Gaukite lrytas.lt naujienas kiekvieną rytą
Komentarai
Vardas
El. paštas
Komentaras (iki 3000 simbolių)
Psichologija
2015-11-25 10:23

7 patarimai, kaip lengvai įsiminti sudėtingus dalykus

1

Gebėjimas mokytis, o tai reiškia – ir įsiminti informaciją, – vienas iš svarbiausių žmogaus sugebėjimų. Visa bėda, kad metodai, kuriais mus mokė įsiminti informaciją mokykloje, niekam tikę. Psichologai sukūrė specialią technologiją, leidžiančią įsiminti ir mokytis daug sėkmingiau.


2015-11-24 09:48

9 dalykai, kurių niekada nedaro sėkmingi žmonės

19

Iš žmonių, kuriuos lydi sėkmė, galima pasimokyti daug. Jei jūsų gyvenimas nevyksta pagal planą, galbūt nustojote skirti dėmesį detalėms, atsirado blogų įpročių ar tiesiog užmigote ant laurų. Kad ir kokios bebūtų priežastys, turite atsiminti tai, kad tie, kuriuos lydi sėkmė, nedaro kompromisų savo standartams, jie nepasitenkina mažesne negu planuota sėkme.


2015-11-21 10:00

Kas laukia automatą praganiusių pareigūnų? Psichiatras sunerimęs

97|2

Vakaras iš ketvirtadienio į penktadienį buvo įtemptas visame Vilniuje. Dėl su automatu pabėgusio Igorio Molotkovo nerimavo tiek daugiabučių gyventojai, tiek policijos pajėgos, tiek ir Švenčionių rajono pareigūnai, iš kurių automobilio buvo pavogtas ginklas.


2015-11-20 18:01

Mums negalima žinoti, kas pražioplino bėglį su kalašnikovu

23

Apginti ir saugoti – nėra tiesiog tušti žodžiai ir jie taikomi visiems, net nusižengusiems pareigūnams. Taip, du policininkai, kurie pagal oficialią versiją pralaimėjo grumtynes su antrankiais surakintu Igoriu Molotkovu, galimai nesusitvarkė kritinėje situacijoje.


2015-11-19 16:05

Kaip išmokyti vaiką apsiginti nuo patyčių?

2| 

Pravardžiuoja, tampo, atskiria nuo grupės, naudoja fizinį smurtą – vaikai vieni su kitais elgiasi žiauriai. Dažnai tėvai nežino, ką daryti, kai nutinka tokie atvejai su jų vaiku, o jeigu išsprendžia vieną incidentą, jų galvoje kirba klausimas, kaip išmokyti vaiką apsiginti nuo tolimesnių atakų.


2015-11-19 15:51

Andrius Kaluginas: žmonės įsibaiminę teroro ir pabėgėlių

1|2

Kai visame pasaulyje tvyro įtampa dėl terorizmo išpuolių Paryžiuje, normalu, kad ir Lietuvoje žmonės įsibaiminę dėl galimos grėsmės. Kaip reaguoti į pranešimus žiniasklaidoje apie teroro išpuolius? Kaip nenugrimzti į gilią depresiją ir nepasiduoti baimėms? Paaiškino psichologas Andrius Kaluginas.


2015-11-19 15:11

Gluminanti optinė iliuzija: nuotraukoje staiga atsiranda spalvos

4

Optinės iliuzijos visada sujaukia protą. Nejudantys dalykai atrodo judantys, tiesūs atrodo kreivi ir atvirkščiai. BBC neseniai pademonstravo įspūdingą iliuziją, kuomet nespalvota nuotrauka paverčiama spalvotu vaizdu.


2015-11-19 12:58

Jei asmeninis gyvenimas kenčia – toks darbas nieko nevertas

2|2

Išmintingi žmonės dirba sumaniai, o ne sunkiai. Tuo įsitikinęs verslininkas Tomas Nicholsonas, restorano „Jurgis ir Drakonas“ įkūrėjas ir šeimininkas. Pasak jo, šiandien žmonės mėgsta girtis, kokie jie vertingi savo darbo vietoje ir kiek daug valandų praleidžia darbe, tačiau jei dirbama asmeninio gyvenimo sąskaita – toks darbas nieko nevertas.


2015-11-17 16:00

Emigracija griauna šeimas – kaip užkirsti tam kelią

 

Surasti antrąją pusę gyvenime yra didžiulė sėkmė, bet ką daryti, jeigu laimei iškilo grėsmė ir jūs arba jūsų antroji pusė turi išvykti. Santykiai per atstumą – misija įmanoma, bet daugelis šeimų būdamos atskirai, taip ir nebesusieina.


2015-11-17 12:18

Gedulas dėl Paryžiaus „Facebook“: nuoširdumas ar dėmesio stoka?

58|2|

Po teroro išpuolio Prancūzijoje, socialiniame tinkle „Facebook“ žmonės puolė keisti savo profilio nuotraukas į tokias, kuriose pirmame plane matyti Prancūzijos vėliava. Šiai iniciatyvai neliko abejingi ir žymūs Lietuvos žmonės, kurie, pasikeitę profilio nuotraukas, solidarizavosi su teroro aukų artimaisiais ir tokiu būdu išreiškė skausmą dėl įvykių Prancūzijoje.


Populiariausi per 24 val.