Gaukite lrytas.lt naujienas kiekvieną rytą
Komentarai
Vardas
El. paštas
Komentaras (iki 3000 simbolių)
Medicinos žinios
2015-07-31 11:54

Kaune – moderniausias privatus magnetinio rezonanso aparatas

7

Liepos 31 d. Kaune duris atvėrė naujas medicinos diagnostikos centrų tinklo „Affidea Lietuva“ padalinys, kuriame įrengtas moderniausias Lietuvoje 1,5 T stiprumo magnetinio rezonanso tomografijos (MRT) aparatas. Šis įrenginys – pirmas privatus aparatas Lietuvoje, sudarysiantis galimybę atlikti viso kūno MRT tyrimus, širdies MRT tyrimus, taip pat tirti kūdikius ir vaikus.


2015-07-31 10:13

Viskas apie skiepus: kiek jie efektyvūs ir kam naudingi

Dėl skiepų visiškai išnyko raupai ir tokiu pat būdu gali būti išnaikintos kitos ligos, apie kurias dėl vakcinų jau pamiršome. Taip teigia Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro direktorius, profesorius Saulius Čaplinskas. Jo aiškinimu, jei virusai neturės, kur daugintis, jie paprasčiausiai išnyks.


2015-07-30 15:41

Lietuvos moterų vakarėliai Turkijoje neretai baigiasi traumomis

16

Jau ne vieną sezoną Turkija yra populiariausia atostogų kryptis. Linksmybių bei šilumos pasiilgusių turistų srautai ir toliau nemažėja. Ne gyvybės draudimo bendrovės BTA duomenimis, saulės kaitros lepinamame krašte atostogauti ypač mėgsta Lietuvos moterys.


2015-07-30 14:20

Kraujo vėžį įveikiančių operacijų daugės ir Kaune

4

Nors kraujodaros kamieninių ląstelių persodinimo operacijomis Lietuvoje dabar garsėja Vilniaus Santariškių klinikos, tokio pažangaus genetinio gydymo centru tampa ir Lietuvos sveikatos mokslų universiteto (LSMU) Kauno klinikos.


2015-07-28 17:08

Kaišiadorių rajono šulinių vanduo – pavojingas gyvybei

Pirmąjį šių metų pusmetį Kaišiadorių rajone buvo ištirtas, chemiškai nustatant nitritų ir nitratų kiekį, 14 šachtinių šulinių vanduo, vartojamas nėščių moterų ir kūdikių iki 6 mėnesių amžiaus. Gauti rezultatai patvirtino, kad leidžiamos vandenyje nitratų normos viršytos trijuose, o nitritų kiekis- viename iš tikrintų šulinių.


2015-07-28 12:31

Pietų Korėja skelbia MERS protrūkio pabaigą

Pietų Korėja antradienį paskelbė mirtino Artimųjų Rytų kvėpavimo takų sindromo (MERS) protrūkio, nusinešusio 36 žmonių gyvybių pabaigą po to, kai jis sukėlė didelę paniką ir sulėtino ketvirtosios didžiausios Azijos ekonomikos augimą.


2015-07-28 10:10

Ar išdrįstumėte suteikti pirmąją pagalbą?

2|3

Kilus pavojui gyvybei, greitoji medicinos pagalba į įvykio vietą mieste turi atvykti per 5–10, kaime – per 10–20 minučių. Tiek gali būti per daug nelaimės ištiktam žmogui. Raudonojo Kryžiaus specialistai, kasmet apmokantys keliasdešimt tūkstančių žmonių, pabrėžia: nors didžioji visuomenės dalis turi teorinių žinių apie pirmąją pagalbą, vis dėlto patekus į kritinę situaciją dažnai sukausto baimė ir nepasitikėjimas savo jėgomis.


2015-07-28 10:09

Lietuvių odontologai prisijungė prie tarptautinio tinklo

Didžiausias Lietuvos odontologijos paslaugų tinklas „Dantų priežiūros centras“ (DPC) susijungė su pasaulio sveikatingumo ir implantologijos lyderės „Malo Clinic Health and Welness“ tinklu. Nuo šiol Lietuvos įmonė vadinsis MALO CLINIC|DPC. Susijungimas atvers plačias galimybes diegti mūsų šalyje naujausias dantų gydymo bei implantavimo technologijas.


2015-07-28 09:49

Po egzaminų psichiatrijos ligonines užplūdo išsekusios pirmūnės

57|3| 

Vasarą psichikos ligoninę Vilniuje užplūdo jaunos merginos. Medikai priversti suktis konvejeriu, nes po mokslo metų pas juos vežamos gydyti nuo bulimijos ir anoreksijos išsekusios moksleivės ir studentės. Jas gydantys psichiatrai atskleidžia, kad neretai jaunos merginos pas juo patenka jau iš reanimacijos. Mažiausiai, apie 20 kilogramų tesvėrusi, moteris į valgymo sutrikimų centrą buvo atvežta su neštuvais, tačiau psichiatrai jau niekuo nebegalėjo padėti – moteris netrukus mirė.


2015-07-27 16:47

Gelbėti vaikų dantų – mobiliomis odontologų brigadomis

1

„Moksliniai tyrimai rodo, kad šiuo metu dantų ėduonies paplitimas tarp 7 – 12 metų Lietuvos vaikų siekia apie 45 proc.“, – sako Vilniaus universiteto ligoninės Žalgirio klinikos direktorė prof. Alina Pūrienė. Anot jos, tai vieni blogiausių rodiklių ES.


Populiariausi per 24 val.