Naujienos / lrytas.lt
Išplėstinė paieška >>
Gaukite lrytas.lt naujienas kiekvieną rytą
Komentarai (0)
Vardas
El. paštas
Komentaras (iki 3000 simbolių)
Konfliktai ir saugumas
2014-07-29 13:29

Izraelio tankų sviediniai pataikė į degalų saugyklą Gazos Ruože

13|5

Kovotojai iš Gazos pirmadienį tuneliu pateko į Izraelį ir per susirėmimą netoli Nahal Ozo kibuco pasienyje su Gazos Ruožu nukovė penkis Izraelio karius, pranešė kariškiai. „Kariai žuvo per mūšį, kai teroristai pamėgino surengti ataką pasinaudodami tuneliu, kuris iš Gazos Ruožo veda į Nahal Ozą. Kariai sužlugdė jų mėginimą, kai identifikavo būrį ir neutralizavo vieną iš teroristų“, - rašoma antradienį kariuomenės paskelbtame pareiškime.


2014-07-29 12:42

Naujos Ukrainos pajėgų atakos apstulbino sukilėlius

37

Intensyvūs susirėmimai tarp Ukrainos vyriausybės pajėgų ir prorusiškų sukilėlių šalies rytuose pareikalavo mažausiai 19 civilių asmenų gyvybių, antradienį pranešė vietos pareigūnai, Kijevui stiprinant kampaniją prieš separatistus.


2014-07-29 10:40

Rusija pažeidė ginklų kontrolės sutartį

32

Atlikdama branduolinės sparnuotosios raketos bandymą, Rusija pažeidė pagrindinę ginklų kontrolės sutartį, teigė JAV vyriausybė, kuria remiasi BBC. Rusija išbandė sparnuotąją raketą, pažeisdama Vidutinio nuotolio branduolinių pajėgų sutartį, pasirašytą 1987 metais per šaltąjį karą, pažymėjo JAV.


2014-07-29 07:59

Teroristus puolantys ukrainiečiai pasiekė lėktuvo sudužimo vietą

2482|21|

Rytų Ukrainoje vėl užvirė įnirtingi mūšiai. Kariuomenė atakavo svarbią prorusiškų teroristų bazę Horlivkoje, išlaisvino Šachtiorsko miestą ir pajudėjo link Snižnės, netoli "Malaisyia airlines" lėktuvo sudužimo vietos. Ukrainos pajėgos bando suskaldyti priešų grupuotes ir atkirsti juos nuo Rusijos sienos. Žvalgybos pareigūnai turi informacijos, kad Maskva prie sienos telkia kariuomenę.


2014-07-28 20:36

Kodėl pasaulyje tiek daug palestiniečių rėmėjų?

102|5

„Man akivaizdu, kad visi, tikintys demokratija ir kovojantys už žmogaus teises, turėtų palaikyti Izraelį ir smerkti palestiniečius. Bet kodėl pasaulis elgiasi priešingai? Kodėl palaikomi nusikaltėliai, rasistai, islamo religiniai fanatikai?“ – savo tinklaraštyje, kuris uždraustas Irane, klausia airis mokslininkas Markas Humphrys.


2014-07-28 09:36

„Hamas“ palūžo - prašo naujų paliaubų, jų nori ir JT

159|18| 

„Hamas“ sekmadienį pavėluotai paskelbė, kad sutiko su 24 valandų humanitarinėmis paliaubomis, – netrukus po to, kai Izraelis pranešė po dienos pertraukos atnaujinantis karo veiksmus Gazos Ruože.


2014-07-27 09:50

Kare Izraeliui praverčia ir civilių parama

40|13

Izraelis tęsia operaciją „Apsauginė riba“ Gazos Ruože. Tad žūva žmonės – kariai, palestiniečių teroristai, civiliai abiejose pusėse. Užtat mažiau pasaulyje pastebima kita – žydų savanorių – pusė. Taip, šiame kare, kaip ir kituose, neišvengiamai liejasi kraujas. Bet, nepaisant pasaulyje aidinčių raginimų sustabdyti karinius veiksmus, pačiame konflikto židinyje pirmiausia rūpinamasi savaisiais. Šeštadienį pranešta, kad per neramumus Gazos Ruože palestiniečių aukų skaičius pasiekė tūkstantį.


2014-07-26 12:06

Surengti išpuolį teroristui sutrukdė nešvarūs apatiniai

7

2009-ųjų gruodį pasaulis tik per plauką išvengė kraupios tragedijos, kai radikaliam musulmonui nepavyko susprogdinti iš Amsterdamo į Detroitą skrendančio keleivinio lėktuvo. Pareigūnai dabar atskleidžia, kad ataka nepavyko dėl prastos ekstremisto higienos. Vienas JAV tyrėjas pareiškė, jog sąmokslas žlugo todėl, kad sprogdintojas prieš skrydį dvi savaites nekeitė savo apatinių kelnaičių – taip sprogmenys, kurie buvo pritvirtinti prie jų, buvo supurvinti ir nesuveikė, pagal „The Daily Telegraph“ rašo „Lietuvos rytas“.


2014-07-26 11:38

Gazoje – 12 valandų humanitarinės paliaubos

3

Gazos Ruože tarp Izaelio ir palestiniečių judėjimo „Hamas“ šeštadienį 8 val. Lietuvos laiku įsigaliojo 12 valandų galiosiančios paliaubos. Ši diena jau 19-oji, kai tęsiasi konfliktas, nusinešęs šimtus gyvybių.


2014-07-26 10:16

NATO sujudo: Lenkijoje steigs štabą, dislokuos daug ginkluotės

268|2| 

NATO pajėgų vadas Europoje, JAV generolas Philipas Breedlove'as, siūlo išplėsti ir sustiprinti Lenkijos mieste Ščecine veikiančią karinę bazę. Ji turėtų tapti nauja NATO vadaviete, be to, čia esą reikėtų iš anksto dislokuoti daug karinės technikos, kurią būtų galima žaibiškai panaudoti, kilus konfliktui, rašo The Atlantic.