Gaukite lrytas.lt naujienas kiekvieną rytą
Komentarai
Vardas
El. paštas
Komentaras (iki 3000 simbolių)
Literatūra
2016-08-25 15:11

Knyga apie kuklią moterį – garsiąją Vilniaus geto žydų gelbėtoją

1

1941–1944 metais ji lankydavosi vokiečių okupuoto Vilniaus žydų gete ir darbo stovyklose, nešiodavo ten įkalintiems žmonėms maistą, drabužius, vaistus, pinigus ir padirbtus dokumentus. Ji gelbėdavo netekusius vilties, išklausydama jų baimių ir atsakydama į jų laiškus – dažnai tai būdavo paskutiniai tų žmonių parašyti laiškai. Nežinoma, kiek gyvybių ji išgelbėjo. Skaičiuoti juos bibliotekininkei būtų buvę keista, o sąmoningai pamiršdama tų, kuriems pagelbėjo, vardus ir adresus ji taip apsaugodavo ir save, ir kitus. Vietoje tikslios statistikos dabar turime asmeninius pasakojimus, anekdotus ir išgyvenusiųjų prisiminimus.


2016-08-25 09:15

Mirė prancūzų rašytojas Michelis Butoras

1

Prancūzų rašytojas Michelis Butoras, viena pagrindinių 6-ojo dešimtmečio eksperimentinio literatūrinio Naujojo romano (Nouveau Roman) judėjimo figūrų, trečiadienį, būdamas 89 metų, mirė, laikraščiui „Le Monde“ sakė jo šeima.


2016-08-24 10:24

Lrytas.lt biblioteka. Javieras Marias. „Įsimylėjimai“, romanas

Ispanų rašytojas Javier Marías dažnai lyginamas su tokiais pasaulinio garso kūrėjais kaip G. G. Marquez ir J. L Borges. Iki šiol tik nedidelei daliai literatūros mylėtojų pažįstamas Amerikos Nacionalinės knygų kritikų draugijos premijos laureatas vėl prabyla lietuvių kalba. „Įsimylėjimai“ – tai antroji, po daugiau nei 15 metų pertraukos, leidyklos „Alma littera“ išleista J. Marías knyga, kurioje su metafizinių klausimų prieskoniu meistriškai narpliojamas paslaptingas nusikaltimas. Daugybės pasaulio kritikų pagyrų sulaukęs kūrinys turi viską, ko reikia – meilės intrigų, paslaptingą žmogžudystę ir nuo pat pirmųjų eilučių prikaustantį rašymo stilių.


2016-08-20 07:52

Bepročio vaikio knygos pristatymą lydės draugystės tema

2

Rugpjūčio 23 dieną 20 val. poetas Nerijus Cibulskas pristatys savo naujausią poezijos knygą „Archeologija“. Pristatymo metu eilėraščiai iš naujojo rinkinio skambės poetų Mindaugo Nastaravičiaus, Vytauto Stankaus, Ernesto Noreikos, Manto Balakausko ir verslininkės Gabijos Milašiūtės balsais, atlikėjo Gyčio Ambrazevičiaus gitaros akordais.


2016-08-17 13:39

Vilnių įsimylėjusi vokietė kibo į kauniečio kūrybos vertimą

4

Ką tik pasirodė nauja rašytojo, poeto, eseisto, Nacionalinės premijos laureato Kęstučio Navako knyga – pirmasis jo romanas „Vyno kopija“ (leidykla „Tyto alba“). Ir dar viena puiki žinia – rudeniop bus baigtas K.Navako esė vertimas į vokiečių kalbą.


2016-08-16 16:59

Lrytas.lt biblioteka. Michelle Gable. „Susitiksime Paryžiuje“

Paryžius yra knyga, kuria reikia mėgautis – visa arba dalimis – bet kuriuo laiku ir bet kuriuo sezonu. Kad ir kokio būtum amžiaus – devyniasdešimties ar trisdešimt ketverių, – gali atsiversti bet kurį jos skyrių ir pradėti skaityti.


2016-08-16 13:42

Lrytas.lt biblioteka. R. Flick. „Pradingę klajojančiam smėlyje“

Rašytojas, profesorius, ekonomistas ir habilituotas socialinių mokslų daktaras Rokas Flick antradienį švenčia savo 80-mečio jubiliejų. Su šia neeiline proga sutapo ir naujojo rašytojo istorinio romano pasirodymas, kuriam R.Flick pasirinko iki šiol beveik nenagrinėtą temą – XII a. gyvenusius kuršius.


2016-08-10 14:22

Gera yra ta knyga, kurią reikia perskaityti ne vieną kartą

Tik tokia knyga, kurią, kad suprastum, reikia perskaityti daugiau nei vieną kartą, yra gera, LRT Radijui teigė Tūro universiteto ir Paryžiaus aukštųjų socialinių mokslų mokyklos profesorius Johnas Pieras. „Knyga, kurią skaitome vieną kartą, nėra iššūkis“, – įsitikinęs jis.


2016-08-08 16:47

„Alma littera“ išleis tik ką pastatytą pjesę apie Harį Poterį

2

„Alma littera“ paskelbė lietuvių kalba išleisianti Londone pastatytos pjesės „Haris Poteris ir prakeiktas vaikas, pirma ir antra dalys“ tekstą, naują J.K. Rowling, Jacko Thorne’o ir Johno Tiffany istoriją, tapusią Jacko Thorne’o pjese. Knyga lietuvių kalba pasirodys 2017 metų pradžioje.


2016-08-08 14:36

Lrytas.lt biblioteka. Kęstutis Navakas. „Vyno kopija“, romanas

Kęstutis Navakas – žinomas poetas, eseistas, literatūros kritikas, vertėjas. Už savo kūrybą yra pelnęs daugybę įvertinimų, 2007 m. apdovanotas Nacionaline kultūros ir meno premija. „Vyno kopija“ – pirmasis rašytojo romanas.


Populiariausi per 24 val.