Naujienos / lrytas.lt
Išplėstinė paieška >>
Gaukite lrytas.lt naujienas kiekvieną rytą
Komentarai (0)
Vardas
El. paštas
Komentaras (iki 3000 simbolių)
Konfliktai ir saugumas
2014-09-17 14:22

Separatistų bastionu virtusį Donecką drebino sprogimai ir šūviai

18|4

Prorusiškų separatistų bastionu tapusiame Donecko mieste Ukrainos rytuose trečiadienį aidėjo pavieniai sprogimai ir artilerijos šūviai. Sprogimai griaudėjo kitą dieną po to, kai Aukščiausioji Rada priėmė įstatymo projektą dėl laikinos savivaldos suteikimo kai kuriems separatistų kontroliuojamiems rajonams šalies rytuose.


2014-09-17 12:59

S. Lavrovas: NATO atlieka griaunamąjį vaidmenį Ukrainos krizėje

17

NATO atlieka griaunamąjį vaidmenį Ukrainos krizėje ir toliau stumia Kijevą į konfrontaciją, interviu ispanų laikraščiui „El Pais“ pareiškė Rusijos užsienio reikalų ministras Sergejus Lavrovas.


2014-09-17 10:45

JAV sausumos kariai gali atsidurti Irake

4

Kovai su džihadistų grupuote „Islamo valstybė“ Artimuosiuose Rytuose gali reikėti JAV sausumos pajėgų karių, jei žlugs dabartinė Baracko Obamos strategija, antradienį sakė Amerikos aukščiausio rango karininkas, Kongresui įsitraukus į debatus apie prezidento planą išplėsti antskrydžių kampaniją ir apmokyti Sirijos sukilėlius.


2014-09-17 09:34

Rusijos ambasada Latvijoje verbuoja savanorius kovoms Ukrainoje

157|2|

Rusijos Federacijos ambasada Latvijoje ragina žmones prisijungti prie Rusijos kariuomenės – tai neseniai atskleidė Latvijos televizijos žurnalistai. Sutinkantiems vykti į Ukrainą ir kautis separatistų pusėje žadama visapusiška pagalba ir premijos, skelbia portalas LSM. Latvijos televizijos kanalo LTV žurnalistė Odita Krenberga savaitgalį lankėsi Latgaloje. Ten ji kalbėjosi su vietos gyventojais, pasiryžusiais Ukrainoje kautis kartu su Rusijos kariais.


2014-09-16 21:52

Separatistų lyderis: „Donbasas nebeturi nieko bendra su Ukraina“

183|

Vienas Ukrainos prorusiškų separatistų lyderių antradienį atmetė Kijevo siūlomą ribotą savivaldą jų kontroliuojamiems rajonams šalies rytuose, teigdamas, kad Ukrainos rytinis Donbaso regionas nebėra Ukrainos dalis. „Donbase bus įtvirtinta visiška savivalda, ši teritorija nebeturi nieko bendra su Ukraina“, - naujienų agentūrai AFP sakė separatistų vienašališkai paskelbtos vadinamosios Donecko liaudies respublikos vicepremjeras Andrejus Purginas.


2014-09-16 18:30

Kabule per mirtininko išpuolį žuvo trys NATO kariai

3|5

Kabule antradienį talibų mirtininko variuojamas užminuotas automobilis įsirėžė į NATO konvojų, per galingą sprogimą žuvo du amerikiečiai ir vienas lenkų karys, taip pat buvo sužeista mažiausiai 13 civilių afganų. Tai pranešė NATO Tarptautinės saugumo paramos pajėgos (ISAF).


2014-09-16 17:13

Kryme rusų pareigūnai griežtina represijas prieš Krymo totorius

26|

Kryme po neteisėtų vietos rinkimų Rusijos teisėsaugos pareigūnai ėmėsi griežtesnių represijų prieš vietos totorių bendruomenę ir visus laisvę mylinčius žmones. Tai antradienį pareiškė Krymo totorių asamblėjos Medžliso vadovas Refatas Čubarovas.


2014-09-16 16:30

Rusija stiprins karines pajėgas Kryme

4

Rusijos gynybos ministras Sergejus Šoigu antradienį pareiškė, kad Rusijai dėl krizės Ukrainoje tenka koreguoti Pietų karinės apygardos vadovybės darbą, reikia didinti kariuomenės skaičių Krymo pusiasalyje, pranešė naujienų agentūros.


2014-09-16 15:58

Afganistane žuvo lenkų karys

15| 

NATO Tarptautinės saugumo paramos pajėgos (ISAF) pranešė, kad antradienį Kabule trys jų kariai žuvo per automobilį vairavusio mirtininko išpuolį, per kurį taip pat buvo sužeista mažiausiai 13 civilių afganų. „Galime patvirtinti, kad trys Tarptautinių saugumo paramos pajėgų nariai šiandien žuvo dėl priešo atakos Kabule“, – sakoma ISAF pareiškime, kuriame žuvusiųjų pilietybės nenurodomos.


2014-09-16 11:43

Rusijos Dūmos pirmininkas prabilo apie naują Šaltąjį karą

87

Rusijos Dūmos pirmininkas Sergejus Naryškinas antradienį pareiškė, kad „ciniška ir neatsakinga“ JAV ir jos sąjungininkių vykdoma politika stato pasaulį ant naujo Šaltojo karo slenksčio, skelbia „Reuters“. „Ciniška ir neatsakinga JAV ir jų pusėje esančių šalių vykdoma politika veda pasaulį ant naujo Šaltojo karo slenksčio“, - per Dūmos rudens sesijos atidarymą tvirtino S. Naryškinas, pridūręs, kad NATO šalių ginklų tiekimas į Kijevą kursto karo nusikaltimus šalies rytuose.


Populiariausi per 24 val.