Naujienos / lrytas.lt
Išplėstinė paieška >>
Gaukite lrytas.lt naujienas kiekvieną rytą
Komentarai (0)
Vardas
El. paštas
Komentaras (iki 3000 simbolių)
Gurmanų klubas
2015-01-28 10:28

Keisčiausi valgiai pasaulyje – ne silpnų nervų žmonėms

18|6

Jeigu norvegams sukėlė pasišlykštėjimą mūsų lietuviškos rūkytos kiaulės ausys ar vėdarai, ką jie pasakytų apie lervas, jaučio sėklides ar kiaušinį, virtą nekaltų berniukų šlapime? Pasaulyje yra nemažai keistų delikatesais laikomų valgių, su kuriais supažindina telegraph.co.uk ir news.travel.aol.com. Pateikiame įdomių ir galbūt ne visai apetitą keliančių valgių pavyzdžius. Įspėjame – tiems, kurie turi silpnesnį skrandį, skaityti pavojinga. Ir prisiminkime amžiną patarlę – dėl skonio nesiginčijama.


2015-01-27 20:27

Kavos su druska jau paragavote. O gal dabar kavos su sviestu?

7

Nesistebėkite – kava su sviestu yra sparčiai populiarėjantis gėrimas, ypač JAV. Jos išradėjas teigia, kad kava, į kurią įdėta sviesto ir kokosų aliejaus, ne tik padeda mažinti kūno svorį, bet ir pagerina smegenų veiklą. „Buletproof Cofee“ išradėjas Dave'as Asprey remiasi tibetiečių patirtimi – šie geria arbatą, paskanintą sviestu, kuris pagamintas iš jako patelės pieno.


2015-01-26 19:59

Virtuvės šefas iš Katalonijos mėgsta išbandyti ir kliento kėdę

8

Lietuvoje gyvenančio katalono Javiero Lopezo rankose lietuviški produktai virsta ne tik palaima gomuriui, bet ir meno kūriniais, džiuginančiais akį. Daugiau nei 16 metų dirbęs „Michelin“ restoranuose Ispanijoje, Belgijoje ir Prancūzijoje, prieš devynerius metus Javieras atsidūrė Lietuvoje, čia dirbo įvairiuose gurmanų įvertintuose restoranuose.


2015-01-23 17:01

Užkandinėje prie prokuratūros A. Užkalnis rado puikių dešrainių

88|10

Ką daro maisto apžvalgininkas, kai jo neleidžia į restoranus arba grasina suluošinti, jei tuoj pat neišeis? Eina valgyti mėsainių į tinklinį greitojo maisto restoraną arba braukia į degalinę dešrainių, nes juk ten niekas neatsisakė parduoti maisto net ir pikčiausiam rašytojui. Ir maisto kritikų tokios vietos nebijo.


2015-01-23 16:02

Nemokate ištarti vyno pavadinimo? Smagi pamokėlė – kaip tik jums

5|2

„Man šito“, – restorano lankytojas pirštu baksteli į valgiaraštį, rodydamas vyno pavadinimą. Jis nedrįsta ištarti vyno pavadinimo, nors jį gėrė ne kartą.


2015-01-23 16:00

Kaunas pakvipo skirtingų pasaulio kraštų kava

18

Kuo kvepia kava iš Pietų Amerikos ar Afrikos? Kuo jos skiriasi? Ar skirasi jų paruoštimo būdas?


2015-01-21 17:30

Diktatorių puotos: nuo kupranugarės pieno iki gyvos žuvies

56|7

Jei kada nors svajojai papietauti kaip vienas žymiausių pasaulio diktatorių – dabar gali tai padaryti. Victoria Clark ir Melissa Scott išleido receptų knygą, kurioje pateikiami patiekalų, patikusių tokiems asmenims, kaip Adolfas Hitleris ar Josifas Stalinas, receptai. Pačios autorės savo knygą apibūdina kaip istorijos, fotoalbumo ir receptų knygą vienoje.


2015-01-21 09:05

Tikro maisto pasiilgęs prancūzas pats kuria kavinę

4

Šešerius metus Alytuje gyvenantis prancūzas Simonas Naffre kartu su drauge Gintare Astrauskaite jau daugiau nei du mėnesius dirba buvusioje menininkų kavinėje „Pušis“. „Mes norime atkurti tai, kas buvo, kartu įnešti ir kažką naujo“, – apie savo planus pasakojo bendraminčiai.


2015-01-18 11:43

Vokiečių gomurį šildė lietuviškas midus, skrandį - kastinys

5|25

Žmonės, ko gero, greičiausiai susibičiuliauja „per skrandį“, - ragaudami vieni kitų patiekalus ir klausinėdami, iš ko jie yra pagaminti. Čia midus? Ar į jį pilama spirito? Nepilama? Tai iš ko jis gaminamas? Ar tai, kas akimirksniu ištirpsta burnoje, yra pagaminta iš pieno? Tokių klausimų netrūko per išskirtinį parodos „Žalioji savaitė“ renginį, - Baltijos šalių „Kulinarinį kelią“.


2015-01-16 10:40

Aludėje apsilankęs Andrius Užkalnis: „Geriau nei pas mamą“

144|17

Maloniausias pasisėdėjimas vienoje gražiausių gatvelių šiltą dieną, kone tobulas klientūros pasirinkimas (nežinau, kokį actą jie garina, bet nuvaiko beveik visus nemalonius veidus iki pat Vokiečių gatvės – lieka vien kultūringi užsieniečiai ir vietinių grietinėlė) ir galimybė už vidutinį biudžetą pasidžiaugti legendiniu „Stiklių“ vardu.


Populiariausi per 24 val.