Naujienos / lrytas.lt
Išplėstinė paieška >>
Gaukite lrytas.lt naujienas kiekvieną rytą
Komentarai (0)
Vardas
El. paštas
Komentaras (iki 3000 simbolių)
Meno pulsas
2014-12-19 15:58

Žirmūnuose atidaryta moderni viešoji biblioteka

Vilniaus Žirmūnų mikrorajone po rekonstrukcijos duris atvėrė modernus skaitytojų aptarnavimo centras, teikiantis ir tradicines, ir naujas viešosios bibliotekos paslaugas. Tai pirmoji tokia erdvi, šiuolaikiškomis technologijomis aprūpinta renovuota biblioteka Vilniuje. Planuojama, kad Žirmūnų bibliotekoje kasmet lankysis iki 100 tūkst. lankytojų, apie 8 tūkstančiai skaitytojų.


2014-12-19 15:54

Spektaklis apie gyvenimą, kurio neįmanoma suvaidinti iš naujo

Po kelerių metų pertraukos į Nacionalinio Kauno dramos teatro sceną vėl sugrįžęs režisierius G.Varnas neatsitiktinai pasirinko šveicarų „intelektualiosios pokario bangos atstovo“, dramaturgo, rašytojo M.Frischo pjesę. Jis teigia, kad „Lietuvos teatro scenas užtvindė socialinis teatras. Aš noriu priminti egzistencinį teatrą. Manau, kad turi būti atsvara visuomeniškai aktyviam teatrui. Tai mano vidinis maištas prieš socialinio teatro madą.“


2014-12-19 10:50

R. Granauskui po mirties skirtą garbės ženklą atsiėmė jo duktė

Garbės ženklas „Nešk savo šviesą ir tikėk“ R.Granauskui skirtas šių metų balandį rašytojui minint 75 metų jubiliejų, tačiau tuomet jis negalėjo garbės ženklo atsiimti dėl ligos. Ketvirtadienį apdovanojimą priėmė rašytojo dukra Inga su vyru Raimondu.


2014-12-19 10:44

Mokslininkai greito skaitmeninių knygų įsigalėjimo nenumato

Elektroninės knygos Lietuvoje populiarėja, tačiau popierinių greitai neaplenks. Tokias išvadas skelbia šių metų skaitmeninės leidybos tendencijas analizavę Vilniaus universiteto mokslininkai. Beveik trečdalis Lietuvos leidėjų jau leidžia skaitmenines ir elektronines knygas, dar 43 proc. tą ketina daryti ateityje.


2014-12-18 19:45

Garsūs muzikai kvies paminėti kompozitorių Eduardą Balsį

Gruodžio 22 d., pirmadienį, Lietuvos muzikos ir teatro akademijos Didžiojoje salėje vyks kompozitoriaus Eduardo Balsio gimimo 95-osioms metinėms skirtas koncertas, kuriame skambės skirtingais laikotarpiais sukurti E. Balsio kamerinės muzikos opusai. Vieno talentingiausių pokario kompozitorių kūrinius atliks ryškūs įvairių kartų nūdienos atlikėjai.


2014-12-18 12:47

Lietuvos valstybės atkūrimo 100-mečiui bus kuriamas monumentas

Monumento-karūnos pagrindą sudarys iš lauko akmenų ratu sumūryti aštuoni stulpai, centre, ant piliakalnį simbolizuojančio kalnelio, bus akmeninis aukuras ugniai užkurti, į aukurą bus nukreipti aštuoni iš visų pasaulio kraštų vedantys takai.


2014-12-18 11:13

Ką verta žinoti fotografuojant viešosiose vietose?

2

Žmogus mobiliuoju telefonu nufotografavo sostinės Katedros aikštę puošiantį Gedimino paminklą, nuotrauką paviešino savo įmonės paskyroje feisbuke ir atsidūrė teisme. Pasirodo, tokia situacija visai įmanoma.


2014-12-17 14:47

Kaune pristatomas krikšto sakramentą nagrinėjantis filmas

2

Trečiadienio pavakarę Žaliakalnyje, Kauno apskrities viešojoje bibliotekoje, bus rodomas dokumentinio kino kūrėjo Audriaus Stonio filmas „Avinėlio vartai“. Renginyje dalyvaus režisierius A.Stonys ir filmo idėjos autorius bei prodiuseris Gediminas Numgaudis OFM.


2014-12-17 14:22

„Versopolis“ padės jauniesiems poetams išgarsėti užsienyje

2

Su Lietuvos festivaliu „Poetinis Druskininkų ruduo“ bendradarbiaujantis „Versopolis“ yra Europos poezijos platforma, kuri atveria daugiau galimybių kylantiems Europos poetams. Ją remia Europos Komisijos programa „Kūrybiška Europa”.


2014-12-17 14:02

Dirigentas turi gebėti kurti atmosferą, kurioje vyksta stebuklai

2

Penki jauni, talentingi ir charizmatiški dirigentai iš Šveicarijos savo įgūdžius tobulins sostinėje kartu su Vilniaus miesto savivaldybės Šv.Kristoforo kameriniu orkestru (meno vadovas ir dirigentas Donatas Katkus). Darbo rezultatais pasigėrėti galėsime gruodžio 18 d. 14 val. Šv. Kotrynos bažnyčioje. Įėjimas laisvas.


Populiariausi per 24 val.