Naujienos / lrytas.lt
Išplėstinė paieška >>
Gaukite lrytas.lt naujienas kiekvieną rytą
Komentarai (0)
Vardas
El. paštas
Komentaras (iki 3000 simbolių)
Literatūra
2014-11-28 20:49

Lietuva pakviesta tapti pagrindine Leipcigo knygų mugės viešnia

1

Lietuva pakviesta tapti pagrindine Leipcigo knygų mugės viešnia 2017 metais. Šią savaitę Kultūros ministerijoje lankęsis Leipcigo knygų mugės direktorius Oliveris Zille pristatė šią mugę, vykstančią gyventojų skaičiumi į Vilnių panašiame Leipcige, ir pakvietė Lietuvos kultūros ministrą apsilankyti mugėje kitų metų kovo mėnesį.


2014-11-28 17:37

Ištrūkti iš sovietų nagų J. Kazicko šeimai padėjo sumanumas

17|6

Prieš daugiau nei dešimtmetį Lietuvoje išleista šią vasarą anapilin išėjusio garsaus JAV lietuvių verslininko, visuomenės veikėjo ir filantropo Juozo Kazicko ir jo 2011 metais mirusios žmonos Aleksandros Kazickienės atsiminimų knyga „Vilties kelias“. Ji jau išversta į anglų ir vokiečių kalbas. „Lietuvos ryto“ skaitytojams siūlome Kazickų atsiminimų ištrauką, kurioje pasakojama, kaip jiems pavyko kone stebuklingai ištrūkti iš sovietų kariuomenės jau pusiau apsupto Breslau miesto (dabar Vroclavas).


2014-11-28 12:09

A. Baranausko šeimos knygos į muziejų grįžo tarsi naujos

2

Iš restauratorių dirbtuvių į Anykščių Antano Baranausko ir Antano Vienuolio-Žukausko memorialinį muziejų grįžo 14 vyskupo A.Baranausko bibliotekos knygų. Tai pirmieji restauruoti arba konservuoti leidiniai Anykščių muziejuje. Muziejaus direktorė Teresė Mikeliūnaitė prieš kelis dešimtmečius svajojo, kad kada nors bus restauruotos knygos, priklausiusios A.Baranauskui ar kitiems Baranauskų šeimos nariams.


2014-11-27 12:21

S. Parulskis: „Kaip aš jaučiuosi po Pirmojo pasaulinio karo?“

13

„Retai susitinku su kolegomis, o jeigu susitinku, kažkaip jaučiuosi. Knygą žmogus rašo metus, dvejus, kartais dešimt, o skaitytojas ją perskaito per dvi tris dienas. Štai ir atsakymas apie konkurenciją – skaitytojų visiems užteks, kad tik būtų jų dėmesio vertų kūrinių“, – savaitiniame žurnale „Literatūra ir menas“ svarsto rašytojas Sigitas Parulskis.


2014-11-27 09:21

Britų leidėjas iš lietuvių laukia naujoviškų ir egzotiškų knygų

3

„Šiandiena leidėjams – labai įdomus metas, kupinas didelių pokyčių, taip pat – ir didelių galimybių. Nemanau, kad tradicinė knyga nebegyva arba rizikuoja išnykti: tačiau tie leidėjai, kurie nepriims pokyčių, yra pasmerkti žlugti šiame skaitmeniniame leidybos amžiuje. Kai kurie leidėjai, žinoma, nustos egzistavę, tačiau kiti – mažesni, apsukresni – išliks. Nemanau, kad tai – eros pabaiga. Tačiau tai tikrai yra didžių permainų metas“, – svarstė Vilniuje viešėjęs italų kilmės britų rašytojas, vertėjas,leidėjas, leidyklos „Alma Books“ įkūrėjas Alessandro Gallenzi.


2014-11-27 08:56

Rastas W. Shakespeare'o „Pirmojo folianto“ egzempliorius

1|3

Prancūzijos miestelio bibliotekoje rasta itin reta ir vertinga Williamo Shakespeare'o knyga „Pirmasis foliantas“ („First Folio“), pranešė BBC. Svarbiausia anglų literatūros knyga laikomas W.Shakespeare'o rinkinys 200 metų pragulėjo Sent Omero miestelyje, netoli Kalė miesto Šiaurės Prancūzijoje.


2014-11-26 19:40

Į mistišką istoriją įtraukia ir amžinosios meilės chimeros

3

„Jau seniai supratau – bet kokie mano bandymai planuoti siužeto posūkius baigiasi tuo, kad istorija netenka gyvumo. Kad ir kaip bandyčiau stumdyti personažus, jie atsisako bendradarbiauti. Jie tiesiog negali to pakęsti“, – apie stulbinančios sėkmės sulaukusį savo romaną „Chimera“ kalbėjo kanadiečių rašytojas Andrew Davidsonas.


2014-11-26 13:38

Š. Navickis mano, kad pasakų miestas Kaunas serga astma

22|2

„Mano galva, pasaulio politiką lemiančių jėgų sandūroje ne tik Kauno ar Lietuvos, bet visos Rytų Europos, o ypač tarpinę zoną su Rusija sudarančių satelitinių valstybių misija ir yra būti buferine zona. Kitos misijos nenumatyta. Žinau, skamba šiurpiai, bet tokia jau tikrovė“, - įsitikinęs rašytojas Šarūnas Navickis.


2014-11-26 12:32

Rastame laiške šiltai bendrauja vėliau susirieję rašytojai

1

Rėmelyje virš autografų kolekcininko židinio buvo rastas nuo 8-ojo dešimtmečio ten išbuvęs prancūzų rašytojo Albert'o Camus kolegai Jeanui-Pauliui Sartre'ui rašytas laiškas, apie kurį iki šiol nebuvo žinoma. Nobelio premijos laureato, klasikinio egzistencialistinio romano „Svetimas“ („L'Étranger“) autoriaus A.Camus laiškas yra be datos, bet manoma, kad jis buvo parašytas 1951 metų kovą ar balandį.


2014-11-24 18:18

Istorinių kaltinimų ir apsivalymų ritualams – prakeiktoji poetė

67

„Mūsų visuomenėje vis dar nesibaigia kaltinimai praėjusio amžiaus poetams ir rašytojams, kurių likimai itin susipynė su Lietuvos istorijos lūžiais. Galėtume sudaryti nemažą kaltųjų poetų sąrašą, pradedant nuo Juliaus Janonio, dėl kurio paminklo Biržuose šiemet ir vėl atgijo ginčai, iki pat didžiojo trejeto, atvedusio per sovietinę okupaciją į nepriklausomą Lietuvą – Justino Marcinkevičiaus, Sigito Gedos ir Tomo Venclovos. (...) Iš visų paminėtų kuo nors kaltinamų rašytojų Salomėja Nėris bene geriausiai atitinka klasikinę pasmerktojo poeto sampratą“, - teigia literatūrologas Mindaugas Kvietkauskas.


Populiariausi per 24 val.