Gaukite lrytas.lt naujienas kiekvieną rytą
Komentarai
Vardas
El. paštas
Komentaras (iki 3000 simbolių)
Komentarai
2015-09-02 07:17

Tragiškas įvykis pasienyje virto politiniu mūšiu

5

Tik po nelaimės, kai kontrabandininkų gaudynės pasibaigė aštuoniolikmečio žūtimi, praregėta ir apsižiūrėta, kad įstatymai, apibrėžiantys, kaip pareigūnai turėtų naudoti ginklą, labai netobuli. Ne tik įstatymai prasti. Dar ir ginklai pasenę, neleidžiantys pareigūnams šaudyti taikliau. Tokios išvados paskelbtos po prezidentės D.Grybauskaitės susitikimo su vidaus reikalų ministru S.Skverneliu. Tai bent jau suteikia vilties, kad tragiškas įvykis pasienyje netaps tik dar viena dingstimi politikams gražbyliauti ieškant kaltų pareigūnų.


2015-09-02 07:13

Kaunas pribrendo auksiniam muziejui

1

Prieš kelerius metus Kauną išgarsinusio vadinamojo auksinio tualeto šlovė gerokai nublanko – šios 150 tūkst. eurų kainavusios tupyklos prie pilies statybas palaiminę veikėjai atsidūrė teisiamųjų suole, o tualetas pagaliau atvėrė duris lankytojams. Miesto valdininkai turbūt iš anksto numatė tokią įvykių seką, tad pasirūpino, kad žmonės galėtų aptarinėti kitą neįtikėtinai brangiai suremontuotą statinį – M. ir K.Petrauskų muzikos muziejų. Šis statinys rekonstruojamas beveik dešimtmetį, o darbus atliekančios bendrovės „Restauravimo projektai“ vadovai turbūt norėtų, kad tai tęstųsi amžinai. Ir laikas bėga, ir pinigai į sąskaitą byra.


2015-09-01 13:03

Interneto ateitis sutampa su Europos saugumo krize

5

Mūsų priklausomybė nuo interneto didėja sparčiau negu mūsų gebėjimas išlikti saugiems. Turime iš naujo ir radikaliai apgalvoti savo požiūrį į kompiuterius bei kompiuterinius tinklus. Bet netgi ir tokiu atveju ateityje išliktų problemų. Tokia yra mano naujosios knygos „Kiberfobija“ (Cyberphobia) pagrindinė žinia.


2015-09-01 07:15

Propagandos fronte – nieko naujo

82

Pastaraisiais metais plaukų daug nusirauta dėl Maskvos plaunamų protų ir galima tęsti šį procesą – priežasčių į valias. Kad tik iš nesibaigiančio purslojimo ir vienas kitų agitavimo būtų kokios nors naudos.


2015-09-01 07:07

Europą pražudys jos turtai?

40

Europa nustėrusi: Austrijoje migrantus vežusio sunkvežimio šaldytuve aptiktas 71 lavonas. Labiau pasisekė Lietuvos ir Lenkijos sieną kirtusio automobilio kaip sauna įkaitusioje cisternoje pasislėpusiems 8 vietnamiečiams – jie tik buvo sulaikyti ir apgyvendinti Pabradėje. Kai kančių ir mirčių tiek daug, kraupūs skaičiai tampa tik statistika. Atbunka jausmai ir silpsta užuojauta. Reikia pripažinti, kad Lietuvoje nelabai jos buvo – daug daugiau baimės, kad mūsų šalį užplūs alkani afrikiečiai ir agresyvūs arabai musulmonai.


2015-09-01 07:05

Universitetais brenda ruduo

14

Prieš beveik du mėnesius senatorius Marco Rubio, vienas iš tų, kurie viliasi tapti Respublikonų kandidatu kitų metų prezidentinėse Amerikos lenktynėse, rėžė kalbą nedidelei miniai ir pristatė savo švietimo reformos viziją. Vienu iš jos elementu norėčiau pasidalinti. Šalia tradicinių studijų paskolų jis pasiūlė sudaryti galimybes būsimam studentui susirasti investuotoją.


2015-08-31 12:29

Su pabėgėlių srautais daugėja ir Afrikos saulės

26

Jeigu andai, kaip atrodo, ne taip jau seniai orai subjurdavo rugpjūčio pabaigoje, primindami apie greitai stosiantį rudenį, tai dabar, nežiūrint kalendoriaus atžymų, vasara įbrenda į rudenį kaip koks Palangos tiltas į truputėlį pasišiaušusią jūrą.


2015-08-31 09:55

Kodėl D. Grybauskaitė vis kaišo pagalius į valstybės ratus?

77

Šalies vadovės išsišokimų, kuriuos greičiausiai padiktavo ne tik noras patikti kuo daugiau paprastų mirtingųjų, bet ir politinė konkurencija, šią savaitę buvo ne vienas.


2015-08-31 09:51

Protingųjų kurmių valanda

15

Šventės be šventumo ir džiaugsmo. Bažnyčios be Dievo. Tušti pliurpalai be tikėjimo ir vilties. Užgesę akys. Kada reikia, gaiviais rytais prieš kaitrą kiemsargiai iškabina vėliavas.


2015-08-31 07:48

Lietuvos didvyriai ir moralinis reliatyvizmas

55

Kaskart minint Lietuvos piliečių trėmimus į Rusijos glūdumas, arba paliečiant pokarinės ginkluotos rezistencijos įvykius bei jų veikėjus, „žydų klausimas“ iškyla į Lietuvos viešąją erdvę. Ir kada gi ši tema nustos būti kurstoma?


Populiariausi per 24 val.