Gaukite lrytas.lt naujienas kiekvieną rytą
Komentarai
Vardas
El. paštas
Komentaras (iki 3000 simbolių)
Aktualijos
2015-07-06 20:34

„Tautiškos giesmės“ giedojimas – tiesiogiai iš Palangos

5|10|

Lietuviai visame pasaulyje pirmadienio vakarą būrėsi bene ryškiausiai mūsų tautos tradicijai – Valstybės dienos vakarą visiems kartu giedoti „Tautišką giesmę“. Iniciatyvos organizatoriai fiksuoja bent pusę tūkstančio taškų Lietuvoje ir arti 100 vietų pasaulyje, kuriose garsiai skambės Lietuvos himnas. Gausiausia giedotojų sulaukė vasaros sostinė Palanga, kur vyksta pagrindinis šių metų „Tautiškos giesmės aplink pasaulį“ šventinis renginys.


2015-07-06 20:13

Raudondvaryje iškilmingai paminėta Valstybės diena

54

Kauno rajono žmonės Valstybės dieną tradiciškai mini gražiame ir istoriškai Lietuvai svarbiame Raudondvario dvare. Šventėje „Lietuva Raudondvario dvare 2015“ vyksta koncertai, pristatomi lietuviški tautiniai kostiumai, atidaryta senovinių knygų ir antspaudų paroda, apdovanoti Kauno rajonui nusipelnę šviesuoliai.


2015-07-06 19:38

Šiauliuose prasidėjo folkloro festivalis „Saulės žiedas“

41

Sekmadienį vakare Šiauliuose prasidėjo šešias dienas truksiantis VI tarptautinis folkloro konkursas-festivalis „Saulės žiedas“. Šiemet „Saulės žiede“ pasirodys kolektyvai iš Lietuvos ir 11 užsienio šalių – Australijos, Azerbaidžano, Ispanijos, Kosta Rikos, Latvijos, Lenkijos, Rumunijos, Rusijos, Šri Lankos, Turkijos, Vengrijos. Šis kas antrus metus Šiauliuose rengiamas festivalis dalyvių skaičiumi yra didžiausias iš visų šiemet Lietuvoje vyksiančių folkloro festivalių. Per šešias festivalio dienas žiūrovams pasirodys per 500 atlikėjų iš Lietuvos, o taip pat apie 300 užsieniečių.


2015-07-06 16:17

Naktinės Palangos linksmybės – su erotika ir konfliktais

20|31|

Paskutinę savaitgalio naktį Palangoje į pagrindinę miesto gatvę linksmintis išėjo daugybė žmonių. Policija paskutinei nakčiai sutelkė daug pėsčiųjų pareigūnų pajėgų. Jie iki šešių valandų ryto vaikščiojo pagrindine J.Basanavičiaus gatve ir stebėjo kaip laiką leidžia atvykę poilsiautojai. O poilsiautojai, kaip visada – įvairūs. Paskutinę ilgojo savaitgalio naktį akivaizdžiau daugiau buvo jaunų žmonių, o ne šeimų su vaikais.


2015-07-06 16:17

P. Gražulis pasinaudojo tuo, ką V. Galvonas jam sakė prieš žūtį

109|3|

Keli Seimo nariai, prisidengdami praėjusią savaitę žuvusiu pilotu Vytautu Galvonu, sukurpė planą, kaip atkeršyti Kauno merui Visvaldui Matijošaičiui. Pastarasis šią grupelę parlamentarų išvadino miesto priešais ir tikino žinąs užsakovus. Keli Seimo nariai, prisidengdami piloto Vytauto Galvono žūtimi, sukurpė planą, kaip atkeršyti Kauno merui Visvaldui Matijošaičiui. Pastarasis šią grupelę parlamentarų išvadino miesto priešais ir tikino žinąs užsakovus. Siūlymą atimti iš Kauno savivaldybės Aleksoto rajone esantį istorinį S.Dariaus ir S.Girėno aerodromą parlamente pateikė Seimo narys, partijos „Tvarka ir teisingumas“ atstovas Petras Gražulis.


2015-07-06 14:24

Virš Vilniaus – aštuonių naikintuvų parodomasis skrydis

7| 

Pirmadienį Vilniuje, Simono Daukanto aikštėje, minint Valstybės dieną prezidentė Dalia Grybauskaitė paragino žmones iš naujo atrasti Lietuvą, o čia vykusią vėliavų pakėlimo ceremoniją lydėjo ne tik tradicinės patrankų salvės, bet ir aštuonių naikintuvų skrydis.


2015-07-06 14:05

Vilnius nusidažė istorinės vėliavos spalva

10|8

Valstybės dieną Vilniaus gynybinės miesto sienos perimetras nusidažė kraujo spalva. „Mūsų vėliavos“ organizuotame bėgime istorines Lietuvos vėliavas nešė saujelė karių savanorių, šalių, skautų ir politikų. Vėliavomis plevėsavo ir „Misija Sibiras“ dalyviai. Renginys buvo skirtas simboliškam sostinės ir šalies saugumo sureikšminimui Valstybės dienos proga. Herbinių vėliavų nešimu organizatoriai norėjo atkreipti dėmesį į pilietinę savimonę, patriotiškumą, pagarbą valstybei ir valstybingumui.


2015-07-06 14:05

Valstybės dieną – ypatingas įvykis kunigo E. Vitulskio gyvenime

2|43

Vidurdienį keli šimtai kauniečių susirinko į Valstybės dienai skirtą minėjimą Vytauto Didžiojo karo muziejaus sodelyje. Šventė prasidėjo Vyčio kryžiaus ordino vėliavos pakėlimo ceremonija.


2015-07-06 12:29

Valstybės dienos šventėje Marijampolėje dalyvavo ir JAV kariai

6|16

Mindaugo karūnavimo dienos vidurdienį karščio alinamoje Marijampolės J.Basanavičiaus aikštėje negausiai į šventę susirinkę marijampoliečiai slapstėsi pastatų pavėsyje ir stebėjo paradą. Su pučiamųjų orkestru į aikštę atžygiavo kunigaikščio Vytenio bataliono ir Marijampolėje dislokuoti JAV kariai, ugniagesiai gelbėtojai bei policijos pareigūnai.


2015-07-06 12:19

D. Grybauskaitė per Valstybės dieną pasipuošė tautiniu kostiumu

89|40|

Lietuvoje minima Valstybės diena – pirmojo suvienytos Lietuvos valstybės valdovo, kunigaikščio Mindaugo vainikavimo karaliumi šventė. Vidudienį S. Daukanto aikštėje prie Prezidentūros per iškilmingą ceremoniją, skambant „Lietuvos“ ansamblio atliekamai „Tautiškai giesmei“, iškeltos valstybinė ir istorinė vėliavos.


Populiariausi per 24 val.