Naujienos / lrytas.lt
Išplėstinė paieška >>
Gaukite lrytas.lt naujienas kiekvieną rytą
Komentarai (0)
Vardas
El. paštas
Komentaras (iki 3000 simbolių)
Psichologija
2014-12-18 18:44

Eksperimentas: vyresnio amžiaus moterys vyrus nuginkluoja nagais

10|7

56-erių metų amžiaus britė Tessa Cunningham negalėjo patikėti savo akimis: barmenas flirtuodamas mirktelėjo jai, besiekiančiai savo taurės. Moteris anksčiau nebūtų pagalvojusi, kad jaunam priešingos lyties atstovui gali patikti pensinio amžiaus moteris. Ji tik neseniai suprato, kad visa paslaptis – jos rankose.


2014-12-17 15:12

Ką daryti, jeigu vaikui prasideda isterija parduotuvėje?

26| 

Turbūt nėra nė vieno nemačiusio isterikuojančių vaikų parduotuvėse. Jie nori saldainių ar žaislų, atkakliai rodo pirštu, ašaros bėga upeliais, o riksmai būna garsesni nei parduotuvėje suveikusi signalizacija. Ką tokiu atveju daryti tėvams? Iš gėdos nėra, kur dėti akių, atrodo, kad iš visų pusių atskrieja smerkiantys žmonių žvilgsniai. Ar geriau ignoruoti vaiką? O gal nupirkti tą saldainį ir prižadėti sau daugiau to niekada nedaryti? Kaip elgtis patekus į tokią situaciją pataria psichologė, Egu.lt lektorė Jūratė Bortkevičienė.


2014-12-17 10:18

Gyvenimo būdo žiniasklaida - tai, kuo domisi patys skaitytojai

4|3

Lietuviškas žodžių junginys „gyvenimo būdas“, kuriuo buvo pavadintas šeštadieninis „Lietuvos ryto“ priedas, jau seniai yra tapęs bendriniu terminu, reiškiančiu ištisą žiniasklaidos kryptį. Kuo ypatinga gyvenimo būdo žiniasklaida, kaip ją pakeitė interneto atsiradimas, aiškino žiniasklaidos ir komunikacijos ekspertas Džiugas Paršonis.


2014-12-15 13:16

Viršvalandžiai dėl kalėdinių atostogų – kaip neišprotėti?

1

Penkios laisvos dienos šventiniu laikotarpiu gali ne tik asocijuotis su poilsiu, bet ir su didžiuliu stresu. Jungtinėje Karalystėje atlikto tyrimo duomenimis, net 73 proc. žmonių prieš didžiąsias žiemos šventes nerimauja, kad nespėtos įvykdyti darbo užduotys gali sugadinti šventinį laikotarpį, ketvirtadalis dažniausiai bijo, jog teks darbuotis ir per šventes, beveik tiek pat tuo metu nenustoja galvoti apie darbą.


2014-12-15 07:00

Muzikos įtaka gerai savijautai

2|2

Sunku būtų įsivaizduoti pasaulį be muzikos. Ji mus lydi kai pramogaujame, dirbame, sportuojame, su draugais sėdime kavinėje ar einame apsipirkti. Tačiau muzika ne tik sukelia estetinį pasitenkinimą, bet ir nulemia mūsų savijautą, nuotaiką, mintis ar net paskatina priimti vienokius arba kitokius sprendimus.


2014-12-14 20:47

20 didžiųjų nuodėmių, arba savybės, kurias reikia išnaikinti (2)

4

Kame bėda? – paklausė vienas politikas iš Kaišiadorių. Ne, man jokios mintys nekyla, kiekvienam geri dėdės iš užsienių gali padovanoti taukuotą sumą, nieko nereikia daryti, tai tik gyvenimo atsitiktinumai ir likimo siunčiamos dovanos. Atsakykime šiam lucky guy, į klausimus reikia atsakyti, pamenate? Bėda tavyje. Patikslinkime ponui, kad nekiltų neaiškumų: tu esi bėda. Dabar jau galime mandagiai pasiteirauti: ką su bėdomis reikia daryti? Visiškai teisingai pagalvojote. Bėdas reikia naikinti. Todėl šiuo džiaugsmingu laikotarpiu tęskime naikintinų bėdų–savybių identifikavimą, kad galėtume toliau sėkmingai vykdyti betonavimo ir kitus statybos darbus.


2014-12-13 13:34

20 didžiųjų nuodėmių, arba savybės, kurias reikia išnaikinti (1)

20

Kalendoriniams metams baigiantis, labai populiaru sudarinėti visokius pasižadėjimų ir išsižadėjimų sąrašus apie tai, kaip pradėsime sportuoti nuo Naujų, kaip daugiau nebesielgsime ir kokie geri būsime. Gruodį prasideda kandidatų kėlimo į blogiausiųjų ir geriausiųjų nominacijas kampanijos, viskas suskaičiuojama, apibendrinama ir vėl sukuriamas senas Naujųjų scenarijus. Gyvenimas vyksta šiandien ir dabar, ne vakar, ne rytoj. Tai yra tiesa, senesnė už žmoniją, tačiau, jeigu pageidaujate, galite pasilikti įstrigę vakar dienoje arba laukti rytojaus, kuris neateis. Aš erdviau pagyvensiu šiandien. Ir mažiau bus tų, kurie kaitina mano nervų ląsteles.


2014-12-13 12:27

Alkoholiniai gėrimai lyg horoskopai nusako moters charakterį

82

Ar žinote, kad moters charakterį galima nustatyti pagal tai kokiems alkoholiniams gėrimams ji teikia pirmenybę? Juk visos paslaptys kada nors išaiškėja.


2014-12-12 10:56

Blogai jaučiatės laukdami eilėje? Tai agorafobijos požymis

8

Bijote būti atvirose erdvėse, tokiose kaip didelės aikštės, prekybos centrai, viešasis transportas? Stovint eilėje prie kasų staiga pasidaro silpna, pila prakaitas, svaigsta galva, pykina, atsiranda didžiulė baimė ir noras kuo greičiau pabėgti? Tikriausiai Jums pasireiškia viena iš nerimo sutrikimo atmainų – agorafobija.


2014-12-11 19:06

Ar esate stiprios valios?

5

Nusipirkus loterijos bilietą yra mažiau galimybių laimėti Aukso puodą nei rūkant nesusirgti plaučių vėžiu, alkoholikui nemirti nuo alkoholio sukeltų ligų ar pabandžius narkotikų rimtai neįklimpti. Bet bandančių laimę loterijose – tūkstančiai, o vengiančių žalingų įpročių – vos saujelė. Ar suvokiate savo veiksmų pasekmes ir turite valios nepasiduoti pagundoms? Visa tai paaiškės atsakius į šio testo klausimus.


Populiariausi per 24 val.