Gaukite lrytas.lt naujienas kiekvieną rytą
Komentarai
Vardas
El. paštas
Komentaras (iki 3000 simbolių)
Meno pulsas
2016-02-06 10:53

Užgavėnėms Rumšiškėse iškeptas gigantiškas blynų tortas

1

Liaudies išmintis byloja, kad per Užgavėnes negalima dirbti – kitaip nelaimės užklups. Senovėje žmonės tikėjo, kad galėjai susilaukti įvairių nelaimių: sukirmys lašiniai, pirštai tvinksės, vištos daržus kapstys, vėjai stogus plėšys. Kad taip nenutiktų, Liaudies buities muziejus kviečia „biednus ir bagotus“ šeštadienį važiuoti kuo toliau nuo namų linksmintis į Rumšiškes.


2016-02-05 18:00

Kaune nuobodu? O kada čia lankėtės?

Laisvės alėjos gyventojai turbūt jau susitaikė su tuo, jog dar maždaug penkerius metus miesto centre riaumos sunkiasvorių automobilių varikliai, kils dulkių debesys ir teks pėdinti statybininkų įrengtais tuneliais pėstiesiems. Guodžia mintis, kad baigus rekonstrukciją tokių nepatogumų neteks patirti nei kauniečių vaikams, nei anūkams.


2016-02-05 17:37

Žiema nespėjo pabūti, o Užgavėnių persirengėliai ją jau išveja

Septynios mylios geležinio tilto, dešra užrakinta, kilbasa užkabinta. Kas tai? Ogi gavėnia, kuri prasideda nuo Užgavėnių linksmybių. Jos per Lietuvos miestus nusiris jau šį savaitgalį.


2016-02-05 11:39

Dilema: Klaipėdos vasaros koncertų estrada ar teniso aikštynas?

2|32

Klaipėdoje užsimota naikinti masiniams renginiams skirtą statinį – Vasaros koncertų estradą. Idėja, kuriai miesto politikai iš esmė pritarė, oficialiai vadinama nugyvento kultūros objekto modernizavimu. Sunerimę uostamiesčio choristai, šokėjai, pedagogai, akademinė bendruomenė šaukiasi valstybės institucijų pagalbos.


2016-02-04 16:29

XVII a. bastionų kompleksas greitai virs moderniu pramogų centru

17

Uostamiestyje greitai atsiras dar viena jauki laisvalaikio ir kultūrinių renginių po atviru dangumi erdvė – tam bus pritaikytas Jono kalnelis ir jo prieigos arba vadinamasis Bastionų kompleksas.


2016-02-04 15:27

Lrytas.lt biblioteka: Dainius Gintalas. „Adatos“

Knygos pavadinimas pirmiausia nusako skausmingas būsenas, būvį tarsi ant adatų, tarp adatų. Taip pat dirglią, ekspresionistinę kalbėjimo manierą, primenančią nervingą siuvamosios bilsnojimą, kai gyvenimo siuvinį tenka lopyti.


2016-02-04 13:35

Jono Basanavičiaus skulptūra Vilniuje: vis dar svarstymų etapas

2

Galutinį sprendimą dėl paminklo Jonui Basanavičiui ir jo vietos priims Vilniaus miesto savivaldybės taryba, sakė Vilniaus vicemeras Gintautas Paluckas.


2016-02-04 11:07

Laiškas kolegoms: vienykimės, nes kultūros leidinių per daug

9|2

Mes esame kuklūs inteligentai. Taip, kaip aršūs mokytojai, nenutraukiame pamokų – leidžiame savo tylius žurnalus ir laikraščius toliau. Be atlyginimų ir honorarų, susitarę su spaustuvėmis (jos juk žino, kuo baigsis) varomės į priekį. Vis tiek valstybė išlaikys „fasadą“ ir duos tą fondinį rėmimą. Kiekvienai sesutei po karoliuką. Juk jau buvo panašių dietinių sausių ir vasarių. Buvo suskaldytų sesučių palyginimų, kam ir kiek davė ir kodėl.


2016-02-03 16:25

Siūloma skirti valstybines pensijas D.Geringui ir A.Sakalauskui

2

Socialinės apsaugos ir darbo ministerija siūlo skirti pirmojo laipsnio valstybines pensijas violočelininkui, pedagogui, dirigentui Davidui Geringui bei skulptoriui Arūnui Sakalauskui.


2016-02-03 15:26

Jaunieji šalies muzikantai varžysis Klaipėdoje ir Kaune

2

Jau devynioliktą kartą vykstantis Nacionalinis Balio Dvariono konkursas, globojamas Lietuvos prezidentės, pasiekė baigiamąjį etapą. Saviraiškos kategorijos finaliniame ture, įveikę regioninę atranką, varžysis beveik 120 jaunųjų pianistų ir daugiau kaip 80 stygininkų. Po 29 specializuotų muzikos mokyklų pianistus ir stygininkus rungsis profesinio rengimo kategorijos finaliniame ture.


Populiariausi per 24 val.