Naujienos / lrytas.lt
Išplėstinė paieška >>
Gaukite lrytas.lt naujienas kiekvieną rytą
Komentarai
Vardas
El. paštas
Komentaras (iki 3000 simbolių)
Psichologija
2015-04-27 19:00

Pažengusį pesimistą atpažinsite iš 8 požymių

Kaip atpažinti pesimistą? Būtų didžiulė klaida taip vadinti žmogų, kuris vieną kartą nuoširdžiai pasipasakojo apie savo nesėkmes. Kiekvienam mūsų būna ne tik šviesių, bet ir tamsių laikotarpių, kuomet viskas atrodo blogai. Tačiau kaip atpažinti žmogų, kuris yra pažengęs pesimistas ir vargu ar bando pasikeisti? Žemiau pateikti požymiai byloja apie žmogų, kuriam labai reikalinga pozityvaus mąstymo pamoka.


2015-04-27 16:30

Ar jūs greitai įsimylite?

2

Kai kurie žmonės įsimyli labai retai, nors apie tai svajoja. Kitiems pakanka tik pažiūrėti į simpatišką žmogų ar netgi gražų daiktą, ir viskas. Kokiai grupei žmonių priklausote jūs? 1. Parduotuvėje pamatėte ilgaaulius batus. Jie jums tinka, bet kainuoja pernelyg brangiai, tiek pinigų neturite. Ar pirksite?


2015-04-27 13:16

Ar jūsų emocinio intelekto lygis aukštas? Pasitikrinkite!

9| 

Šiais laikais vis daugiau kalbama apie emocinį intelektą. Įrodyta, jog emocijos, mintys bei vidinė savijauta daro didžiulę įtaką ne tik gyvenimo kokybei, bet ir sveikatai. Emocinis intelektas – tai sugebėjimas susitvardyti, kontroliuoti savo jausmus, veiksmus, motyvuoti ne tik save, bet ir kitus, atrasti tikrąsias savo psichologinės savijautos priežastis. Žemiau pateikti teiginiai yra būdingi aukšto emocinio intelekto žmonėms, tad patikrinti, ar toks esate – labai paprasta.


2015-04-25 13:26

Tyrimai, susiję su meile – sužinokite 9 įdomius faktus

5

Pavasaris – laikas, kuomet taip norisi įsimylėti ir džiaugtis mylimu žmogumi. Sakoma, jog nuo meilės net protingiausi žmonės tampa kvailiais. Tačiau juk kartais norisi pasidžiaugti taip, kaip džiaugdavomės vaikystėje. Džiaugtis – sveika, tačiau pravartu būtų sužinoti keletą įdomių faktų, susijusių su meile.


2015-04-24 22:32

11 psichologo E.Eriksono patarimų, kaip elgtis konflikto metu

Amerikiečių psichologo bei psichoanalitiko Eriko Eriksono teigimu, konfliktai bei įvairios krizės nebūtinai turi būti negatyvus dalykas. Žmonės nemėgsta pyktis, nemėgsta, kai jų niekas nesupranta, tačiau yra nemažai būdų, kaip iš konfliktų gauti naudos. Būtent šis psichologas paaiškino, ką daryti, kad įveikę krizę bei išsprendę konfliktus, sustiprintumėme santykius.


2015-04-23 18:23

Ar po darbo valandų būtina atsakyti į darbo skambučius?

4

Darbuotojas po darbo laiko neprivalo atsakyti į darbo skambučius ar laiškus, jeigu su darbdaviu nėra iš anksto susitarta kitaip. Tai galioja ir tada, kai telefoną ar kitas technologijas suteikia pats darbdavys, sako Vilniaus universiteto (VU) Teisės fakulteto docentė Daiva Petrylaitė.


2015-04-23 16:51

Rytų išmintis – prieš šiandieninio pasaulio stresą

2|5

Nuolatinis skubėjimas, dinamiškos aplinkos sukeliamas stresas, o galiausiai išsivystanti paranoja ar depresija yra šių dienų žmonijos rykštė. Kovai su šia problema medikai siūlo šimtus įvairiausių tablečių ir preparatų. Tačiau rytų kultūros ir kovos menų ekspertas, Wing Tsun Kung Fu organizacijos Baltijos regiono vadovas Linas Gudonavičius tikina, kad kelias į sveiką gyvenseną ir gerą savijautą glūdi tūkstantmetėse tradicijose ir gebėjime sustoti.


2015-04-23 16:50

Sąmoningas sapnavimas: kaip to išmokti ir kokie nuotykiai laukia

18

Žmogus, suvokiantis, kad sapnuoja, ir gali valdyti savo sapnus, gali pagerinti ir įgūdžius realiame gyvenime, teigia psichologijos mokslų daktaras Tadas Stumbrys. Jo atliktas tyrimas rodo, kad sąmoningi sapnuotojai gali gerinti pačius įvairiausius įgūdžius.


2015-04-23 14:53

Kaip išgyventi šiuolaikinio pasaulio pabaigą: jūsų būstinė

2

Rodos, mūsų pasaulis klesti. Turime nepriekaištingą sveikatos apsaugos sistemą, parduotuvių lentynos lūžta nuo milžiniško šviežio maisto asortimento, o telekomunikacijos veikia žaibo greičiu. Galime naudotis pigiu transportu, miestus jungia neblogai prižiūrimas kelių, magistralių, geležinkelių, kanalų, jūrų uostų ir oro uostų tinklas. Pirmąkart žmonijos istorijoje didesnė žmonių dalis gyvena miestuose.


2015-04-22 16:47

Kodėl žmonės nenori dirbti? Priežastis – ne tik tinginystė

24

Kodėl kai kurie žmonės nenori dirbti? Ne, nekalbame apie tuos, kurie su džiaugsmu laukia atostogų, tačiau apie tuos, kurie visiškai atsisako dirbti. Kodėl taip nutinka? Į šį klausimą bandė atsakyti ir filosofai, ir psichologai, ir tėvai, kurių suaugę sūnūs vis dar nepradėjo dirbti. Ką jau kalbėti apie žmonas, kurių vyrai mėnesių mėnesius guli lovoje ir nesirūpina nei savimi, nei savo šeima – į šį klausimą moterys jau ilgai ieško atsakymo. Tad kur slypi atsakymas į klausimą – kodėl? Ir kaip kovoti su nenoru keltis ir eiti į darbą?


Populiariausi per 24 val.