Naujienos / lrytas.lt
Išplėstinė paieška >>
Gaukite lrytas.lt naujienas kiekvieną rytą
Komentarai
Vardas
El. paštas
Komentaras (iki 3000 simbolių)
Meno pulsas
2015-03-04 15:40

V. Juozapaitis ir Š. Birutis susikirto dėl Europos milijonų

8

„Blogiausia naujiena kultūros ir meno sektoriui – dėl Kultūros ministerijos nesugebėjimo laiku pasirengti Europos Sąjungos paramai iškilo pavojus, kad kultūra gali visai netekti ankstesniais metais jai paskirtų 652 mln. Lt 2014-2020 metų laikotarpiui“, – portale lzinios.lt pareiškė Seimo narys Vytautas Juozapaitis. Šarūno Biručio vadovaujama Kultūros ministerija tai pavadino provokacija, siekiančia kelti nepasitikėjimą valstybės institucijomis.


2015-03-03 17:55

Kupinas staigmenų simfoninis vakaras išsklaidys rutiną

Artėjantis šeštadienis Nacionalinėje filharmonijoje žada ne vieną intrigą. Simfoniniame koncerte skambės nedaugeliui klausytojų žinoma klasika, bus paminėtos danų kompozitoriaus Carlo Nielseno ir suomio Jeano Sibeliaus 150-osios metinės, Lietuvos nacionaliniam simfoniniam orkestrui (LNSO) diriguos publikos numylėtinis Modestas Pitrėnas. Tačiau svarbiausias vakaro akcentas – pažintis su vokiečių smuikininku Kolja Blacheriu.


2015-03-03 15:42

Vasario šaligatviai. Menininkas ir (san)tvarka

3

Bet paradoksaliai taip kūrėjas, norėdamas teigti savo tvarką, iš tiesų paklūsta egzistuojančiai tvarkai, kurią valdo medijos, o kūrėjas tik desperatiškai bando reikšti daugiau nei būti vien spektaklio kūrėjas. Tada jis tampa savo paties rašomo romano veikėju, personažu, kuriuo tikėti būtų lygiai tas pat, kas tikėti pasaka ar reklama.


2015-03-03 13:22

Gydytojai klounai vaidins proto negalias turintiems vaikams

1

Muzikinio spektaklio istorija pasakoja apie trijų klounų orkestro, išmesto iš cirko, kelionę, bandant sukurti ir atrasti savąjį orkestrą.


2015-03-03 10:18

Latvijos didįjį muzikos prizą maestro M.Jansonui teko nuvežti

Latvių superžvaigždė 72 metų dirigentas Marisas Jansonas praėjusią savaitę iškilmingai priėmė Prancūzijos ordiną „Commandeur des Arts et des Lettres“ Paryžiaus naujojoje filharmonijoje po koncerto su savo vadovaujamu Amsterdamo „Concertgebouw“ orkestru. Latvijos kultūros ministrė Dace Melbarde vežė latvių Didįjį muzikos prizą už gyvenimo nuopelnus maestro į Amsterdamą ir įteikė po jo repeticijos su „Concertgebouw“ orkestru.


2015-03-02 15:19

Lrytas.lt biblioteka: R. D. Wingfieldas. „Atkaklusis Frostas“

2

Detektyvų mėgėjams Džekas Frostas pažįstamas iš kriminalinio serialo „Frosto prisilietimas“, kuriame pagrindinį vaidmenį atliko Davidas Jasonas. Serialas ir aktorius Jungtinėje Karalystėje pelnė gausybę apdovanojimų.


2015-03-02 13:10

Prasideda aštuntoji „Sidabrinių gervių“ kelionė

Pavasaris Lietuvoje jau neįsivaizduojamas be kino elitą suburiančių kino apdovanojimų „Sidabrinė gervė“. Aštuntus metus ceremoniją rengianti apdovanojimų steigėja ir teikėja „Lietuvių kino akademija“ (LiKA) pradeda šių metų „Sidabrinės gervės“ kelionę ir kviečia kino kūrėjus teikti paraiškas.


2015-03-02 12:04

Kultūros lauke – surūdiję ir naujutėliai vamzdžiai

3|2

Vasario 6 d. OKT spektaklyje „Įstabioji ir graudžioji Romeo ir Džuljetos istorija“ po 12 jos egzistavimo metų žiūrovai ne tik sėdi, bet ir stovi. Vien jaunimas. Ir scenoje šįkart amžinuosius herojus vaidina jaunimas – į aktorinį tebestojantys ir visuotinės meilės tebesitikintys studentai.Oskaras Koršunovas savo karjerą pradėjo būdamas mokytojos Violetos Tapinienės auklėtiniu. Dabar jis pats kaip pedagogas atiduoda skolą. 20-mečius studentus išstumia į didžiulę Nacionalinio dramos teatro sceną (matyt, susitvarkytų ir dar su jaunesniais, Williamo Shakespeare'o herojų bendraamžiais, jei šitam ryžtųsi).


2015-02-28 16:37

Ko Kaune reikia turistams?

Net šaltuoju laikotarpiu, kai Kaune sumažėja turistų iš užsienio, gidai be darbo nesėdi. Plečiantis vietiniam turizmui jų paslaugų vis dažniau prašo kauniečiai bei svečiai iš kitų šalies miestų. Vien Kauno turizmo informacijos ir konferencijų biuro skyriuose iš maždaug 100 tūkst. pernai apsilankiusių žmonių 54 proc. sudarė lietuviai, o užsieniečiai – 46 proc.


2015-02-27 18:27

Surastas prieš 14 metų Paryžiuje pavogtas P. Picasso paveikslas

2

Prieš 14 metų Paryžiuje pavogtas Pablo Picasso paveikslas surastas Jungtinėse Valstijose. Žinybų duomenimis, 33x46 cm dydžio kūrinys „Kirpėja“ („La coiffeuse“) per Belgiją kontrabanda buvo atgabentas į JAV.


Populiariausi per 24 val.