Gaukite lrytas.lt naujienas kiekvieną rytą
Komentarai
Vardas
El. paštas
Komentaras (iki 3000 simbolių)
Literatūra
2015-07-04 17:31

Paskelbtos geriausios dešimtmečio prozos ir poezijos knygos

1

Lietuvių PEN centras išrinko ir paskelbė geriausias dešimtmečio (2005-2014 metų) lietuvių autorių prozos ir poezijos knygas. Šiuose rinkimuose savo valią išreiškė 16 knygų apžvalgininkų ir literatūros tyrinėtojų – kiekvienas jų pateikė po penkias geriausias knygas.


2015-07-04 11:46

Kada rinktis kelionių vadovą, kada – knygą apie keliones?

„Jei keliaujame savarankiškai, be gido ir norime daug sužinoti apie šalį, be kelionių vadovo greičiausiai neišsiversime, o į kelionę pasiimti dar ir įspūdžių knygą nelabai yra prasmės. Geriausia ją perskaityti prieš arba po kelionės ir palyginti“, – patariadaugiau kaip 80 pasaulio šalių apkeliavęs ir tris kelionių knygas išleidęs Dainius Kinderis.


2015-07-03 14:49

Pažadėtasis rytojus ir 1000 laipsnių meilė (knygų apžvalga)

3

Lietuvos nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos darbuotoja, Lietuvių literatūros ir tautosakos instituto doktorantė Inga Mitunevičiūtė LRT Klasikos laidoje „Ryto allegro“ pristatė Hallgrimuro Helgasono romaną „1000° moteris“ ir Shauno Tano knygą „Prarastas daiktas“.


2015-07-03 14:33

Aloyzas Tendzegolskis: „Mums lemta gyviems būti popieriuje“

Kažkada Vytautė Žilinskaitė, pristatydama mano kūrybą, parašė: „Yra toks žanras – aforizmai: tarsi mažame ryžio grūdelyje išraižyti erdviausi rūmai.“ Niekur neradau taiklesnio aforizmo apibūdinimo.


2015-07-03 12:46

Kaip įsigyti invalidumą ir daryti įtaką po savim

3

Pavydžiu senovės lietuviams, kurie į mūšį eidavo žinodami, kad nieko baisaus nenutiks. Na, nudurs, papjaus, galvą nukirs... Susirėmimas buvo intymus aktas, ir net paskutinę gyvenimo akimirką matydavai žmogaus akis, nes priešas, su kuriuo tu susiremi lauke, nėra joks priešas. Tai toks pat kvailys kaip ir tu. Priešai visados sėdi kremliuose ir valdovų rūmuose.


2015-07-03 12:13

30 metų sulaukusius vadovėlius Čikagos mokyklose keičia nauji

5

Keturios Čikagoje įsikūrusios lituanistinės mokyklos sulaukė paramos iš Lietuvos. Iš trisdešimtus metus skaičiuojančių vadovėlių užsienyje besimokantys lietuvių vaikai nuo šiol galės semtis žinių iš naujausių mokymosi priemonių.


2015-06-30 16:01

Dainininkė Jurga Šeduikytė: „Kai kurios knygos nėra tavo“

5|2| 

Kai kurios knygos skaitomos netinkamu laiku arba tiesiog nėra tavo, bet tai nereiškia, kad ta knyga netinka kitam žmogui. Tuo įsitikinusi dainininkė, dainų tekstų ir pasakos autorė Jurga Šeduikytė. Jos teigimu, geriausias viltis išpildo vizualūs kūriniai, kurie skaitytojui padovanoja kitą pasaulį.


2015-06-28 16:34

Vladas Braziūnas: „Nežinau, kas yra gera poezija visiems“

„Man vis neduoda ramybės tas klausimas apie mano žinojimą nežinojimą, kas yr poezija, – sakė poetas Vladas Braziūnas. – Per ilgą laiką patyriau, kad visi atsitiktinumai yra dėsningi, ištinkantys kaip atlygis, bausmė ar atsakas. Į veiksmą, mintį ar maldą. Tai štai atsitiktinumas šiuomet mano skaitybon mestelėjo Kazio Uscilos verstą lenkų poeto Adamo Zagajewskio esė rinkinį „Du miestai“, o ten eilutes: „Nežinojau, kas yra muzika, kokioje ji slypi erdvėje ir koks jos santykis su istoriniu pasauliu. Paskui įsitikinau, kad niekas to nežino, niekas“. Nežinoti, kas yra įprasti stebuklai (muzika, poezija, dangaus šviesa, elektra...), nėra gėda. Poetui būtų nelaimė nustoti jausti juos esant, jais stebėtis, nustoti vilties atpažinti jų blyksnius kasdien mus tvindančiame drumzliname lėkštos empirikos sraute. Ypač, aišku, savame.“


2015-06-28 11:04

Marius Burokas: apie ateitį, likimą ir vėjus (knygų apžvalga)

1|4

Poetas, literatūros kritikas Marius Burokas LRT Klasikos laidoje „Ryto allegro“ pristatė tris knygas: Lauros Sintijos Černiauskaitės ir Renatos Šerelytės novelių rinkinį „Hepi Fjūčer“, Donaldo Kajoko poezijos rinkinį „Apie vandenis, medžius ir vėjus“ ir Anthony Doerr romaną „Neregimoji šviesa“.


2015-06-26 13:01

Ką romanai pasakoja apie knygų rašymą ir knygų vertimą

3

Literatūros kritikė dr. Jūratė Čerškutė LRT Klasikos laidoje „Ryto allegro“ pristatė du romanus: Joelio Dickerio „Visa tiesa apie Hario Kveberto bylą“ ir Jennie Erdal „Nežinomas mėlynas atspalvis“.


Populiariausi per 24 val.