Naujienos / lrytas.lt
Išplėstinė paieška >>
Gaukite lrytas.lt naujienas kiekvieną rytą
Komentarai (0)
Vardas
El. paštas
Komentaras (iki 3000 simbolių)
Meno pulsas
2014-07-22 17:24

Druskininkuose vėl bus gvildenamas M. K. Čiurlionio palikimas

Turtingiausias šiuo metu vykstančio festivalio „Druskininkų vasara su M. K. Čiurlioniu“ etapas – Mikalojaus Konstantino Čiurlionio studijų savaitė – į kurortą šiemet kvies liepos 27–rugpjūčio 3 dienomis. Kompozitoriaus kūryba bus nagrinėjama mokslinėje konferencijoje, taip pat skambės žinomų atlikėjų koncertai, veiks parodos, smuikininkų meistriškumo mokykla, kvies kūrybos vakarai, literatūros skaitymai ir susitikimai su kompozitoriaus kūrybos puoselėtojais ir skleidėjais.


2014-07-22 17:09

Nuspręsta, kaip kitąmet minėsime Etnografinių regionų metus

Vyriausybė antradienį patvirtino kultūrinių ir edukacinių renginių programą 2015-aisiais, minint Etnografinių regionų metus.


2014-07-22 16:56

Nacionalinės premijos komisijai vadovaus Leonidas Donskis

5

Vyriausybė antradienį patvirtino naujos sudėties Lietuvos nacionalinės kultūros ir meno premijos komisiją. Naujos sudėties komisijai trejus metus vadovaus filosofas, buvęs europarlamentaras Leonidas Donskis.


2014-07-22 16:39

Festivalis „Atvira jūra“ kviečia pažinti italų kultūros perlus

4

Liepos 29–rugpjūčio 2 dienomis Palangoje vyks tarptautinis meno ir muzikos festivalis „Atvira jūra: po Palangos dangumi“, kuriame bus pristatyti Italijos, Rusijos ir Lietuvos atlikėjų kūriniai. Festivalis supažindins su XVI-XVII a. Italijos tapytojų šedevrais, neįprastu kvarteto „Furioso“ skambesiu, spalvinga elektroninės muzikos kūrėjų operos fantazija XYZ ir daugeliu kitų renginių.


2014-07-22 16:16

Gatvės menininkai siūlo atsipalaiduoti tarp burbulų

Rugsėjo 5–13 d. vyks antrasis tarptautinis gatvės meno festivalis „Vilnius Street Art“. Šiemet rengėjai pakvietė menininkus siūlyti savo idėjas festivaliui: bendradarbiaujant su Vilniaus universitetu, suteikusiu erdvę kūrybai, buvo sulaukta nemažai pasiūlymų Saulėtekio alėjoje esančiam Sveikatos ir pramogų centro pastatui pagyvinti. Vienas eskizų pieštas Jurgio Tarabildos ir Gabijos Žilionytės.


2014-07-22 15:44

4 ilgametražiams filmams kurti skirtas papildomas milijonas litų

Lietuvos kino centras skyrė papildomą valstybinį finansavimą keturiems vaidybinių ilgametražių filmų projektams.


2014-07-22 14:20

Marquesas Vilniaus betono džiunglėse kurs dramblio šešėlį

2

Rugsėjo 5–13 d. vyks antrasis tarptautinis gatvės meno festivalis „Vilnius Street Art“. Šiemet rengėjai pakvietė menininkus siūlyti savo idėjas festivaliui: bendradarbiaujant su Vilniaus universitetu, suteikusiu erdvę kūrybai, buvo sulaukta nemažai pasiūlymų Saulėtekio alėjoje esančiam Sveikatos ir pramogų centro pastatui pagyvinti. Vienas eskizų atkeliavo iš Didžiosios Britanijos – Londone ir Malaizijoje kuriantis menininkas Gabrielis Marquesas pasiūlė konceptualiai sujungti komplikuotas pastato sienų plokštumas.


2014-07-22 12:16

Etnokosmologijos muziejuje skambės ir afrikietiškos dainos

4

Jaunuosius Lietuvos atlikėjus pristatantis koncertų ciklas „Dangaus šviesuliai“ įgauna pagreitį. Molėtų rajone esančiame etnokosmologijos muziejuje surengti jau trys sėkmingi koncertai, o šį šeštadienį, liepos 26-ąją, laukia ir ketvirtasis. Jame pasirodys trys talentingos dainų autorės ir atlikėjos Justė Kazakevičiūtė, Austėja Žvirblytė ir Julija Rušinskytė.


2014-07-22 11:57

V. Bareikis ir „No theatre“ užsikrėtė „Kaligulos“ bacila

4

Šią vasarą teatro judėjimas „No theatre“ žengia dar vieną intriguojantį žingsnį: trijų savaičių kūrybinėje stovykloje Klaipėdoje pradedamas kurti spektaklis pagal prancūzų rašytojo Albert'o Camus pjesę „Kaligula“.


2014-07-21 13:13

Aktorius V. Šilovskis: „R.Tumino festivalio analogų nėra“

1

Druskininkuose vieši garsus teatro ir kino režisierius, pedagogas, Rusijos liaudies artistas Vsevolodas Šilovskais, režisavęs daugiau kaip dešimt meninių filmų ir sukūręs daugiau kaip 150 vaidmenų tokiuose filmuose kaip „Intermergaitė“, „Balsas“, „Greitis“, „Likimo išrinktasis“, „Karo laikų romanas“, „Barchanovas ir jo asmens sargybinis“, „Klimo Samgino gyvenimas“.