Naujienos / lrytas.lt
Išplėstinė paieška >>
Gaukite lrytas.lt naujienas kiekvieną rytą
Komentarai (0)
Vardas
El. paštas
Komentaras (iki 3000 simbolių)
Meno pulsas
2014-10-31 18:15

Didžiausią pasaulyje paveikslą kuria ir Lietuvos vaikai

2

Lietuvos vaikų nutapyta drobė spalio 31 dieną pristatyta Tokijo tarptautinio Hanedos oro uosto galerijoje. Vaikų iš 82 šalių nupieštos drobės bus sujungtos  į vieną paveikslą, kuris 2016 metais bus eksponuojamas vasaros olimpinėse žaidynėse Rio de Žaneire, Brazilijoje, o 2020 metais – vasaros olimpinėse žaidynėse Tokijuje, Japonijoje.


2014-10-31 18:09

Lietuvos ambasadoje Varšuvoje pristatytos dvi istorinės knygos

Lietuvos ambasadoje Varšuvoje spalio 30 dieną buvo pristatytos dvi Lietuvos autorių knygos lenkų kalba: Sigitos Maslauskaitės-Mažylienės „Šventojo Kazimiero atvaizdo istorija XVI–XVIII a.“ ir Vytauto Ališausko sudaryta „Krikščionybės Lietuvoje istorija“.


2014-10-31 16:14

Iš D.Tamulevičiūtės festivalio Varėnoje teatrai grįžo su prizais

5

Aštuoniolikos nominacijų laureatų apdovanojimu Varėnoje baigėsi Dalios Tamulevičiūtės profesionalių teatrų festivalis. Geriausiu režisieriumi paskelbtas Oskaras Koršunovas už spektaklį „Žuvėdra“, o geriausiais aktoriais išrinkti šio spektaklio vaidmenų kūrėjai - Nelė Savičenko ir Martynas Nedzinskas.


2014-10-31 14:15

Nauja finansavimo tvarka leis atgaivinti kultūrinį gyvenimą

1

Nauja Lietuvos kultūros tarybos projektų finansavimo tvarka, tikimasi, atgaivins kultūrinį gyvenimą pirmaisiais mėnesiais po naujų metų, nes nuo šiol kultūriniai projektai gali tęstis ilgiau nei vienerius kalendorinius metus. Pasak Kultūros tarybos nario Vaido Jauniškio, dėl šių pakeitimų buvo kovota bent dešimtmetį.


2014-10-31 13:16

Lietuvos leidyklos vadovėlis – tarp geriausių Europoje

2

Spalio 8-12 dienomis vykusioje Frankfurto knygų mugėje leidykla „Šviesa“ buvo pastebėta ir įvertinta Europos mokomosios literatūros leidėjų grupės (EEPG). Kaip ir kiekvienais metais, ši grupė skiria apdovanojimus geriausiais pripažintiems šviečiamojo pobūdžio leidiniams. Tarp jų ypatingo komisijos dėmesio sulaukė 2013 m. išleistas dvejus su puse metų rengtas leidyklos „Šviesa“ dailės mokymo(si) komplektas IX-X klasėms.


2014-10-31 12:08

Penktadienio „Gaidoje“ – net penkios intrigos!

5

Kongresų rūmuose violončelininkas Gavrielis Lipkindas iš Izraelio repetuoja garsųjį Philipo Glasso Koncertą violončelei ir orkestrui Nr. 2 „Naqoyqatsi“. Jį publika čia išgirs spalio 31-ąją. Koncerto programoje taip pat skambės Broniaus Kutavičiaus „Epitafijos Orleano Mergelei“ pasaulinė premjera bei Rytų miesto skambesiais alsuojanti JAV kompozitoriaus Michaelo Gordono „Pekino harmonija“. Publikos susidomėjimas šiuo koncertu itin didelis, bilietų liko nedaug.


2014-10-30 21:21

2015 metais kultūros projektams numatyta skirti 50 milijonų litų

Lietuvos kultūros taryba (LKT) ketvirtadienį paskelbė projektų finansavimo konkursą 2015 metams. Jis truks iki lapkričio 25 dienos. Tikimasi, kad kitais metais finansavimą gausiantys projektai bus atrinkti ir paskelbti iki vasario pabaigos. Tai jau šiokia tokia pažanga, palyginti su šiais metais, kai projektų teikėjai vos ne pusmetį nežinojo, ar gaus finansavimą, rengti ar nerengti festivalius, į kuriuos, beje, jau buvo pakviesti užsienio partneriai.


2014-10-30 18:25

Lietuvos kamerinis orkestras išvyksta į Italiją

Lietuvos kamerinis orkestras (LKO) vėl kelia sparnus gastrolėms užsienyje. Lapkričio 3–6 dienomis orkestras ir jo meno vadovas, solistas bei dirigentas Sergejus Krylovas (smuikas) kartu su Lietuvos mušamųjų instrumentų ansambliu „Giunter Percussions“ koncertuos Italijoje.


2014-10-30 16:15

„Scanorama“ diskutuos apie kino talentų ugdymo poreikį

Lapkričio 6-ąją prasidėsiantis12-asis Europos šalių kino forumas „Scanorama“ šiemet tradiciškai pristatys ne tik įdomiausius pastarųjų metų Europos fimus, bet ir kvies į kino industrijos renginį „Scanoramos kryptis“. Lapkričio 8 d. Nacionalinėje dailės galerijoje vyks tarptautinė konferencija „Talentų ugdymas: Baltijos šalių kino perspektyvos“. Šia konferencija bus siekiama atkreipti dėmesį į talentų ugdymo programų svarbą industrijai.


2014-10-30 15:16

Vilniuje viešėjo elitinių Europos teatro mokyklų atstovai

5

Vilniuje viešėjo elitinių Europos aukštųjų teatro mokyklų atstovai. Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje buvo surengtas asociacijos École des Écoles (EdE) seminaras „Permąstant aktoriaus ugdymo procesą“ (Reconsiderig Actors’ Training).École des Écoles (liet. Mokyklų mokykla) – tai Europos aukštųjų teatro mokyklų asociacija, kurios pagrindinis tikslas yra skatinti teatro pedagogų bendradarbiavimą.


Populiariausi per 24 val.