Naujienos / lrytas.lt
Išplėstinė paieška >>
Gaukite lrytas.lt naujienas kiekvieną rytą
Komentarai (0)
Vardas
El. paštas
Komentaras (iki 3000 simbolių)
Skonis
2014-08-21 13:38

A. Užkalnio atradimas - miežių salyklo sriuba

44|15

Senokai Vilniuje nebuvo pasirodę naujų restoranų, kurie taptų miesto sensacija. „Sweet Root“ atidarytas Užupyje, kur gerų restoranų rasi rečiau nei nesukirmijusį baravyką miške karštą vasarą. Restoraną „Lauro lapas“ paliko virtuvės vadovas, „Time“ atidarytas jau senokai, kaip ir „Sofa di Pancho“. Patyrę miesto valgytojai dažniau galvoja ne apie naujas vietas, o apie tai, kaip čia neprarasti senųjų, kai jos aptingsta, apsileidžia ir pradeda nuvilti.


2014-08-20 17:36

Operos solistas Edgaras Montvidas nusilenkė prancūzų virtuvei

7|8

Kai užsienyje dirbantis operos solistas Edgaras Montvidas (39 m.) paskambina savo motinai Laimai, ji pirmiausia sūnaus paklausia: „Ar pavalgei?“ Šis klausimas jau seniai nebetrikdo solisto – žino, kad mamai visada liks vaikas. Vienas žymiausių Lietuvos tenorų ne tik lankosi gurmaniškų patiekalų restoranuose, bet ir pats namie ruošia valgį. Tenoras E.Montvidas savo sugebėjimų virtuvėje labai nepervertina ir netgi juokauja, kad jo už jokius pinigus niekas neprikviestų varžytis kulinarijos šou.


2014-08-20 15:28

Gardžiausias sūris – iš Molėtų

3

Sūrių festivalyje Druskininkuose skanautojams ir komisijai vertinti sūrininkai iš trijų šalių pateikė 59 įvairių rūšių sūrius iš karvių, avių ir ožkų pieno. Keturiolika sūrininkų iš įvairių Lietuvos regionų, du latviai ir lenkai kvietė paragauti jų tradicinių ir naujoviškų šviežių, minkštų, kietų ir puskiečių, brandintų, džiovintų, keptų, rūkytų sūrių iš saldaus ir rauginto karvių, avių ir ožkų pieno.


2014-08-19 13:38

„VMG vasara“ : mėgaukitės fetos ir špinatų šaltsriube (receptas)

4

Geriausio pasaulyje kulinarinio žurnalo autoriai - VMG komanda - pristatė naują laidų sezoną „VMG Vasara" tiesiai iš Vilniaus Katedros aikštės. Šįkart siūlome fetos ir špinatų šaltsriubės su duonos traškučiais receptą. Kulinarinių iškylų laida „VMG vasara" rodoma pirmadieniais 19:50 val. per „Lietuvos ryto" televiziją.


2014-08-18 12:23

Numalšink troškulį: išmėgink gaivaus vasariško gėrimo receptą

12|2

Dažnai gyvenimas mus nustebina, kada mažiausiai to tikimės. Net ir geriausios draugės, puikiai viena kitą pažįstančios, pribloškia pačiomis keisčiausiomis staigmenomis. Ir ne visada šios staigmenos pamalonina širdį. Italė Frančeska be žado - jos draugė panevėžietė Eglė be problemų paruošia gaivaus vasariško gėrimo receptą.


2014-08-15 09:38

A. Užkalnis „Hesburger“ mėsainį palygino su gedulingais pietumis

150|9

Suomių mėsainių tinklas „Hesburger“ garsėja dviem dalykais: daugelis sako, kad ten pigiau, nei „McDonald‘s“ (ypač prikarpius kuponų), ir visi žino, kad ten negailima padažų. Pirmoji savybė ne tiek aktuali (kiek jau ten iš mėsainio sutaupysi), antroji man labai nepatinka, nes kai noriu mėsainio, nepageidauju, kad pro visas puses sunktųsi majonezas kaip iš kaimo kavinėje per gedulingus pietus patiekiamos baltos mišrainės.


2014-08-14 16:20

Kaip šaldyti maistą? Patarimai iš prabangaus restorano virtuvės

2

Skaičiuojant paskutines vasaros dienas sumanios šeimininkės pradeda galvoti kaip kuo ilgiau išsaugoti šviežias derliaus gėrybes, kuriomis visa šeima galėtų mėgautis ištisus metus. Restorano „Brasserie Verres en Vers“ virtuvės vadovas Gediminas Andriuškevičius, remdamasis ilgamete patirtimi, išskiria pagrindinius dalykus, į kuriuos verta atkreipti dėmesį, prieš pradedant šaldymo procesą.


2014-08-14 16:18

Lietuviai ir alus: pasauliniuose dešimtukuose esame devinti

10|2| 

Kiekvienas alaus mėgėjas pritartų: nėra nieko geriau, nei šaltas šio gėrimo bokalas po intensyvios, varginamos dienos. O jei dar esi kelionėje, tai puiki proga išbandyti naujas alaus rūšis ar pasižvalgyti, kas dedasi vietiniuose baruose. Kur alus pigiausias,geriausias ir kur lengviausia rasti naują pažįstamą, su kuriuo galėtum susidaužti bokalu, rašo „Business Insider“.Tik iškart perspėjame – nepiktnaudžiaukite.


2014-08-12 07:34

Naktipiečių atsisakęs D. Zvonkus numetė dvidešimt kilogramų

105|5

Po neseniai praūžusių vestuvių Zvonkų pora galėtų šokti baletą – ir Katažina (34 m.), ir Deivydas (36 m.) jaučiasi lengvi lyg plunksnelės. Nuo šių metų pradžios Katažina numetė maždaug dešimt kilogramų svorio, o Deivydas – dvidešimt. D.Zvonkus su žmona tikisi, kad laimingas šeiminis gyvenimas jiems papildomų kilogramų tikrai nebepridės.


2014-08-11 13:09

Romo karalystės svečius pasitinka spalvingi drugeliai

1|23

Jei kada pirkote „Angostura“ romo butelį, tikėtina, kad ant jo etiketės pamatėte drugelį. Ką jie turi bendra su į daugiau nei šimtą šalių eksportuojamais gėrimais? Atsakymas atsiskleidžia Trinidado ir Tobago sostinėje, už maždaug šimto metrų nuo vietos, kurioje distiliuojamas šis romas.


Populiariausi per 24 val.