Gaukite lrytas.lt naujienas kiekvieną rytą
Komentarai
Vardas
El. paštas
Komentaras (iki 3000 simbolių)
Įvykiai
2015-11-26 14:03

Rusija: „Priešlėktuvinės gynybos raketos jau perkeltos į Siriją“

3

Rusijos valstybinė naujienų agentūra „RIA Novosti“ ketvirtadienį paskelbė, kad Maskva jau dislokavo savo moderniausius priešlėktuvinės gynybos raketų kompleksus savo karinėje bazėje Sirijoje. Maskva apie planus dislokuoti Sirijoje sistemas S-400 paskelbė trečiadienį, pabrėždama, kad tos raketos leistų sunaikinti bet kokį taikinį, keliantį pavojų Rusijos karo orlaiviams, vykdantiems misijas toje šalyje. Šis perspėjimas buvo paskelbtas po to, kai Turkijos oro pajėgos numušė vieną Rusijos karo lėktuvą prie sienos su Sirija.


2015-11-26 14:03

„Islamo valstybės“ priešų sąraše – jau ir Lietuva

149|4|

„Islamo valstybės“ džihadistų žvilgsniai jau krypsta ir į Baltijos valstybes. Džihadistai paskelbė naują grasinamo pobūdžio vaizdo įrašą, kuriame parodė vėliavas maždaug 60 šalių, kurias laiko savo priešėmis. Tarp „Islamo valstybės“ priešų pateko ir Lietuva. Viename naujausių grupuotės vaizdo įrašų grasinama susidoroti su „velnių koalicija“. Vaizdo įraše rodomos daugybės šalių, kurias islamistai esą laiko priešėmis, vėliavos, o tarp jų ir Lietuvos, Estijos, Suomijos ir Lenkijos.


2015-11-26 13:55

Egipto koptų popiežius pirmąkart po ilgo laiko aplankys Jeruzalę

Egipto koptų popiežius Teodoras II (kitaip – Tawadrossas II) ketvirtadienį išvyko į Jeruzalę dalyvauti arkivyskupo Abrahamo laidotuvėse, tapdamas pirmuoju per kelis pastaruosius dešimtmečius šios krikščionių bendruomenės vadovu, apsilankysiančiu Šventajame mieste, nurodė jo atstovas.


2015-11-26 13:25

Dėl bombos grėsmės iš Ukrainos parlamento išprašyti žurnalistai

1

„Unian“ korespondentas iš Aukščiausios Rados pranešė, kad žurnalistai buvo paprašyti atlaisvinti parlamento spaudos ložę dėl padėtos bombos grėsmės. Kaip praneša „Unian“, saugumo pareigūnas atėjo į spaudos ložę ir paprašė reporterių išeiti dėl gautos informacijos apie galimai padėtą bombą. Vis dėlto pareigūnas neatsakė, ar parlamento nariai taip pat paliks posėdžių salę.


2015-11-26 13:13

Jungtinė Karalystė prisidės prie aviacijos kampanijos Sirijoje

4

Didžioji Britanija turėtų prisidėti prie aviacijos kampanijos prieš džihadistų judėjimą „Islamo valstybė“ (IS) Sirijoje, premjeras Davidas Cameronas pabrėžė savo rašte, kurį ketvirtadienį pateikė įstatymų leidėjams. „Esu įsitikinęs, kad dabar turėtume priimti sprendimą išplėsti Britanijos aviacijos smūgius prieš ISIL (IS) Sirijoje“, – rašo jis.


2015-11-26 13:08

Smarkiai sumažėjo į Graikiją atvykstančių pabėgėlių skaičius

Smarkiai sumažėjo iš Turkijos į Graikiją Viduržemio jūra atvykstančių pabėgėlių skaičius. Tarptautinė migracijos organizacija (IOM) praėjusį sekmadienį Graikijos salose suskaičiavo tik 155 naujus pabėgėlius – dieną prieš tai jų dar buvo 3 000. Pagrindine staigaus migrantų srauto sumažėjimo priežastimi laikomas blogas oras.


2015-11-26 13:04

Indija išbandė branduolinį užtaisą galinčią nešti raketą

Indija ketvirtadienį sėkmingai išbandė trumpojo nuotolio balistinę raketą „Prithvi II“, galinčią nešti branduolinį užtaisą, pranešė dienraštis „The Indian Express“. Raketa, galinti nuskrieti 350 km, buvo paleista iš Čandipuro karinio poligono rytinėje Orisos valstijoje ir praskriejo virš Bengalijos įlankos.


2015-11-26 12:15

Lenkų pareigūnai išardė sprogmenų gamybos tinklą

1

Lenkijos kovos su terorizmu pajėgos aptiko 220 kg sprogmenų gamybai skirtų medžiagų ir įrangos keliuose namuose devyniuose Lenkijos miestuose, praneša Lenkijos radijas. Šalies Centrinis tyrimų biuras (CBS) identifikavo įtariamuosius, kurie, kaip manoma, gamino sprogstamuosius įtaisus visoje Lenkijoje.


2015-11-26 11:47

Turkija tikina nežinojusi, kad numuša būtent Rusijos naikintuvą

11

Turkijos kariškiai teigia nežinoję, kad Sirijos pasienyje numuša būtent Rusijos naikintuvą. Kam priklauso lėktuvas, nebuvo žinoma, veikta automatiškai pagal taisykles, pareiškė turkų ginkluotosios pajėgos, kuriomis remiasi agentūra AFP. Jos, be to, patikino, kad po naikintuvo numušimo antradienį buvo stengiamasi rasti pilotus ir juos išgelbėti.


2015-11-26 11:36

Popiežius pirmąkart aukodamas mišias Afrikoje gynė tradicijas

15

Popiežius Pranciškus ketvirtadienį karštai paragino tikinčiuosius laikytis tradicinių šeimos vertybių, pirmąkart aukodamas mišias Afrikos žemyne. Savo homilijoje pontifikas kvietė Kenijos žmones palaikyti šeimas ir sakė, kad vaikai yra palaima. Jis ragino atsisakyti papročių, „skatinančių vyrų aroganciją, žeidžiančių arba žeminančių moteris, taip pat keliančių nekaltų negimusiųjų gyvybėms“.


Populiariausi per 24 val.