Naujienos / lrytas.lt
Išplėstinė paieška >>
Gaukite lrytas.lt naujienas kiekvieną rytą
Komentarai (0)
Vardas
El. paštas
Komentaras (iki 3000 simbolių)
Politiko žodis
2014-07-23 16:14

Reikia spręsti ne R. Cytackos, o „Orlen Lietuva“ problemas

11| 

Iškilus grėsmei, kad naftos perdirbimo gamykla Mažeikiuose bus uždaryta, Vyriausybė privalo nedelsiant imtis ryžtingų veiksmų.


2014-07-22 14:45

Bulvarinis skaitalas – „juodieji sąrašai“

5

„Juodųjų sąrašų“ istorija raibuliavo žiniasklaidoje, sukeldama nemažai daliai visuomenės erotizuotą teisuoliškumo ekstazę. Nuo violetinės beprotybės prabėgo šiek tiek laiko, tad žmonės pasiilgo jusles dirginančio savo dorumą įtvirtinančio pasitenkinimo.


2014-07-17 11:05

Teisė būti renkamiems į savivaldybių tarybas – nuo 18 metų

32

Užregistravau įstatymo projektą, kuriuo siekiama sumažinti rinkimuose į Savivaldybių tarybas kandidatams keliamą amžiaus apribojimą. Pagal šiuo metu esantį teisinį reguliavimą Savivaldybių tarybų nariais tapti gali tik asmenys, sulaukę 20 metų. Siūlau suvienodinti aktyvią bei pasyvią rinkimų teises ir kandidatuoti leisti nuo 18 metų.


2014-07-16 15:38

Visi kalbasi su V.Putinu, kodėl negalime kalbėti su Baltarusija?

15

Lietuvos užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius trečiadienį pareiškė, kad Lietuva turi palaikyti dialogą su Baltarusijos valdžia, ir atkreipė dėmesį, kad nepaisant įvykių Ukrainoje Vakarų lyderiai susitikinėja su Rusijos prezidentu Vladimiru Putinu.


2014-07-16 10:36

R.Paksas: „Negalime ignoruoti: dauguma žmonių nenori euro“

79

„Neturime teisės ignoruoti fakto, jog dauguma Lietuvos žmonių nenori euro,“- pasisakydamas diskusijoje Europos Parlamente, svarstant pranešimą dėl euro įvedimo Lietuvoje, pabrėžė europarlamentaras prezidentas Rolandas Paksas.


2014-07-15 19:55

V. Mazuronis: „Karas Ukrainoje – tiesioginė grėsmė Lietuvai“

8

Didėjanti įtampa Ukrainoje bei prorusiškų separatistų eskaluojamas smurtas tapo viena aktualiausių temų šios savaitės Europos Parlamento plenarinėje sesijoje Strasbūre. Europos Parlamento narių bei ES kaimynystės ir plėtros komisaro Štefan Füle diskusijos metu Valentinas Mazuronis pabrėžė, jog šioje situacijoje ypač svarbu teisingai identifikuoti tai, kas vyksta Rytų Ukrainoje.


2014-07-15 14:48

ES užsienio politikos vadovo postas – ne dovana

1

Italijos užsienio reikalų ministrės Federicos Mogherini tinkamumas eiti atsakingas Europos Sąjungos (ES) Vyriausiojo įgaliotinio užsienio reikalams pareigas kelia rimtų abejonių.


2014-07-11 16:09

Ar galima priskaldyti iš degtuko vežimą malkų?

17

Pasirodo galima. O kai kurios politinės partijos, ypač opoziciniai konservatoriai, tai nuosekliai ir daro. O dar ir turi jiems labai tinkamą pretekstą - vardų ir pavardžių bei tautinių mažumų įstatymus. O kaip geriau pademonstruosi savo tariamą patriotizmą? Tik ginant pseudointeresus, kas, akivaizdu, naudinga tik mūsų rytiniams kaimynams, dėl kurių propagandinės įtakos tie patys konservatoriai neva labai rūpinasi...


2014-07-11 15:06

A. Zuokas: Sveikinimas Lietuvos prezidentei inauguracijos proga

35

Sveikinu Jūsų Ekscelenciją, pradedančią antrąją šios puikios šalies Prezidento kadenciją, inauguracijos proga. Po priesaikos ir šventinių akimirkų bus kasdienis penkerių metų darbas, kuris gal ir trumpas valstybės gyvenime, bet ilgas žmogui, nes tai mūsų visų gyvenimo metai.


2014-07-08 15:46

Švietimo sistema įtvirtina nelygybę, reikia pokyčių

Mokyklos ir universitetai savo duris užvėrė iki rudens, o brandos egzaminų sesija, šiais metais susilaukusi daug dėmesio ir komentarų, – jau praeityje. Tačiau prieš akis – kitas svarbus etapas mokyklą baigiantiems jaunuoliams, belaukiantiems egzaminų rezultatų. Per trumpą laiką jie privalės apsispręsti, kur ir ką studijuoti, kur ieškoti finansavimo studijoms, jei nepasiseks įstoti į valstybės finansuojamą vietą ir t. t. Ko gero, nėra geresnio laiko įvertinti Lietuvos aukštojo mokslo švietimo sistemos, jos trūkumų.