Naujienos / lrytas.lt
Išplėstinė paieška >>
Gaukite lrytas.lt naujienas kiekvieną rytą
Komentarai (0)
Vardas
El. paštas
Komentaras (iki 3000 simbolių)
Įvykiai
2014-07-30 23:31

Sibire saugomas užkratas prilygsta atominei bombai

40|2

„Oficialiais duomenimis, raupų virusas saugomas tik dviejose pasaulio vietose: JAV ir Sibire, – rašo Alina Simone portale Slate.fr. – Atsižvelgiant į sąmonėje susiformavusį šio Rusijos regiono įvaizdį tai kelia nerimą. Be reikalo? Liepos 1 dieną darbuotojas, kuris tvarkė šaldymo kamerą viename iš JAV Maisto ir vaistų administracijos skyrių, atsitiktinai aptiko dėžutę su šešiomis raupų viruso kolbomis.


2014-07-30 22:54

ES sankcijos - ir stambiems bankininkams, ir V.Putino draugams

52|

Trečiadienį oficialiai įsigaliojo Rusijai pritaikytos Europos Sąjungos sankcijos. ES leidinyje „Official Journal" paskelbti aštuoni asmenys ir trys įmonės, kurioms nuo šiol įsigalioja Vakarų paskelbtos sankcijos ir draudimai, rašo „Reuters". Sąraše yra ir artimas Rusijos prezidento Vladimiro Putino draugas ir buvęs ilgametis dziudo partneris ir treneris Arkadijus Rotenbergas. Šiam asmeniui jau nuo kovo mėnesio pritaikytos Jungtinių Valstijų sankcijos.


2014-07-30 21:16

Dėl sankcijų nirštanti Rusija telkia pajėgas prie Ukrainos

524|4|

Rusija naująsias JAV sankcijas trečiadienį pavadino „destruktyviomis ir trumparegiškomis“ bei pareiškė, kad tai tik apsunkins Rusijos ir JAV ryšius, kurie dėl Ukrainos krizės ir taip yra smukę iki žemiausio lygmens po Šaltojo karo pabaigos. „Apie JAV skelbiamų antirusiškų sankcijų dirbtinumą ir neteisėtumą mes jau esame tvirtinę ne kartą. Nieko kita, tik Rusijos ir Amerikos santykių komplikavimą ir itin nepalankų foną tarptautiniuose reikaluose, kur mūsų šalių sąveika dažnai vaidiną lemiamą vaidmenį, tokie Vašingtono sprendimai neatneš“, – sakoma Rusijos URM pranešime.


2014-07-30 20:09

ES pasirengusi Ebolos viruso grėsmei

4

Europos Sąjungos (ES) šaltiniai teigia, kad Bendrija pasiruošusi karantinuoti ir gydyti mirtinu Ebolos virusu užsikrėtusius asmenis, jei ši liga bus užfiksuota Europoje, praneša „EUbusiness“.


2014-07-30 18:30

Maskva kelia nerimą Latvijai: Ukrainos košmaras gali pasikartoti

394|

Per artimiausius dvejus metus Latvija gali susidurti su dviem pirmosiomis Rusijos vykdomo vadinamojo hibridinio karo fazėmis, kai iš pradžių propaganda veikiami žmonės, po to organizuojamos grupės užima administracinius pastatus ir paskelbia „respublikas“. Tokį scenarijų interviu „Latvijas avyze“ nupiešė publicistas Igoris Vatolinas, pavasarį įkūręs judėjimą, vienijantį proeuropietiškai nusiteikusius Latvijos rusus.


2014-07-30 17:16

Separatistai minuoja Malaizijos lėktuvo nuolaužų prieigas

20|

Nyderlandų misijos Ukrainoje atstovai pranešė, kad dėl intensyvių kovų tarp Ukrainos kariuomenės ir separatistų olandų ekspertams ir vėl nepavyko pasiekti numušto „Malaysia Airlines“ lėktuvo nuolaužų. Ukrainos vyriausybės pareigūnai teigia, kad Donecko separatistai pradėjo dėti minas orlaivio liekanų prieigose, skelbia „Associated Press“.


2014-07-30 16:25

JAV ir Europa kirto Rusijai iki šiol griežčiausiomis sankcijomis

30

Jungtinės Amerikos Valstijos ir Europos Sąjunga antradienį smogė svarbiems Rusijos finansų, ginklų ir energetikos sektoriams, įvesdamos naujas griežtas sankcijas Maskvai už jos vaidmenį Ukrainos krizėje.


2014-07-30 15:23

Rusijos oligarchai spurda po suvaržymų našta

249| 

Vokietijos žvalgyba skelbia, kad Kremliuje rusena vis didesni neramumai dėl brangiai kainuojančios Rusijos užsienio politikos. Mat Vakarų sankcijos pradeda trikdyti ramų įtakingų oligarchų gyvenimą. Į kovą su prezidento Vladimiro Putino užsienio politikos strategiją formuojančiais griežtosios linijos šalininkais kyla nuostolius pradėję skaičiuoti milijardieriai, finansuojantys ambicingus Kremliaus planus. Manoma, kad įtakingi oligarchai jau nori pristabdyti Rusijos lyderį.


2014-07-30 15:10

ES įveda naujas sankcijas Rusijai, gali jas dar griežtinti

111|4| 

Europos Sąjunga antradienį susitarė dėl pirmųjų šio valstybių bloko ekonominių sankcijų Rusijai, kurios vaidmuo Ukrainos krizėje yra skatinantis; pasak diplomatų, tai nauja didžiausios konfrontacijos tarp Maskvos ir Vakarų fazė po Šaltojo karo laikų. Tiesa, Lietuvos prezidentė Dalia Grybauskaitė pareiškė, kad ES sankcijos Rusijai yra nepakankamos, nes neužkerta kelio Prancūzijos karo laivų „Mistral“ pardavimui.


2014-07-30 11:24

B. Obama įsitikinęs – Rusijos ekonomika kentės

93| 

JAV prezidentas Barackas Obama antradienį surengtoje spaudos konferencijoje paskelbė, kad JAV, kaip ir Europos Sąjunga, taip pat griežtina ekonomines sankcijas Rusijai.