Gaukite lrytas.lt naujienas kiekvieną rytą
Komentarai
Vardas
El. paštas
Komentaras (iki 3000 simbolių)
Vaikai
2015-10-13 23:52

Užmigo, kur stovėjo: netikėčiausios vaikų miego pozos ir vietos

1|21

Vaikai yra tikri energijos kamuoliukai. Kaip užsukti zuja po namus, užsiima pačia įvairiausia veikla. Tačiau kai „baterijos“ baigiasi – tą pačią akimirką nugrimzta į gilų miegą.


2015-10-13 10:42

„Saugok ir gink mane“: apie pagarbą tarpusavio santykiuose

Praėjusiais metais nuo fizinio, seksualinio, psichologinio smurto bei nepriežiūros nukentėjo 1337 vaikai. Seksualinį smurtą beveik keturis kartus dažniau patyrė mergaitės nei berniukai. Tiesa ir ta, kad tokio smurto apraiškos ne visuomet atpažįstamos, o vaikai bijo kam nors apie tai pasipasakoti. Todėl esama atvejų, kai situacijos ir kaltininkai lieka neišaiškinti.


2015-10-12 13:15

Problema dėl vietų darželyje ne tik Lietuvoje

2

Visi Lietuvoje vaikus ugdantys auklėtojai turi aukštąjį išsilavinimą, ikimokyklinis ugdymas vaikams užtikrinamas nuo pat gimimo, o kas mėnesį valstybiniuose darželiuose tereikia susimokėti už maitinimą – tokias šalies stiprybes ikimokyklinio ugdymo srityje ketvirtadienį vykusios konferencijos „Kokybiškas ikimokyklinis ir priešmokyklinis ugdymas: ką galėtume daryti geriau?“ metu pristatė dr.Akvilė Motiejūnaitė-Šulmeister, švietimo politikos ir švietimo sistemų analitikė, atstovaujanti Europos Komisijos Švietimo, garso ir vaizdo bei kultūros vykdomajai agentūrai.


2015-10-12 12:29

Kaip siaubo filmas: ką išgyvena tėvai, netekę naujagimio?

3|2

Naujagimio praradimas – didelė tragedija tėvams. Ieškodami priežasties, kodėl taip atsitiko, jie kaltina vienas kitą, kartais netgi išsiskiria, nes nemato prasmės gyventi kartu.


2015-10-12 10:38

Keisčiausi vardai, kuriuos savo vaikams davė žvaigždės

8|8

Lietuvių vaikams duodamus keistus vardus palyginę su užsienio garsenybių išmone, nustebtume kur kas labiau. Kai kurie pasaulio garsenybės savo atžalas šaukia, atrodytų, su žmogaus vardu niekuo nesusijusiais žodžiais.


2015-10-12 09:53

Psichologus gąsdina prastėjantys moksleivių rezultatai mokyklose

2

Ekonominio bendradarbiavimo ir plėtros organizacija kas trejus metus vykdo tarptautinį penkiolikmečių tyrimą, kuris padeda įvertinti bebaigiančių privalomąjį ugdymą mokinių sukauptas žinias ir išvystytus gebėjimus.


2015-10-09 18:14

Šeimai gėda: sūnus nepripažįsta, kad jo brolis tapo mergaite

32|8

Britų šeima susidūrė su neįprasta auklėjimo problema. Vienas iš jų auginamų dvynių niekaip negali susitaikyti su mintimi, jog jo brolis tapo seserimi.


2015-10-09 16:03

Atsakas mokytojams: kai kam dar reikia išmokti skatinti vaikus

6

Praėjusią savaitę portale Lrytas.lt pasirodė publikacija, raginanti tėvus labiau įsitraukti į vaikų gyvenimą mokykloje. Tačiau svarbu nepamiršti, kad yra ir tokių suaugusiųjų, kurie patys labai domisi vaikų auklėjimu, ryšio su atžala palaikymu, pozityvios tėvystės principais. Šie tėveliai, anot tėvams skirtos programos „STEP“ koordinatorės Lietuvoje ir Pozityvaus auklėjimo konsultantų asociacijos prezidentės dr.Jolitos Jonynienės, akcentuoja, kad pozityvaus auklėjimo įgūdžių turėtų pasimokyti ir kai kurie mokytojai.


2015-10-09 13:51

„Nekenčiu savo kūdikio!“ Kokia tai būklė ir ką daryti?

5

Moksliniais tyrimais nustatyta, jog mamos (jei pagrindinis asmuo besirūpinantis kūdikiu yra tėtis, tada tėčio) psichologinė savijauta tiesiogiai veikia visokeriopą kūdikio vystymąsi. Kūdikio polinkis į depresiją yra ne tik arba ne tiek genetiškai paveldimas, kiek tokią žmogaus būseną gali lemti santykis su depresyvia motina.


2015-10-09 11:37

Kokybiškas ikimokyklinis ugdymas leis sutaupyti

5

Kalbant apie ikimokyklinį ugdymą, labai svarbu akcentuoti, kad šis procesas nėra tas pats, kas vaiko priežiūra. Kokia ikimokyklinio ugdymo reikšmė vaikui – apie tai šalyje pradėta kalbėti jau prieš kelerius metus, pabrėžiant, kad tikslingas ikimokyklinis ugdymas daro teigiamą poveikį mokymosi pasiekimams, tolesnei socialinei ir emocinei raidai.


Populiariausi per 24 val.