Gaukite lrytas.lt naujienas kiekvieną rytą
Komentarai
Vardas
El. paštas
Komentaras (iki 3000 simbolių)
Vaikai
2016-04-30 19:40

Berniukas liepsnų sudarkytu veidu nori gyventi be užgauliojimų

22|6

Kaitrią 2013-ųjų metų gegužės 10-ąją dieną kilęs didžiulis gaisras Trakų rajone gyvenančios Natalijos Petrovienės šeimos gyvenimą paženklino negrįžtamai. Jos sūnelis Erikas, kuriam tada buvo vos ketveri, tik per plauką liko gyvas.


2016-04-30 12:18

Kaip nuogas suaugusiojo kūnas kenkia vaikams?

2| 

Šiuolaikiniame pasaulyje vis daugiau žmonių tiki, kad nuogo kūno nereikia gėdytis ir jį privaloma rodyti. Yra itin liberalių tėvų, kurie savo vaikus veda net į nudistų paplūdimius, kur pilna svetimų nuogalių. „Šeimos pačios nusprendžia, kur riba tarp natūralumo, nuogumo ir liberalumo. Psichologai šiuo atveju turi tik vieną atsakymą, kuris yra naudingas vaikui“, – dėsto psichologas Tomas Lagūnavičius.


2016-04-28 14:06

Atsikvėpti nuo darbų televizijos prodiuserę privertė tik kūdikis

1|2

Televizijos prodiuserė Edita Katauskienė (37 m.) lėkė per gyvenimą, kūrė projektus, pati vedė televizijos laidas, vadovavo valstybiniam dainų ir šokių ansambliui „Lietuva“, organizavo „Mis Lietuva“ konkursus ir pagaliau sustojo. Jau beveik mėnesį ant rankų ji sūpuoja savo pirmagimę dukterį. „Nieko panašaus gyvenime nebuvau patyrusi“, – apstulbinta naujos gyvybės sakė motina tapusi Edita.


2016-04-28 11:35

Kas labiau myli savo mamą – X, Y ar Z karta?

1

Kad ir kokią literatūrą ar spaudą skaitysime, aptiksime, kad visais laikais skirtingo amžiaus žmonėms sunku sutarti, suprasti, susišnekėti, ypač kalbant apie vaikų–tėvų–senelių kartas. Gimę tam tikru laiko periodu, išgyvenę tuos pačius įvykius, paveikti tų pačių ugdymo, auklėjimo, skiepijamų vertybių ypatumų, sudaro kartą, tačiau vertybiniai orientyrai kiekvienos iš vėlesnių kartų pasižymi esminiais skirtumais – tai liečia ir santykius su tėvais, o ypač mama.


2016-04-27 14:15

Kiek kainuoja būti mama?

3

Ši Mamos diena Vitai ypatinga, nes gavo trigubą dovaną – tris mažučius vaikučius, nesveriančius nė vieno kilogramo. Praeitais metais ji tik svajojo susilaukti mažylio, dabar – ji daugiavaikė mama, auginanti trynukus Jokūbą, Vytį ir Evitą.


2016-04-27 10:08

5 patarimai, kaip skatinti vaikų kūrybiškumą

3

Vaikai – tai tikrų tikriausia kūrybiškumo iliustracija. Dažnai net sunku atsistebėti jų aktoriniais sugebėjimais, pačių išrastais žodžiais ar neįtikėtina fantazija piešiniuose. Deja, pats kūrybiškiausias laikotarpis yra iki darželio. Vėliau kūrybiškumas, jei jis nėra ugdomas, pamažu ima slopti. Apie tai, kaip lavinti vaikų kūrybiškumą žaidimų metu, pasakoja neformalaus ugdymo specialistė Giedrė Teiberytė.


2016-04-27 09:28

Nuotraukoje – 11 dalykų, galinčių pražudyti vaiką. Ar surandate?

10|2| 

Kaip manote, ar jūsų namai pakankamai saugūs, kad juose galėtų ramiai žaisti ar šliaužioti mažas vaikas? Pagalvokite dar kartą. Iš pažiūros visiškai saugiame kambaryje gali slypėti daugybė pavojų, keliančių pavojų vaiko sveikatai ir net gyvybei.


2016-04-26 09:27

Mažylio gyvenimą košmaru pavertė cista galvos smegenyse

11|8

Vakariui jau treji, bet jis nekalba, nežaidžia su vyresniuoju broliuku ir tik retkarčiais nusišypso mamai ir tėčiui. Labiausiai tėvams neramu dėl sutrikusios sūnaus raidos. Vaikas serga sunkia epilepsija, manoma, kad viena iš priežasčių gali būti cista galvos smegenyse, dėl to reikalingi papildomi ir tikslesni tyrimai užsienyje. Daugybė atliktų genetinių tyrimų neparodė šių ligų, bet gydymas vaistais nepadeda, gydytojų nuomonės skiriasi, o apimti nevilties tėvai tikisi išnaudoti paskutinę galimybę vaikui išgydyti – Vokietijos kliniką. Tik gydymas ten labai brangus, todėl vienintelė viltis vieno tėčio išlaikomai Vaido ir Vaidos Šepkų šeimai patekti pas užsienio medikus – finansinė žmonių parama.


2016-04-25 13:58

Kaip padėti vaikui nugalėti stresą ruošiantis egzaminams?

2

Besibeldžiantis pavasaris tiek abiturientams, tiek jų tėvams pranašauja ne tik apie artėjančias atostogas, bet ir apie būsimų abitūros egzaminų rūpesčius. Dėl laukiančių iššūkių nerimauja ne tik mokiniai, bet ir jų tėvai. Daug laiko skirdami pasiruošti egzaminams, jaudindamiesi prieš bene svarbiausią gyvenimo įvykį, abiturientai junta stresą, dažnai pervargsta, tampa nervingi, ima nepasitikėti savo jėgomis, tad tėvai dažnai nebežino, kaip rasti bendrą kalbą ir pagelbėti savo atžaloms.


2016-04-25 09:41

9 požymiai, kad jūs dar nesubrendę turėti vaikų

8

Pasaulyje yra dviejų tipų žmonės: vieni po „Facebook“ žinutėmis apie nėštumą palieka sveikinančius komentarus, o kiti – užjaučiančius. Vaikų auginimas yra daug pastangų reikalaujanti patirtis, nepanaši į nieką kitą. Jūs tampate atsakingi už nedidelį žmogutį, kuris šalia jūsų lieka visą gyvenimą. Tačiau ne visi žmonės yra pasiruošę tapti tėvais.


Populiariausi per 24 val.