Naujienos / lrytas.lt
Išplėstinė paieška >>
Gaukite lrytas.lt naujienas kiekvieną rytą
Komentarai (0)
Vardas
El. paštas
Komentaras (iki 3000 simbolių)
Aktualijos
2014-09-21 12:34

Japonai džiūgavo Kaune išvydę diplomato Ch.Sugiharos sūnų

3|36

Kelios dešimtys iš Japonijos atvykusių turistų negalėjo patikėti savo akimis – buvusioje šios šalies diplomatinėje atstovybėje Kaune jie sutiko vieno garsiausių visų laikų Japonijos diplomatų Chiune Sugiharos jauniausiąjį sūnų Nobuki Sugiharą, kuris stulbinamai panašus į tėvą.


2014-09-21 12:05

Juodojoje „Snoro“ istorijoje – melo purslai

185|4

Ištraukė sveiką koją iš vienos kilpos, bet užsinėrė kitą. Tokia nesėkmė užgriuvo prokurorų pamalonintą banko „Snoras“ administratorių Neilą Cooperį, kuriam dabar gali tekti atsakyti už melagingus liudijimus. Prokurorams nutraukus ikiteisminį tyrimą dėl bankrutavusio banko galimo didelės vertės turto iššvaistymo, šiuo nusikaltimu įtartas N.Cooperis, regis, per anksti ėmė džiaugtis pergale. Britų ekspertui į akis ėmė žvelgti nauji nemalonumui.


2014-09-21 10:53

D. Grybauskaitė: „Karo kurstytojai turi gauti griežtą atkirtį“

71

Rugsėjo 21-oji - tarptautinė taikos diena. Šiais metais ši diena sutampa su 30-osiomis Jungtinių Tautų Organizacijos priimtos Tautų teisės į taiką deklaracijos metinėmis. Tokia ir šių metų dienos tema - tautų teisė į taiką, teigia Lietuvos nacionalinė UNESCO komisija. Taiki ir saugi gyvenimo aplinka yra esminė žmogaus orumo ir valstybės vystymosi sąlyga. Pasaulinis pilietiškumas yra kelias į pasaulio taiką, o taika yra esminė darnaus vystymosi sąlyga.


2014-09-21 10:28

Prie stotelių banguoja ištižusi asfalto danga

6|2

Dėl duobėtų miesto gatvių kenčiančius kauniečius šį rudenį užklupo dar vienas nemalonumas – po itin karštos vasaros prie viešojo transporto stotelių susidarė gilios provėžos. Jos jau tampa vairuotojų ir keleivių konfliktų priežastimi. Provėžos išryškėja kiekvieną rudenį, tačiau šiemet rugpjūtį saulė kepino itin kaitriai, o tuomet asfaltas tyžta greičiau. Itin prasta padėtis miesto centre, kur autobusai ir troleibusai vidutiniškai pravažiuoja kas pora minučių.


2014-09-21 09:40

Ketinama steigti darbo grupę žydų bendruomenių reikalams spręsti

31

Vyriausybėje bus steigiama darbo grupė, kuri spręs žydų religinių bendruomenių problemas, sako Vyriausybės kancleris Alminas Mačiulis. Tai nuspręsta šią savaitę aptarus kylančias problemas susitikime su Amerikos žydų komiteto tarptautinių reikalų direktoriumi Andrew Bakeriu.


2014-09-21 09:30

Po kojomis – duobėtos gatvės, virš galvų – byrantys balkonai

3|4

Vaikščiosiu pas kaimynus į balkoną rūkyti! Tokią sąlygą daugiabučių administratoriams kelia balkonų neturintys gyventojai, kai yra verčiami visi bendrai mokėti už šių namo konstrukcijų remontą. Savivaldybė pinigų balkonams atnaujinti neskiria. Kauno daugiabučiuose yra apie 1000 balkonų, kurių būklė – apverktina. Tačiau šiuos pastatus administruojančios įmonės susiduria su kliūtimis – remonto darbus pradėti ne taip paprasta rašo „Laikinoji sostinė“. Jei buto gyventojas nenori ar neturi iš ko tvarkyti aptrupėjusio balkono, pagal įstatymus jo negalima priversti to daryti.


2014-09-21 09:30

Vilniuje atsiras dar vienas paminklas daktarui Aiskaudai

10

Sekmadienį Vilniuje bus atidengta atminimo lenta žymiam žydų kilmės Lietuvos gydytojui Cemachui Šabadui, kuris tapo Kornejaus Čiukovskio pasakos „Daktaras Aiskauda“ herojaus prototipu. Atminimo lenta C.Šabadui bus atidengta ant Mykolo Marcinkevičiaus ligoninės pastato Kauno gatvėje, pranešė Vilniaus miesto savivaldybė.


2014-09-20 22:06

Į Lietuvą pajėgas atsiųs dar trys NATO šalys

260|13|

Lietuvos kariuomenės vadas generolas majoras Jonas Vytautas Žukas po NATO karinio susitikimo Vilniuje teigė privačiuose pokalbiuose sulaukęs pažadų į Lietuvą atsiųsti savo pajėgas. Tą pažadėjo trijų šalių atstovai. „Taip įvyks nauja papildomų NATO pajėgų Lietuvoje rotacija, kitaip tariant prasidės rotacija“, - po NATO kariuomenių vadų susitikimo Vilniuje sakė J.V.Žukas.


2014-09-20 21:56

Lietuva turi įrodymų, kad laivas Murmanske sulaikytas neteisėtai

136|3|

Lietuva siunčia konsulą į Murmanską dėl Rusijos pareigūnų sulaikyto Lietuvos žvejybinio laivo, šeštadienį pranešė Užsienio reikalų ministerija. Konsulas išvyks vėliausiai pirmadienį.


2014-09-20 21:56

Į kovą dėl Vilniaus mero kėdės socialdemokratai meta G. Palucką

50

Didžiausios valdančiosios Lietuvos socialdemokratų partijos (LSDP) Vilniaus skyrius šeštadienį oficialiai paskelbė, jog jų kandidatas į kitąmet vyksiančius sostinės merus – Gintautas Paluckas. G.Paluckas pasirinktas iš trijų. Dėl galimybės užimti Vilniaus mero kėdę kovojo ir Egidijus Gaidamavičius bei Rimantas Vaitkus.


Populiariausi per 24 val.