Gaukite lrytas.lt naujienas kiekvieną rytą
Komentarai
Vardas
El. paštas
Komentaras (iki 3000 simbolių)
Gamta
2015-07-30 10:09

Liepos finišas – niūrus, savaitgalį – prošvaistė

3

Baigiasi liepa, gerokai nuvylusi atostogaujančius, besitikinčius kaitresnių ir saulėtų vidurvasario orų. Gal daug kam neišblėso malonūs pernykštės vasaros įspūdžiai, kai maudynių ir kitų vasaros pramogų sezonas, prasidėjęs beveik pirmomis liepos dienomis, truko iki rugpjūčio vidurio.


2015-07-29 18:44

Ventės ragas prisikėlė naujam gyvenimui

9|8

Nuo 2013-ųjų rudens Ventės rage vykusi ornitologinės stoties ir jos aplinkos pritaikymo lankymui rekonstrukcija jau baigta. Rytoj, liepos 30-ąją, 11 val. vyks šio atnaujinto objekto atidarymo iškilmės.


2015-07-29 08:57

Audringa jūra žmonėms nė motais: kova dėl gyvybių – kasdien

38|11

Lietuvos pajūryje poilsiaujantiems žmonėms meteorologai artimiausiomis dienomis nieko gera nežada – orai dar labiau atvės, paplūdimius gairins gūsingas pietvakarių vėjas, protarpiais lynos. Kuršių nerijoje gali nugriaudėti perkūnija. Vėjuotą dieną Kuršių nerijos, Smiltynės ir Melnragės paplūdimiai poilsiautojų nevilioja – smilgomis apžėlusiose kopose užuovėjos nerasi. Tačiau visada atsiranda narsuolių, kurie veržiasi maudytis audringoje jūroje.


2015-07-29 07:09

Orų prognozė: paskutinės liepos dienos – vėsios

4

Vakar mus vėl aplankė dar vieno Atlanto ciklono nešami lietūs. Saulė sunkiai skynėsi kelią pro tankius debesis. Lietų kai kur lydėjo perkūnija. Pietryčių vėjas pūtė ramiai, tiktai praslenkant frontui jis pradėjo suktis iš pietvakarių ir vietomis kilo trumpų stipresnių gūsių. Įdienojus temperatūra daug kur svyravo apie 18–20 laipsnių.


2015-07-28 22:07

Stiprus lietus nuprausė Vilnių

6|26

Antradienio vakarą Vilniuje nušniokštė stiprus lietus. Perkūnijos ir žaibų lydimas lietus stipriai nuprausė šalies sostinę, o kai kur susidarė didžiulės balos – dėl jų kai kuriose gatvėse automobiliams kurį laiką buvo sunku pravažiuoti.


2015-07-28 22:06

Stiprus lietus nuprausė Vilnių

26

Antradienio vakarą Vilniuje nušniokštė stiprus lietus. Perkūnijos ir žaibų lydimas lietus stipriai nuprausė šalies sostinę, o kai kur gatvėse susidarė didžiulės balos.


2015-07-28 20:19

Įsismaginę vilkai retina ūkininko avių bandą

17|4| 

Šiaulių rajone ūkininkaujantis Kęstutis Šniukas nežino, kaip kovoti su jo avių bandą puldinėjančiais vilkais. Per pastarąsias porą savaičių ūkininkas neteko jau aštuonių avių. Paskutinis išpuolis įvyko pirmadienio naktį – rytą į darbą atvažiavęs darbininkas pamatė prie Akmenaičių (Šiaulių r.) kaimo esančiame aptvare gulinčias papjautas avis. Keturios Šarolė veislės avys gulėjo perplėšta gerkle, o penktąją vilkų gauja sudraskė gabalais. Penkių ėriavedžių netekęs ūkininkas paskaičiavo, kad penkias papjautas avis įvertino dviem tūkstančiais eurų. Vilkų sudraskytos avys išgabentos utilizuoti į Rietave esančią įmonę.


2015-07-28 17:11

Anykščiuose leista sumedžioti keturis vilkus

1

Padažnėjus atvejams, kai vilkai užpuola ir sudrasko ūkininkų gyvulius, Aplinkos apsaugos agentūra leido sumedžioti keturis vilkus Anykščių rajono savivaldybėje.


2015-07-28 14:29

Orų prognozė: griaudės perkūnija, blyksės žaibas

3

Štai ir vėl Lietuvą apglėbė vėsesnė oro masė. Išties šiltais orais mūsų šalies gyventojai galėjo pasidžiaugti šeštadienį, kai temperatūra pasiekė 24–28 laipsnius. Trumpi lietūs (kai kur su perkūnija) į vakarinius rajonus atkeliavo tik vakare. Juos atnešė atmosferos frontas – išstūmė šiltą orą ir pakeitė gaivesniu.


2015-07-28 14:13

Specialistai įspėja: šie vabzdžiai taikosi ir į kvėpavimo takus

10|9

Įkyrių vabzdžių atakos pastarosiomis dienomis – ne kas kita, kaip sparnuotųjų skruzdėlių poravimosi sezono įkarštis. Sparnus užsiauginusios patelės ir patinėliai lenda iš skruzdėlynų poruotis, tuoj pat po meilės šokio patinėliai žūva, o patelės skrenda ieškoti urvelio ar landos naujam skruzdėlynui pradėti. Tad nenustebkite, jei į burną, nosį ar ausis ims lįsti sparnuotosios skruzdėlės – žmogaus kvėpavimo takų ertmės joms atrodo tarsi puiki vieta dėti kiaušinius.


Populiariausi per 24 val.