Naujienos / lrytas.lt
Išplėstinė paieška >>
Gaukite lrytas.lt naujienas kiekvieną rytą
Komentarai (0)
Vardas
El. paštas
Komentaras (iki 3000 simbolių)
Aktualijos
2014-12-28 13:04

Kuršių nerijos sargai šiurpsta – atstatomi sovietmečio barakai

58|5

Kuršių nerijos nacionaliniame parke (KNNP) atgimsta ne istorinės vilos, o sovietmečio griozdai - sukiužę namukai, kuriuose kažkada stovyklaudavo pionieriai. Aplinkosaugininkai šiurpsta dėl tokios jų šeimininkų savivalės, o pastarieji tik šypsosi – esą griuvenos tvarkomos legaliai. UNESCO globos apgaubtame draustinyje bręsta dar vienas iki galo nesustyguotos teisės aktų kūrėjų veiklos įpliekstas statybų skandalas.


2014-12-28 12:02

R. Janutienė atskleidė V. Landsbergio giminės paslaptis

2727|4

Vytauto Landsbergio legenda jau įrašyta į vadovėlius. O šią savaitę Vyriausybė pritarė, kad būtų įteisinta jo apsauga iki gyvos galvos. Tačiau ar ta legenda atitinka tikrovę? Atsakymo į šį klausimą bandoma ieškoti skandalą sukelsiančioje knygoje. Prabilę liudininkai ir sovietiniuose archyvuose atrasti slapti dokumentai atskleidžia, kad V.Landsbergis, jo žmona ir tėvas sovietmečiu gyveno privilegijuotą gyvenimą.


2014-12-27 17:56

Gabaus neįgalaus vaiko nepriima nė viena mokykla

17| 

Neįgalūs vaikai bendrojo ugdymo mokyklose nepageidaujami. Judėjimo negalią turinčio, tačiau puikiai besimokančio šeštoko mama sako apskambinusi net kelias dešimtis Kauno mokyklų, kol rado sutinkančius priimti nevaikščiojantį vaiką. Pasak mamos, mokyklų direktoriai, vos išgirdę apie negalią, tiesiai šviesiai pareikšdavo, kad tokių vaikų jiems nereikia.


2014-12-27 17:46

Televizijos bokšto eglę gali išgelbėti dargana ir pūgos

84|7

Šiemet Kalėdinės Vilniaus TV bokšto eglutė turi stebinti ne tik vilniečius ir miesto svečius, bet ir visą pasaulį, mat Vilnius – pirmoji sostinė pakvietusi švęsti prie lazerinės eglės. Tiesa, dalis vilniečių, stebėjusių šios „eglės“ įžiebimą, ėmė keiksnoti šventės organizatorius, mat įspūdingų lazerių projekcijų įžiebimo vakarą neišvydo. Projekto organizatoriai dėl pačios reginio kokybės kaltina pakitusias oro sąlygas ir tikina, kad tie, kurie nepatingės ateiti iki paties bokšto, tikrai nebus nusivylę vaizdu, o šalį atslinkus sniegui ir darganai, lazerinė eglė bus matoma ir kelių kilometrų spinduliu.


2014-12-27 17:20

Kauno Rotušės aikštėje – studentų staigmena

2|14

Kauno Rotušės aikštėje, prie kalėdinės eglės, Kauno kolegijos Justino Vienožinskio menų fakulteto fotografijos katedros studentai ir dėstytojai kvietė kauniečius ir miesto svečius įsiamžinti didelio formato kamera ir pamatyti kaip vyksta tiesioginio pozityvo procesas. „Tai tikras kalėdinis stebuklas – tikra autentiška ir vienintelė fotografija, padaryta per 5 minutes“, – teigė studentai. Trečius metus vykstanti iniciatyva džiugins miestiečius visą savaitgalį.


2014-12-27 16:04

Metų žmogaus apklausoje žybtelėjo A. Maldeikienė

249|8

Jau daugiau kaip du dešimtmečius „Lietuvos rytas“ skelbia Metų žmones, kurie paaiškėja po „Baltijos tyrimų“ apklausos. Ir visą laiką jais išrenkami tik šalies vadovai. Ne išimtis – ir 2014-ieji. Net 32 proc. apklaustųjų mano, kad Metų žmogus yra prezidentė Dalia Grybauskaitė. Tokio titulo ji nusipelnė jau šeštus metus iš eilės.


2014-12-27 15:01

Ministerija už kūrybines prastovas paklojo 160 tūkst. litų

9

Beveik šešioms dešimtims kūrėjų Kultūros ministerija šiemet sumokėjo 160 tūkst. litų už jų kūrybines prastovas. Daugiausia šių išmokų prašė vizualiųjų menų atstovai. Ministerijos duomenimis, tokio pobūdžio socialinės paramos prašančių meno kūrėjų kasmet po truputį daugėja.


2014-12-27 14:47

Rumšiškėse sudegė blukis

6|24

Šeštadienį Rumšiškėse, Lietuvos liaudies buities muziejuje, prisimintas vienas mūsų senolių paprotys. Iš kiemo į kiemą buvo tampomas kelmas, dar vadinamas blukiu. Ant jo muziejaus lankytojai galėjo išlieti per metus susikaupusį pyktį ir blogį, daužydami jį lazdomis. Vėliau blukis buvo sudegintas.


2014-12-27 14:19

Kaimas Vilkaviškio rajone turės savo televiziją

8|2

Keli šimtai Vilkaviškio rajono Karklinių kaimo gyventojų prieš Kalėdas sulaukė dovanų: modernaus daugiafunkcio centro ir pirmosios kaimo televizijos laidos. Idėją įgyvendino iš Karklinių kaimo kilęs 21 metų Adas Viliušis, universitete studijuojantis net Europoje retą specialybę – audiovizualinį vertimą. Trečiakursis savaitgaliais grįžta į gimtąjį kaimą, kuriame gyvenimas virte verda.


2014-12-27 14:12

Palangos klebonas aplankė pamirštus žmones

7|2

Palangos globos namų vienišus senelius Kūčių vakarą aplankė ir prie bendro stalo kartu meldėsi parapijos kunigai. Per šventinį laikotarpį prie stalo susėsti kartu su parapijos kunigais Palangos globos namuose jau tapo tradicija – prieš Kalėdas Palangos parapijos kunigai globotinius aplanko jau 17 metų. Šįmet kartu su 30 globotinių per Kūčių vakarienę kalėdaičius laužė Palangos bažnyčios klebonas Marius Venskus ir du parapijos kunigai – Romas Starkutis ir Virginijus Būta.


Populiariausi per 24 val.