Naujienos / lrytas.lt
Išplėstinė paieška >>
Gaukite lrytas.lt naujienas kiekvieną rytą
Komentarai (0)
Vardas
El. paštas
Komentaras (iki 3000 simbolių)
Komentarai
2014-08-29 10:14

Kai joji ant jaučio, bijoti varlės nereikia

1

Kad tu gyventum įdomiais laikais – dviprasmiškas tas senovės kinų palinkėjimas teko ir mums su jumis, bendralaikiai. Įvykiai kaip kraujo klanas plinta ant grindinio iš pradurto kūno. O mes visi žinome: čia tik pradžia. Nujaučiame, nes tai – istorinis europiečio atminimas. Prisiminti karą, nors jo nematei.


2014-08-29 09:42

Ar karas išties gali pasiekti Lietuvą?

5

Rusija nusprendė nebeslėpti kortų. Tai, ką Vakarai vadino pagalba Rytų Ukrainoje susispietusiems separatistams, tapo karine rusų pajėgų invazija. Ilgą laiką nedrįsę patys sau pripažinti, kad Vladimiro Putino valstybė yra neprognozuojama, dabar su nerimu stebime, kaip šis karas tampa neišvengiamas. Dar prieš metus niekas negalėjo įsivaizduoti, kad Rusijos karinės pajėgos šeimininkaus Rytų Ukrainoje, o ukrainiečių troškimas tapti Vakarų pasaulio dalimi pavers juos žaislu branduoliniu ginklu grasinančios kaimynės geopolitikos žaidimuose. Šiandien – tai daugiau nei tikra.


2014-08-29 08:53

Vėl rugsėjo 1-oji – vėl rūpesčiai ir viltys

1

Jau ateinantį pirmadienį 343 tūkst. moksleivių vėl pradės naujuosius mokslo metus. Ši mokslo šventė kartojasi kasmet, bet kaskart jaudina po atostogų ar pirmąsyk mokyklos slenkstį peržengiančius vaikus ir jų tėvus. Juk visi esame buvę mokiniai, ir Rugsėjo 1-oji sukelia prisiminimų, dažniausiai mielų, net jei tie laikai jau tolima praeitis. Naujųjų mokslo metų išvakarėse premjeras A.Butkevičius pasidžiaugė, kad šiemet į mokyklas ateis 28 tūkst. pirmokų – tūkstančiu daugiau nei pernai. Tai žadina viltį, kad Lietuva pagaliau nustos trauktis.


2014-08-29 08:50

Rojus – tik neringiškiams ir šernams

1

Kuršių nerijos svečiams už grybavimą rezervatams priskirtuose miškuose gresia nemenkos baudos. O vietos gyventojai nė kiek nesijaudindami ir ten gali rauti rudagalvius baravykus.


2014-08-28 16:52

Rusija neišvengiamai subyrės, bet iki tol bus daug smurto

63

Rusijos prezidentas su savo psichopatine ir destruktyvia politika į Ukrainą, o tuo pačiu ir į Europą, atėjo ilgam. Nematau pagrindo džiaugtis net ir žinomų Rusijos politologų prognozėmis, kad po metų vienaip ar kitaip tas košmaras baigsis, o tą košę užvirę bei nuolat ją kaitinę Rusijos politikai, žurnalistai ir net žinomos kultūros asmenybės turės už tai atsakyti.


2014-08-28 15:11

Išlaisvinkime Žaliajį tiltą nuo sovietinės praeities

90

Nacių ir sovietų palikti pėdsakai Lietuvoje vertinami nevienodai, nors yra uždrausta viešai demonstruoti jų simboliką.  Rudenį vėl bus svarstoma, ką daryti su sovietinėmis statulomis, stovinčiomis ant sostinės Žaliojo tilto.


2014-08-28 11:55

Ką Briuselyje veiks V. Andriukaitis?

33

Šeštadienį specialiame ES Vadovų Tarybos posėdyje bus sprendžiama dėl kandidatūrų į svarbiausius ir įtakingiausius ES postus - užsienio politikos įgaliotinio, Europos Vadovų tarybos pirmininko bei Europos Komisijos narių pareigas.


2014-08-28 08:25

Nauja tradicija, kuri kelia nerimą

5

„Deja vu“, – pasakytų prancūzai. Kažkur matyta. Ir kažkur girdėta.


2014-08-28 08:21

Kokia bus Lietuvos valdžia be V. Tomaševskio partijos?

18

Lietuvos lenkų rinkimų akcija (LLRA) prisižaidė. Mėginimai prieš premjero A.Butkevičiaus valią į energetikos viceministro kėdę žūtbūt pasodinti skandalingąją R.Cytacką baigėsi tuo, kuo ir turėjo baigtis, – LLRA ne tik prarado energetikos ministro portfelį, bet ir išlėkė iš valdančiosios koalicijos. Tiesa, LLRA vedlys V.Tomaševskis skelbia, kad jo partija pati palieka valdančiąją koaliciją dėl politinių intrigų. Tačiau tokį elgesį geriausiai nusako posakis: pats muša, pats rėkia.


2014-08-27 14:04

Lietuvių kalbos tvarkytojai, nereikia bijoti raidžių Q, W ir X!

112

Esu ne kartą rašęs apie tragikomišką situaciją, susijusią su ištekėjusių už užsieniečių lietuvaičių pavardėmis. Lietuvos raštininkai niekaip nesutinka leisti lietuvaitėms paimti tikras jų vyrų užsieniečių pavardes, jeigu tose pavardėse yra raidės w, x, q. Nesvarbu, kad tos lietuvaitės gyvens savo vyrų šalyse ir į Lietuvą užsuks tik retkarčiais, taigi jokios neigiamos įtakos nei lietuvių kalbai, nei Lietuvos valstybei net ir norėdamos nepadarys.


Populiariausi per 24 val.