Gaukite lrytas.lt naujienas kiekvieną rytą
Komentarai
Vardas
El. paštas
Komentaras (iki 3000 simbolių)
Psichologija
2015-07-31 17:30

Priklausomybės liga: įsimylėjimas ir seksas trukdo sveikti

2|7

„Ačiū, kad išgelbėjote sūnų“, „Ačiū, kad sugrąžinote į gyvenimą“ – per kelis dešimtmečius sukaupęs patirtį, kaip padėti narkomanams, teisininkas Linas Gasiliauskas prisipažino, kad šiame kelyje be griežtų taisyklių nieko neįmanoma pasiekti. „Pas mus penkiskart griežčiau nei Lietuvos kariuomenėje“, – pasakojo Molėtų rajone, Bučeliškės kaime prie Siesarčio ežero įsikūrusio reabilitacijos centro „Nugalėtojų akademija“ direktorius. Šio centro gyventojų sveikimas – ilgas ir sudėtingas, nes iki šiol pasaulyje nėra tokių tablečių, kurios išgydytų nuo priklausomybės ligos.


2015-07-31 14:53

Kokias savo mylimųjų savybes moterys vertina labiausiai

6

Puikus humoro jausmas, vyriškas santūrumas, riteriška drąsa, o kartais tiesiog elementarus mandagumas – tai vyrų charakterio savybės, kurias žvelgdamos į savo mylimuosius kasdien be galo vertina daugybė moterų visame pasaulyje. O už kokias būdo savybes savo mylimus vyrus giria Lietuvos moterys?


2015-07-31 12:17

Menas palaiko sergančiuosius Alzheimeriu

„Labai dažnai žmonės bijo apsiimti kurti. Sako, kad nemoka piešti, gyvenime tokiais dalykais neužsiėmė, todėl jiems nepavyks. Bijo apsijuokti prieš kitus. Galbūt kiti galvoja, kad sergantieji Alzheimeriu nieko nebeprisimena, tačiau baimės jausmas yra išlikęs, nėra svetimas“,– apie kūrybines menų terapijos dirbtuves globos namuose „Senevita“ pasakoja šios įstaigos socialinio darbo vadovė Jolanta Rynkevič. Ir priduria, kad išbandę vėliau nori kurti nuolat.


2015-07-31 09:12

Kodėl studentai sukčiauja? Kalta tamsioji trejybė

2

Nors apie tamsiąją triadą užsienio literatūroje kalbama jau kuris laikas, dauguma lietuvių išgirdę šį pavadinimą klausiamai pakelia antakius, o neretai išspaudžia ir daugiaprasmišką šypsenėlę.


2015-07-30 15:40

Ar jūs esate psichologiškai priklausoma nuo partnerio?

2

Gera yra turėti mylimą žmogų, su kuriuo praleistas laikas teikia daug džiaugsmo. Visuomet jausti palaikymą, gauti patarimų, kartais pasimėgauti tyla – kiekvienas žodį „meilę“ suvokiame kitaip. Tačiau itin didelė meilė (o kartais tik įsivaizdavimas, jog tai meilė) ir stiprūs jausmai gali sukelti psichologinę priklausomybę nuo kito žmogaus.


2015-07-30 15:39

Psichologė: vaikų laimę ir sėkmę lemia ne pažymiai

7

Klysta tie, kurie mano, kad nuo pažymių priklauso vaiko kokybė ar ateitis ir kad pasiekimai moksle nurodo žmogaus vertę, LRT RADIJO laidai „60 minučių“ sako Paramos vaikams centro psichologė Inga Norkutė-Mueck.


2015-07-29 10:15

Atviras A.Mamontovo interviu: ką davė tėvystė, kaip įveikė baimę

9|3

Gydančią muziką kuriantis vienas žinomiausių šalies dainininkų, grupės „Foje“ įkūrėjas, prodiuseris, aktyvus visuomenės veikėjas Andrius Mamontovas atskleidžia, kodėl prieš daugiau kaip 20 metų atsisakė mėsos ir svaigalų, ką neįtikėtino jo gyvenimui suteikė tėvystė, ir duoda paprastą, bet veiksmingą patarimą, kaip nugalėti baimes.


2015-07-28 09:41

Mero žmona: „Norite gerų lytinių santykių, nežaiskite slėpynių“

23|2

Lytinis aktas yra labai intymus dviejų vienas kitą mylinčių žmonių bendravimas, todėl, kad intymus gyvenimas būtų geras, svarbiausia yra kalbėtis, sako Vilniaus mero Remigijaus Šimašiaus žmona psichologė psichoterapeutė Agnė Matulaitė.


2015-07-28 09:39

Mano vaikystėje – akistata su mirtimi, šokas, ašaros ir kančia

4

Gyvenimas pokštavo su manimi, o dabar aš juokauju kartu su juo. Pirmi mano 18 metų buvo kaip juodas lapas, o dabar gėlėmis nuklotas ir saulės spinduliais apšviestas laikas, dėl kurio dėkoju SAU.


2015-07-27 13:33

Menų terapija įkvėpė pasitikėti savimi

8|4

Sakoma, kad svetimo skausmo nebūna. Gi iš tiesų nejaučiame kitiems skirtų likimo kirčių. Tačiau, besiklausant vienos iš labdaros ir paramos fondo „Rugutė“ mamų Ritos Juozapavičienės istorijos, abejingam išlikti neįmanoma. Moters gyvenimo kelią pažymėjo du skaudūs išgyvenimai. Iš pradžių teko stebėti gęstančią sūnaus gyvybę, vėliau – su onkologine liga dorotis pačiai. Tačiau šiandien Rita šypsosi. Menų terapijos užsiėmimai buvo vienas iš ilgo ir sunkaus kelio į šviesą palydovų.


Populiariausi per 24 val.