Naujienos / lrytas.lt
Išplėstinė paieška >>
Gaukite lrytas.lt naujienas kiekvieną rytą
Komentarai (0)
Vardas
El. paštas
Komentaras (iki 3000 simbolių)
Sveikata
2014-07-23 14:09

Kas didžiausi ligų kaltininkai: cukrus, sviestas ar lašiniai?

5

Amerikiečių mokslininkai skelbia, kad nutukimą, diabetą bei širdies ligas labiau sukelia angliavandeniai nei riebalai, todėl nebereikia labai bijoti tokių produktų, kaip sviestas ar nenugriebtas pienas. Tačiau, pasak gydytojos dietologės Jūratės Dobrovolskienės, toks patarimas lietuviams netinka, nes jie ir taip maitinasi per riebiai. „Pacientams mes sakome, kad reikia mažinti gyvūninės kilmės riebalų suvartojimą. Kaip aš sakau – duoną valgykite su sviestu, bet ne sviestą su duona“, – pastebi mitybos specialistė.


2014-07-23 09:59

Negali gyventi be skausmą malšinančių vaistų? Toks esi ne vienas

2

Vaistus nuo skausmo kiekvieną savaitę sako vartojantis kas dešimtas Lietuvos gyventojas: 8 proc. tai daro bent kartą per savaitę, o 2 proc. – kasdien. Ketvirtadalis gyventojų skausmą malšinančius vaistus vartoja nors kartą per mėnesį. Tokias tendencijas atskleidžia AB „Sanitas“ užsakymu atliktas Lietuvos gyventojų tyrimas apie vaistų vartojimą.


2014-07-22 14:07

Vyšnių galia: malšina skausmą, saugo sąnarius ir jaunystę

2|2

Japonams vyšnia – jausmingumo simbolis. Kinams – grožio ir moteriškumo. Tuo tarpu mokslas vyšnioms priskiria savybes, padedančias išsaugoti jaunystę ir ilgai gyventi. Šios iš Rytų Azijos atvežtos vasaros uogos yra ne tik gražios, skanios ir sultingos. Nustatyta, kad vyšnios saugo nuo raukšlių ir organizmo senėjimo.


2014-07-22 11:48

Stresas darbe - mirtinų ligų sukėlėjas

4

Net 97 procentų apklaustų kardiologų mano, kad stresas turi įtakos širdies ir kraujagyslių susirgimams, o 70 procentų medikų yra įsitikinę, kad daugiausia streso žmonės patiria būtent darbe. Tokias išvadas pateikė „Actavis“ užsakymu bendrovės „TNS“ atliktas tyrimas. Lietuvoje, kaip ir daugelyje Europos šalių, apie 52 procentai visų žmonių miršta nuo širdies ir kraujagyslių ligų.


2014-07-21 16:17

Mažylis nugalėjo retą kraujo ligą, bet pražuvo nuo vėjaraupių

6

Atrodytų, nekalta liga – vėjaraupiai – tapo lemtinga metų ir penkių mėnesių berniukui, kuris iškentė vienuolika chemoterapijos mėnesių ir pasiekė retos kraujo ligos atoslūgio stadiją. Mirtis mažylį užklupo tuomet, kai jo motina, išvargusi po ilgos kovos su sūnaus liga, atsigavo ir ėmė planuoti ateitį.


2014-07-21 09:00

Kaip sutramdyti sindromą, kuris kamuoja beveik pusę moterų?

23

Priešmenstruacinis sindromas (PMS) – tai cikliškai pasireiškiančių simptomų kompleksas, kurį patiria apie 40 procentų moterų, 5 procentai iš jų – sunkią formą. Apskritai šis sindromas gali turėti įtakos moters darbui ar net gyvenimo kokybei. Įprastai PMS pasireiškia antroje ciklo pusėje prieš mėnesines.


2014-07-20 17:52

Vilniaus medikai merginai be makšties atvėrė kelią į intymumą

117|2

Sveika, graži, siekianti išsilavinimo, perspektyvi. Visas gyvenimas dar prieš akis. Atrodė, kad šiai merginai nieko netrūksta. Bet taip atrodė tik iš šalies. Trečiąją dešimtį pradėjusi vilnietė nuo gimimo neturėjo makšties. Iki visiškos laimės trūko tiek nedaug. Ir kartu – daug. Svajonę gyventi visavertį gyvenimą merginai padėjo įgyvendinti medikai. Vilniaus miesto klinikinės ligoninės Ginekologijos skyriaus vedėjas Gediminas Mečėjus atliko operaciją ir suformavo jai makštį.


2014-07-20 17:52

Tūkstančių žmonių kraujagyslėse – sulėtinto veikimo bomba

23

Kas antras Lietuvoje gyvenantis suaugęs žmogus turi padidėjusį kraujospūdį. Bet pusė jų apie tai net nenumano. Medikai aukštą kraujospūdį vadina tyliuoju žudiku – žmogus dažniausiai jo nejaučia, nors aukštas kraujospūdis pakeičia jo organizmo darbą, išvargina kraujagyslių sistemą. O galimos padidėjusio kraujospūdžio, kitaip vadinamo hipertonija, pasekmės – drastiškos: insultas, infarktas, sutrikusi inkstų veikla, susilpnėjęs širdies raumuo ir kitos bėdos.


2014-07-19 14:25

Žiniuoniu vadinamas V. Bikneris: „Ligą nustatau ir telefonu“

75|4|

„Iš mano namų žmogus išvažiuoja geresnės nuotaikos“, – sakė gydytojas Vytautas Bikneris (75 m.). Į jo sodybą žmonės užsuka ne tik pasigrožėti aplinka, bet ir gydyti fizinių bei dvasinių ligų.


2014-07-19 10:09

Režisierius Rimas Tuminas sunkiai ligai nepasiduos

44

Kai birželį Jevgenijaus Vachtangovo teatro artistai maudėsi šlovės spinduliuose „Eugenijaus Onegino“ triumfo žygyje po Šiaurės Ameriką, spektaklio kūrėjas Rimas Tuminas buvo gydomas Tel Avivo ligoninėje Izraelyje. Portalo lrytas.lt žiniomis, per teatro gastroles JAV ir Kanadoje birželį, R.Tuminas su savo trupe bendravo telefonu, trumposiomis žinutėmis.