Naujienos / lrytas.lt
Išplėstinė paieška >>
Gaukite lrytas.lt naujienas kiekvieną rytą
Komentarai (0)
Vardas
El. paštas
Komentaras (iki 3000 simbolių)
Sveikata
2014-08-01 07:57

Auksinės bėgikų maisto taisyklės

4|3

Tapti bėgiku reiškia keisti požiūrį ir į maistą. Taip, jūs galėsite valgyti šiek tiek daugiau patinkančio maisto, bet subalansuotas jo racionas, tikintis pagerinti fizinę formą ir pajusti sporto teikiamą malonumą, taps svarbesnis nei bet kada.


2014-08-01 07:54

Pavojingiausi nuodai pasaulyje priartėjo prie Lietuvos

44|4

Iš penkių pavojingiausių nuodų, esančių planetoje, Lietuvoje nėra tik vieno. Tai – radioaktyvus polonio izotopas 210, kuriuo 2006-aisiais Londone buvo nunuodytas buvęs KGB darbuotojas Aleksandras Litvinenka. Atnaujinus šio paslaptingo nužudymo tyrimą, yra sudarytas naujas toksiškiausių medžiagų penketas. Be polonio 210, šiame sąraše yra Lietuvoje plačiai naudojamas botulino toksinas, taip pat gyvačių nuodai, arsenas ir gyvsidabris.


2014-07-31 13:55

Ar tiesa, kad jūsų vyriškumą gali išgelbėti žalios daržovės?

9|2

Neskubėkite griebtis raminamųjų tabletės, jei kamuoja nemiga, jautrumas ar nerimas. Tai gali reikšti, kad jūsų organizme trūksta folio rūgšties. Apie folio rūgšties naudą kalbama seniai, bet ilgai ji dažniausiai buvo siejama su galimybe susilaukti sveiko kūdikio. Šios rūgšties stoka būsimos motinos organizme gali lemti naujagimio centrinės nervų sistemos ydas, tad ginekologai pataria nėščiosioms vartoti daugiau šios rūgšties turinčių produktų. Bet vėliau stebėjimai atskleidė, kad folio rūgštis svarbi ne tik nėščiosioms, bet ir vaikams, jaunimui, vyresniajai kartai.


2014-07-31 10:19

Paukščių kiaušinių lukštai veikia kaip filtras nuo saulės

Didžiosios Britanijos ir JAV mokslininkai pastebėjo, kad paukščių kiaušinių lukšto spalva ir storis kinta priklausomai nuo aplinkos poveikio - taip gamta užtikrina paukščio embrionui optimalų ultravioletinių spindulių lygį. Atlikto tyrimo rezultatai pateikti žurnale „Functional Ecology“, juo remiasi BBC.


2014-07-30 14:59

Medikai įspėjai: vengiant skiepų, daugėja susirgimų kokliušu

11

Kauno apskrityje per septynis šių metų mėnesius užregistruoti 42 kokliušo atvejai, kai per visus 2013-uosius užfiksuoti 29 susirgimai. Medikai primena, kad kokliušas – ūminė bakterinė užkrečiamoji liga, pažeidžianti kvėpavimo takus, ji perduodama oro lašeliniu būdu.


2014-07-30 11:37

Kiek skysčių gerti bėgiojant karštą dieną?

8|2

Bėgiojantys žmonės treniruotės metu karštą dieną kas 10–15 minučių turėtų išgerti po 100–200 ml skysčių. Taip teigia ultramaratonininkas ir sporto medicinos gydytojas Andrius Ramonas. Jis vis dėlto atkreipia dėmesį, kad per didelis skysčių kiekis kai kuriems žmonėms gali net pakenkti.


2014-07-30 09:38

Vasaros karštis – papildomas krūvis širdžiai

8|4

Vieni žmonės ištisus metus tik ir svajoja apie tuos kelis mėnesius, kai Lietuvos padangėje pradės kaitriau šviesti saulė, tuo tarpu kiti su nerimu laukia saulėtų vasaros dienų, nes jiems karštis – kančia. Specialistai pabrėžia, jog karštį ypač sunku pakelti sergantiesiems širdies ir kraujagyslių ligomis. Tokių žmonių Lietuvoje - nemažai. Vos ne kas antras vyresnio amžiaus žmogus turi padidėjusį kraujo spaudimą, nemaža dalis serga koronarine ir kitomis širdies ligomis. Karštomis dienomis jiems kyla didesnė infarkto ar insulto rizika.


2014-07-29 15:53

Viltį įveikti hepatitą C žadina nauji vaistai

1

Pasaulinę hepatito dieną, kasmet minimą liepos 28-ąją, sergantieji lėtiniu hepatitu C pasitiko džiugiomis žiniomis. Tikimasi, kad jau nuo kitų metų gydytojams ir pacientams bus prieinami naujos kartos preparatai, kurių gydymo efektyvumas - beveik 100 proc., praneša naujienų portalas „BBC News“.


2014-07-29 08:25

Kaune išskirtinę bendruomenę sutelkė netikėta vyro liga

35|3

Kauniečių pora paneigė posakį, kad kaimyno negali pasirinkti. Įsigiję sklypą jie pasistengė, kad aplink įsikurtų draugai. Bendruomenės nariai savo kvartalą vadina valstybe ir turi savus įstatymus bei yra pasiryžę tapti kaulų čiulpų donorais. Vasarą įvairiuose Kauno miesto rajonuose vyksta gražiausių sodybų rinkimai. Šilainių seniūnijai priklausančiuose Romainiuose jie jau įvyko. Geriausiai tvarkoma sodyba pripažinta Kristinos ir Giedriaus Paužų valda. Romainių bendruomenės nariai ne tik lygiuojasi į pavyzdingus kaimynus, bet ir žino, kur kreiptis, jei išgirsta diagnozę „vėžys“.


2014-07-29 08:24

Visa tiesa apie šlapimą: ką išduoda jo spalva ar kvapas

10|2

Šlapimo tyrimas, kaip ir kraujo, yra vienas dažniausiai atliekamų. Šio tyrimo rezultatai gali pranešti ne tik apie inkstų ar šlapimo takų, bet ir kitų žmogaus organų ar sistemų ligas. Kodėl šlapimo tyrimas yra toks svarbus? Ką turėtume žinoti apie šlapimą? Ką išduoda šlapimo spalva, drumstumas, kraujas šlapime, kitos fizinės ar cheminės šlapimo savybės?