Gaukite lrytas.lt naujienas kiekvieną rytą
Komentarai
Vardas
El. paštas
Komentaras (iki 3000 simbolių)
Medicinos žinios
2015-05-25 13:48

Norintiems ir svarstantiems mesti rūkyti – nemokama programa

Manoma, kad dauguma žino, kad rūkymas kenkia, bet atlikti tyrimai rodo, kad labai mažai žmonių suvokia tabako vartojimo žalą sveikatai. Pavyzdžiui, 2009 m. Kinijoje atlikus tyrimą paaiškėjo, kad tik 37 proc. rūkančių žmonių žinojo, kad rūkymas sukelia širdies kraujagyslių ligas ir tik 17 proc. , kad rūkymas sukelia insultą.  Jeigu rūkančiųjų paklaustume, kur jie galėtų  kreiptis pagalbos, sulauktume dviprasmiškų atsakymų. Galbūt ir klausimų, argi galima mesti rūkyti kitaip, nei tik valios pastangomis?


2015-05-25 10:06

Po baisios vyro išdavystės sveikai šiaulietei smogė kraujo vėžys

56

Šiaulietei Astai Bačanskienei (44 m.) kaulų čiulpų transplantacija atlikta prieš dvylika metų. Šiandien ji tikina beveik neprisimenanti tų sunkių dienų, kai sužinojo, kad serga. Tačiau vos paklausta, kas tuomet buvo baisiausia, moteris susigraudina ir vos prataria – bijojau palikti vaikus, juk jie buvo dar visai maži.


2015-05-23 19:20

Mažiesiems Kauno klinikų pacientams sveikti padeda šunys

1

Mažiesiems Kauno klinikų pacientams sveikti padeda ne tik įprastas gydymas, bet ir įvairios terapijos. Naujausia iš jų – kaniterapija, arba šunų terapija. Kauno Vaikų ligų klinikos koridoriais ramiai žingsniuoja įspūdingo dydžio šuo – tai Senosios Anglijos aviganių veislės kalytė Sera.


2015-05-22 12:31

Vėžiu sergančius vaikus linksmino šuo Plutas ir bitutė Moneta

5

Vilniaus regiono kredito unija, šį mėnesį švenčianti savo 19-ąjį gimtadienį, jį pažymi siekdama padėti sveikti vėžiu sergantiems vaikams. 50 procentų nuo narystės stojamojo mokesčio bendros sumos už gegužės mėn. bus skirta paramos ir labdaros fondui „Mamų unija“.


2015-05-22 12:26

Ar galima priversti gydytis asocialius tuberkuliozės nešiotojus?

8

Ar Lietuva tinkamai sprendžia tuberkulioze sergančių ligonių gydymo klausimus? Ar sergantieji atsparia tuberkulioze turėtų būti gydomi priverstinai? Šiais klausimais diskutuota gegužės 20-ąją, trečiadienį, VšĮ Infekcinių ligų tuberkuliozės ligoninės Antakalnio atsparios tuberkuliozės stacionare vykusiame Seimo Sveikatos reikalų komiteto posėdyje.


2015-05-22 10:24

Kauno klinikų gydytojas pakviestas į olimpines žaidynes

3|2

Kauno klinikų sporto medicinos gydytojas dr. Gediminas Tankevičius sulaukė kvietimo 2016 metų olimpiadoje Rio de Žaneire (Brazilija) prisijungti prie organizatorių medicinos personalo.


2015-05-21 17:46

Medikai nekalti dėl meningokoku sirgusio paauglio mirties

paliko galioti teismo sprendimą, kad Vilniuje veikiančios Centro poliklinikos medikai nėra kalti dėl žaibiška meningokokine infekcija susirgusio paauglio mirties. Pernai kovo 3 dieną Vilniaus apygardos teismas mirusio paauglio tėvams buvo priteisęs beveik 70 tūkst. litų (per 20 tūkst. eurų). Tačiau šią civilinę bylą peržiūrėjęs Lietuvos apeliacinis teismas mirusio paauglio šeimos ieškinį atmetė.


2015-05-21 09:48

Gyvenimas iki ir po širdies persodinimo: jaunos uteniškės drama

4

„Matyt, ne vieną angelą sargą turiu“, – prisipažino 32 metų uteniškė Jurgita Garkauskienė, jau metus – nuo praėjusio pavasario – gyvenanti su dovanota mirusio donoro širdimi krūtinėje. Kas mėnesį į Vilniaus universiteto ligoninės Santariškių klinikas pasitikrinti ir išsirašyti vaistų atvykstanti moteris džiaugiasi po transplantacijos žymiai pasitaisiusia sveikata, pagerėjusia savijauta.


2015-05-20 17:05

Ne visi tyrimai yra nekenksmingi: viskas apie ultragarsą

3|13

Kaip veikia ultragarsas? Ar jis nepavojingas? Kodėl nėščiosioms, vaikams ir jauniems žmonėms medikai ragina vietoj kompiuterinės tomografijos, skleidžiančios jonizuojančiąją spinduliuotę, taikyti kitą diagnostinį metodą? Kuo pakeisti magnetinio rezonanso tyrimą vyresnio amžiaus žmonėms, kuriems įsiūtas į krūtinę elektros stimuliatorius ar įdėtas metalinis implantas?


2015-05-20 17:03

Reanimacijos slaugytoja: ką reiškia užmerkti akis V. Kernagiui?

86

Šviesios akys, plati šypsena ir ramybe spinduliuojantis veidas – nė neįtartum, kad priešais sėdi žmogus, kuris kone kasdien susiduria su mirtimi. Santariškių klinikų reanimacijos ir intensyviosios terapijos skyriaus slaugos administratorė Jūratė Mrazauskienė (39 m.) tikina, jog niekada nesigailėjo pasirinkusi slaugytojos profesiją. Prieš porą savaičių kolegų ji buvo išrinkta komandos siela.


Populiariausi per 24 val.