Naujienos / lrytas.lt
Išplėstinė paieška >>
Gaukite lrytas.lt naujienas kiekvieną rytą
Komentarai
Vardas
El. paštas
Komentaras (iki 3000 simbolių)
Meno pulsas
2015-04-26 12:55

Kauniečių ir jų svečių džiaugsmui atgimsta miesto fontanai

2

Kaune šiemetinį šiltąjį metų sezoną veiks 8 fontanai: Laisvės alėjoje, Rotušės aikštėje (trys), Karo muziejaus sodelyje, Steigiamojo Seimo aikštėje, greta Kauno valstybinio muzikinio teatro bei ant Kauko laiptų.


2015-04-26 09:56

Kitą savaitę džiazo meistrai pakvies improvizuoti ir vilniečius

2

Ketvirtadienį džiazas užvaldys ne tik tūkstančius šios muzikos gerbėjų visame pasaulyje, bet ir sostinės improvizacijų mėgėjus. Tarptautinę džiazo dieną jų lauks pasirodymai net keliose Vilniaus vietose. Pirmieji akordai nuskambės vidurdienį V.Kudirkos aikštėje. Čia 12 val. Lietuvos kariuomenės orkestras pristatys koncertą „Swing-Sing-Swing!“.


2015-04-25 10:52

Jubiliejinį festivalį „Kaunas Jazz“ vakar sveikino ir baikeriai

2

25-ąjį kartą vykstantis festivalis „Kaunas Jazz“ vakar jau kunkuliavo visu pajėgumu – tiek danguje, tiek ant žemės. Karo muziejaus sodelyje skambėjo kompozitoriaus Giedriaus Kuprevičiaus atliekamas varpų muzikos koncertas „Džiazo impresijos“, o Vienybės aikštėje vyko vaikų piešinių akcija.


2015-04-24 15:56

J.Brodskis net keiksmažodžiams gebėjo suteikti poezijos atspalvį

1

Prieš 25 metus gyventa valstybės virsmo laiku, kai buvo įprasta žadinti kaimyną vidurnaktį, panorėjus pasiskolinti duonos ar degtukų. Tokį pat nuoširdų, papročių nevaržomą, sovietmečiui būdingą bendravimą liudija Josifo Brodskio bičiuliai Lietuvoje. Gegužę minimas Nobelio premijos laureato 75-metis iš atminties užkaborių krapšto seniai girdėtas istorijas.


2015-04-24 15:25

Lietuvos kultūros institutui keliamos ambicingos užduotys

2

Šį rudenį Lenkijoje vyks Lietuvos kultūros sezono renginiai Krokuvoje, 2017 m. Lietuva pakviesta tapti garbės viešnia Leipcigo knygų mugėje, o 2018 m. – kartu su Latvija ir Estija – Londono knygų mugėje prisistatyti „Market Focus" teisėmis. Tai – tik keli Lietuvos pristatymai užsienyje, kuriuos rengia ir koordinuoja Lietuvos kultūros institutas. Praėjusių metų pabaigoje Kultūros ministerijos įsteigtas Tarptautinių kultūros programų centras pakeitė administracinę struktūrą bei pavadinimą – Lietuvos kultūros sklaida užsienyje besirūpinanti biudžetinė įstaiga oficialiai tapo Lietuvos kultūros institutu.


2015-04-24 14:39

Džiazo festivalio širdis tirpdys romantiškasis Frankas McCombas

Gera muzika geriems žmonėms po plazdenančiomis burėmis – šiuo šūkiu vedamas jau 21-asis Klaipėdos pilies džiazo festivalis birželio pirmąjį savaitgalį tradiciškai pakvies ne tik pasiausti skambant garsiausiems pasaulio džiazo ritmams, bet ir pasinerti į romantikos sūkurį. Ši užduotis šiemet patikėta soulo bei džiazo muzikos vokalistui ir instrumentininkui iš Jungtinių Amerikos valstijų Frankui McCombui.


2015-04-24 14:32

Senovine meno technika dekoruotos urnos tampa amžinos

4

Prabangūs, tviskantys, spalvingi... Tokie epitetai dažniausiai taikomi garsiesiems Fabergé kiaušiniams, puoštiems viena seniausių taikomojo meno technikų – emaliu. Nedaugelis žino, kad ši vadinamoji karališka, itin didelio kruopštumo reikalaujanti rankų darbo technika suteikia ja atliktiems darbams ne tik grožio, bet ir ilgaamžiškumo. Todėl emaliu dengiami įvairūs eksterjero ir interjero elementai, o pastaruoju metu emaliui rasta dar viena paskirtis – juo dengiamos urnos pelenams laikyti.


2015-04-24 14:25

Fausto ir Mefistofelio dvikova persikelia į XXI amžių

7

Gegužės 14–16 dienomis Lietuvos publikai bus pristatyta unikalaus žaidimo premjera. Tai nauja pažintis su garsiausiu vokiečių rašytojo Johanno Wolfgango von Goetheʼs (1749–1832) kūriniu „Faustas“. Kiekvienas žaidimo dalyvis turi galimybę tapti pagrindiniu pjesės veikėju ir skaitmeniniame pasaulyje susitikti su savo priešininku Mefistofeliu. Žaidimą „Being Faust – Enter Mephisto“ sukūrė Goetheʼs institutas Korėjoje kartu su Pietų Korėjos žaidimų kūrimo kompanija NOLGONG.


2015-04-24 13:49

Grafikos darbus Jūratė Rekevičiūtė spaus skambant muzikai

1|2

Paskutinį balandžio savaitgalį kultūros bare „Kablys“  rinksis įvairių sričių kūrėjai – dizaineriai, režisieriai, atlikėjai, menininkai. Čia jau antrus metus vyksta PIN – Pasaulinės intelektinės nuosavybės – diena. Balandžio 25-osios popietę į originalų gyvosios muzikos ir grafikos performansą pakvies menininkė Jūratė Rekevičiūtė.


2015-04-24 13:27

Muziejai ir teatrai pernai sulaukė daugiau lankytojų

Šalies muziejuose ir teatruose pernai lankėsi daugiau žiūrovų nei ankstesniais metais, bibliotekų skaitytojų ir kino teatrų lankytojų skaičius beveik nepakito, penktadienį pranešė Statistikos departamentas.


Populiariausi per 24 val.