Gaukite lrytas.lt naujienas kiekvieną rytą
Komentarai
Vardas
El. paštas
Komentaras (iki 3000 simbolių)
Gurmanų klubas
2015-10-06 20:58

Lietuviams – net devyni šokolado „Oskarai“

Lietuvoje gaminami šokoladai iškovojo net devynis apdovanojimus nepriklausomame konkurse „International Chocolate Awards 2015“. Vadinamuose šokolado „Oskaruose“ šalies gamintojas buvo labiausiai įvertintas už lietuviško skonio šokoladus su baravykais, medumi, uogomis ar apyniais.


2015-10-06 20:57

Andrius Užkalnis jau ropščiasi ir į jūsų virtuvės spinteles

10

„Netrukus bijosite atsidaryti šaldytuvą, kad iš ten neiššokčiau aš“, – taip maisto kritikas Andrius Užkalnis pakomentavo žinią apie tai, jog netrukus prekybos centruose pasirodys maisto produktas su jo portretu ir pavarde ant etiketės.


2015-10-06 18:44

Pipirų degustacija suviliojo būrį įžymybių

2|16

„Pipirus, kaip ir gerą vyną, apibūdina kilmės vieta. Būtent joje vyraujantis klimatas ir dirvožemio ypatybės lemia šio prieskonio skonines ir aromato savybes. Tad, jei gali būti degustuojami vynai, gali būti degustuojami ir pipirai“, – teigė virtuvės profesionalas Justinas Kapkovičius, darbo virtuvėje paslapčių sėmęsis Škotijoje ir Norvegijoje bei dirbęs garsiuose Lietuvos restoranuose „Domm“, „La Provance“ ir „IDW Esperanza Resort“.


2015-10-05 19:07

Švedijos karalių vizitas – proga paragauti švediškų patiekalų

2|9

Ką valgo karaliai? Ruošdamiesi spalio 7-9 dienomis vyksiančiam Švedijos karaliaus Karlo XVI Gustavo ir karalienės Silvijos vizitui, tuo domisi restoranų šeimininkai.


2015-10-05 13:42

Vakarienės žvaigždė – šampanas

16

Šampano ir putojančio vyno parodos „49 mln...“ organizatoriai dar vasarą restoranų „Rib room“ bei „Monte Pacis“ virtuvių vadovams davė nelengvą, bet įdomią ir kūrybingą užduotį: sukurti septynis patiekalus, kurie derėtų prie septynių skirtingų šampanų.


2015-10-05 09:00

Gurmanų vakarienę tramvajuje apkartino tik užrakintas tualetas

17

Pirmiausia reiktų pasakyti, kad tramvajų aš prisibijau. Jie visada turi pirmenybę, važiuoja labai tyliai ir išdygsta prieš pat nosį, kai to mažiausiai tikiesi. Kita vertus, savo baimei kartais reikia pažvelgti į akis, o geriausia ją paversti malonumu.


2015-10-02 14:41

Virtuvės profesionalai varžėsi gliaudydami austres

Prabangiame sostinės viešbutyje „Ramada Hotel & Suites Vilnius“ trečiadienio vakarą vyko austrių gliaudymo čempionatas, kurį organizavo Lietuvos viešbučių ir restoranų asociacija. Virtuvės meistrai iš geriausių šalies restoranų demonstravo įgūdžius atidarinėjant ir patiekiant austres.


2015-10-02 12:21

Svaigi lietuvės istorija JAV: nuo padavėjos iki vyno olimpo

17|6

Nuo padavėjos iki restorano direktorės, atsakingos už vyną. Nuo niekam nežinomos emigrantės iki geriausių Jungtinėse Amerikos Valstijose vyno žinovų septynetuko. Vilma Mazaitė (36 m.), baigusi žurnalistikos mokslus, taip ir netapo žurnaliste, tačiau dabar apie ją rašo kiti – lietuvė buvo pripažinta viena geriausių someljė.


2015-09-30 14:47

Nauja B. Nicholson kulinarijos knyga – meilės laiškas Lietuvai

4|4

„Esu ištekėjusi už anglo, nemažai metų gyvenau Didžiojoje Britanijoje, daug keliavau ir keliauju, tad savaime suprantama, kad šimtus kartų turėjau atsakyti į klausimą – kokia yra lietuviška virtuvė? Visada tokiais atvejais troškau po ranka turėti knygą, kuria galėčiau parodyti, kokia skani ir kokia graži yra mano Lietuva“, – pasakojo populiarių kulinarinių knygų autorė ir TV laidų vedėja Beata Nicholson.


2015-09-29 14:13

Geriausios knygos apie maistą: ką rekomenduoja A. Puklevičius?

5

Kaip ir kiekvienas naujokas, ką tik pradėjęs ruošti valgį ir sulaukęs pirmųjų komplimentų iš išbadėjusių draugų, kažkada užsikepiau idėja išleisti savo receptų knygą. Kas čia sudėtinga, mąsčiau, aš gaminu, mano brolis gamina, žmonės valgo ir giria, niekas dar nenusinuodijo, kodėl gi mums neįamžinti savo pastangų poroje šimtų spalvotų puslapių?


Populiariausi per 24 val.