Naujienos / lrytas.lt
Išplėstinė paieška >>
Gaukite lrytas.lt naujienas kiekvieną rytą
Komentarai (0)
Vardas
El. paštas
Komentaras (iki 3000 simbolių)
Sveikata
2014-10-20 15:10

Kodėl svarbu tikrintis kaulų mineralinį tankį?

Per dešimtadalį Lietuvos gyventojų kenčia nuo padidėjusios kaulų lūžių rizikos, o osteoporozę specialistai vadina viena iš „tyliųjų visuomenės epidemijų“. Jų teigimu, kadangi ligos pradžia nepasižymi jokiais simptomais, svarbiausias prevencinis veiksnys yra kaulų mineralinio tankio tyrimas, kurį rekomenduojama atlikti visiems vyresnio amžiaus gyventojams.


2014-10-20 14:35

Gauti kompensaciją už sveikatai padarytą žalą bus lengviau?

4

Ar šiandien Lietuvoje sudarytos sąlygos pacientui tinkamai pasinaudoti savo teisėmis į žalos sveikatai atlyginimą? Ar valstybės skirti finansiniai ištekliai tikrai pasiekė pacientus, kuriems žala buvo padaryta? Kokią įtaką pasitikėjimui valstybe, sveikatos apsauga, gydytojais turėjo 10 metų taikytas neefektyvus žalos atlyginimo modelis? Kaip pasiekti, kad klaidos ir nepageidaujami atvejai medicinoje nebūtų slepiami, o pacientai, patyrę žalą sveikatai, galėtų greitai ir be papildomų išlaidų gauti kompensaciją?


2014-10-20 12:46

Lietuvos vyrai mažinasi krūtis ir serga krūties vėžiu

6|2

Problemos dėl krūtų – skirtingai, nei esame linkę manyti, ne tik moterų, bet ir vyrų problema. Stipriosios lyties atstovams iš pasalų gali smogti net krūties vėžys. Kita problema, su kuria šiandien susiduria vis daugiau vyrų, – moteriška krūtų forma, arba ginekomastija (ginekos – moteris, mastos – krūtis). Apie tai kalbėjomės su onkologu chirurgu profesoriumi Valerijumi Ostapenka.


2014-10-20 10:55

Pagalbinio apvaisinimo procedūros - kaip užsimezga gyvybė?

4

Statistikos duomenimis, net kas penkta pora susidūria su nevaisingumo problema. Ir nors tokių porų vis daugėja, dažnai vis dar vengiama atvirai apie tai kalbėti, o pagalbinio apvaisinimo procedūras gaubia paslaptis. “Northway” vaisingumo centro embriologė Giedrė Belo Lopes, Lietuvos atstovė Europos žmogaus reprodukcijos ir embriologijos draugijoje teigia, kad vaisingumo klinikos neįsivaizduojamos be pagalbinio apvaisinimo laboratorijos ir joje dirbančių embriologų. Nuo jų profesionalumo ir kruopštumo dažnai priklauso, ar moters kūne užsimegs nauja gyvybė.


2014-10-20 08:34

Laboratorija Lietuvoje treniruosis ištirti Ebolos virusą

Šią savaitę Nacionalinė visuomenės sveikatos priežiūros laboratorija treniruosis, kaip ištirti ir nukenksminti Ebolos virusą, jei jis pasiektų Lietuvą.


2014-10-19 16:31

Kaip apsisaugoti nuo griuvimų?

1

Apšviesti laiptinę, kad būtų lengviau atsistoti vonioje, duše ir tualete pritvirtinti turėklus ar atramas, pakloti ant slidžių grindų guminius kilimėlius – tai patarimai, kaip vyresnio amžiaus žmonėms išvengti traumų. Griuvimai – viena pagrindinė priežasčių, kodėl lūžta kaulai. Sergant osteoporoze, tokia trauma gali senyvo amžiaus žmogų ilgam prirakinti prie patalo.


2014-10-19 14:39

Biologinis žmogaus amžius ne visada atitinka įrašą pase

4

Koks iš tiesų yra biologinis organizmo amžius, galima išsitirti kūno analizatoriumi. Tiesa, visiškai pasikliauti jau ir Lietuvoje atsiradusiu moderniu aparatu nereikėtų. Mat jis organizmo biologinį amžių skaičiuoja tik pagal kūno sudėties, riebalų ir raumenų masės rodiklius.


2014-10-19 11:42

Po kankinančių patyčių vyras ryžosi krūtų mažinimo operacijai

7|2

Charlie Edgeworthas (19 m.) iš Didžiosios Britanijos turėjo parduoti automobilį „Volkswagen Polo“, kad po ilgų metų patyčių mokykloje galėtų sumokėti už krūtų sumažinimo operaciją. Bendraamžiai iš 13 metų paauglio pradėjo šaipytis, kai jam pasireiškė gana dažnai pasitaikantis defektas, vadinamas ginekomastija. Tai – krūtų padidėjimas dėl hormonų pusiausvyros sutrikimo, kai vyro organizme moteriško hormono estrogeno atsiranda daugiau nei testosterono.


2014-10-18 17:00

Kas vagia kalcį iš vyresnio amžiaus žmonių kaulų?

18

Dėl osteoporozės pasaulyje kasmet įvyksta daugiau kaip 1,5 milijono kaulų lūžių. Ši liga neturi aiškios pradžios. Mažėjantis ūgis, susiformavusi kupra – tai ženklas, kad kinta kaulinio audinio struktūra. Trapus kaulas gali lūžti net nepatyrus jokios traumos. Ar įmanoma išvengti osteoporozės?


2014-10-17 19:18

Kodėl atlikėją M.Vitulskį traukia prie lovos?

23|3

Vakar pirmagimio sūnaus susilaukęs operos solistas Merūnas Vitulskis (31 m.) – ne iš tų vyrų, kurie visiškai nesirūpina savo sveikata. O žmonai Erikai (25 m.) nereikia jo sunegalavusio tempti į polikliniką arba priminti, kad nors kartą per metus vertėtų pasidaryti kraujo tyrimą ir sužinoti, ar rodikliai atitinka normą. Tačiau kodėl M.Vitulskį traukia prie lovos ir ko jis ieško gamtoje?


Populiariausi per 24 val.