Naujienos / lrytas.lt
Išplėstinė paieška >>
Gaukite lrytas.lt naujienas kiekvieną rytą
Komentarai (0)
Vardas
El. paštas
Komentaras (iki 3000 simbolių)
Meno pulsas
2015-01-29 22:58

Gyventojų tyrimas atskleidė, kodėl lietuviai piratauja

9|6| 

Ketvirtadalis šalies gyventojų teigia, kad intelektine nuosavybe naudojasi legaliai, tačiau tik penktadalis pripažįsta, kad nelegalus jos naudojimas yra vagystė. Tai paaiškėjo „Spinter tyrimai“ 2014 m. gruodžio pabaigoje atlikus reprezentatyvų gyventojų tyrimą.


2015-01-29 22:57

Menas kaip benzinas. Be jo telieka stovėjimas vietoje

8

Arba siūlau dar vieną viziją – Lukas Geniušas duoda didžiulį turą po Lietuvą su fortepijoniniais koncertais. Ar salės būtų pilnos? Būtų. Ar ten sėdėtų žmonės, sumokėję už bilietus filharmoninę kainą? Sėdėtų. Bet jaunasis Geniušas nedarys didžiulio turo po Lietuvą, nes šiuo metu jis negalėtų duoti sąžiningos kokybės. Genialūs muzikantai groja tobulais instrumentais, kurių rajonų kultūros centruose nėra.


2015-01-29 13:25

Aktorius Kevinas Spacey gavo katino vaidmenį

2

Pagal filmo „Devynios gyvybės“ siužetą K. Spacey herojus, verslininkas darboholikas, per nelaimingą atsitikimą atsiduria katino kūne. Režisierius B. Sonnenfeldas teigia, kad komedija bus juokinga bei emocinga, ir žada jai komercinę sėkmę.


2015-01-28 14:20

Keramikos muziejuje – atnaujintos ekspozicijos erdvės

Vasario 4 d., trečiadienį, 17 val. Keramikos muziejus (Rotušės a. 15) kviečia kauniečius ir miesto svečius emocingoms patirtims atnaujintose ekspozicinėse erdvėse.


2015-01-28 08:07

Iš Nidos paplūdimio – į skaityklą ant vandens?

3|11

Vasarą Nida poilsiautojus žada džiuginti ne tik jūra, smėliu, bet ir puikiomis knygomis. Viena didžiausių leidyklų Lietuvoje „Baltos lankos“ inicijuoja sezoninės skaityklos projektą, kurio metu Nidos paplūdimyje planuojama įrengti vasaros skaityklą.


2015-01-27 16:46

Lrytas.lt biblioteka: Vaddey Ratner. „Banjano šešėly“

„Mūsų liks tik tiek, kiek telpa banjano šešėly“ – šių pranašiškų Karalienės Močiutės žodžių, ištartų vieną kvapnią saulėtą popietę, mažoji princesė Raamė dar nesuprato. O pirmąkart išvydusi raudonąjį – kodėl gi jis raudonasis? – khmerą, visą apsitaisiusį juodai, su sandalais iš padangos, ji tarė sau reginti tevodą, angelą, Pajuodėlį.


2015-01-27 15:46

Solo grojančio obojaus meistro koncerte – baroko muzika

2

Solo grojantis obojus nėra dažnas svečias koncertinėje scenoje. Tad verta suklusti šio instrumento gerbėjams – paskutinį sausio vakarą su Lietuvos kameriniu orkestru Filharmonijos scenoje pasirodys garsusis estų obojininkas Kalevas Kuljusas.Koncerte Vilniuje K. Kuljusas atliks nuostabią baroko muziką – Alessandro Marcello ir Johanno Sebastiano Bacho Koncertus obojui ir meilės obojui.


2015-01-27 15:38

Tolerancijos centro ekrane – autentiški holokausto kadrai

1

Apie dokumentinio filmo „Aušvico išlaisvinimas“ unikalumą kalbėjęs VVGŽM direktorius Markas Zingeris, prisiminęs savo paties motinos pasakojimą apie Štuthofo koncentracijos stovyklą ir motinos gyvybę išgelbėjusį rusų kareivį, sakė: „Tai yra ne istorijos apie holokaustą, tai yra paties holokausto vaizdai“.


2015-01-27 11:37

Premjeroje – skandalingos Vilniaus istorijos ir anekdotai

1|6

Nors šis spektaklis, kaip ir daugelis A. Jankevičiaus darbų teatre, atsispiria nuo konkrečios ir apčiuopiamos realybės, „Maršruto“ realistišku nepavadinisi – jo kūrėjai supynė miesto legendas, anekdotines mistifikacijas ir autorines fantazijas į dekadentišką, prisodrintą grotesko ir juodojo humoro koliažą.


2015-01-26 21:25

Lrytas.lt biblioteka: L.Lungina. „Tarp eilučių“

Liliana Longina – garsi grožinės literatūros vertimo meistrė. Jos dėka rusų skaitytojai sužinojo apie Astridos Lindgren Mažylį ir Karlsoną ir Pepę Ilgakojinę, Hamsuno, Strindbergo, Belio, Simenono, Viano, Ažano romanus. Vaikystėje ji gyveno Prancūzijoje, Palestinoje, Vokietijoje, o ketvirtojo dešimtmečio pradžioje, būdama trylikos metų mergaitė, grįžo į tėvynę, Tarybų Sąjungą.


Populiariausi per 24 val.