Naujienos / lrytas.lt
Išplėstinė paieška >>
Gaukite lrytas.lt naujienas kiekvieną rytą
Komentarai (0)
Vardas
El. paštas
Komentaras (iki 3000 simbolių)
Meno pulsas
2014-09-30 12:47

Imperatoriškas koncertas su imperatorišku dirigentu

3

Simfoninės muzikos sezono pradžia Lietuvos nacionalinėje filharmonijoje šiemet skiriama dirigentui Juozui Domarkui. Filharmonijos Didžiojoje scenoje šį šeštadienį, spalio 4-ąją, bus minimas J.Domarko vadovavimo Lietuvos nacionaliniam simfoniniam orkestrui (LNSO) 50-metis. Ta proga maestro diriguojamas LNSO koncertuos su pianiste Mūza Rubackyte. Programoje numatyti Igorio Stravinskio ir Ludwigo van Beethoveno kūriniai.


2014-09-30 11:42

Suomijos muzikos vėjai – Šv.Kotrynos bažnyčioje Vilniuje

Spalio pradžioje Vilniaus šv.Kotrynos bažnyčioje lankysis svečiai iš Suomijos – legendinis dirigentas Juha Kangas ir violončelės meistras Marko Ylonenas. Per koncertą jie pademonstruos, kad ši Šiaurės šalis – ne tik trankioji „Apocalyptica“ ar niūrieji „Lordi“. Muzikai nutapys visiškai kitokį šalies paveikslą, kuriame atšiaurus grožis, sumišęs su energija ir polėkiu, lyg gaivus jūros vėjas įsiverš į sceną.


2014-09-30 11:25

„Alma Mater musicalis“ ciklą pradeda kariuomenės orkestras

Vilniaus universiteto šv.Jonų bažnyčioje kitą pirmadienį Lietuvos kariuomenės orkestras pradės dvidešimt pirmąjį „Alma Mater musicalis“ koncertų ciklą. Lietuvos muzikų rėmimo fondo rengiami vakarai po šv. Jonų bažnyčios skliautais kiekvieno mėnesio pirmąjį pirmadienį kvies praleisti ir su kūrybinį kelią pradedančiais muzikais, ir su žinomais atlikėjais.


2014-09-30 11:10

Teatralų susitikimo vieta - Varėna

Varėnoje antradienį prasideda penktasis Dalios Tamulevičiūtės profesionalių teatrų festivalis. Renginys prasidės nuo D.Tamulevičiūtės premijos už geriausią profesionalių teatrų spektaklį teikimas. Šiemet ji skirta Klaipėdos Apeirono teatrui už Eglės Kazickaitės režisuotą spektaklį „Uroboras“. Vėliau žiūrovai išvys pernykštį laureatą – Valentino Masalskio režisuotą Klaipėdos jaunimo teatro spektaklį „Paukštyno bendrabutis“.


2014-09-30 10:50

Baltijos gitarų kvartetui – „Grammy“ laureatų liaupsės

Visame pasaulyje Lietuvą garsinantis Baltijos gitarų kvartetas šiais metais švenčia kūrybinės veiklos dešimtmetį. Šia proga gitaristai esamus ir būsimus klausytojus kviečia į išskirtinius koncertus, kuriuose klasikinės gitaros spalvos atsiskleis kartu su smuikininku Vilhelmu Čepinskiu, multiinstrumentininku Sauliumi Petreikiu, flamenko šokėja Sandra Muningyte, tenoru Edmundu Seiliumi ir kitais kviestiniais atlikėjais. Koncertai spalio 7–11 d. vyks Klaipėdoje, Šiauliuose, Vilniuje, Kaune ir Panevėžyje.


2014-09-29 17:51

„Gimęs laukiniam smūgiui“: hipnotizuojantys ir aistringi ritmai

Rugsėjo 30 dieną, antradienį, Klaipėdos koncertų salėje perkusininkas Pavelas Giunteris su savo ansambliu „Giunter Percussion“ bei trimitininku Algirdu Januševičiumi pristatys aistringą ir uždegantį koncertą „Born to Beat Wild“ („Gimęs laukiniam smūgiui“). Tą pačią programą šeštadienį Kongresų rūmuose išgirs vilniečiai.


2014-09-29 16:27

„Jazz Island“ ir Baltijos gitarų kvartetas muzikuos Šanchajuje

Lapkričio 1-25 dienomis Kinijoje vyksiančiame 16-ajame Šanchajaus tarptautiniame menų festivalyje Lietuvos vėliavnešiais taps Artūro Noviko vokalinis ansamblis „Jazz Island“ ir Baltijos gitarų kvartetas.


2014-09-29 15:43

Simfoninis orkestras kauniečiams grojo Laisvės alėjoje

19

Pirmadienį Laisvės alėjoje vaikštinėję kauniečiai stebėjo netradicinę akciją. Prie Kauno miesto savivaldybės vienas po kito rinkosi muzikantai ir grojo klasikinį kūrinį. Taip netradiciškai naująjį dešimtąjį sezoną pristatė Kauno miesto simfoninis orkestras.


2014-09-29 14:36

Festivalį „Vilnius Jazz“ skelbs patrakęs L. Mockūno trio

Jau spalio 7-ąją 27-asis šiuolaikinio džiazo festivalis „Vilnius Jazz“ pakvies į įžanginį koncertą sostinės salėje „Piano.lt“. Simboliška, kad improvizacinės muzikos fiestą paskelbs dažnas jos dalyvis, vienas ryškiausių avangardo atstovų Lietuvoje Liudas Mockūnas. Šiemet jis pasirodys net trijuose „Vilnius Jazz“ projektuose. Pirmasis – naujo L.Mockūno trio debiutas.


2014-09-29 12:56

Operetės virtuozė Teatro sąjungoje dėlios rudens muzikos dėlionę

Spalio 6-ąją Lietuvos teatro sąjungos scenoje skambės muzika. Kauno valstybinio muzikinio teatro solistė Nomeda Vilkanauskaitė žiūrovus kvies į savo kūrybos vakarą „Rudens žaismai“. Renginyje taip pat dalyvaus kolegės iš sopranų trio „Trys panteros“ Rasa Jazukonytė ir Raimonda Tallat-Kelpšaitė, vakaro pašnekesius ves profesiorius Tomas Ladyga. Renginio koncertmeisterė – Beata Andriuškevičienė.


Populiariausi per 24 val.