Gaukite lrytas.lt naujienas kiekvieną rytą
Komentarai
Vardas
El. paštas
Komentaras (iki 3000 simbolių)
Vaikai
2016-09-30 12:20

Sandra Daukšaitė-Petrulevičienė atskleidė, kokia veikla namuose jai maloniausia

Žinomos aktorės Sandros Daukšaitės-Petrulevičienės namuose knyga – savaime suprantamas daiktas, be kurio neprabėga laisva popietė ar vakaras. Aktorė gražias skaitymo tradicijas į savo šeimą atsinešė iš tėvų namų, todėl ir jos pirmaklasė dukrelė Elzė skaito su malonumu.


2016-09-30 12:17

Kai kurios šalies mokyklos pasikeis neatpažįstamai

Kiti metai, kalbant apie mokymosi aplinkos pokyčius moksleiviams, bus itin reikšmingi. Švietimo ir mokslo ministerijoje trečiadienį pristatyti planai, kaip gali būti atnaujinamos šalies mokyklų vidaus erdvės. Jų projektiniais pasiūlymais, techniniais projektais ir gerąja projekto rengimo patirtimi galės remtis ir kitos Lietuvos mokyklos.


2016-09-30 10:25

Itin reta liga sergančios mergaitės šeimoje – stebuklingos naujienos

17|7|518

Rudaminoje gyvenančiai 11-metei Ramunei Barborai – pūslinė epidermolizė. Vos prieš savaitę mergaitės mama Lrytas.lt žurnalistams atvėrė Rudaminoje esančių namų duris ir paprašė padėti progresuojančia liga sergančiai pagrandukei.


2016-09-29 11:24

Saugi žaidimų aikštelė. Misija (ne)įmanoma?

Apie buvimo lauke svarbą žino visi. Lauko žaidimų nauda vaikams yra didžiulė, todėl svarbu, kad vaikai kuo daugiau laiko leistų lauke. Lauko erdvė leidžia vaikams patenkinti paprastus, tačiau labai jiems svarbius poreikius: lipti, šokti, bėgti, suptis, rėkti, voliotis, slėptis ir daug kitų. Lauke jie pajunta laisvės, nuotykių, rizikos, spontaniškumo ir nerūpestingumo skonį!


2016-09-28 11:28

Mokiniams nebereikės nešiotis vadovėlių

1|2

Lengvesnės mokinių kuprinės ir paprastesnis mokytojų darbas – tokį pažadą davė leidykla „Šviesa“, šiais mokslo metais suteikdama nemokamą prieigą naudotis visų pagrindinių vadovėlių elektroninėmis versijomis per virtualiąją mokymosi aplinką „Eduka klasė“. Lietuvos mokyklos kviečiamos registruotis sukurtoje platformoje ir suteikti galimybę vaikams skaitmeninių vadovėlių komplektais bei kitu interaktyviuoju mokomuoju turiniu visus metus nemokamai naudotis tiek mokykloje, tiek namuose.


2016-09-28 11:05

Vėžiu sergantys vaikai popietei tapo XXI a. mokslininkais

3

Labdaros ir paramos fondas „Mamų unija“ kartu su bendrove „Maxima LT“ lankėsi Vilniaus universiteto ligoninės Santariškių klinikų Vaikų onkohematologijos skyriuje, kurio pacientams surengė mokslinę popietę. Padedami mokslininkų komandos, mažieji skyriaus pacientai savo jėgas išbandė čia pat įrengtoje chemijos ir fizikos laboratorijoje. Pasak organizatorių, tokie susitikimai padeda palengvinti gydymo procesą ir praskaidrina jaunųjų skyriaus pacientų kasdienybę gydymo įstaigoje.


2016-09-28 10:11

Kodėl pas gydytoją genetiką poros nešasi giminaičių nuotraukas?

Moksliniai tyrimai rodo, kad net apie trečdalis visų nėštumų baigiasi persileidimu, be to, pasitaiko atvejų, kai jis įvyksta taip anksti, kad moteris nė nespėja sužinoti, kad laukėsi. Tokių situacijų priežastis jau ilgą laiką aiškinasi gydytojai ir mokslininkai, o naujų vilčių atneša genetiniai tyrimai, kurie gali padėti sužinoti, kodėl kyla sunkumų pastoti ar kokią tam įtaką turi tėčio, mamos ar netgi tolimesnių giminaičių genai. Gydytojas genetikas doc. dr. Danielius Serapinas sako, kad, susidūrus su problemomis pastoti, pas gydytoją genetiką verta atsinešti net giminaičių nuotraukas.


2016-09-25 19:42

Vienuolikmetės iš Rudaminos kūną paženklino itin reta kankinanti liga

16|1288

Rudaminoje gyvenančių Juditos ir Rimo Virbickų namuose kvepia garuojančiais pietumis. Dideliame name jauku ir tvarkinga. Rudenišką ramybę trikdo tik sunki pagrandukės Ramunės-Barboros (11) liga – progresuojanti ir randėjanti pūslinė epidermolizė.


2016-09-22 09:29

Negailestingos ligos paliesta vilniečių šeima mėgaujasi gyvenimu

11|2|187

Vilniečiai Akvilė ir Egidijus Bašiai augina du vaikus – septynmetę Sibilę ir keturmetį Albertą. Darniai gyvenanti šeima nė nepagalvojo, kad prieš ketverius metus jų gyvenimas būtų galėjęs kardinaliai pasikeisti.


2016-09-21 15:52

Po melo apie tariamai „palaidotą“ vaiką aiškėja daugiau detalių

38| |356

Rugsėjo viduryje socialiniuose tinkluose kilo skandalas, kai Pakruojo rajone, Dvariukų kaime, gyvenanti Vaida Grybytė viešai pamelavo, kad mirė jos kūdikis. Paskelbusi šią žinią moteris prašė prisidėti prie išlaidų, kurios bus būtinos kūdikio laidotuvėms.


Populiariausi per 24 val.