Gaukite lrytas.lt naujienas kiekvieną rytą
Komentarai
Vardas
El. paštas
Komentaras (iki 3000 simbolių)
Techno
2015-08-04 10:28

Vandalas brutaliai susidorojo su draugiškiausiu robotu pasaulyje

3|2

Autostopu po pasaulį keliavęs, draugiškiausiu planetos robotu vadintas „HitchBOT“ žygį baigė: praėjusį šeštadienį jis buvo rastas nepataisomai suniokotas pakelėje. Roboto galva ir rankos buvo nurautos ir numestos greta kūno.


2015-08-03 11:52

Mėnuo su „Pebble“ – pirmasis laikrodis, kurio išmanumas veikia

11|5

Gerokai vėluodamas, bet Lietuvą pagaliau pasiekė ir vienas įdomiausių pasaulyje išmaniųjų laikrodžių „Pebble“. Mėnesį nešioję pirmosios kartos modelį neteigsime, kad jis priaugo prie riešo ar yra pats išmaniausias laikrodis rinkoje. Tačiau garantuojame, kad jo išmanumą bent jau galima išnaudoti, o ant riešo jis išbuvo ilgiausiai iš visų, kuriuos teko bandyti. Ir štai kodėl.


2015-08-03 09:26

Kuoktelėjęs robotas gali skėtį palaikyti ginklu

Autonominiai ginklai ir dirbtiniu intelektu valdomi robotai-kariai tikrai gali kelti grėsmę, tvirtina informacinių technologijų specialistas Džiugas Paršonis. Anot jo, užtenka atkreipti dėmesį, kaip dažnai užstringa mūsų naudojami prietaisai, kad suprastume, kaip pavojinga, jei taip nutiks savarankiškai veikiančiam robotui.


2015-08-02 19:18

Dėvimasis ateities narkotikas, kurį galima nusipirkti legaliai

9|2

Nelegalūs narkotikai ir legalūs antidepresantai veikia smegenis chemiškai ir tokiu būdu veikia nuotaiką bei pojūčius. Ligi šiol dėvimieji įrenginiai mūsų nuotaiką veikė tik dviem būdais – nervino, nes nedavė naudos, ir džiugino, nes galėjai jais pasigirti. „Thync“ tai pakeitė iš esmės – prie galvos tvirtinamas dėvimasis įrenginys tiesiogiai veikia smegenis ir keičia nuotaiką. Kaip narkotikas. Tik ne cheminis, o technologinis.


2015-07-29 12:10

Lietuvio išradimas žada bendravimo su kurčiaisiais revoliuciją

3|3

Iki šiol norint bendrauti su kurčiaisiais buvo privalu suprasti ir mokėti gestų kalbą. Tai gerokai apsunkina kurčiųjų integraciją į visuomenę. Vilniaus Gedimino technikos universiteto (VGTU) absolventas Dariuš Laketčenko pasiūlė šios problemos sprendimą – sukonstravo išmaniąją gestų atpažinimo pirštinę, kurią belaidžiu ryšiu sujungus su išmaniuoju telefonu rodomi gestai telefono pagalba yra išreiškiami žodžiais ir garsais. Taip specifinių žinių reikalavusi ženklų kalba pateikiama daugeliui suprantama forma.


2015-07-28 12:30

Kinijos startuolis giriasi išleidęs flagmanų žudiką

14|2

Už aukščiausios klasės išmaniuosius telefonus dažniausiai tenka pakloti per 700 eurų, tačiau Kinijos startuolis „OnePlus“ siekia tai pakeisti. Vakar kompanija pristatė, kaip pati teigia, naują „flagmanų žudiko“ versiją – telefoną „OnePlus 2“, kuris techninėmis charakteristikomis gali lygiuotis su didžiųjų kompanijų geriausiais gaminiais, o kainuoja bemaž perpus pigiau.


2015-07-24 16:53

„Windows XP“ vartotojams – blogos naujienos iš Registrų centro

6

Nuo kitų metų sausio 1 d. pagrindinių valstybės registrų tvarkytoja ir didžiausia valstybinė informacinių technologijų įmonė Registrų centras ribos prieigą prie savo teikiamų el. paslaugų vartotojams, kurie naudoja Microsoft Windows XP bei senesnėse operacinėse sistemose veikiančias interneto naršykles.


2015-07-24 11:12

Į Lietuvą atkeliauja pirmasis „Marshall“ telefonas

1

Išmaniesiems telefonams supanašėjus ne tik savo išvaizda, bet ir funkcijomis, gamintojai pradeda kurti įrenginius atskiroms auditorijoms. Į Lietuvą atkeliauja specialiai melomanams sukurtas išmanusis telefonas „Marshall London“. Tai pirmasis telefonas, kurį pristato legendinis garso kolonėlių ir stiprintuvų gamintojas „Marshall“.


2015-07-24 10:25

Prieš Valstybinę ligonių kasą – kibernetinė ataka

2

Informacinių technologijų specialistams, dirbantiems Valstybinėje ligonių kasoje prie Sveikatos apsaugos ministerijos (VLK), pavyko sėkmingai sustabdyti pradėtą kibernetinę ataką. Siekiant tam užkirsti kelią ir apsaugoti pacientų duomenis, nedelsiant buvo imtasi reikiamų saugumo priemonių ir įdiegta speciali apsaugos sistema.


2015-07-23 14:34

Vienas iš „Groupon“ vadovų investavo į lietuvišką startuolį

1

Prie Lietuvoje kuriamos naujos kartos nuolaidų platformos „Dealoyal“ vystymo prisijungė vienas iš buvusių didžiausio pasaulyje grupinio apsipirkimo portalo „Groupon“ vadovų Michael Shim. Lankydamasis Lietuvoje investuotojas teigė, kad startuolis sukūrė inovatyvų rinkodaros sprendimą, itin naudingą smulkiam ir vidutiniam verslui.


Populiariausi per 24 val.