Gaukite lrytas.lt naujienas kiekvieną rytą
Komentarai
Vardas
El. paštas
Komentaras (iki 3000 simbolių)
Aktualijos
2016-08-24 11:20

Nykstantys lietuviai Europą stebina santuokų gausa

1|2

Lietuviai pernai buvo daugiausiai besituokianti Europos tauta. Tokie yra europinio tyrimo „Eurostat“ duomenys. Mūsų šalyje tūkstančiui gyventojų tenka 7,6 santuokos. Tačiau ne tik praėjusiais metais lietuviai taip noriai tuokėsi. Lietuvos statistikos departamento duomenimis, nuo 2010-ųjų besituokiančiųjų skaičius Lietuvoje vis auga. Štai 2010-aisiais tūkstančiui gyventojų teko šešios santuokos, o štai jau po metų santuokų skaičius kilo ir buvo 6,3. Dar po metų, 2012-aisiais, skaičius kilo 6,9 santuokų tūkstančiui gyventojų. Tokia pati statistika buvo ir 2013-ais metais.


2016-08-24 10:34

Kaimai ieško mokytojų

Artėjant mokslo metų pradžiai kaimiškų vietovių mokyklų vadovai suka galvą, iš kur gauti mokytojų, kurie ir taip dirbti važinėja į kelias ugdymo įstaigas.


2016-08-24 10:33

Bėglių sodintas bulves kasa geraširdis Petras

109|4

Europarlamentarui Petrui Auštrevičiui tenka vienam valgyti bulves, kurias savo sodyboje Vilniaus rajone sodino su priglausta šeima iš Irako. Pabėgėliai tyliai išvyko į Švediją. Kodėl jiems nepatiko Lietuvoje? Į Lietuvą pernai gruodį perkelta pirmoji pabėgėlių šeima iš Irako šiuo metu yra Švedijoje ir neaišku, ar sugrįš į Lietuvą.


2016-08-24 09:21

Situaciją dėl J.Miliaus svarstys valdančiųjų politinė taryba

12

Valdančiosios koalicijos politinė taryba ketvirtadienį svarstys situaciją dėl Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos veiklos ir jos vadovo Jono Miliaus, kuriam pareikšti įtarimai piktnaudžiavimu tarnyba ir dokumentų klastojimu.


2016-08-24 09:20

Tūpsnis prieš startą: skelbs stadiono statybos konkursą

15|3

Skeptiškai nusiteikę vilniečiai jau vargiai tiki, kad vietoj amžinosiomis pavadintų nacionalinio stadiono griaučių ant Vilniaus Šeškinės kalvos išdygs kas nors doro. Tačiau sostinės valdžia ragina būti optimistais: Vilniaus daugiafunkciniu kompleksu perkrikštyto Nacionalinio stadiono statybų pradžios pradžia neišvengiamai artėja. Trečiadienį sostinės taryba svarstys ir ketina patvirtinti daugiafunkcinio sporto, kultūros ir pramogų statybos koncesijos būdu (viešojo ir privataus kapitalo partnerystės) konkurso sąlygas. Meras Remigijus Šimašius anksčiau yra sakęs, kad netrukus, šio mėnesio pabaigoje, bus paskelbtas ir konkursas.


2016-08-24 09:02

Jei jie dar neemigravo dvasiškai

14

Lietuvoje tiek daug kalbama apie emigraciją, jos mastus, būtinybę ją stabdyti, jog galų gale visi tuose ginčuose vėl susipykstam ir... Vežimas nė iš vietos. Priežastys visiems daugiau ar mažiau aiškios, yra ir Vyriausybės programa jos pasekmėms švelninti, paskirti nemenki finansai,  yra įvairūs analitikų darbai. Pagaliau palengva auga ekonomika, šiek tiek gerėja ekonominė bei socialinė situacija, tačiau suvaldyti emigracijos srautų, tenka pripažinti, kol kas nepavyksta. Kodėl?


2016-08-24 08:40

L.Graužinienė: „Politikai neturėtų valdyti fondų“

4

Seimo pirmininkė Loreta Graužinienė mano, kad reikėtų ne tik skaidrinti ir viešinti politikų labdaros ir paramos fondų veiklą, bet apskritai tokių atsisakyti.


2016-08-24 08:25

Ekspertai: J.Bideno tikslas – nuraminti, nusiųsti žinutę Rusijai

23|2| 

Kadenciją baigiančio Jungtinių Valstijų viceprezidento Joe Bideno antradienio vizitą Rygoje ekspertai vertina ir kaip siekį nuraminti Baltijos valstybes po kandidato į JAV prezidentus Donaldo Trumpo pareiškimų, ir kaip galimą žinutę Rusijai.


2016-08-24 07:40

Gyvenimas Astrave: pensininkai laukia grįžtančių emigrantų

24|21

Išgirdus Astravo pavadinimą užplūsta neigiamos emocijos: didžiausią nerimą kelia šiame Baltarusijos miestelyje, pačioje Lietuvos pašonėje statoma branduolinė jėgainė. Tačiau Šiaurės Lietuvoje esančio Biržų miesto gyventojams Astravas asocijuojasi su kur kas malonesniais dalykais – grafų Tiškevičių XIX amžiaus rūmais ir ūksmingu parku, kurio pakrantę skalauja Širvėnos ežeras. O per ežerą į Astravą veda pats ilgiausias Lietuvoje, daugiau, nei pusės kilometro ilgio medinis tiltas.


2016-08-24 06:42

Ar vertingas valstybės turtas buvo parduotas teisėtai?

Lietuvos miestuose ir rajonuose gyvenantys žmonės turi teisę savarankiškai planuoti savo savivaldybių teritorijos plėtrą: kokio dydžio, kiek ir kokios paskirties pastatų gali būti statoma, kurios vietos atiduodamos želdynams, kur gali būti įrengiami parkai, skverai.


Populiariausi per 24 val.