Naujienos / lrytas.lt
Išplėstinė paieška >>
Gaukite lrytas.lt naujienas kiekvieną rytą
Komentarai (0)
Vardas
El. paštas
Komentaras (iki 3000 simbolių)
Man rūpi
2014-07-30 14:59

Jūros šventė virto psichoze, o Sartų lenktynės – Gariūnais

2|9

Vakar perskaičiau žmogaus atsiliepimą apie tai, kad Jūros šventė Klaipėdoje virto komercija ir alkoholiu persmelktu renginiu. Tai ne nauja. Mūsų šventės, kur jos bevyktų, kas jas beorganizuotų, virsta Gariūnų turgumi ir pakelės užeigomis. Jūros šventėje niekada nebuvau ir nenoriu būti. Koncertą puikiai transliuoja televizija, o visa kita – kaip visada. Teko dalyvauti panašioje šventėje Šventojoje - pakanka pamatyti vieną kartą.


2014-07-30 11:09

Jūros šventė virto masine psichoze, po kurios būna gėda

164|10

Mes turime savo šalyje tikrai nemažai švenčių. Kai kurios iš jų yra religinės, kai kurios tradicinės, išlikusios nuo seno. O kai kurios arba tiesiog atkeliavusios iš užsienio, arba šiaip keistos. Viena iš tokių švenčių - Jūros šventė. Na, kažkada tai galbūt ir buvo šventė. Bet dabar tai jau visiškai tradicijas praradęs, alkoholio ir komercijos persmelktas masinės psichozės reiškinys. Galima ilgai ir nuobodžiai kalbėti apie 80 metų tradicijas, bet tai – beprasmis reikalas.


2014-07-30 09:23

Padavėja klientus išbarusiai kolegei: kuo greičiau meskite darbą

18|2

Mane labai nuliūdino Monikos straipsnis apie padavėjos darbą. Labai gaila, kad ji, dirbdama su žmonėmis, nesugeba jų mylėti ir gerbti. Tikiuosi, mano atsakymas į jos laišką bus naudingas. Ji rašo: „Jei laiku neatneši patiekalų (kuriems tikrai reikia laiko pagaminti) ar tenka ilgėliau palaukti, klientai būna pikti.“


2014-07-29 21:42

Vilnietis kvietė pagalbą susmukusiam vyrui, bet gavo tik pylos

72|3

Pravažiuodamas pro nepažįstamą miestą pamatau tokį vaizdą: guli žmogus be gyvybės ženklų. Apsirengęs nei prabangiai, nei atrodo kaip elgeta. Iškart paskambinu 112 ir einu prie žmogaus. Bendrasis pagalbos centras (BPC) klausinėja, kur visa tai yra. Aplink jokių lentelių anei numerių nėra.


2014-07-26 11:12

Kur nusiritome? Mano vaikas gėdijasi kieme bendrauti su rusais

549|2

Pastaruoju metu pastebiu, jog kai kurie žmonės itin aršiai lieja tulžį ant kitataučių. Štai tokį komentarą perskaičiau po vienu interneto portalo straipsniu: „Tik kodėl tu ir tokie patys vaikai išėję iš mokyklos su dideliu pasididžiavimu klykaujat rusiškai per visą gatvę? Parduotuvėje irgi visaip: lenkiškai, rusiškai, bet ne lietuviškai? Televizija namie, įtariu, „Pervyj rosijskij“, ar ne? Tai iš kur tada atsiras tas lojalumas savo gimtinei...“ Šis komentaras mane įkvėpė parašyti atsakymą.


2014-07-24 08:59

Jaunas vyras dingo kaip į vandenį. Padėkite surasti

85|2

Artimieji ir kolegos prašo lrytas.lt skaitytojų pagalbos – surasti dingusį Žilviną Navikonį. 31 metų vyras Vilniuje esančioje darbovietėje nesirodo nuo praėjusio ketvirtadienio ryto, o artimieji paskutinį kartą jį matė penktadienį vakare. Vyro mobilusis telefonas išjungtas, su juo neina susisiekti jokiomis ryšio priemonėmis. „Jis dingo šeštadienį maždaug pusvalandis po vidurdienio. Maždaug tuo metu palikti paskutiniai jo įrašai kompiuteryje, taip pat turime informacijos, kad iš bankomato Viršuliškėse išsiėmė 500 litų", - pasakojo dingusiojo svainis Mindaugas, paaiškinęs, jog Ž.Navikonis sostinėje kartu su broliu nuomojasi būstą.


2014-07-23 17:22

Rūkyti metęs vilnietis prekybos centre sulaukė akibrokšto

63

Kiek man žinoma ir suprantama, cigarečių bei tabako gaminių reklama Lietuvoje yra uždrausta. Gal klystu, tačiau panašu, kad išmintingieji Lietuvos verslininkai rado būdą, kaip apeiti dar vieną įstatymą. Vieną vakarą apsilankiau prekybos centre Rimi, esančiame Savanorių pr. 16, Vilniuje. Apsiprekinęs žingsniavau iš kasų išėjimo link. Tačiau praeinant pro „kioskelį“, kuriame prekiaujama išskirtinai tik cigaretėmis, mane užkalbino mergina, rankose laikanti planšetinį kompiuterį.


2014-07-21 14:51

Bendrasis pagalbos centras iš Dembavos tragedijos nepasimokė

62

Sekmadienį, liepos 20 dieną, netyčia apturėjau įdomų eksperimentą. Dviem mašinom su žmona grįžinėjom iš Klaipėdos. Kadangi Laukuvoje sustojau įsipilti degalų, žmona aplenkė mane ir nuvažiavo keliu Laukuva-Užventis. Įsipylęs degalų, tuo keliu pajudėjau ir aš. Pravažiavus Varnius, sulaukiau žmonos skambučio, kad pasisaugočiau, nes 14-ame kelio Varniai-Užventis kilometre po kelią vaikšto palaidų karvių banda. Žmona paklausė, ar nereiktų pranešti apie tai telefonu 112.


2014-07-17 12:06

Vilnietis patyrė: laukdami euro verslininkai mulkina žmones

66|2

Kreipiuosi labai aktualia tema, apie kurią nuolat kalba protingi dėdės ir tetos per televizorių - dėl euro įvedimo. Nuolat girdime, jog valdžia padarys viską, kad apsaugotų savo piliečius nuo kainų augimo įvedant eurą. Tačiau lygiai taip pat girdime, kaip verslininkai apsukruoliai jau dabar perskaičiuoja kainas taip, kaip jiems patogiau. Šią savaitę tai palietė ir mane.


2014-07-13 10:10

Lenkų gynėjas gėdina lietuvininkus: nugalėkite provincialumą

3

Pamenu, kad 1999 m. pavasarį į mano rankas pakliuvo vienas laikraštis. Kelios dienos prieš Eurolygos finalo ketvertą buvo analizuojamos Žalgirio galimybės pasirodyti sėkmingai. O šį keistą susidūrimą su laikraščiu atsimenu vien todėl, kad prireikė keleto minučių susiorientuoti, kad Tajus Ednis ir Entonis Būvis iš tikrųjų ir yra Tyus Edney ir Anthony Bowie. Juokinga? Šiandien – juokinga. Tada man buvo 12, bet atrodė ne juokinga, o kvaila.