Naujienos / lrytas.lt
Išplėstinė paieška >>
Gaukite lrytas.lt naujienas kiekvieną rytą
Komentarai (0)
Vardas
El. paštas
Komentaras (iki 3000 simbolių)
Literatūra
2014-09-22 20:10

Pornografiškai aprašomos scenos slepia žmogiškų santykių dramą

1|3

J.Wolkerso kūryba yra „kelių dugnų“. Šalia perdėto kūniško pasaulio (personažai nuolat mylisi – kartais net septynis kartus per dieną) yra ir kita plotmė, pirmiausia pristatanti žmogiškų santykių dramą. Kūrinys intertekstualus, jame gausu tiesioginių ir paslėptų nuorodų, rašymas refleksyvus, stebintis save, rašantįjį, su geroka doze sveikos autoironijos.


2014-09-22 12:41

Kalbininkė: raides, kurių taip bijome, rašė K. Donelaitis

29

Nelietuviškų asmenvardžių perrašymas pagal tarimą rodo, kad žmogus vertinamas kaip literatūrinis personažas, mano Lietuvių kalbos instituto Sociolingvistikos skyriaus vadovė Loreta Vaicekauskienė. „Grožinėje ar vaikams skirtoje literatūroje autentiškus arba išgalvotus vardus visada perrašome pagal tarimą. Kyla toks jausmas, kad nepripažįstame tikrojo vardo [...], – mes jus traktuosime kaip personažus, nes jūs esate ne tokie tikri piliečiai“, – pastebi kalbininkė.


2014-09-22 12:40

Jaroslavas Melnikas: nuo „Postfašizmo“ iki postfašizmo

7

Ne pats pasirinkau šio pranešimo temą – man ją pasiūlė forumo organizatorė Giedra Radvilavičiūtė. Pamąstyti apie tai, kaip mano naujausias romanas „Maša, arba postfašizmas“ susijęs su realybe, kaip vaizdinių kalba iškyla iš realybės ir sugrįžta į ją. Nes mes turbūt galime kalbėti apie vaizdinių kalbą ir gyvenimo kalbą. Tam tikrą akimirką gyvenimas tampa vaizdiniu. Bet ir vaizdinys gali tapti gyvenimu.


2014-09-21 10:21

Ukrainos rašytoja O.Zabužko: „23 metus mėginome atauginti sielą“

8

„Pokalbis nukryps į neįdomiausią pusę, jeigu pradėsim įtikinėti viena kitą, kokie bjaurūs tipai yra Vladimiras Putinas ir Viktoras Janukovyčius. Todėl imkim ir pakalbėkim apie tai jau pirmame sakinyje ir palikim tą temą kaip neperspektyvią. Tuo labiau kad jiedu abudu yra praeitis, ir Maskvoje tai yra taip pat akivaizdu, kaip ir Kijeve“, – pokalbį su ukrainiečių rašytoja Oksana Zabužko pradėjo kultūros portalo Colta.ru korespondentė Jelena Rybakova.


2014-09-20 10:43

Rašytoja mokosi šeštoje klasėje

1

Kauno „Vyturio“ katalikiškos vidurinės mokyklos šeštokė Kotryna Šimkūnaitė laisvalaikiu ne tik skaito mėgstamų rašytojų kūrinius, bet ir pati parašė pirmąją knygą. Jos „Išsipildžiusi svajonė“ netrukus pasieks knygynus.


2014-09-19 10:36

Dano trileryje – į sekso vergiją parduotos lietuvės istorija

3

Lietuvos knygynuose pasirodė Danijos rašytojo Michaelo Katzo Krefeldo romanas „Paklydęs“ („Afspored“, 2013), pasakojantis Kopenhagos raudonųjų žibintų kvartale dingusios lietuvės istoriją. „Nusprendėme išleisti europinį trilerį, tarytum specialiai parašytą Lietuvai, nes jame narpliojami sudėtingi svetur uždarbiauti išvykusių mūsų tautiečių likimai“, – sakė „Kitų knygų“ leidėjas Gediminas Baranauskas.


2014-09-17 12:40

Pernai daugiausia uždirbusių rašytojų dvyliktuke – nauji vardai

11|7

90 milijonų dolerių (240 mln. litų) per metus. Tiek, pasak „Forbes“, uždirbo Jamesas Pattersonas. Nors „Forbes“ skelbiamo turtingiausių pasaulio rašytojų sąrašo viršūnėje po metų pertraukos ir vėl karaliauja šis JAV rašytojas, į daugiausiai uždirbančių plunksnos meistrų gretas įsiveržė net trys naujokai. Tai – Veronica Roth, Gillian Flynn ir Johnas Greenas.


2014-09-16 13:53

Britė K. Atkinson: „Mes taip pat galėjome tapti fašistais“

2

Vieną 1910-ųjų naktį Anglijos kaime per pūgą gimė mergaitė. Bambos virkštelė buvo apsisukusi jai aplink kaklą ir ji užduso, nes daktaras įstrigo sniege ir nespėjo atvykti. Ta pati mergaitė, tik kitoje 1910-ųjų vasario 11-osios versijoje, gimė sveika ir gyva, nes šįkart daktaras atvyko laiku. Jis priėmė kūdikį ir liko nakvoti. Mergaitė gavo Ursulos vardą, bet tėtis ją meiliai vadino Meškute.


2014-09-15 11:34

Poetas Kęstutis Navakas: „Poezijos nesukalsi kaip taburetės“

16

Dažnai sakoma, kad, norint parašyti romaną, užtenka geležinio užpakalio, o poezijos reikia sulaukti – negalima jos kalti kaip taburečių, sako poetas Kęstutis Navakas. „Mano kelias visiškai ne toks, nors aš irgi esu nemenkai jų sukalęs. Bet jau atsibodo, tai aš vėl palauksiu“, – prisipažįsta Lietuvos nacionalinės kultūros ir meno premijos laureatas.


2014-09-14 17:32

Dvi knygos: dangaus kūnai ir žmonių sielos

3|3

„Skaityti „Debesų atlasą“ dabar yra lygis“, „Pirmąkart paimtas į rankas šis „Soliario“ leidimas (Lenkijoje pasirodė 1961 m., pirmasis leidimas lietuviškai – 1978 m.) privertė klyktelti iš pasitenkinimo“, - tokiais sakiniais „Literatūroje ir mene“ pradeda šių dviejų knygų pristatymą apžvalgininkė Emilija Visockaitė.


Populiariausi per 24 val.