Gaukite lrytas.lt naujienas kiekvieną rytą
Komentarai
Vardas
El. paštas
Komentaras (iki 3000 simbolių)
Literatūra
2015-11-23 16:15

Rašytojas Anthony Horowitzas nebijo Šerloko Holmso gerbėjų

2

Pamėginkite įsivaizduoti, kad esate rašytojas. Kažkoks žmogus pakviečia jus papietauti į ispanų restoraną Soho rajone, sakydamas, kad turi jums įdomų pasiūlymą. Ir jis nemeluoja. Susėdus prie stalo, prisistato esąs iš Arthuro Conano Doyle‘io fondo, tvarkančio šio detektyvų klasiko autorinių teisių reikalus, ir paklausia, ar nenorėtumėte parašyti romano apie Šerloką Holmsą.


2015-11-23 13:31

Jūrų kapitono Eimučio Astiko knyga pristatyta su dainomis

2|24

Prieš trejus metus išleista klaipėdiįkio jūrų kapitono Eimučio Astiko prisiminimų knyga sudomino marinistikos mėgėjus ir jau beveik išgraibstyta. Lietuvos aukštoji jūreivystės mokykla (LAJM) ryžosi pakartoti tiražą – išleido tą pačią tik kitokio dizaino, naujais autoriaus tekstais, piešiniais papildytą knygą „Jūrų kapitono užrašai“.


2015-11-20 09:05

Juozas Erlickas: prisiminimai apie lietuvių karą su rusais

26

Juozui Erlickui niekas ne tarp kitko. Šįkart jo žvilgsnis nukrypo į lietuvių karą su rusais.


2015-11-19 14:10

Vaizduotės emigrantas nemanė, kad jam parūps lietuviškos temos

„Niekada netikėjau, jog rašysiu lietuviškomis temomis. Kelias į jas buvo vingiuotas ir supratau, kad tik apie tai galiu rašyti. Visų mano romanų inspiracijos ir veiksmas kyla iš Lietuvos, kuri man atrodė kaip atspindinti visą pasaulį. Esu vaizduotės emigrantas“, – sako A. Šileika.


2015-11-17 13:23

80-metis Cervanteso prizo laureatas tebepokštauja

8

Raulo Anguiano meno muziejuje Gvadalacharos mieste Meksikoje atidaryta meksikiečių rašytojo Fernando del Paso karjerai skirta paroda „Piešimas yra mano kairiosios rankos kerštas rašymui“ („Drawing is the revenge of my left hand to the act of writing“). Prieš kelias dienas 80 metų F.del Paso įteiktas prestižiškiausias ispanakalbėje literatūroje Cervanteso prizas. Jo vertė – 135 tūkst. JAV dolerių. Laureatas buvo įvertintas už nuopelnus ispanų literatūrai.


2015-11-15 15:09

Raktas nuo ateities mėtosi literatūros paraštėse

Neseniai paskelbti konkurso „Geriausia metų knyga“ penketukai. Skaitytojai iki pat knygų mugės galės (ir aš norėčiau juos paraginti) balsuoti už jiems patinkančias knygas, ir tai bus jų balsas ne tik už konkrečią knygą, bet už knygos kultūrą apskritai, – esu įsitikinęs, kad šis konkursas, o jį kartais nevengiama pavadinti popsiniu, davė ir tebeduoda Lietuvos kultūrai tikrai daug.


2015-11-15 13:38

Viešbutis „Ritz“: meilė, mirtis ir išdavystė Paryžiuje (skaityk)

2

Tillaros J. Mazzeo knyga „Viešbutis „Ritz“. Meilė, mirtis ir išdavystė Paryžiuje“ (leidykla „Sofoklis“, 2015) praskleidžia prabangaus „Ritz“ viešbučio pačioje Paryžiaus širdyje užuolaidas, už kurių aistra susidūrė su žiaurumu ir baime, kur buvo kuriama stulbinanti gyvenimo, mirties ir pavojingų ryšių istorija.


2015-11-14 18:37

V. Palčinskaitės knygoje – draugystė su Banionių šeima (skaityk)

8|3

Tą žvarbų 1966 metų rudenį mes, keli jauni rašytojai, jau išleidę savo pirmąsias ir gal net antrąsias knygas, atvykome į Panevėžį. Troškome pamatyti garsiosios Borcherto pjesės „Lauke, už durų“ pastatymą, ir patys likome lauke už durų. Bilietai buvo seniausiai išparduoti, teatro pastatą juosė virtinės autobusų su žiūrovais iš įvairiausių šalies kampelių. Plūdo žiūrovai, kritikai...


2015-11-14 17:03

Nauja Tomo Kavaliausko knyga – šių laikų „Altorių šešėly“

2

Nejau į kunigų seminariją, kurioje mokosi du šimtai brolių, niekada nėra įžengusi baronienė Rainakienė? Kaip elgiasi diakonas, netikėtai katedroje išvydęs nepažįstamąją raudona suknele? Ar tikrai kunigai ir klierikai tokie jau šventi? Geriausiai į šiuos klausimus gali atsakyti tik žmogus, kuris pats pabuvo už neperžengiamos kunigų seminarijos sienos.


2015-11-13 09:26

Reakcija į nobelininko romaną rodo, kad Vakarai giliai miega

15|5

Kas būtų, jei visuotinių rinkimų dieną žmonės staiga neitų balsuoti arba atėję imtų masiškai gadinti biuletenius? Taip ir nutinka bevardžiame ateities mieste, kurio gyventojai tuščiais popiergaliais paverčia 83 proc. biuletenių. Valdžia, siekdama sustabdyti šį pavojingą reiškinį, izoliuoja miestą ir paskelbia jo apsiaustį, tačiau pilietinio sąmoningumo užkratas ima veržtis už miesto sienų...


Populiariausi per 24 val.