Gaukite lrytas.lt naujienas kiekvieną rytą
Komentarai
Vardas
El. paštas
Komentaras (iki 3000 simbolių)
Meno pulsas
2016-06-24 11:53

LNOBT sezonas: „Romeo ir Džuljeta“, „Piaf“, R. Šerkšnytės opera

6

Vasarą teatrai atostogauja, tačiau žiūrovams tai puikus metas suplanuoti savo kitą teatrinį sezoną. Juolab kad Lietuvos nacionalinis operos ir baleto teatras 2016–2017 m. sezono renginius skelbia jau nuo gegužės mėnesio: iki rugsėjo pabaigos vyksta abonementinė akcija, kurios metu galima įsigyti bilietų itin palankiomis sąlygomis. Verta suskubti – numatyta įdomių ir neeilinių renginių.


2016-06-24 11:23

Patarė, kaip, norint neapsijuokti, reikėtų elgtis teatre

Kai teatre vieši žvaigždės arba vyksta premjera, ateina tikrieji to žanro gerbėjai ir iš karto keičiasi atmosfera: sveikinamasi prie pat įėjimo, sveikinamasi su drabužininkais, per pertrauką nebūna jokios grūsties nei prie baro, nei tualetuose, LRT radijui sakė etiketo ekspertė Alvyda Jasilionytė. Taigi, pabrėžė knygelės „Kaip elgtis teatre“ autorė, lietuviams derėtų pasimokyti, kaip teatre deramai elgtis ir kaip rengtis.


2016-06-24 11:22

Naujas LVSO pusmetis – muzikos gurmanams ir melomanams

14

Naujasis Lietuvos valstybinio simfoninio orkestro sezonas džiugins savo ištikimus gerbėjus tradiciniais koncertais, pamėgtais solistais ir klasikiniu repertuaru, be kurio neįsivaizduojamas simfoninio orkestro pusmetis. Vilniaus Kongresų rūmuose ateinantį pusmetį skambės Ludwigo van Beethoveno, Sergejaus Rachmaninovo, Cesaro Francko simfoniniai opusai, Piotro Čaikovskio, Roberto Schumanno, Maurice'o Ravelio, Richardo Strausso, Philipo Glasso, Leonardo Bernsteino, George'o Gershwino ir kitų iškilių kompozitorių kūriniai solistams ir simfoniniam orkestrui.


2016-06-23 13:35

Kauniečiai mėgavosi unikalaus kariliono muzika

15

Ketvirtadienį karilionininkai Giedrius Kuprevičius ir Julius Vilnonis kauniečiams įteikė išskirtinę dovaną Joninių proga. Jie grojo pirmą kartą į Kauną, Rotušės aikštę trumpam užsukusiu įspūdingu kilnojamuoju karilionu.


2016-06-23 10:51

Skaniausios uogos – ant Kristupo vasaros festivalio desertų

2

Kur gi dar, jei ne Kristupo vasaros festivalyje, galima iki soties mėgautis figūros negadinančiais muzikiniais desertais – nuo Leonardo da Vinci laikus menančio unikalaus viola organista iki visiškai naujų patyrimų, išprovokuotų netikėtų muzikinių jungčių. Šiemet šis vienas didžiausių kultūrinių vasaros renginių Lietuvoje vėl gundo „išsirinkti skaniausią“ iš net 40 koncertų, vyksiančių liepos 3 – rugpjūčio 28 dienomis. O rinktis yra iš ko.


2016-06-23 10:50

Klaipėdos kultūros magistrų žiedai – menotyrininkei ir eseistui

3

Klaipėdos savivaldybės komisija, vadovaujama mero Vytauto Grubliausko, nusprendė, kokioms asmenybėms bus įteikti auksiniai miesto kultūros magistro žiedai su briliantais – tokiomis regalijomis už išskirtinius nuopelnus kasmet apdovanojami iškilūs veikėjai.


2016-06-23 10:15

Dvi parodos apie Gruziją – gimtajame fotografo kieme

2

Kauno savivaldybės Vinco Kudirkos viešosios bibliotekos Vitebsko filiale veikia fotožurnalisto Artūro Morozovo paroda „Lelo Burti. Mūšis dėl 16 kilogramų garbės“, o Čečėnijos aikštėje – „Gruzija 08 08 08“. Šios dvi parodos – fotografo kūrybinis sugrįžimas į jo vaikystės rajoną. Tai fotomeno festivalio „Kaunas Photo“ renginiai.


2016-06-23 10:07

Per Jonines paparčio žiedai pražys ir Kauno gamtos lobynuose

9

Miesto pievose – magiški augalai


2016-06-23 10:02

Vienu kartu – trys premjeros

Įsitraukdama į muziejų kelio programą „Dvarų kultūros atspindžiai“ M.Žilinsko dailės galerija birželio 29 dieną kauniečius kviečia į tris premjeras kunigaikščių Oginskių parodoje „Veidai iš būtojo laiko“.


2016-06-22 16:37

Lrytas.lt biblioteka: Francine Jay. „Laimė turėti mažiau“

Francine Jay, dar žinoma kaip Panelė minimalistė, – amerikiečių autorė, rašanti apie tai, kaip gyventi turint mažiau daiktų. Savo interneto svetainėje www.missminimalist.com ji teikia patarimų, dalijasi patirtimi ir diskutuoja su nuolat augančia auditorija apie minimalistinio gyvenimo būdo teikiamus džiaugsmus. Be to, ji rašo knygas, užsiima joga ir nuolat keliauja po pasaulį su... mažyčiu kelionkrepšiu.


Populiariausi per 24 val.