Gaukite lrytas.lt naujienas kiekvieną rytą
Komentarai
Vardas
El. paštas
Komentaras (iki 3000 simbolių)
Literatūra
2015-05-30 11:48

Ąžuolo vainiku pasipuošė būties dalininkas V. Braziūnas

2|2

„Viskas man per vėlai – nuo debiuto iki premijų. Aš visas per vėlai“, – kalbėjo Vladas Braziūnas. 63 metų poetui vakar Kaune buvo uždėtas tradicinio literatūros festivalio „Poezijos pavasaris“ ąžuolo vainikas.


2015-05-30 11:45

„Poezijos pavasario“ laureatas pasijuto tarsi rojaus sode

5|27

Penktadienio vakare Kaune, Maironio lietuvių literatūros muziejaus sodelyje vainikuotas šių metų „Poezijos pavasario“ laureatas Vladas Braziūnas. Jis vainikuotas ąžuolo lapų vainiku su apynių spurgais. Jų prašė pats poetas, norėdamas pagerbti gimtąjį Pasvalį.


2015-05-30 08:17

Poezijos pavasario laureatas V. Braziūnas: „Poezijos nesuprantu“

2

„Viskas man per vėlai – nuo debiuto iki premijų. Aš visas per vėlai“, – šyptelėjo Vladas Braziūnas. Šis 63 metų poetas Kauno Maironio lietuvių literatūros muziejaus sodelyje penktadienį pasipuošė tradicinio literatūros festivalio Poezijos pavasaris ąžuolo vainiku.


2015-05-29 13:19

Indas R. Mistry rašyti ėmė, kai žmonai įkyrėjo

Lietuviams dar negirdėtas autorius Rohintonas Mistry – indų kilmės rašytojas, šiuo metu gyvenantis Kanadoje, trijų romanų, nominuotų Bookerio premijai, autorius. Garsiausia jo knyga – „Trapi pusiausvyra“ ką tik išleista lietuviškai (iš anglų kalbos vertė Danguolė Žalytė, išleido „Tyto alba“), joje gimtoji autoriaus Indija iškyla visa savo didybe. Šis romanas laikomas viena iš dešimties geriausių kada nors parašytų knygų apie Indiją.


2015-05-29 09:42

Kaip įtraukti vaikus į skaitymo malonumą

1|2

„Šiuolaikinį vaiką sudominti skaityti nėra lengva. Po dešimtos knygos nuleidi rankas. Tada kyla klausimas: kodėl? Kodėl šiuolaikiniam vaikui neįdomūs indėnai, kaubojai ar keliautojai vaikai, pagal slaptas nuorodas ieškantys savo tėvų? Gal dabartiniai vaikai nemoka svajoti?“ – kalusia knygų iliustruotoja Rasa Kaper.


2015-05-28 13:25

Laura Sintija Černiauskaitė: „Mane supras tik tie, ugniniai“

1

Tikri menininkai sėdi užsidarę ir dirba, matome juos retai. Apie juos sužinome iš jų darbų... Kaip čia juos reikia įvertinti? Aplodismentais? Pinigais? Premijomis? Taip ir nutinka.


2015-05-28 13:21

Apie Josifą Brodskį: kova su absurdu, Venecija, moterys

3|2

J.Brodskis niekur nesimokė. Mokyklą metęs po septintos klasės išbandė 13 skirtingų profesijų (frezuotojo, švyturio prižiūrėtojo, katilinės kūriko, sanitaro, fotografo, lavoninės darbuotojo), vyko į geologines ekspedicijas.


2015-05-28 11:09

Šio romano geriau neskaityti romantikams ir silpnų nervų žmonėms

9|3

Kartais jau skaitydamas knygą žmogus žino, kad po kurio laiko norės prie jos grįžti. Su jaunos suomių rašytojos Katjos Kettu romanu „Už nuodėmes bus atleista“ (Alma littera, 2015) – visai kitaip. Jau skaidydami suprasite, kad vieno karto – per akis. Ir tai dėl to, kad knyga labai stipri, ji ne priblokš, kaip dabar mėgstama sakyti, bet užgrius visu savo svoriu, prispaus ir neleis nei atsitraukti, nei atsikvėpti.


2015-05-24 12:41

Partizanas M. Indriliūnas meilę Lietuvai aprašė savo krauju

6|2

Šiuo metu vykstančiame festivalyje „Poezijos pavasaris“ įteikiama daug apdovanojimų. Vieną premiją – už geriausią esė almanache „Poezijos pavasaris“ – skyrė ir dienraštis „Lietuvos rytas“. Ji šiemet atiteko poetui Tomui Taškauskui už laiško forma parašytą straipsnį apie 1945 metų kovo 21-ąją žuvusį rašytoją, partizaną Mamertą Indriliūną. Laiškas parašytas M.Indriliūno žūties 70-mečiui atminti. Lrytas.lt skaitytojams pateikiame šį tekstą.


2015-05-22 13:01

Zigmo Gėlės premija įteikta poetei Jurgitai Jasponytei

17

Zarasų rajone gimusi, tačiau Vilniuje gyvenanti ir kurianti poetė Jurgita Jasponytė tapo 39-ąja Zigmo Gėlės premijos laureate. Anksti mirusio poeto Zigmo Gėlės Gaidamavičiaus premija kasmet yra skiriama už geriausią pirmąją poezijos knygą. Šiemet laureate tapusi J.Jasponytė tokio įvertinimo sulaukė už pirmąją savo poezijos knygą „Šaltupė“. Premija buvo įteikta Zigmo Gėlės Gaidamavičiaus gimtinėje, Naisiuose, esančiame Šiaulių rajono Literatūros muziejuje.


Populiariausi per 24 val.