Naujienos / lrytas.lt
Išplėstinė paieška >>
Gaukite lrytas.lt naujienas kiekvieną rytą
Komentarai
Vardas
El. paštas
Komentaras (iki 3000 simbolių)
Literatūra
2015-02-26 18:45

Niekas nebenori dirbti kūrėjams, visi nori būti kūrėjais

„LMTA ir VU studentai labai skiriasi, tačiau pastebiu vieną bendrą tendenciją: nepriklausomai nuo specialybės dauguma nori būti kūrėjais. Galbūt todėl mažėja tiek kritikų, tiek teatro vadybininkų: niekas nebenori dirbti kūrėjams, visi nori būti kūrėjais. Manau, kad tai iš tiesų apibusis procesas: kūrėjas tam tikra prasme irgi turi turėti tiek vadybinių, tiek kritinių mąstymo įrankių. Ir turbūt laimės tas, kuris turės didesnę paletę įvairiausių kompetencijų – gebėjimų, žinių, apsukrumo, pažinčių, komunikacinių įgūdžių ir, žinoma, kompetencijos.“, – kalbėjo Gabrielė Labanauskaitė.


2015-02-26 12:02

Prasideda literatūrinė draugystė: Lietuva ir Didžioji Britanija

1|3

2018 m. Lietuva planuoja kartu su Estija ir Latvija tapti Londono knygų mugės „Market Focus“ viešniomis ir šiam įvykiui pradėjo ruoštis iš anksto.


2015-02-25 18:12

Vilniaus knygų mugei pasibaigus: faktai ir skaičiai

3

Daugiau kaip 66 tūkstančiai – tiek vasario 19-22 dienomis skaitančių lietuvių apsilankė šešioliktą kartą rengtoje Vilniaus knygų mugėje. Renginio akcentu tapęs detektyvo žanras į keturias dienas trukusią intensyvią renginių programą įsuko literatūros pasaulio dalyvius, menininkus ir muzikantus, kurie lankytojams dovanojo šventę ir ilgai neblėstančius įspūdžius.


2015-02-25 13:43

Beveik kiekvienas autorius pasinaudoja kitų rašytojų mintimis

Grožiniuose kūriniuose gausu pavyzdžių, kai autoriai pasinaudoja kitų rašytojų idėjomis, tačiau nuspręsti, ar tai plagiatas, ar ne, sudėtinga, sako literatūros tyrinėtoja Gabrielė Gailiūtė. „Lengviau pateikti pavyzdį, kas išsigalvojo originalų siužetą. Dauguma jų būtų senovės graikai. Kiek yra dramų, eilėraščių, pjesių, parašytų remiantis antikiniais siužetais, pavyzdžiui, apie Edipą. O kiek dar jų ne taip akivaizdžiai atpažįstamų, su pakeistais veikėjų vardais, pakeistomis aplinkybėmis“, – pastebi ji.


2015-02-25 13:26

Vieno lito premija – A. Dabulskiui

Lietuvos rašytojų sąjungos Kauno skyriaus sumanyta Vieno lito literatūrinė premija šįmet įteikta poetui, satyrikui, vertėjui Aleksui Dabulskiui. Laureatas sako, daugiausiai kūrybos džiaugsmo jam teikė dainų tekstų rašymas. Pernai aštuoniasdešimtmetį šventęs satyrikas A.Dabulskis pripažįsta, kad į praeives gatvėje vis dar pasidairantis, tačiau jau kelis dešimtmečius gyvenantis ramiai.


2015-02-25 12:55

Tiek apie futbolą, tiek apie kultūrą – paprastai ir aiškiai

1|2

Donato Petrošiaus knyga „Kaip negalima gyventi“ man buvo malonus atradimas. Tiesą pasakius, įsitikinau, kad ne tik man ir mano pažįstamiems, bet ir Antanui Šimkui – Bernardinai.lt kultūros temų redaktoriui. A.Šimkus labai taikliai ir aiškiai išreiškė, manau, kiekvieno, skaičiusio šią knygą, mintį: „Tekstą atpažįsti kaip asmenišką būties liudijimą, subtiliai kalbantį kiekvienam skaitytojui. Tarsi apie savo gyvenimą ir negyvenimą, bet gal net labiau apie kiekvieno mūsų.“


2015-02-25 11:14

Kūrybiškiausioje knygoje – gyvenimas tarp Kipro ir Lietuvos

3

„Dalios Staponkutės eseistikos knyga – itin aktualių emigracijos temų ir variacijų pynė, – teigia LLTI direktorius dr. Mindaugas Kvietkauskas. – Ji supinta taip meistriškai, kad skamba it siuita. Labai asmeniškos patirtys, artimųjų gyvenimai tarp Kipro ir Lietuvos – tik impulsas kur kas platesniam eseistės žvilgsniui į mūsų likimus ir būsenas globalizacijos laikais. Ši knyga liudija emigracijoje patiriamą lietuviškosios tapatybės kaitą, bet ne agoniją.“


2015-02-24 18:00

Kokios knygos buvo perkamiausios Vilniaus knygų mugėje?

16|15|

Sekmadienį pasibaigusi Vilniaus knygų mugė patvirtino vieną dalyką: jei esi žinomas veidas ir visas keturias dienas daliji autografus, tavo knyga turi daugiausia galimybių atsidurti tarp renginyje perkamiausių. Vasario 19–22 dienomis vykusioje Vilniaus knygų mugėje dalyvavę leidėjai skaičiuoja pelną, o lankytojai, tikėkimės, jau skaito įsigytas knygas. Kokios knygos buvo perkamiausios šiųmetėje Vilniaus knygų mugėje? Tiksliai atsakyti į šį klausimą keblu, nes oficialių pardavimo duomenų nėra. Vis dėlto pabandžiau išsiaiškinti mugės bestselerius. Dešimties leidyklų atstovų tiesiai šviesiai paklausiau, kokia jų leidyklos knyga pirkėjai mugėje domėjosi labiausiai?


2015-02-22 19:54

Mugėje sekmadienį apdovanoti Metų knygos rinkimų nugalėtojai

4|15

Finišą pasiekusioje Vilniaus knygų mugėje sekmadienį apdovanoti akcijos Metų knygos rinkimai nugalėtojai. Tai, kūriniai, kurie mugėje gal ir nebuvo perkamiausi, tačiau, žinovų manymu, būtent jie labiausiai verti geriausių knygų vardo.


2015-02-22 10:57

J. Ivanauskaitės premija – poetei G.Kazlauskaitei

Sekmadienį „Litexpo“ parodų rūmuose šurmuliuojančioje Vilniaus knygų mugėje bus įteikta septintoji Jurgos Ivanauskaitės premija. Laureate šiais metais tapo Giedrė Kazlauskaitė už eilėraščių knygą „Meninos“ (Lietuvos rašytojų sąjungos leidykla, 2014).


Populiariausi per 24 val.