Naujienos / lrytas.lt
Išplėstinė paieška >>
Gaukite lrytas.lt naujienas kiekvieną rytą
Komentarai (0)
Vardas
El. paštas
Komentaras (iki 3000 simbolių)
Aktualijos
2014-12-19 12:36

Už 10 mln. Pravieniškėse bus įrengtos atskiros kameros kaliniams

2

Pravieniškių pataisos namuose bus vykdomas 10 mln. litų vertės projektas, kurio metu gyvenamosios kalinių patalpos bus pertvarkomos į kameras. „Kalinimo patalpos daro įtaką nuteistųjų tarpusavio santykiams ir padeda plėtotis įkalinimo įstaigose esančioms subkultūroms, susiskaidymui į kastas. Tai elementari žmogiška psichologija: jeigu apgyvendinama visiškai skirtingų 20 žmonių vienoje patalpoje, tai natūralu, kad stipresnis pasirinks vietą kažkur prie lango, patogesnėje vietoje, kitas - prie durų“, – apie dabar esamos nuo sovietmečio likusios lagerinės kalinių laikymo sistemos trūkumus BNS pasakojo Pravieniškių pataisos namų – atvirosios kolonijos direktoriaus pavaduotojas Arvydas Stankevičius.


2014-12-19 12:20

Politikai ieško, kur nusėdo specialiųjų CŽV operacijų pinigai

62|2|

Šią savaitę Generalinėje prokuratūroje sudaryta specialioji tyrimo grupė, turinti išnagrinėti visus duomenis apie Lietuvoje galimai veikusį JAV Centrinės žvalgybos valdybos (CŽV) kalėjimą, kuriame itin žiauriais metodais buvo tardomi terorizmu įtariami asmenys.


2014-12-19 12:07

Latvija atsiuntė atsakymą dėl Medininkų bylos

Medininkų žudynių byloje Latvija atsakė į Lietuvos teisinės pagalbos prašymą, tuo metu Rusija pranešė nustačiusi tik prašomo apklausti asmens gyvenamąją vietą. Iš Latvijos gauti atsakymai į teisinės pagalbos prašymus dar verčiami į lietuvių kalbą, todėl jų turinys kol kas nežinomas.


2014-12-19 11:23

Teismas nutarė: valdžia pensijų fondų įmokas sumažino teisėtai

20

Kaupiamosios pensijos įmokos dydžio sumažinimas 2012 metais neprieštaravo Konstitucijai, penktadienį nusprendė Konstitucinis Teismas.


2014-12-19 11:18

Lietuvos gėjų lygos skundas liko be atsako

11

Lietuvos vyriausiasis administracinis teismas nusprendė, kad teismui nėra pagrindo nagrinėti Lietuvos gėjų lygos (LGL) skundą dėl Žurnalistų etikos inspektoriaus tarnybos (ŽEIT) išvados. Organizacija skunde teigė, kad remiantis išvada televizija atsisakė rodyti vaizdo klipą apie seksualines mažumas, tačiau teismas nurodė, kad išvada yra tik rekomendacinio pobūdio dokumentas, ir patvirtino žemesnės instancijos teismo sprendimą.


2014-12-19 11:09

Milijoną laimėjęs uteniškis: „Jaunystėje būčiau gerai pašventęs“

57|2

Utenoje gyvenančiai šeimai prieš Kalėdas nusišypsojo tikra laimė. Ištikimas „Teleloto“ žaidėjas paskutinį lapkričio sekmadienį laimėjo milijoną. Savo džiaugsmu garbaus amžiaus uteniškis pasidalino su žmona, sūnumis ir anūkais. Atsiimti laimėjimo vyras atvyko kartu su dviem savo sūnumis. Paprastas ir kuklus uteniškis didelio laimėjimo nesureikšmino, tačiau pripažino pasvajodavęs apie milijoną.


2014-12-19 09:23

Įkandin įtakingo Šiaulių mediko – stiprūs dujų kvapai

56|2

Respublikinės Šiaulių ligoninės (RŠL) vadovui Petrui Simavičiui – nerimo dienos. Nors byla dėl galimo kyšininkavimo ir piktnaudžiavimo nutraukta, jis atsidūrė etikos sargų taikiklyje. Aštuoniolika metų ligoninei vadovaujantį 66-erių P.Simavičių persekioja istorija dėl jo sodyboje įrengto dujinio katilo ir požeminės dujų saugyklos, kurią įrengė RŠL skelbiamus konkursus nuolat laiminti bendrovė „Colis“. Šiaulių „Rotary“ klubui priklausančio mediko namuose įmonė triūsė neatlygintinai. Dirvonėnuose gyvenantys Simavičiai net penkerius metus nemokėjo nei už dujinį katilą ir katilinę, nei už tos pačios bendrovės tiektas dujas.


2014-12-19 09:05

Milijonus kainavusi mokslininkų studija – į krosnį

266|

Garsių mokslininkų parengta studija, kaip reformuoti socialinę sistemą, Seime sukėlė šurmulį ne tik dėl revoliucinių pasiūlymų didinti daugelį mokesčių, bet ir dėl dokumentui išleistų didelių pinigų. Tebesiginčijama, ar Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos užsakymu Vilniaus universiteto mokslininkų atlikta studija kainavo 5,2 mln. litų, ar dviem milijonais litų pigiau. Bet kuriuo atveju tiek valdančiosios daugumos, tiek opozicijos atstovai jau mala į miltus projektą, kuriame dėstomi siūlymai, kaip reikėtų reformuoti socialinę sistemą.


2014-12-19 08:46

Liūdnos Kalėdos – motina su trimis sūnumis metama į gatvę

489|33

Tris vaikus auginanti vieniša motina pateko į nepavydėtiną situaciją. Iki Kalėdų vilnietė su vaikais turi išsikraustyti iš nuomojamo būsto. Tai gal ir nebūtų tragedija, jei ne šeimos pajamos: sudėjus motinystės pašalpą, paramą ir alimentus, moteris su trimis vaikais per mėnesį gauna apie 1200 litų.


2014-12-19 08:29

A. Kubilius: „Rublio katastrofa V. Putino mąstymo nepakeitė“

29

Rusijos prezidento Vladimiro Putino surengta spaudos konferencija, kurios metu jis kelias valandas atsakinėjo į vietinių ir užsienio žurnalistų klausimus tapo viena pagrindinių spaudos diskusijos temų.


Populiariausi per 24 val.