Gaukite lrytas.lt naujienas kiekvieną rytą
Komentarai
Vardas
El. paštas
Komentaras (iki 3000 simbolių)
Literatūra
2016-02-12 17:32

Kokie rašytojai 2015 m. buvo kūrybiškiausi? Jų – dvylika

1|2

Vasario 11 d. Lietuvių literatūros ir tautosakos instituto Šiuolaikinės literatūros skyriaus literatūrologai išrinko 2015 m. kūrybiškiausių knygų dvyliktuką. Šis knygų sąrašas, iš kurio vėliau renkamas LLTI premijos laureatas, sudaromas jau keturioliktą kartą.


2016-02-12 13:30

Susipažink: „Geriausia knyga pasaulyje“ pasirodė ir lietuviškai

1

Apie ką Peterio Stjernstromo „Geriausia knyga pasaulyje“? Titas Jensenas – alkoholio nevengiantis vidutinio amžiaus rašytojas, duonai užsidirbantis iš neaiškių knygų viešo skaitymo festivaliuose. Titas negali liautis mąstyti, kad toks aukšto lygio autorius kaip jis gyvenime yra vertas daugiau.


2016-02-11 18:25

Pranešė, kada pasirodys nauja, aštuntoji, knyga apie Harį Poterį

1

Septintos knygos pabaigoje Haris stovėjo devintame su trimis ketvirčiais perone ir mojavo Hogvartso ekspresu išvykstantiems vaikams. Nuo to momento ir prasideda istorijos tęsinys.


2016-02-11 18:25

Keturios priežastys, kodėl verta nueiti į Vilniaus knygų mugę

3|4

Dar vienas knygų mugės svečias – daugiausiai į užsienio kalbas verčiamas Ukrainos rašytojas Andrejus Kurkovas, Lietuvoje pristatysiantis savo naujausią knygą „Maidano dienoraščiai“.


2016-02-10 11:19

Herkus Kunčius. Miniatiūros apie Tuminą ir Putiną (7)

5

„Putinas nuo seno garsėjo ne tik vidine, bet ir išorine klausa. Turėjo gražų balsą, todėl jo talentas buvo pastebėtas. Vaikystėje Putinas ne vienerius metus dainavo vaikų chore „Berželis“, buvo solistas“, – vieną miniatiūrą pradeda rašytojas Herkus Kunčius. H.Kunčius jau keletą metų rašo humoristines, ironiškas miniatiūras apie Tuminą ir Putiną. Ar šie personažai susiję su Rusijos prezidentu ir Lietuvos teatro režisieriumi, spręskite patys.


2016-02-09 14:54

Eglė Zakaraitė: „Šiuolaikinė moteris turi išmokti nemeluoti sau“

1|3

Eglė Zakaraitė, harmoningo gyvenimo lektorė, visai neseniai išleido debiutinį romaną „Kaip tapti dama“. Sparčiai populiarėjančio romano autorės dėmesio centre – moteris ir jos tobulėjimas. Autorė sako, kad svarbiausia šiuolaikinei moteriai išmokti nemeluoti sau ir pripažinti savo klaidas, suklydus nenustoti kovoti už savo laimę.


2016-02-08 11:20

JAV pristatoma nauja Rūtos Šepetys knyga „The Salt to the Sea“

2

Rašytoja Rūta Šepetys, tarptautinio pripažinimo sulaukusio bestselerio „Tarp pilkų debesų“ autorė, pradeda savo naujo istorinio romano „The Salt to the Sea“ („Druska jūrai“) pristatymų JAV skaitytojams ciklą. Knygos pristatymų ciklas prasidėjo vasario 3 d. autorės susitikimu su skaitytojais JAV Kongreso bibliotekoje Vašingtone.


2016-02-07 16:50

Neseniai emigravusią rašytoją Berlynas apstulbino ir įkvėpė

1|6

Pirmieji lietuvių žurnalistės ir rašytojos Linos Ever naują romaną „Ruduo Berlyne“ pačiupinėjo tautiečiai, susirinkę į knygos pristatymą lietuviams Justui ir Erikai priklausančiame naktiniame klube Berlyno Wedingo rajone. Autorė prisipažino norėjusi renginio būtent tikroje berlynietiškoje aplinkoje. Jos knyga yra pirmasis lietuviškas romanas, kurio veiksmas išskirtinai rutuliojasi Berlyne.


2016-02-05 15:40

Knygų mugės viešnia M.Stepnova apie tai, kaip rašyti apie Rusiją

„Aš rašau visai negalvodama apie skaitytoją. Galbūt tai blogai, užtat sąžininga. Aš nesistengiu niekam įtikti arba patikti“, – apie tai, kaip įsivaizduoja savo skaitytoją, be užuolankų kalba bene pagrindinė šių metų Vilniaus knygų mugės viešnia, rusų poetė, vertėja, lietuviams gerai pažįstamo istorinio romano „Lazario moterys“ (vertė Sigitas Parulskis, išleido „Tyto alba“) autorė Marina Stepnova.


2016-02-05 11:40

R. Laužikas: „Su manimi neįmanoma žiūrėti istorinių filmų“

Geras istorinio romano autorius turi būti atidus, LRT Radijui sakė istorikas, archeologas, paveldo komunikacijos specialistas Rimvydas Laužikas. „Mano vaikai juokauja, kad su manimi neįmanoma žiūrėti istorinių filmų, nes kabinėjuosi prie detalių. Be abejo, tos detalės ir knygose yra svarbios. Jei skaitau kokį nors kūrinį ir matau aiškiai su faktais prasilenkiančius dalykus, dažnai tokios knygos net nebaigiu skaityti“, – sakė istorikas.


Populiariausi per 24 val.