Naujienos / lrytas.lt
Išplėstinė paieška >>
Gaukite lrytas.lt naujienas kiekvieną rytą
Komentarai
Vardas
El. paštas
Komentaras (iki 3000 simbolių)
Meno pulsas
2015-03-26 16:11

Galvosūkis muziejams: kiek įvertinti M.K.Čiurlionį?

Finansų ministerija nori suskaičiuoti, kokius turtus saugo Lietuvos muziejai. Iki 2020 metų muziejai privalo įvertinti turimų eksponatų kainas. Muziejininkai sako, kad sunkiausia nustatyti neįkainojamų, kaip Mikalojaus Konstantino Čiurlionio, paveikslų kainą.


2015-03-26 15:18

Antano Sutkaus fotografijų epas iš fragmentų – Vokietijoje

2

„People‘s Diary“ cikle ištirpsta ribos tarp informacinės ir meninės fotografijos, nes jų autorių domina ne grynoji dokumentika, bet žmogaus gelmė su jo džiaugsmais, vienatve, kančia ir atjauta.


2015-03-26 14:18

Lrytas.lt biblioteka: „Neįtikėtina Haroldo Frėjaus kelionė“

„Neįtikėtina Haroldo Frajaus kelionė“ – nuoširdi Haroldo ir Morinos istorija. Abu jau garbaus amžiaus. Vieną dieną atsitinka tai, kas pakeis jų ramų gyvenimą. Haroldas gauna laišką iš buvusios kolegės Kvinės Henesi. Ji nepagydomai serga. Haroldas parašo atsakymą ir neša išsiųsti. Einant kyla mintis aplankyti Kvinę, apsaugoti ją, padėti iškęsti tylią neviltį. Ji gyvena kitame šalies krašte. Jis nutaria eiti pėsčiomis neturėdamas žygio batų, žemėlapio ar kompaso.


2015-03-26 14:15

Lrytas.lt biblioteka: J.Erdal. „Nežinomas mėlynas atspalvis“

1

Išmintingas žmogus, kuris žinojo daugelį dalykų ir daug ką matė, toks vyras, kuris žvelgė į dangaus žydrynę ir safyro spalvos jūrą; kuris matė ir rugiagėles, ir žydručius didžiosios anties kiaušinius. Tas vyras plaukiojo akvamarino spalvos Ramiajame vandenyne ir sutiko mėlynąją žuvį angelą.


2015-03-26 14:06

Lrytas.lt biblioteka: Liza Klaussmann. „Tigrai raudoname ore“

Nikė ir jos pusseserė Helena užaugo idiliškuose savo tėvų namuose, įpratusios prie saulės išbalintų laivų denių, lauko teniso aprangos ir vidurnakčio džino vakarėlių. Pasibaigus Antrajam pasauliui karui Helena išvyksta į Holyvudą pradėti naujo gyvenimo su charizmatiškuoju Eiveriu Luisu. Nikė nekantrauja sutikti iš karo grįžtantį vyrą Hjuzą Deringerį.


2015-03-26 12:14

R.Adomaitis skaitė ištraukas iš armėnų genocido liudijimų

Armėnijos žiniasklaidos agentūra „Mediamax“ šią savaitę pradėjo „100 sekundžių“ projektą.


2015-03-26 12:14

Onutės Narbutaitės muzikos laukia klausytojai Vienoje

Onutė Narbutaitė – viena iš dažniausiai pasaulyje atliekamų lietuvių kompozitorių. Dirigento Sakari Oramo nuomone, Onutė Narbutaitė „nuostabiai rašo orkestrui, ten gali išgirsti fantastiškų dalykų“.


2015-03-25 17:39

„Seklys“ – iššūkis Mantui Jankavičiui

9

Dainininkui ir aktoriui Mantui Jankavičiui vaidmuo spektaklyje „Seklys" tapo tikru išbandymu. Antradienį Panevėžio Juozo Miltinio dramos teatre įvykusioje premjeroje jis drauge su scenos partneriu Dariumi Meškausku žiūrovams papasakojo itin intriguojančią, dramatišką ir daugiaplanę dviejų vyrų pažinties bei santykių istoriją.


2015-03-25 17:36

Žurnalui „Charlie Hebdo“ bus įteiktas PEN apdovanojimas

Paryžiuje leidžiamam satyriniam žurnalui „Charlie Hebdo“, sausio mėnesį tapusiam islamistų surengtų šaudynių taikiniu, šį pavasarį bus pagerbtas per iškilmingą PEN Amerikos centro apdovanojimų teikimo ceremoniją.


2015-03-25 17:22

„Geros dienos!“ skelbs Naujosios operos akcijos pradžią

5

Balandžio 2 d. Šiuolaikinio meno centro Šiaurinėje salėje žiūrovai turės retą galimybę pamatyti operą „Geros dienos!“ (libreto autorė Vaiva Grainytė, kompozitorė Lina Lapelytė, režisierė Rugilė Barzdžiukaitė). Festivalio „Naujosios operos akcija“ sėkmės talismanu tapusį ir ne vieną tarptautinį apdovanojimą pelniusį kūrinį dažniau mato užsienio nei Lietuvos žiūrovai. Todėl nenuostabu, kad į Šiuolaikinio meno centro erdvę, kurioje ir buvo pirmą kartą parodyta, opera sugrįš tiesiai iš gastrolių Prancūzijoje.


Populiariausi per 24 val.