje, kaukianti signalizacija su nuolat skambančiu raginimu: „Prašome evakuotis“ vienus gyventojus nervino, kitus – ne juokais išgąsdino. „O kas, jeigu tai teroristų darbas?“ – svarstė žmonės skambindami Bendruoju pagalbos centro telefonu 112.


2015-11-25 07:19

Kas liktų kaltas, jei Saulius Skvernelis paliktų postą?

11

Vienas populiariausių šalies politikų ir populiariausias ministras S.Skvernelis parašė atsistatydinimo pareiškimą, bet neatsistatydino ir dar neaišku, ar atsistatydins. Toliau vadovauti Vidaus reikalų ministerijai S.Skvernelį prašo premjeras ir per 14 tūkst. pareiškimais internete ar laiškais remiančių žmonių. Pareigūnų profesinės sąjungos irgi mūru stoja už ministrą ir skelbia, kad jo pasitraukimas padarytų didžiulę žalą vidaus reikalų sistemai ir sustabdytų reformas.


2015-11-25 07:18

Lietuviškas atsisveikinimas su ginklais

7

Kas gali būti bendra tarp automobilio BMW ir automatų „Kalašnikov“? Lietuvoje pastarąsias porą savaičių tai dažniausiai linksniuota transporto priemonė ir kovinis ginklas. Tik tiek? „Diagnozė“, „pažadintas žvėriukas“, „budulių džiaugsmas“ – po BMW avarijų virtinės pylėsi epitetai, iš visų pusių paniekinamai šnairuojant į šiuos automobilius ir dažniausiai pamirštant tarp vairo ir sėdynės esantį tarpiklį – vairuotoją.


2015-11-25 00:12

Kražių žudynių atgarsiai netyla: stiprinami Probacijos ginklai

3|3| 

Po Kražių skerdynių valdžia griežtina vieną įstatymą po kito. Nuo kitų metų degalinėse nebeliks alkoholio, policija įpareigota atidžiau tikrinti socialinės rizikos asmenis. Dabar Seime svarstomas Prezidentūros pateiktas Probacijos, arba lygtinio atleidimo nuo bausmės, įstatymas.


2015-11-24 20:44

Laisvės premiją iš V. Landsbergio atėmė A. Brazausko šmėkla?

187|3|

Didžioji dalis Lietuvos visuomenės mąsto kairiuoju smegenų pusrutuliu. Ne medicinine, o politine prasme. Nors prezidentas Algirdas Brazauskas jau daugiau kaip 5 metai amžinai ilsisi Antakalnio kapinėse, atrodo, kad jo vėlė atkeršijo tradiciniam politiniam priešininkui – Vytautui Landsbergiui. Taip mano politikos apžvalgininkai, aptardami faktą, kad Seimas antradienį balsų dauguma atsisakė skirti Laisvės premiją pirmajam faktiniam nepriklausomybę atkūrusios Lietuvos vadovui V.Landsbergiui.


2015-11-24 20:43

Tuščia generalinio prokuroro kėdė Seimui nė motais

15|4

Daugiau nei pusmetį tuščia generalinio prokuroro kėdė inicijavo naujoves dėl jo skyrimo. Į Seimo darbotvarkę įtrauktas projektas, kuriuo siūloma keisti generalinio prokuroro skyrimo tvarką, kandidatūros parinkimą iš Prezidentūros perduodant Vyriausybei. Seimas įpareigojo komitetą tobulinti pataisas ir vėl sugrįžti į posėdžių salę.


2015-11-24 18:43

D. Kedžio šalininkas prie vaikų namų: jums bus kaip Kražiuose

 

Sostinėje įsikūrę vaikų globos namai paskendę baimėje – konfliktiškas vyriškis, kurio net trys vaikai gyvena šiuose namuose, socialinėms darbuotojoms grasina susidorojimu pagal Kražių skerdynių scenarijų. Pats vyriškis tokius kaltinimus neigia ir tikina, kad prieš jį susimokiusios valstybinės institucijos kerštauja dėl neva viešinamos informacijos apie vykstančius nusikaltimus.


Populiariausi per 24 val.