Naujienos / lrytas.lt
Išplėstinė paieška >>
Gaukite lrytas.lt naujienas kiekvieną rytą
Komentarai (0)
Vardas
El. paštas
Komentaras (iki 3000 simbolių)
Aktualijos
2014-11-01 15:10

Kapinėse tik kryžius, bet V. Šapranauskui siūlomas ir paminklas

34|6| 

Artėjant Vėlinėms vėl imta svarstyti, kodėl, prabėgus daugiau nei pusantrų metų po žinomo aktoriaus Vytauto Šapranausko mirties, scenos legendos atminimas nėra įamžintas atminimo lenta ar paminklu kapinėse. Sostinės Antakalnio kapinėse kol kas V. Šapranausko amžino poilsio vietoje stovi medinis kryžius su lentele, kurioje pažymėtos aktoriaus gimimo ir mirties datos.


2014-11-01 12:00

Lietuvą saugos greitojo reagavimo pajėgos

99

Lietuvoje šeštadienį oficialiai pradeda veikti greitojo reagavimo pajėgos, kurios galėtų skubiai reaguoti į vadinamąsias nekonvencines grėsmes, tokias kaip skiriamųjų ženklų neturinčių ginkluotų grupuočių veiksmai ar tautinių mažumų kurstymas. Ypač greito reagavimo pajėgas NATO valstybių vadovai sutarė susitikime Velse spalį, reaguodami į Rusijos veiksmus Ukrainos teritorijoje.


2014-11-01 12:00

Etnologas: „Tvarkydami kapus lietuviai nevengia beskonybės“

58|2

Kapinėse visus metus tebežydi plastikinės gėlės, o varžybos, kas užritins velionui įmantresnį paminklą nesibaigė. Paklaustas apie tai, kaip lietuviai prižiūri ir tvarko, kapus Lietuvos kraštotyros draugijos pirmininkas Libertas Klimka kalbėjo: „Tai skaudus klausimas. Matau labai daug kičo kapinių tvarkyme ir paminklų gamyboje, paminame tradicijas. Estetikos mūsų kapinėse tikrai trūksta ir šį klausimą padėtų išspręsti grįžimas prie senųjų tradicijų.“


2014-11-01 12:00

Gedinčių lietuvių išradingumas glumina paminklų gamintojus

52|5

Štai sostinės Saltoniškių kapinėse auto įvykio metu žuvusiam jaunuoliui paminklas pastatytas itin simboliškas – iš balto akmens nutašytas motociklas. Ši skulptūra tapo labai ryškia aliuzija į nutrūkusio gyvenimo kelio motyvą. Paminklus gaminančių ir jai prekiaujančių įmonių atstovai sako, kad išradingumo rūpinantis amžinybėn išėjusiais artimaisiais lietuviams nestinga, dažną tik apriboja finansinės galimybės.


2014-11-01 10:53

Švėkšnoje švietė moliūgai

13

Spalio 31-osios vakarą Švėkšna tapo magišku miestu - ją nušvietė moliūgų-žibintų šviesa. Į miestelį atvykę svečiai ir vietiniai gyventojai skrodė savo atsineštus moliūgus kūrybinėse dirbtuvėse, o vakare jų magiška šviesa apšvietė Švėkšnos pasididžiavimą – parką.


2014-10-31 22:39

Švėkšnoje į moliūgų šventę susirinko visa Lietuva

45|8

Penktadienio vakarą Švėkšna tapo magišku miestu. Visų šventųjų išvakarėse miestelį nušvietė moliūgų-žibintų šviesa. Į miestelį atvykę svečiai ir vietiniai gyventojai skrodė savo atsineštus moliūgus kūrybinėse dirbtuvėse, o vakare jų magiška šviesa apšvietė Švėkšnos pasididžiavimą – parką.


2014-10-31 18:06

D. A. Barakauskas apklaustas kaip specialusis liudytojas

60|

Buvęs vidaus reikalų ministras „tvarkietis“ Dailis Alfonsas Barakauskas penktadienį kaip specialusis liudytojas buvo apklaustas Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) vykdomame ikiteisminiame tyrime dėl galbūt neskaidrių ministerijos pirkimų. Specialiojo liudytojo statusas suteikiamas asmeniui, jei byloje yra duomenų apie jo galimą nusikaltimą, tačiau šių duomenų nepakanka įtarimams pareikšti.


2014-10-31 17:19

Inkilus paukščiams galima kelti ir rudenį

16

laipėdos darželio „Želmenėlis“ kieme penktadienį susirinko vaikai nešini inkilais ir lesyklomis. Paprastai inkilai į medžius keliami pavasarį, tačiau klaipėdietis Gediminas Juodkūnaitis mano, kad šį darbą geriau atlikti rudenį.


2014-10-31 14:58

Mėnesiui atidėtas laivo „Jūros vilkas“ bylos nagrinėjimas

5

Rusijos teismas penktadienį atidėjo areštuoto žvejybos laivo bylos nagrinėjimą mėnesiui, BNS sakė laivą „Jūros vilkas“ valdančios bendrovės advokatas Vladimiras Odiagaila.


2014-10-31 14:40

Lietuviai keičia sibiriečių požiūrį į mirusių pagerbimą

Sibiro platybės yra priglaudusios dešimtis, gal net šimtus tūkstančių ten ištremtų lietuvių palaikų. Jų kapus tvarko ten vis dar gyvenančios lietuvių bendruomenės. Atstatyti, gėlėmis papuošti lietuvių kapai stebina ir skatina pasitempti vietinius gyventojus.


Populiariausi per 24 val.