Gaukite lrytas.lt naujienas kiekvieną rytą
Komentarai
Vardas
El. paštas
Komentaras (iki 3000 simbolių)
Psichologija
2015-07-04 14:30

Sužinok, kas užkoduota tavyje: ar gali tapti garsiu ir turtingu

2|2

Nepriklausomoje Lietuvoje gimusiai kartai neretai lipdoma abejingumo bei neatsakingumo etiketė. ISM Vadybos ir ekonomikos universiteto komanda nusprendė paneigti šį mitą, tam į pagalbą pasitelkusi asmenybės testą. Vos per penkias dienas jį atliko daugiau nei 7 tūkstančiai jaunuolių. Rezultatai, kaip ir buvo tikėtasi, nudžiugino – dauguma didmiesčiuose gyvenančio jaunimo pasižymi tokiais pat būdo bruožais kaip ir pasaulinio garso politikai, verslininkai bei meno pasaulio atstovai.


2015-07-04 12:32

Tyrimas atskleidė keistų detalių apie žiauriausias žudikes

39|8

Žiaurūs žmonių poelgiai, ypač žmogžudystė, įprastai kelia baimę ir pasibaisėjimą. Dažnai išgirdus naujienas apie kraują stingdančius nusikaltimus per kūną nubėga šiurpuliukai. Bet ne visus šie poelgiai gąsdina: kai kuriuos mokslininkus šiurpiausi įvykiai netgi žavi, nes kelia daugybę dar neatsakytų klausimų apie žmonių elgesį.


2015-07-04 12:31

Amfetaminas – kamikadzių drąsos šaltinis

5|4

Kartą susilažinęs su savo mokytoju, kad suras internete smulkiai aprašytą amfetamino sintezės planą per tris minutes, Respublikinės Vilniaus universitetinės ligoninės Toksikologijos centro vadovas gydytojas Robertas Badaras neapsiriko. Jis laimėjo, maža to – jam pavyko tai padaryti dar greičiau – vos per 1 minutę ir 20 sekundžių. Šį preparatą vartojantys žmonės tampa agresyvūs, keičiasi jų asmenybė, jiems sunkiau kontroliuoti pasąmoninius impulsus, jie dažnai įsivelia į konfliktus, į daugelį dalykų reaguoja rizikuodami sveikata, netgi gyvybe.


2015-07-03 16:30

Narkotikų pavojus: kodėl susigundoma kokainu

20|3|

Tragiškai nutrūkęs 26 metų vilnietės gyvybės siūlas po Švenčionyse vykusio elektroninės muzikos festivalio „Sūpynės“ užminė ne vieną mįslę. „Vartotas kokainas ir migdomieji“, – taip aiškino viena Švenčionių medikė. Medikai įspėja, kad kuriems žmonėms 30 miligramų uostomojo kokaino gali būti mirtina dozė. Mirtis gali ištikti ir vienu metu suleidus į veną apie 20 miligramų kokaino. Kokainas greitai išpopuliarėjo šešėlinėje rinkoje, nes jį vartoti patogiau nei kitas nervų sistemą stimuliuojančias medžiagas.


2015-07-02 15:49

Įspėjamieji ženklai, jog per daug norite viską kontroliuoti

1

„Kada, su kuo ir kur buvai? Juk sakiau grįžti laiku. Tu ir vėl manęs nepaklausei. Reikėjo daryti taip, kaip sakiau. Nejau nematai, kad aš jaudinausi dėl tavęs? Ei, kur eini? Klausyk manęs – aš žinau, kaip tau geriau...“


2015-07-02 14:25

Atvira išpažintis: šizofrenija – liga, kai nežinai, ko laukti

4

Kai skauda koją, būna aiški skausmo priežastis. Kai užklumpa „neteisingos“ mintys, psichikos liga sergantys žmonės galvoja, kad jie pateko į užburtą ratą. Kaip iš jo išsivaduoti? Kaip atsikratyti minčių apie tai, kad užimi svetimą vietą? Juk šizofrenija gali sugriauti ne tik svajonę apie būsimas studijas, karjerą, šeimos laimę, bet ir atvesti prie savižudybės slenksčio.


2015-07-02 09:51

Patarimai, ką daryti, kad atostogos nesukeltų streso

1

Atostogų metu ne tik patiriame malonių emocijų, bet ir stresą. Tyrimai rodo, kad atostogos yra vienas iš streso sukėlėjų. Norint išvengti streso, reikia nuodugniai suplanuoti ne tik pačias atostogas, bet ir darbo dienas prieš jas ir po jų. „Turbūt ne vienam yra pasitaikę situacijų, kai paskutinėmis darbo dienomis aktyviai plušame iki vėlumos, o pirmą atostogų dieną sėdame į lėktuvą ir skrendame.


2015-07-02 09:51

Vasaros tvankumas: kokie gresia pavojai

1|2

Tvankumas, karštis, nemiga, ankstyvi nubudimai ryte, dirglumas, išsiblaškymas – tokių skundų žmonės dažniausiai neturi tamsiuoju metų laiku. Lietuvoje vienas iš dvidešimties pacientų blogiau jaučiasi vasarą. Sulaukus rudens, jų būsena pagerėja. Vasara sukelia ne visiems žmonėms malonių įspūdžių. Kintantis klimatas, orų permainos gali turėti įtakos depresijai. Apie ketvirtadalis žmonių skundžiasi nuotaikų svyravimu.


2015-06-30 16:36

Kaip tapti laimingesniems: 5 būdai surasti dvasinę harmoniją

3

Visi gerai žinome citatą apie laimę, kuri panaši į drugelį: jis tupi ant peties, nekreipkite į jį dėmesio. Psichologai tam nepritaria: jų nuomone, laimė turi būti tikslas.


2015-06-30 09:17

Ar jūsų partneris pavydus? (testas)

3

Kokį gyvenimo draugą išsirinkote? Ar jis santūrus, ar iš pavydo peržengia visas ribas ir jus laiko tarsi savo daiktu? Atsakymą padės rasti šis testas. Įdėmiai skaitykite. Už tai, kam pritariate, skiriama 10 balų, o su kuo nesutinkate – nieko.


Populiariausi per 24 val.