Naujienos / lrytas.lt
Išplėstinė paieška >>
Gaukite lrytas.lt naujienas kiekvieną rytą
Komentarai (0)
Vardas
El. paštas
Komentaras (iki 3000 simbolių)
Tavo psichologas
2014-09-01 18:53

Bendraklasių patyčios apkartindavo šventę net N. Marčėnaitei

56|4

Rugsėjo pirmoji – vieniems moksleiviams yra šventė, o kitiems – priminimas apie patirtas patyčias, dėl kurių netgi teko keisti mokyklą. Vilnietė keramikė ir TV laidų vedėja Nomeda Marčėnaitė taip pat prisimena, kaip skaudžiai gali gelti kandus pasakymas: „Ei, tu stora.“ Nors mokykloje tai buvo pasakyti tik kartą, moteris tai įsiminė visam gyvenimui. Pasaulio sveikatos organizacijos duomenimis, Lietuva dėl patyčių paplitimo pirmauja - 2010-aisiais kas trečias 13 metų paauglys prisipažino, kad yra nukentėjęs nuo patyčių.


2014-09-01 13:37

Ar priimate vaiką, koks jis yra?

Sunkių akimirkų auklėjant vaikus neišvengia nė vieni tėvai. Palydovu tampa nuolatinis nerimas: ar vaikas auga ir vystosi darniai, ar neatsilieka nuo bendraamžių savo žiniomis ir įgūdžiais, ar tinkamai skleidžiasi jo talentai ir galimybės, koks žmogus jis ar ji išaugs? Šis testas atskleis, ar priimate savo vaiką su visais jo privalumais ir trūkumais.


2014-08-29 18:13

Nevergaukite technologijoms, naudokitės jomis

2

„Pirmasis streso palaužtas, ties nervinio išsekimo riba atsidūręs mano klientas buvau aš pats“, – sako Neilas Shahas (Nilas Šachas) – vienas didžiausių streso valdymo ir geros savijautos autoritetų Jungtinėje Karalystėje, Streso valdymo draugijos įkūrėjas ir vadovas.


2014-08-28 14:32

Tėvą šokiravo internautų reakcija į dvimetės dukros nuotraukas

220|11

Amerikietis Wyatas Neumannas yra dviejų vaikų tėvas ir fotografas. Ar jis – ir vaikų pornografijos kūrėjas? Tokį klausimą iškėlė interneto vartotojai, kurie pamatė nuogos jo dvejų metų dukrelės nuotraukas. W.Neumannas šiemet į kelionę po šalį pasiėmė ir savo dvejų metų dukrą Stellą. Fotografas įamžino saulėlydžius, kukurūzų laukus ir, žinoma, savo dukrą. Nuotraukose ji dažniausiai dėvi mėgstamą „princesės“ suknelę arba yra nuoga – tai du jos mėgstamiausi „aprėdai“.


2014-08-27 07:57

Išmanieji telefonai suteikia galimybių, bet bukina vaikus

1|2

Išmanieji telefonai turi daug galimybių, bet, deja, mažina pačių vaikų galimybes. Taip teigia Vilniaus Psichikos sveikatos centro direktorius, gydytojas-psichiatras Martynas Marcinkevičius. „Būtų gerai, kad jie vaikus pasiektų kuo vėliau“, – mano jis. Specialisto teigimu, jei vaiko aplinkoje kas nors turi išmanųjį telefoną, tas, kuris jo neturi, jaučiasi išskirtas ir išstumtas iš bendruomenės.


2014-08-26 15:49

P. Dimšos į mirtį pasiųsto vyro motina: „Jaučiuosi suluošinta“

128|13

Kas lieka, kai tragiška avarija atima iš sužadėtinės sutuoktinį, o iš tėvų – vienturtį sūnų? Ar tik sielvartas, gedėjimas ir skausmas? Prieš metus žuvęs talentingas menininkas 24-erių Šarūnas Surblys prabilo savo darbais. Solidi grafikos ir piešinių paroda „Sveiki atvyšvykę“ nebūtų galėjusi įvykti Vilniaus dailės akademijoje, galerijoje „Titanikas“, jei ne Šarūno tėvai ir jo draugai – visiems jis gyvas.


2014-08-24 17:08

Kokią naudą masturbacija teikia vyrams, o kokią – moterims?

132|3

Sekso pokalbiams visada rasite daug pikantiškų temų. Viena jų – lytinis savęs patenkinimas. Masturbacija ilgą laiką buvo smerktina. Dar dabar yra šalių, kur lytinis savęs patenkinimas draudžiamas įstatymu. Bet Vakarų pasaulyje lytinio savęs patenkinimo temos nebegaubia tabu skraistė, rašoma "Gyvenimo būde".


2014-08-24 17:05

Psichologas: užuot kapstęsi problemose, darykite tai, kas sekasi

7

Pajutę, kad gyvena kažkaip ne taip, ir nežinodami, ko imtis, kad padėtis pasikeistų, žmonės paprastai padaro esminę klaidą – ima nagrinėti tai, kas nesiseka, ir kapstytis problemose, sako psichologas Dainius Baltrušaitis. „Mes per mažai analizuojame savo sėkmingą patirtį (kaip mums pavyko, ką padarėme, kokie yra sėkmės pavyzdžiai, kuriuos dar kartą galėtume panaudoti), o nesėkmingą (kas nepasisekė, kodėl, kas kaltas) – per daug“, – pabrėžia jis.


2014-08-21 18:56

Ar jums tikrai pakanka atkaklumo?

1

Aukščiau bambos neiššoksi! Prieš vėją nepapūsi! Nuo savęs nepabėgsi! Ko nesiimtum, visuomet atsiras tokių, kurie, užuot padėję išskleisti sparnus, paragins sustoti. Tačiau neretai sėkme džiaugiasi tie, kurie lieka kurti aplinkinių pastaboms. Išmatuoti savo atkaklumą padės šis testas.


2014-08-18 12:27

Vienatvę pasirinkę žmonės dažnai nemoka kurti santykių

29

Kai kas nors sako, kad sąmoningai pasirinko būti vienas, galima manyti, kad už to slypi nemokėjimas ar nenoras investuoti į santykius, buvimą kartu, pastebi psichologas Rimantas Kočiūnas. „Galbūt tai ir yra apsisprendimo dalis, tik ji visai neprognozuojama. Tarkim, žmogus pasirinko būti vienas, bet staiga ištiko meilė, susižavėjimas. Ištiko ne tai, ką galima suplanuoti, pasirinkti. Ir kas tada su pasirinkimu būti vienam? Iš jo nieko nebelieka“, – įsitikinęs jis.


Populiariausi per 24 val.