Naujienos / lrytas.lt
Išplėstinė paieška >>
Gaukite lrytas.lt naujienas kiekvieną rytą
Komentarai
Vardas
El. paštas
Komentaras (iki 3000 simbolių)
Medicinos žinios
2015-03-06 16:10

Po sėkmingos kūdikio širdelės transplantacijos – nuoširdi padėka

35|

Iš Prancūzijos ketvirtadienį atskraidintos kūdikio širdelės persodinimas mažajai vienerių metų Estrėjai baigėsi sėkme. Nacionalinis transplantacijos biuras prie Sveikatos apsaugos ministerijos nuoširdžiai padėkojo visiems, prisidėjusiems prie sėkmingo donorystės ir transplantacijos proceso.


2015-03-06 10:37

Moterys labiau rūpinasi šeimos narių, nei savo pačių sveikata

Moterys linkusios dažniau rūpintis šeimos narių sveikata nei savo pačių, tad dailiosios lyties atstovėms būdingų ligų profilaktika susidomi tik užsiminus apie tai gydytojui ar vaistininkui, pastebi specialistai.


2015-03-06 10:07

Už išgelbėtą vaiko gyvybę medikai dėkojo ir žiniasklaidai

4

Kelias dienas VšĮ Kauno klinikinėje ligoninėje nuo meningokoko infekcijos gydyta pusketvirtų metų mergaitė iš Kėdainių sveiksta ir pavojus jos gyvybei nebegresia.


2015-03-06 10:01

Į Vilnių iš Prancūzijos atskraidinta kūdikio širdelė

88|

Santariškėse gydomai mažajai Estrėjai sužibo viltis. Kovo 5-osios pavakarę prie Santariškių nusileido Valstybinės sienos apsaugos tarnybos sraigtasparnis, gabenantis itin brangią dovaną, – mažą kūdikio širdelę. Niekaip nepavykstant rasti tokio amžiaus donoro Lietuvoje, kūdikio širdis buvo atskraidinta net iš Prancūzijos.


2015-03-05 14:12

Gera žinia kavos mėgėjams: jų arterijos – švaresnės

5

Žmonės, išgeriantys per dieną po kelis puodelius kavos, išvengia arterijų užsikimšimo, kuris yra svarbus širdies ligų rizikos veiksnys. Tokį atradimą padarė Korėjos mokslininkai. Jų tyrimas apėmė daugiau kaip 25 tūkst. dirbančių žmonių, tiek vyrų, tiek moterų, kurių sveikata buvo sistemingai tikrinama darbo vietoje.


2015-03-05 09:56

Norint išsitirti širdį, nebereikės gultis į ligoninę

7

Privalomojo sveikatos draudimo (PSD) taryba pritarė siūlymui dienos stacionaro sąlygomis teikti daugiau kardiologinių intervencinės radiologijos paslaugų, reikalingų greitesniam ir išsamiam pacientų ištyrimui dėl širdies ir kraujagyslių ligų. Ši naujovė padės ne tik trumpinti eiles gydymo įstaigose, bet ir ištirti daugiau pacientų, išgelbėti daugiau gyvybių, užbėgant už akių grėsmingoms ligoms.


2015-03-04 15:49

Sifilio sukėlėjo atradimui – 110 metų, ir jį atrado lietuvis

23

Kovo 3-ąją sukako 110 metų, kai Rytų Prūsijoje gimęs zoologas Fritzas Richardas Schaudinnis nustatė sifilio sukėlėją. Mažai kas žino, kad šis talentingas mokslininkas yra susijęs su Lietuva. Atradimas, kuris prilygo didžiųjų geografinių atradimų epochai. Taip apie sifilio sukėlėjo atradimą XX amžiaus pradžioje kalbėjo Europos mokslininkai.


2015-02-26 14:53

Lenkų gydytojai nenori atskleisti ryšių su farmacijos koncernais

2

Ne tik Lietuvos, bet ir daugelio ES šalių gyventojai baiminasi, kad medikai jiems siekia įsiūlyti ne geriausius, bet tuos vaistus ar medicinos įrangą, kurių gamintojai juos papildomai remia.


2015-02-25 15:48

Europoje – mirtinas tymų protrūkis, PSO ragina skiepytis

1

Pasaulinė sveikatos organizacija (PSO) trečiadienį paragino Europą skirti didesnį dėmesį skiepijimui nuo tymų, kad būtų sustabdytas šios užkrečiamosios ligos protrūkis, kai regione nuo 2014 metų pradžios buvo užregistruoti per 22 tūkst. susirgimo šia liga atvejų.


2015-02-25 10:39

Maisto papildų etiketėse – melaginga informacija

3

Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba (VMVT) pastaraisiais metais itin didelį dėmesį skiria Lietuvoje parduodamų maisto papildų kokybei ir nuolat atlieka skirtingų pavadinimų papildų laboratorinius tyrimus. Tiriant, ar gamintojai ženklinimo etiketėse nurodo tikslų maistinių mežiagų, chondroitino ir gliukozamino sulfatų, kiekį, jau ne pirmą kartą nustatomi neatitikimai.


Populiariausi per 24 val.