Naujienos / lrytas.lt
Išplėstinė paieška >>
Gaukite lrytas.lt naujienas kiekvieną rytą
Komentarai (0)
Vardas
El. paštas
Komentaras (iki 3000 simbolių)
Aktualijos
2014-09-15 12:23

Į garbingas pareigas kylantiems užsieniečiams – skirtingas rėtis

5|4

Už Lietuvos garbės konsulo darbą atlyginimas nemokamas, tačiau šios prestižinės pareigos gali atverti daug durų. Todėl jų geidžiančius kitų valstybių piliečius tikrina saugumiečiai. Tiktai ar visuomet užsienio reikalų ministras paiso jų patarimų? Jų yra visame pasaulyje – nuo šiltos Australijos iki atšiaurios Aliaskos. Iš 187 Lietuvos garbės konsulų dauguma – verslininkai, rašo „Lietuvos rytas“. Jų reputacija turi būti be priekaištų, o sąskaita banke netuščia. Garbės konsulas turi išgalėti ne tik rengti priėmimus, bet ir padėti į bėdą patekusiems Lietuvos piliečiams.


2014-09-15 12:16

V. Uspaskichas socialdemokratams: „Tegul pasiima tą ministeriją“

66|2

Darbo partijos atstovai oficialiai nepatvirtina, tačiau ir neneigia, kad pagrindinis jos siūlomas kandidatas į energetikos ministrus Kęstutis Daukšys esą nepraeina šalies vadovės Dalios Grybauskaitės filtro. Šaltinių valdančioje daugumoje teigimu, Seimo nario K.Daukšio kandidatūrą išbrokavusi prezidentė ministerijos vadovo poste esą norėtų matyti 35 metų Valstybinės kainų ir energetikos kontrolės komisijos vicepirmininką Darių Biekšą.


2014-09-15 10:35

Maldos namų fasadas ėmė pavojingai skilinėti

1

Nuo Darsūniškio (Kaišiadorių r.) bažnyčios fasado atskilus daliai betoninio karnizo, į pagalbą teko skubiai kviesti ugniagesius. Pastarieji atsivežė aukštas kopėčias, kuriomis pastato viršų pasiekė statybinkai. Buvo pavojingai atplyšęs karnizas, esantis 10 metrų aukštyje, ties maldos namų pastato stogu.


2014-09-15 10:08

Seimo prašo leisti suvaržyti Seimo nario D. Ulicko laisvę

6

Atsižvelgiant į rugsėjo 12 d. Generalinėje prokuratūroje gautą Vilniaus miesto apylinkės teismo nutartį, generalinis prokuroras pasirašė kreipimąsi į Seimą, prašydamas išankstinio sutikimo leisti suvaržyti Seimo nario Dariaus Ulicko laisvę dėl galimai padaryto administracinio teisės pažeidimo.


2014-09-15 09:49

Lietuvos kariai dalyvauja pratybose Ukrainos Lvovo srityje

21

Lietuvos kariuomenės Sausumos pajėgų kariai pirmadienį pradeda dalyvavimą tarptautinėse pratybose Ukrainos Lvovo srityje. Pratybose „Rapid Trident 2014“ Lietuvai atstovauja būrys pėstininkų žvalgų iš Karaliaus Mindaugo husarų ir Didžiojo kunigaikščio Butigeidžio dragūnų batalionų ir keli štabo karininkai, iš viso 38 kariai. Pratybas organizuoja JAV pajėgų Europoje vadavietė, amerikiečiai atsiuntė apie 200 karių.


2014-09-15 08:37

Apleistą Šančių paplūdimį gaivins pramogų laivas

5

Artėjant savivaldos rinkimams politikai iš kailio neriasi siūlydami įvairias idėjas, tarp jų ir dėl miesto erdvių gaivinimo. Vieni jų siūlymai bus įgyvendinti, o kiti tradiciškai nuguls stalčiuose. Kur kitąmet atsidurs Šančių paplūdimio įrengimo vizijos? Praėjusią vasarą pasigirdo diskusijų apie būtinybę gaivinti Šančių paplūdimį.


2014-09-15 08:18

Medininkų byloje nuteistam K. Michailovui – Rusijos dovana

63| 

Už Medininkų žudynes kalėti iki gyvos galvos nuteistas Latvijos pilietis Konstantinas Michailovas įgijo ir Rusijos pilietybę. Tuo metu jo gynėjas tikina, kad K.Michailovas visada ir buvo Rusijos pilietis. K.Michailovas, anksčiau turėjęs Nikulino pavardę, Lietuvai perduotas ir Vilniaus apygardos teisme buvo teisiamas kaip Latvijos pilietis. Neseniai paaiškėjo, kad K.Michailovas įgijo ir Rusijos pilietybę.


2014-09-14 23:00

Lynų tiltas Klaipėdai tapo per brangus

12

Prieš ketverius metus uostamiestyje pastatyto kabamojo tilto per geležinkelį niekam nebereikia – juo nenori rūpintis nei geležinkelininkai, nei Klaipėdos miesto savivaldybė, rašo „Lietuvos rytas“. Klaipėdos savivaldybė gavo „Lietuvos geležinkelių“ vadovo pasirašytą raštą, kuriame teigiama, kad nuo lapkričio 3 d. jie nebeprižiūrės tilto ir nesirūpins jo išlaikymu. Teigiama, kad bendrovė tam neturi pinigų. Dėl šio tilto, jungiančio Klaipėdos centrinę dalį su šiaurine, ietys kryžiuojamos nebe pirmą kartą. Panaši situacija buvo susiklosčiusi ir pernai. Ir tada uostamiesčio politikai nutarė, kad tilto dovanų jiems nereikia.


2014-09-14 19:25

Lietuva nepripažįsta rinkimų Kryme

40

Lietuvos Užsienio reikalų ministerija (URM) nepripažįsta sekmadienį Kryme vykusių vietos „rinkimų“.


2014-09-14 18:40

D. Grybauskaitė: „Aš vienodai myliu visus Lietuvos žmones“

139|4

Šalčininkuose į Derliaus šventę atvykusi prezidentė Dalia Grybauskaitė į kalbas apie politines diskusijas dėl tautinių mažumų klausimų nesileido, tačiau sakė vienodai mylinti visus Lietuvos žmones. „Aš kol kas nenoriu komentuoti jokių įstatymų, mes turime jų tris ar keturis, ar net penkis“, - sakė D.Grybauskaitė, žurnalistų paklausta apie Lietuvos lenkų rinkimų akcijos siūlymus dėl Tautinių mažumų įstatymo.


Populiariausi per 24 val.