Naujienos / lrytas.lt
Išplėstinė paieška >>
Gaukite lrytas.lt naujienas kiekvieną rytą
Komentarai (0)
Vardas
El. paštas
Komentaras (iki 3000 simbolių)
Psichologija
2015-01-31 12:34

7 klaidos, kurias darome išsiskyrę

9

Niekas nemėgsta skirtis, juk ta tuštuma ir liūdesys viską užtemdo. Neretai pradedame blaškytis galvodami apie tai, ar šis sprendimas buvo teisingas. Kaip neapsunkinti sau šio laikotarpio? Portalas polki.pl įspėjo apie 7 klaidas, kurias žmonės daro po išsiskyrimo. Net jei jūsų širdis sako kitaip, šių dalykų tikrai reikėtų vengti, nes jie tik apsunkina jums gyvenimą.


2015-01-31 12:28

Ar leisti vaikams kariauti su žaisliniais ginklais?

2|2

Žaislai yra tik priemonė auklėti vaikus. Nuo to, kaip ji naudojama, priklauso, ar žaislas vaiko rankose taps puikia ugdomąja priemone ar griaunančiu daiktu.


2015-01-28 11:28

Būsimi tėveliai, ruoškitės: į pasaulį ateina hiperaktyvūs vaikai

73|2| 

Kai vos gimęs kūdikis keliauja su tėvais po pasaulį arba gimdytojai jį nešasi į prekybos centrus, vakarėlius, vargu ar ateityje bus lengva su tokiu vaiku susikalbėti. Neretai kūdikio susilaukusios šeimos nekeičia savo gyvenimo ritmo. Kartais jauni tėvai net su naujagimiu susiruošia atostogų į šiltuosius kraštus, nors jų atžala dar nė nesuvokia, kur atsidūrė. Rašo „Lietuvos ryto“ priedas „Gyvenimo būdas“.


2015-01-27 10:41

Vaikų psichiatrų trūksta ir niekas negali to pakeisti?

1

Savižudybės yra viena dažniausių vaikų mirčių priežasčių, o patyčios – viena dažnesnių savižudybių paskatų, tačiau ir vienam, ir kitam užkirsti kelią Lietuvoje sunkiai išmokstama arba nėra pakankamai galimybių, pastebi LRT Televizijos laidos „Teisė žinoti“ dalyviai. Sveikatos apsaugos ministrės Rimantės Šalaševičiūtės teigimu, šalyje labai trūksta vaikų psichiatrų, tačiau norėdami tai pakeisti „nelabai ką ir pasieksime“.


2015-01-23 21:07

Ar jums patinka laukinė aistra?

1

Ar savo mylimajam tapsite vienintelė ir nepakartojama? Ar sugebėsite bendrą gyvenimą paversti džiugia švente? 30 klausimų padės jums suprasti, kokio tipo moteris esate.


2015-01-22 16:51

7 auksinės gerų santykių su partneriu taisyklės

8

Didžiausias meilės žudikas – ne sekso stygius, bet pernelyg didelis stresas. Jam nuslopinti kartais pravartu pakeisti savo elgesio taktiką. Supažindiname su septyniomis auksinėmis taisyklėmis, kurios padarys santykius su partneriu laimingais.


2015-01-21 14:28

A. Kaluginas: „Žmonės „be kompleksų“ – patys kompleksuočiausi“

43|5

Žodis „kompleksas“ mūsų kalboje įgavęs vos ne keiksmažodžio statusą. Iš kiekvienos pakampės skamba raginimai atsikratyti kompleksų ir patarimai, kaip tai padaryti. Tačiau ar visada tai būtina? Ar iš viso būna žmonių, neturinčių jokių kompleksų? Asocialiai besielgiantys „nekompleksuotieji“ kaip tik neretai turi daugiau problemų už „kompleksuotus“.


2015-01-20 10:39

Garbinti savižudybę lietuvis išmokomas jau vaikystėje?

155|3|

„Lietuviai – savižudžius garbinanti tauta. Savižudybė pas mus nėra smerkiama, vyrauja bendras požiūris, jog tai „nieko tokio“ ir laikoma vos ne garbingesne mirtimi už mirtį nuo kepenų cirozės. Tas, kas mirė nuo šios ligos, dažniausiai yra paniekinamas ir išjuokiamas, nes buvo alkoholikas. Tad, vyrauja nuomonė, jog savižudybė yra mažiau gėdinga mirtis“, - tokį atsakymą turi Ukmergės dekanato dekanas ir Ukmergės Šv. apaštalų Petro ir Povilo bažnyčios klebonas Vaidas Bartkus į klausimą, kodėl Lietuva pagal savižudybių rodiklį pirmauja Europoje.


2015-01-19 16:54

„Mėlynojo pirmadienio“ fenomenas: ar ši diena - depresyviausia

2

Trečiasis sausio pirmadienis, vadinamas „mėlynuoju pirmadieniu“, nėra pati depresyviausia metų diena. Pasak neurologijos daktaro Deano Burnetto, depresija niekaip nesusijusi su savaitės diena. Žiniasklaida, rašanti ar kalbanti apie „Blue Mondey“ fenomeną, lygiai taip pat sėkmingai galėtų pasirinkti antrąjį ar ketvirtąjį sausio pirmadienį ar apskritai kitą dieną, įsitikinęs autorius.


2015-01-18 14:43

Matematinė analizė: kuo skiriasi B. Obamos ir jūsų rašysena?

5

Rašysena nedažnai patenka į „kietųjų“ mokslų tyrimų sritį. Nors internete gausu rašysenos analizės testų, o kai kurios įdarbinimo agentūros šį metodą siūlo potencialių darbuotojų atrankai, išvados retai gali nustebinti objektyviais ir tiksliais apskaičiavimais. Visai kitas dalykas, kai rašyseną tiria matematikai.


Populiariausi per 24 val.