Naujienos / lrytas.lt
Išplėstinė paieška >>
Gaukite lrytas.lt naujienas kiekvieną rytą
Komentarai (0)
Vardas
El. paštas
Komentaras (iki 3000 simbolių)
Aktualijos
2014-10-01 14:32

Žurnalistas užčiuopė lietuviškos mafijos ir KGB ryšius

2|2

Didelio skaitytojų susidomėjimo sulaukusių knygų apie Lietuvos šešėlinio pasaulio paslaptis autorius Dailius Dargis skaitytojams siūlo naują kūrinį – „Mafijos kronikos“. Čia bandoma išrutulioti iki šiol miglotą, mitais apraizgytą temą – apie lietuviškos mafijos ir sovietų slaptosios tarnybos KGB ryšius. „Pas Henriką Daktarą (Henytę) sovietinių laikų pabaigoje lankydavosi paslaptingas vyriškis iš Kauno milicijos. Prie „Tartu” kavinės apšvarinti ir brangios sekimo technikos netekę kagėbistai vėliau dėl to pasikvietė H.Daktarą pašnekesio. Jau vien faktas, kad Henytė buvo kalinamas KGB rūmuose Vilniuje, kelia įdomių minčių“, - sakė D.Dargis.


2014-10-01 14:16

Pensininkai liejo apmaudą dėl pensijų ir ašaras dėl euro

57|17| 

Tarptautinę pagyvenusių žmonių dieną Lietuvos pensininkai paminėjo eitynėmis Seimo link. Pensininkai reikalavo grąžinti per sunkmetį sumažintų pensijų dalį. Dar liepos mėnesį Socialinės apsaugos ir darbo ministerija skelbė, kad yra pasiruošusi pradėti per krizę sumažintų pensijų grąžinimą. Skirtingai, nei įprasta, šiais metais papildomai esą skolintis tam nereikės, nes „Sodros“ pajamos viršija planus 130 mln. litų.


2014-10-01 14:14

Kauno krašte – gyvūnų skiepijimo akcija

Kaune ir Kauno rajone spalio 2 – 3 dienomis vyks gyvūnų skiepijimo nuo pasiutligės akcija, kurią rengia Kauno valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba (KVMVT) drauge su privačiomis keturkojų gydyklomis. Gyvūnų savininkams už skiepus reikės sumokėti mokestį, kuris neviršys 5 litų.


2014-10-01 13:51

Vilniaus savivaldybė gins viešąjį interesą dėl 6 mln. litų

Vilniaus miesto savivaldybė dar kartą kreipsis į Generalinę prokuratūrą ir Seimo Antikorupcinę komisiją su prašymu įvertinti praėjusios kadencijos sprendimą pasirašyti sutartį dėl papildomų patalpų nuomos Lvovo gatvėje su bendrove „Nekilnojamojo turto gama“. Nors ir nesinaudoja šiomis patalpomis, Vilniaus miesto savivaldybė turėjo sumokėti bendrovei „Nekilnojamojo turto gama“ 1,2 mln. litų, taip pat bendrovė siekia prisiteisti dar beveik 6 mln. litų.


2014-10-01 13:34

Šiaulių valdžia nutraukė sutartį su styginio transporto kūrėju

11|5

Vos prieš mėnesį rankomis su proveržį styginio transporto srityje žadėjusia, tačiau įtarimų šalies vadovams sukėlusia kompanija „Rail Skyway Systems Ltd“ sukirtusi Šiaulių miesto valdžia trečiadienį investicijų sutartį nutraukė. Nutraukus sutartį kompanijai „Rail Skyway Systems Ltd“ per penkias dienas turės būti grąžintas ir milijono litų užstatas.


2014-10-01 13:34

Turtuoliai ne tik Seime - rajonų politikai irgi ne vargšai

60

Antradienį Valstybinė mokesčių inspekcija (VMI) paskelbė turto deklaracijas, kurių duomenis mielai pasinagrinėtų ir kiekvienas lietuvis. Akivaizdu, kad milijonierių yra ne tik Vyriausybėje arba Seime. Ne ką mažesnius turtus varto ir savivaldybių tarybų nariai. Pavyzdžiui, Raseinių rajono tarybos nario Jordanas Kenstavičiaus turimas turtas įspūdingas. Politikas yra deklaravęs nekilnojamojo turto už 7 mln. litų. Turimos J.Kenstavičiaus akcijos siekia 1,3 mln., o piniginės lėšos - 414 tūkst. litų. Be to, politiko paskolintų lėšų suma perkopia 10 mln. litų.


2014-10-01 11:03

Policija: dėl pratybų Šilalėje nepatenkintų skambučių nebuvo

10|44|

Tauragės apskrities policija neigia žiniasklaidos pranešimus, kad per didelio masto karines pratybas Šilalės mieste ir apylinkėse policija sulaukė daug išsigandusių žmonių skambučių apie tai, jog prasidėjo karas. Policija teigia, kad tokių skambučių iš viso nebuvo.


2014-10-01 10:47

Auditorių išvados: valstybės turtas valdomas netinkamai

21|2| 

Trečiadienį Valstybės kontrolė pateikė Vyriausybei aštuonias išvadas. Apibendrindami, kaip valdomas valstybės turtas, auditoriai pabrėžia, kad pažeidimų pobūdis daugelį metų iš esmės nesikeičia. Pavyzdžiui, valstybės turtu leidžiama naudotis neatlygintinai kitiems ūkio subjektams ir jiems gauti naudą, tarnybinės gyvenamosios patalpos nuomojamos įstaigose jau nedirbantiems asmenims ir už nepagrįstai mažą kainą, nuomojamas be viešojo nuomos konkurso, neteisingai apskaičiuojamas nuomos mokestis.


2014-10-01 10:37

Lengvatas transportui siūlo taikyti visiems studentams

1

Lengvatas transportui socialdemokratas Juras Požela siūlo taikyti visiems studentams, o ne tik dieninio skyriaus, kaip šiuo metu.


2014-10-01 10:09

V. P. Andriukaitis EP įvertintas kaip vienas geriausių

39

Seimo Socialdemokratų frakcijos teigimu, Europos Parlamento (EP) klausymuose, kuriuose kandidatai į naujosios Europos Komisijos (EK) narius buvo vertinami EP komitetuose, Lietuvos atstovas, buvęs sveikatos apsaugos ministras, socialdemokratas Vytenis P.Andriukaitis, kuris yra kandidatas į EK narius, atsakingus už sveikatą ir maisto saugą, įvertintas kaip vienas geriausių kandidatų.


Populiariausi per 24 val.