Naujienos / lrytas.lt
Išplėstinė paieška >>
Gaukite lrytas.lt naujienas kiekvieną rytą
Komentarai (0)
Vardas
El. paštas
Komentaras (iki 3000 simbolių)
Komentarai
2014-08-30 07:30

Euroskepticizmo grūdas leidžia šaknis ir Lietuvoje

31

Kas, kokia politinė organizacija, partija pajėgi užimti nišą, kurią jau apibendrintai galima pavadinti Vengrijos premjero Viktoro Orbano vardu, Lietuvoje? Pirmiausia - ar tokia niša yra? Taip, yra. Kaip ir visose ES valstybėse.


2014-08-30 07:23

Tautos vienytojas vardu Mantas Kalnietis

8

Kai Mantas Kalnietis įsimūrijo į kroatą Ante Tomičių ir išsinarino raktikaulį, krūptelėjo visa nelemtą mačą stebėjusi tauta.


2014-08-30 07:00

Ir vilniečiai suprato: geriau augti į viršų nei į plotį

4

Vilnius nebelenktyniaus su Paryžiumi dėl ploto. Keistos buvo tos lenktynės, keistas dviejų miestų palyginimas. Tačiau net iš Vilniaus vadovų girdėjome pasigyrimus, kad mūsų miestas yra keturis kartus didesnis už Prancūzijos sostinę.


2014-08-29 10:14

Kai joji ant jaučio, bijoti varlės nereikia

36

Kad tu gyventum įdomiais laikais – dviprasmiškas tas senovės kinų palinkėjimas teko ir mums su jumis, bendralaikiai. Įvykiai kaip kraujo klanas plinta ant grindinio iš pradurto kūno. O mes visi žinome: čia tik pradžia. Nujaučiame, nes tai – istorinis europiečio atminimas. Prisiminti karą, nors jo nematei.


2014-08-29 09:42

Ar karas išties gali pasiekti Lietuvą?

58

Rusija nusprendė nebeslėpti kortų. Tai, ką Vakarai vadino pagalba Rytų Ukrainoje susispietusiems separatistams, tapo karine rusų pajėgų invazija. Ilgą laiką nedrįsę patys sau pripažinti, kad Vladimiro Putino valstybė yra neprognozuojama, dabar su nerimu stebime, kaip šis karas tampa neišvengiamas. Dar prieš metus niekas negalėjo įsivaizduoti, kad Rusijos karinės pajėgos šeimininkaus Rytų Ukrainoje, o ukrainiečių troškimas tapti Vakarų pasaulio dalimi pavers juos žaislu branduoliniu ginklu grasinančios kaimynės geopolitikos žaidimuose. Šiandien – tai daugiau nei tikra.


2014-08-29 08:53

Vėl rugsėjo 1-oji – vėl rūpesčiai ir viltys

4

Jau ateinantį pirmadienį 343 tūkst. moksleivių vėl pradės naujuosius mokslo metus. Ši mokslo šventė kartojasi kasmet, bet kaskart jaudina po atostogų ar pirmąsyk mokyklos slenkstį peržengiančius vaikus ir jų tėvus. Juk visi esame buvę mokiniai, ir Rugsėjo 1-oji sukelia prisiminimų, dažniausiai mielų, net jei tie laikai jau tolima praeitis. Naujųjų mokslo metų išvakarėse premjeras A.Butkevičius pasidžiaugė, kad šiemet į mokyklas ateis 28 tūkst. pirmokų – tūkstančiu daugiau nei pernai. Tai žadina viltį, kad Lietuva pagaliau nustos trauktis.


2014-08-29 08:50

Rojus – tik neringiškiams ir šernams

3

Kuršių nerijos svečiams už grybavimą rezervatams priskirtuose miškuose gresia nemenkos baudos. O vietos gyventojai nė kiek nesijaudindami ir ten gali rauti rudagalvius baravykus.


2014-08-28 16:52

Rusija neišvengiamai subyrės, bet iki tol bus daug smurto

88

Rusijos prezidentas su savo psichopatine ir destruktyvia politika į Ukrainą, o tuo pačiu ir į Europą, atėjo ilgam. Nematau pagrindo džiaugtis net ir žinomų Rusijos politologų prognozėmis, kad po metų vienaip ar kitaip tas košmaras baigsis, o tą košę užvirę bei nuolat ją kaitinę Rusijos politikai, žurnalistai ir net žinomos kultūros asmenybės turės už tai atsakyti.


2014-08-28 15:11

Išlaisvinkime Žaliajį tiltą nuo sovietinės praeities

116

Nacių ir sovietų palikti pėdsakai Lietuvoje vertinami nevienodai, nors yra uždrausta viešai demonstruoti jų simboliką.  Rudenį vėl bus svarstoma, ką daryti su sovietinėmis statulomis, stovinčiomis ant sostinės Žaliojo tilto.


2014-08-28 11:55

Ką Briuselyje veiks V. Andriukaitis?

36

Šeštadienį specialiame ES Vadovų Tarybos posėdyje bus sprendžiama dėl kandidatūrų į svarbiausius ir įtakingiausius ES postus - užsienio politikos įgaliotinio, Europos Vadovų tarybos pirmininko bei Europos Komisijos narių pareigas.


Populiariausi per 24 val.