Gaukite lrytas.lt naujienas kiekvieną rytą
Komentarai
Vardas
El. paštas
Komentaras (iki 3000 simbolių)
Literatūra
2015-10-04 16:18

A. Spraunius: „Dejavimas yra privaloma poeto laikysenos dalis“

1|2

Teiginys „Mūsų nevertina...“ yra tapęs lietuviškos meno rinkodaros privalomu elementu, kokie nors nenormatyviniai judesiai (streikai) sistemai kenktų, gal net ją griautų. Žmogaus, ypač gyvenimą susitvarkiusio, prigimtis trokšta stabilumo, be to, rūpestis savimi reikalauja laiko. Kokie dar streikai...


2015-10-02 15:52

Lietuvių autoriai knygynuose atsivers kitu kampu

1|4

Praėjusiais metais didelio susidomėjimo sulaukusi knygynų tinklo „Pegasas“ iniciatyva, kurios metu skaitytojai buvo kviečiami susitikti su šiuolaikiniais lietuvių autoriais, šiemet atgimsta kitu kampu. 14 susitikimų, 20 rašytojų ir improvizacijų teatro „Kitas kampas“ aktoriai visą spalio mėnesį kvies iš naujo atrasti šiuolaikinius lietuvių autorius – nuo „generolo senos karvės“ Algimanto Čekuolio iki „geležinio vilko“ Andriaus Tapino. Aktoriai žada, kad susitikimuose nebus nuobodžių klausimų apie tai, kokia rašytojo mėgstamiausia knyga arba kaip jis sugalvojo tapti kūrėju.


2015-10-02 15:12

A.Cicėnaitei – 2900 eurų už geriausią knygą paaugliams

11

Ketvirtadienį, per projekto „Šiuolaikiniai lietuvių autoriai kitu kampu“ atidarymą, paaiškėjo pirmojo Lietuvoje paauglių ir jaunimo literatūros konkurso nugalėtoja. Ja tapo Akvilina Cicėnaitė, konkurse dalyvavusi su knyga „Niujorko respublika“. P


2015-10-02 14:45

Kurtizanių pamoka: kaip praeities DNR veikia mūsų dabartį

„Malonumų rūmuose“ atsiveria naujas pasaulis: XX amžiaus pradžios prestižiškiausi kurtizanių namai Šanchajuje. Portalas „goodreads.com“ pažymi, kad romane pasakojama apie Lulu Mintern, amerikietę, kurtizanių namų Kinijoje savininkę, ir jos dukterį Violetą. Drastiškai susiklosčius aplinkybėms, Violetai pačiai tenka tapti kurtizane ir taip užsidirbti pragyvenimui.


2015-10-02 14:39

V.Daujotytė-Pakerienė: „Bandžiau tarsi atsistoti šalia S.Nėries“

8

Tai, kad pasikeitus valdymo santvarkai kai kurie rašytojai buvo pradėti vertinti visai kitaip, yra neišvengiama. Taip, minėdama 70-metį, sako literatūros tyrinėtoja, rašytoja, habilituota humanitarinių mokslų daktarė Viktorija Daujotytė-Pakerienė.


2015-10-01 10:28

Kristina Sabaliauskaitė: „Vilnius – tai miestas palimpsestas“

16

Ji aprašo tą metą, kuris lietuvių sąmonėje asocijuojasi su laikais, kai „šlėktos pragerinėjo šalį“ – taip pristatoma romanų „Silva rerum“, kurių pirmoji dalis išleista lenkiškai, autorė Kristina Sabaliauskaitė interneto portale Culture.pl.


2015-10-01 10:28

Aktorius D. Vaitiekūnas: „Man įdomiausia skaityti žmones“

1

Įdomiausia ta literatūra, kuri pasakoja apie žmones, o vienas didžiausių estetinio pasitenkinimo šaltinių – stebėti miestą, LRT RADIJUI sakė aktorius, laidų vedėjas ir dainininkas Dominykas Vaitiekūnas.


2015-09-30 16:33

Ar būtina lietuvinti žodžius „singlas“ ir „hitas“?

6

Tikrai nėra reikalo lietuvinti žodžių, kurie turi antikinių kalbų šaknų ir niekuo negrasina mūsų kalbai. Tuo įsitikinęs Vilniaus universiteto (VU) Filologijos fakulteto dekanas kalbininkas Antanas Smetona. „Jei klausytojui neaišku, kas yra „hitas“ ar „singlas“, galima paaiškinti, bet nebūtinai reikia keisti patį žodį“, – sakė jis.


2015-09-30 13:06

Vakarų kanalizacijos link? Apie lituanistinį ugdymą mokykloje

3|2

Ne kartą mokytojams teko patirti įvairių švietimo dokumentų kritimą patylomis „iš viršaus“. Taip, rodos, turėjo būti ir su naujuoju Pagrindinio lietuvių kalbos ir literatūros programos projektu, interneto platybėse „kabėjusiu“ jau nuo 2013 metų. Bet artėjant tvirtinimo datai 2014–2015 m. sandūroje įsiplieskė nuožmi diskusija. Projekto šalininkų nuomone, tai galimybė išauginti pilietinę ir tautiškai sąmoningą visuomenę, oponentų – greitas būdas „nužudyti skaitytoją“.


2015-09-27 09:24

Rašytojų apdainuotas Vilnius keliasi į literatūros žemėlapius

Pažinti miestą skaitant knygą yra toks pats geras būdas, kaip ir vaikščiojant jo gatvėmis. Tuo įsitikinusi viena Vilniaus literatūrinių žemėlapių autorių Vilniaus universiteto (VU) docentė dr. Inga Vidugirytė-Pakerienė. „Kuriuo atveju jūs jį geriau pažįstate, dar labai neaišku“, – mano ji. Bendradarbiaudami su kartografais ir naudodami pažangiausias skaitmenines kartografines technologijas literatai ėmėsi kartografuoti literatūroje aprašytą Vilniaus erdvę.


Populiariausi per 24 val.