Gaukite lrytas.lt naujienas kiekvieną rytą
Komentarai
Vardas
El. paštas
Komentaras (iki 3000 simbolių)
Psichologija
2015-10-05 10:22

Amžina vadovų problema: kaip motyvuoti savo darbuotojus?

Ne vienas vadovas susiduria su dilema – kaip motyvuoti savo darbuotojus, kad jie siektų geriausių rezultatų, išnaudotų savo potencialą ir geriau jaustųsi įmonėje bei didintų kompanijos vertę.


2015-10-05 10:05

Moteris troško tapti akla – paslaugus psichologas išdegino akis

21|2

30 metų Jewel Shuping iš Šiaurės Karolinos JAV visą gyvenimą svajojo būti akla. Ji serga kūno vientisumo tapatybės sutrikimu – reta psichikos liga, dėl kurios sveiki žmonės mano, jog jie jaustųsi geriau būdami invalidai. Moteris taip smarkiai troško būti akla, kad galiausiai nusprendė išpildyti savo norą. Jai padėjo užjaučiantis psichologas.


2015-10-03 15:31

Testas: ar turėtumėte bijoti lemties?

„Nežiūrėk į pasą – žiūrėk į akis“, – sako tie, kurie jaučiasi jaunesni, nei skelbia jų gimimo data. Kiti, priešingai, nuolat pabrėžia savo amžių ir demonstruoja sukauptą išmintį. Vieni mėgsta dejuoti dėl juos užklupusių ligų, kiti slepia negalavimus. O kaip elgiatės jūs? Į klausimus atsakykite „taip“, „ne“ arba „galbūt“. Susumavus rezultatus paaiškės, kokius jausmus jums sukelia artėjanti senatvė ar užklupusios ligos.


2015-10-01 11:35

Jeigu tu senas – tai turi užsidaryti namuose?

2|3

Statistikos departamento duomenimis, trečdalis Lietuvos gyventojų yra pensinio amžiaus, o daugiau nei 40 proc. jų – gyvena vieni ir nuolat susiduria su laisvo laiko pertekliumi. Pagyvenusių žmonių laisvalaikis priklauso ne tik nuo jų pačių ribotų galimybių, bet ir mažo artimųjų dėmesio, mažos pramogų pasiūlos. Spalio 1 d. visame pasaulyje minima Tarptautinė pagyvenusių žmonių diena, tad kyla klausimas – kiek senjorų šią dieną liks tarp keturių sienų?


2015-09-30 20:58

Asmenukių fotografavimas pripažintas psichikos sutrikimu

39|2

Asmenukė – tai autoportretinė nuotrauka, dažniausiai daroma išmaniuoju telefonu ir dedama į socialinius tinklus. Jų mada pastaruoju metu užsikrėtęs visas pasaulis. Vis daugiau žmonių patys save fotografuoja prieš veidrodį arba atsukę į veidą mobilųjį. Amerikos psichiatrų asociacija pripažino, kad tai – psichinis sutrikimas, o asmenukių mėgėjus suskubo suskirstyti į kelias grupes ir net ruošiasi pradėti gydyti.


2015-09-30 10:38

Kelios gudrybės, kaip gauti nuolaidą bet kur ir bet kada

9|3

Kiekvienas iš mūsų pirkdamas norimą prekę stengiasi gauti bent minimalią nuolaidą. Deja, ne visada tai pavyksta, todėl prekę tenka įsigyti už visą sumą. Šie straipsnyje pateikti psichologiniai triukai jums tikrai padės gauti norimą nuolaidą ir nusipirkti svajonių prekę bent kiek pigiau.


2015-09-29 16:42

Kaip atpažinti depresiją ir kaip ją įveikti?

1

Pasaulio sveikatos organizacijos (PSO) ataskaitoje skelbiama, kad depresija tampa pasauline problema – nuo šios ligos kenčia 350 mln. žmonių visoje planetoje. Dėl klastingos išraiškos depresija dažnai lieka nepastebėta, nors tai sunki, ilgai trunkanti, lemianti didelį mirštamumą ir kančias liga.


2015-09-29 10:58

Ar įmanoma save užprogramuoti gerai dienai?

3

Būna dienų, kai išeini į miestą su pakilia nuotaika, tačiau grįžti namo perpykęs kelis kartus. Dėl to, kad teko susidurti su nemalonia moteryte ar ne ta koja iš lovos išlipusiu dėdule. Dažnai žmonių bendravimo kultūra galima įsitikinti viešajame transporte – jei netyčia atsitrenki į kitą žmogų, geriausiu atveju sulauksi atžagaraus atsako arba net alkūnės į šoną. Nepatogiose situacijose sutikus paniurėlius susimąstai – ar iš tiesų žmonės yra tokie nelaimingi ir pikti, kad negali į elementarius dalykus pažvelgti su šypsena?


2015-09-25 11:24

Priekabiavimo istorija: viršininkas kišo ranką po marškinėliais

15|2

Šia tema moterys nelinkusios daugžodžiauti, tačiau jei išsipasakoja, tai su visomis detalėmis. Ir iš tiesų, viršininko seksualinis priekabiavimas darbe merginas verčia rausti, gėdytis ir slėpti šį faktą.


2015-09-25 10:27

Santykių ekspertas: kodėl gailėsiesi susiradęs merginą?

5

Jei vis neatrandi tos vienintelės, turbūt manai, kad visos tavo gyvenimo problemos išsispręs, jei tai pakeisi. Kai tik pamatai kokią žavią ilgakoję, kiekviena kūno ląstelė įsitempia. Gyvenimo tikslas tampa aiškus – užkariauti tą mergiotę. Kiekvienas tavo krustelėjimas tampa orientuotas į tai, kad ją apžavėtum.


Populiariausi per 24 val.