Naujienos / lrytas.lt
Išplėstinė paieška >>
Gaukite lrytas.lt naujienas kiekvieną rytą
Komentarai
Vardas
El. paštas
Komentaras (iki 3000 simbolių)
Literatūra
2015-04-24 18:09

A.Grybauskas: „Vertimus iš čekų kalbos lėmė skolos jausmas“

„Turėjau kažkaip atsilyginti kultūrai, kuri man tiek daug davė atsikėlus į Prahą“, – sakė poetas ir vertėjas Almis Grybauskas apie savo vertimus iš čekų kalbos, kuriuos vertina kaip skolos atidavimą.


2015-04-24 09:15

Prie literatūros gėdos stulpo prikalti Antipremijos laureatai

2|3

Siekdama atkreipti leidėjų ir skaitytojų dėmesį į vertimo kokybę ir vertėjo darbą, ginti literatūros vertėjų teises ir profesijos prestižą, Lietuvos literatūros vertėjų sąjunga nuo 2007 m. skiria Antipremiją už aplaidų požiūrį į vertėjo darbą ir gerų leidybos tradicijų nepaisymą per pastaruosius trejus metus.


2015-04-23 18:14

S.Rushdie sako, kad „Šėtoniškos eilės“ galėjo būti dar aštresnės

1|2

XX a. pabaigoje nė vienas romanas nesulaukė tiek dėmesio, kaip 1988-aisiais parašytos ir išleistos „Šėtoniškos eilės“. Romano autoriaus Salmano Rushdie pavardė porą dešimtmečių buvo primenama pirmuosiuose laikraščių puslapiuose ir naujienų laidose.


2015-04-23 16:25

J. Katzenbachas: „Klausdavau savęs, kodėl žmogus taip pasielgė“

Johnas Katzenbachas rašytojo karjerą pradėjo 1982-aisiais išleidęs savo pirmąjį trilerį „In the Heat of the Summer“. Po trejų metų pagal šią knygą buvo skurtas filmas „The Mean Season“, kuriame vaidino Kurtas Russellas ir Mariel Hemingway. Nuo to laiko amerikiečių rašytojas publikavo dar 12 trilerių ir pelnė tarptautinę šlovę.


2015-04-21 15:35

„O pasigendu – nepatikėsite! – Ričardo Gavelio“

1|3

Džiaugiuos, kad proza ima įsileisti pasaulį į save, kad ieško naujų formų ir kartais tampa geru popsu. Įdomu stebėti, kur link gravituos lietuviškas teatras, kokių naujų vardų atsiras.


2015-04-20 20:41

Prieš pat mirtį Günteris Grassas kalbėjo apie naują didelį karą

15|2

Likus mažiau nei trims savaitėms iki mirties Nobelio literatūros premijos laureatas Günteris Grassas perspėjo apie trečiojo pasaulinio karo grėsmę. „Mes rizikuojame pakartoti ankstesnes savo klaidas“,- sakė jis. Prieš mirtį G.Grassas ne juokais susirūpino žmonijos ateitimi, rašo Vokietijos dienraštis „Die Welt“. Būtent apie tai Nobelio literatūros premijos laureatas kalbėjo interviu, kurį jis davė kovo 21 dieną Liubeke ispanų laikraščiui „El País“, likus mažiau kaip trims savaitėms iki mirties.


2015-04-19 18:10

Literatūros šauktiniai, arba Kaip laimėti karą, neiššovus kulkos

1

Nauji vėjai atneša ne pačius geriausius laikus literatūrai: knygas nurungia knygų lentynos, o skaitymą – skaitymukas, skaitytojų mažėja, jaunieji talentai neskuba rinktis literatūros kaip savo gyvenimo kelio.


2015-04-19 11:19

A. A. Jonynas: „Rašytojas dabartinei visuomenei yra nuobodus“

8

„Šiuo metu ne rašytojas visuomenei išdėsto svarbiausias temas – šį monopolį yra perėmusi žiniasklaida, – sako dar vienai ketverių metų kadencijai Rašytojų sąjungos pirmininku išrinktas poetas Antanas A. Jonynas. – Rašytojas nelabai reikalingas – jis su savo ilgais išvedžiojimais yra gana nuobodus. Argi rašytojas šiandien – elitas? Dabar elitu vadinami kiti dalykai. Ir laikraščio „kolumnisto“ klausoma šimtą kartų daugiau negu bet kokio rašytojo.“


2015-04-18 18:42

Gunteris Grassas: „Prisiminimai – malonė, kuri panaikina mirtį“

1

2000-ųjų spalio 1, 2 d. Vilniuje įvyko istorinis trijų Nobelio premijos laureatų – Gunterio Grasso, Czeslawo Miloszo ir Wyslawos Szymborskos – susitikimas.Rašytojai dalyvavo diskusijų cikle „Lietuvių, vokiečių ir lenkų pokalbiai apie atminties ateitį“, surengtame praėjus dešimčiai metų po Lietuvos Nepriklausomybės atgavimo.G.Grassas perskaitė specialiai Vilniaus susitikimui parašytą tekstą „Aš prisimenu...“, kurį siūlome prisiminti. Galite įsitikinti, kad šis tekstas per 15 metų visai nepaseno.


2015-04-17 12:42

Renata Šerelytė. Pasirinkti – iš dviejų ar trijų

2

Grožinės literatūros apie pokario metus parašyta daug, ypač romanų, storų ir plonų, tačiau tik nedaugelis tokių knygų išlieka atmintyje, juolab yra įtraukiamos į kūrybiškiausių ar geriausių metų knygų sąrašus. Peržvelgus LLTI kūrybiškiausių knygų dvyliktukus, sudaromus nuo 2004 m., tokios tematikos knygas galima suskaičiuoti ant vienos rankos pirštų.


Populiariausi per 24 val.