Naujienos / lrytas.lt
Išplėstinė paieška >>
Gaukite lrytas.lt naujienas kiekvieną rytą
Komentarai (0)
Vardas
El. paštas
Komentaras (iki 3000 simbolių)
Meno pulsas
2014-11-28 09:03

Pasak kritikų, E.Nekrošius turi asmeninę teisę į Biblijos tekstą

4

„Meno Fortas“ ypatingo svečio teisėmis buvo pakviestas į XVI-ąjį nacionalinį režisūros festivalį-konkursą „Interpretacijos“. Tai bene reikšmingiausias Lenkijos režisierių forumas, kurio įvertinimai yra svarbūs ir atveria jauniems menininkams duris į didžiąsias scenas. E.Nekrošiaus „Jobo knyga“ papuošė festivalio uždarymo ir konkurso nugalėtojų apdovanojimo ceremoniją.


2014-11-27 17:14

Tibeto tapinys ant šilko Honkonge nupirktas už 45 mln. dolerių

4

600 metų senumo meno kūrinį – budistinę tanką su ryškiomis raudona ir aukso spalvomis – trečiadienį nupirko Liu Yiqianas, kuris jį eksponuos savo naujame muziejuje Šanchajuje, pranešė aukcionas "Christie's".


2014-11-27 17:04

“Mergaitė su degtukais“: rimti dalykai, lėlės ir gyvas kinas

7

Jauni ir išradingi lėlininkai sukūrė netikėtą spektaklį pagal Hanso Christiano Anderseno pasaką „Mergaitė su degtukais“, kurioje kalbama apie nepriteklių šeimoje, žmonių abejingumą kito nelaimei, mirtį. „Pasirinkę šią pasaką bandėme rasti šviesiąsias jos puses, tačiau nepagražinti realybės. Tai bus visiškai kitoks darbas vaikiškų spektaklių kontekste Lietuvoje, ne vien dėl pasirinktos temos, bet ir dėl naudojamų priemonių“, sakė režisierius ir aktorius Šarūnas Datenis prieš šio savaitgalio premjerą „Menų spaustuvėje“.


2014-11-27 16:15

Š.Birutis premijavo beveik 200 mėgėjų meno kolektyvų vadovų

Kultūros ministras Šarūnas Birutis skyrė premijas 196 pirmosios kategorijos mėgėjų meno kolektyvų vadovams. Premijoms skirta 332 tūkst. litų. Premijos kolektyvų vadovams skiriamos kasmet už pasiektus mėgėjų meno kolektyvų rezultatus, stabilų meninį lygį rengiantis Dainų šventei.


2014-11-27 16:02

Legendinė LRT laida „Būtovės slėpiniai“ atgimsta knygos pavidalu

3

„Būtovės slėpiniuose“ nauju žvilgsniu pažvelgiama į senas legendas ir nusistovėjusius stereotipus, keliami aštrūs klausimai ir pateikiami atsakymai, kurie kartais tampa tikru iššūkiu visuomenei. Laidos ir knygos kūrėjai primena, kad istorija gali būti nepaprastai intriguojanti ir įdomi, o kalbėdami apie ją, kuriame prasmę, reikalingą mūsų dabartiniam gyvenimui.


2014-11-26 16:36

„Liepaičių“ 50-mečiui - ne tik 50 liepų, bet ir atminimo lentelė

Neseniai sutvarkytoje Žvejų gatvėje pasodintos liepos pagerbs „Liepaitės“ chorą, šiemet švenčiantį savo veiklos 50-ies metų jubiliejų. Siekiant įamžinti šią svarbią Vilniaus mergaičių ir merginų choro datą, trečiadienį šioje gatvėje įrengta ir atminimo plytelė.


2014-11-26 13:13

Dainininkas Markas Palubenka atrado visai naują amplua

4

Dainininkui Markui Palubenkai vienos scenos per mažai. Penktadienį Kaune „PuntoJazz palėpėje“ koncertą surengsiantis dainininkas visai neseniai debiutavo ir kaip teatro aktorius Užupio dramos teatro spektaklyje „Bomba arba Ariel“ pagal rašytojos Jurgos Ivanauskaitės pjesę. Markas Palubenka atliko puolusio angelo Samaelio vaidmenį.


2014-11-26 11:38

Maskviečiai mugėje galės įsigyti ir lietuvių autorių knygų

5

Ateinatį savaitgalį, lapkričio 28-30 dienomis, Maskvoje vyksiančioje intelektualios literatūros mugėje „Non Fiction“ bus galima apsilankyti ir lietuviškuose renginiuose. 16-toje intelektualios literatūros mugėje „Non Fiction“ Maskvoje šiemet specialiuoju svečiu pakviestos vokiečių kalbai ir literatūrai atstovaujančios šalys: Vokietija, Austrija ir Šveicarija, o garbės svečiais nutarta paskelbti... vaikus!


2014-11-25 21:14

Rusų kino legenda režisierius Eldaras Riazanovas patyrė insultą

11

Pirmadienio vakarą į vieną Maskvos klinikų skubiai išvežtas garsus rusų kino režisierius, poetas, dainų tekstų autorius Eldaras Riazanovas. Įtarta, kad jis patyrė insultą. Antradienį žiniasklaida pranešė, kad sunkios būklės režisierius gydomas renimacijoje.


2014-11-25 17:10

Š.Birutis Briuselyje: Lietuva – svetimos propagandos erdvėje

„Propaganda ir nesantaikos kurstymu siekiama mūsų visuomenę išlaikyti kaimyninės federacijos informacinėje erdvėje. Turime pradėti kaip galima greičiau svarstyti konkrečius teisėkūros pasiūlymus, kaip Europos audiovizualinis sektorius turėtų funkcionuoti šiame pokyčių laikotarpyje, o ES nuostatos užtikrintų efektyvią fundamentalių interesų apsaugą“, – sakė Š. Birutis.


Populiariausi per 24 val.