Gaukite lrytas.lt naujienas kiekvieną rytą
Komentarai
Vardas
El. paštas
Komentaras (iki 3000 simbolių)
Konfliktai ir saugumas
2015-06-29 17:45

Prieš metus įsikūrusios „Islamo valstybės“ grėsmė didėja

20|

Džihadistų judėjimo „Islamo valstybė“ įkurtas „kalifatas“ pirmadienį mini pirmąsias savo gyvavimo metines, išplėtęs savo kontroliuojamas teritorijas Sirijoje ir Irake, taip pat keldamas grėsmę visam pasauliui dėl teroro išpuolių, tokių kaip įvykdyti Tunise ir Kuveite.


2015-06-29 16:20

Tunise sulaikyti pirmieji įtariamieji dėl išpuolio Susoje

Tunise areštuoti pirmieji iš įtariamųjų, susijusių su džihadistų išpuoliu praėjusią savaitę pajūrio kurorte, kur buvo nužudyti 38 žmonės, pranešė pirmadienį vidaus reikalų ministras Najemas Gharsalli.


2015-06-28 19:46

Šiurpiausia asmenukė – su nupjauta viršininko galva

12|2

Vyras, įtariamas tuo, kad nupjovė galvą savo viršininkui ir pakabino ją ant gamyklos vartų, išsiuntė asmenukę su nupjauta aukos galva, šeštadienį sakė tyrimui artimas šaltinis.


2015-06-27 13:44

Pradėtos derybos dėl Teherano branduolinės programos

2

JAV valstybės sekretorius Johnas Kerry ir Irano užsienio reikalų ministras Mohammadas Javadas Zarifas šeštadienį pradėjo derybas Vienoje, siekdami galutinai suderinti istorinę sutartį dėl Teherano branduolinės programos iki galutinio termino birželio 30 dieną, pranešė JAV pareigūnai.


2015-06-27 10:44

Tunisas uždarys 80 „nuodus“ ir terorizmą skleidžiančių mečečių

17|6|

Tunisas ketina uždaryti apie 80 mečečių, kaltinamų smurto kurstymu, pranešė šalies premjeras Habibas Essidas. Toks sprendimas priimtas po vakarykščio išpuolio vieno populiariausių kurortų paplūdimyje, per kurį žuvo 39 žmonės, skelbia BBC. Anot premjero, valstybės nekontroliuojamos mečetės, skatinančios smurtą, bus uždarytos per savaitę. Kalbėdamas spaudos konferencijoje šalies sostinėje, H.Essidas teigė, kad „kai kurios mečetės ir toliau platina savo propagandą, o jų skleidžiami nuodai skatina terorizmą“.


2015-06-27 09:23

Išpuolis Prancūzijoje: teroristas egzekuciją įvykdė savo bosui

256|10|

Prancūzijoje, netoli Liono miesto, chemijos gamykloje, penktadienį įvykdyta kraupi islamistų ataka. Užpuolikai nupjovė galvą vienam asmeniui. Dar keli žmonės sužeisti. Vienas įtariamasis sulaikytas, kitą, kaip pranešė vidaus reikalų ministras Bernardas Cazeneuve'as, nukovė ugniagesys. Liudininkai praneša, kad buvo girdėti garsus sprogimas. Po išpuolio islamistai gamykloje paliko savo vėliavą. Šis išpuolis surengtas praėjus vos pusmečiui nuo islamistų atakos Paryžiuje, „Charlie Hebdo“ redakcijoje, kurios metu žuvo 17 žmonių. Išpuolis buvo įvykdytas stambios amerikiečių kompanijos „Air Products“ gamykloje. Joje gaminamos pramoninės dujos, tokios, kaip azotas, deguonis, vandenilio dujos.


2015-06-27 09:22

Košmaras paplūdimyje: teroristai Tunise išžudė poilsiautojus

253|12|

Birželio 26-ąją pasaulį sukrėtė dar viena kruvina ciniškai suplanuoto teroro banga. Tą pačią dieną trijose valstybėse smogikų išpuoliai pareikalavo daugybės žmonių aukų. Penktadienį smogta Prancūzijoje, Kuveite ir Tunise. Pastaroji šalis Viduržemio jūros pakrantėje nuo teroristų nukentėjo itin skaudžiai. Taikiniu penktadienį tapo turistų pamėgti viešbučiai. Anot liudininkų, vidury dienos Susos mieste driokstelėjo sprogimas, po to paplūdimyje pasigirdo šūviai. Turistai ėmė bėgti į viešbutį, slėpėsi kambariuose. Pastaroji šalis Viduržemio jūros pakrantėje nuo teroristų nukentėjo itin skaudžiai. Taikiniu penktadienį tapo turistų pamėgti viešbučiai. Anot liudininkų, viduryje dienos Suso mieste driokstelėjo sprogimas, po to paplūdimyje pasigirdo šūviai. Turistai ėmė bėgti į viešbutį, slėpėsi kambariuose.


2015-06-26 22:51

Kuveito mečetėje susisprogdinęs savižudis pražudė 27 žmones

3|

Mažiausiai 16 žmonių žuvo, dar dešimtys buvo sužeisti, savižudžiui susisprogdinus šiitų mečetėje Kuveite, pranešė šalies žiniasklaida.


2015-06-25 19:26

Turkiją apkaltino „Islamo valstybės“ rėmimu

Vienos Turkijos prokurdiškos partijos lyderis apkaltino Ankarą radikalios grupuotės „Islamo valstybė“ (IS) rėmimu po to, kai Sirijos Kobanės mieste buvo įvykdyti nauji išpuoliai. Vienas prokurdiškos Tautų demokratijos partijos lyderių Figenas Juksekdagas piktai sureagavo į naujienas, kad IS kovotojai įžengė į Kobanę ir pradėjo vykdyti išpuolius prieš civilius. Pasak jo, didelė tikimybė, kad užpuolikai atvyko į Kobanę iš Turkijos, kadangi miestas yra išsidėstęs už kelių kilometrų nuo Turkijos sienos.


2015-06-25 14:09

„Islamo valstybė“ augina raumenis – prisiekė Kaukazo islamistai

32| 

Keturių Rusijos Šiaurės Kaukazo regionų islamistai kovotojai prisiekė ištikimybę džihadistų judėjimui „Islamo valstybė“ (IS), sakoma internete paskelbtame garso įraše, kurį pasveikino dideles teritorijas Sirijoje ir Irake kontroliuojantis „kalifatas“.


Populiariausi per 24 val.