Naujienos / lrytas.lt
Išplėstinė paieška >>
Gaukite lrytas.lt naujienas kiekvieną rytą
Komentarai (0)
Vardas
El. paštas
Komentaras (iki 3000 simbolių)
Gamta
2015-02-01 15:03

Saulėtas sekmadienis Verkių parke

38

Jeigu paklausite mieste žmogaus, ar dabar žiema, tikriausiai sulauksite atsakymo: „Kokia dar žiema, jei iš balų neišlipame?“. Bet jei tą patį klausimą užduosite žvejui, kuris nenulipa nuo ledo vos tik pašąla ,atsakymą išgirste: „Aišku, kad žiema! Ledas storas ir žvejoju jau keli mėnesiai“. Štai taip. Vieniems tai – žiema, kitiems – klimato atšilimo padariniai.


2015-02-01 11:26

Sinoptikai sako, kad kitą savaitę orai Lietuvoje bus žiemiški

1

Sinoptikas Vytautas Sakalauskas sako, kad kitą savaitę Lietuvoje orai bus žiemiški, temperatūra vietomis nukris iki žemiau nei 10 laipsnių šalčio.


2015-01-31 21:03

Išrinktas gražiausias šuo Lietuvoje

3|71

Žiemos vidury Lietuvos kinologų draugija mini svarbią dieną – tai čempionų čempionatas, arba kitaip – gražiausio šuns rinkimai. Į prabangų kinologinį renginį išsipustę ponai ir ponios rinkosi jau ketvirtą kartą, kur pristatė savo pavyzdinius, išpuoselėtus ir nepaprastai gražius šunis. Po atkaklios ir įnirtingos kovos tarptautinė kinologų vertinimo komisija nusprendė, kad gražiausiu šunimi tapo falenas iš Latvijos. Parodos vicečempionu tapo vipetas iš Lietuvos.


2015-01-31 10:25

Sausio finišas – drėgnas, vasario startas – pašalęs

1

Atsisveikiname jau ir su antruoju žiemos mėnesiu. Diena pailgėjo beveik pusantros valandos. Ilgesnis šviesusis paros laikas žvalina ir kelia nuotaiką. Sausis orų įvairove nebuvo nuobodžiai monotoniškas. Tai ir dažnai stiprus vėjas pirmąjį mėnesio trečdalį, paruošęs kelią uraganui „Feliksas“, ir neretai slidūs keliai ar vietomis gausus snygis.


2015-01-30 14:58

Lietuvoje pirmą kartą pastebėtas retas paukštis iš šiltų kraštų

5

Žiemai persiritus į antrą pusę gamta pateikė staigmeną – Panevėžio rajone fotografas Marius Čepulis aptiko dar neregėtą paukščių rūšį. Iš pažiūros – tai labai nedidelis, į žvirblį panašus paukštelis. Tačiau aštrus fotografo žvilgsnis nepraslydo pro pakelėje ant sniego spurdantį svetimšalį sparnuotį.


2015-01-30 11:37

Medkirčiui pralobti nepavyko – teks mokėti tūkstantinę baudą

4|2

Joniškio rajone medžius neteisėtai pjovęs ir medieną pardavinėjęs vyras turės atlyginti nemenką gamtai padarytą žalą. Pogrindininko piniginė gerokai suplonės – jam teks pakloti 2124 eurų baudą. Šiaulių regiono aplinkos apsaugos departamento (ŠRAAD) Joniškio rajono agentūra gavo pranešimą, kad Žūčių kaime, Žagarės seniūnijoje yra pjaunami medžiai neturint leidimo.


2015-01-30 00:01

Niūrūs debesys atneš kritulių

1| 

Virš Europos plytintis galingas ciklonas penktadienį visoms šalims dalija įvairiausių kritulių. Į Pietų Skandinaviją, Baltijos regioną ir rytinius žemyno regionus žemo slėgio sūkurys neša negausų sniegą ir šlapdribą.


2015-01-29 10:13

Žiema Kadagių slėnyje

2|28

Viena patrauklių Lietuvos vietų - Kauno rajone, Arlaviškėse, esantis Kadagių slėnis žiemą akį traukia ne mažiau nei vasarą.Kadagių slėnio takas įrengtas ant Kauno marių šlaito, nuo kurio šiomis dienomis atsiveria įspūdingas snieguotas kraštovaizdis.Į jį žiūrint tampa aišku, kodėl slėnis pramintas Lietuvos Alpėmis.  Į slėnį pasigėrėti gražiais vaizdais atvykstantys žmonės tvirtino, jog kadagynas vilioja ne tik panoramomis. Jame jaučiamas itin grynas oras.


2015-01-29 08:35

Ragų rinkėjas jau laukia pavasario

14

Netrukus elniai ims mesti ragus, todėl Vytautas Mačiulis iš Girdžių (Jurbarko r.) trauks į miškus. Kur ir kada jų ieškoti, jis puikiai išmano, nes pomėgis rinkti ragus jį užvaldęs jau 40 metų. Kambaryje – ragai ant stalo, spintų, sukabinti palėpėje. Briedžių ir elnių ragų pilna ir palėpėje. Taip atrodo 85 metų V.Mačiulio namai. Anksčiau V.Mačiulis dirbo miškavežio vairuotoju. Kartą jį išsiuntė į Smalininkus parvežti medienos. Einant su eiguliu jos apžiūrėti, tas surado nedidelį elnio ragą.


2015-01-29 06:08

Sniegu apklotas Kadagių slėnis traukia grožiu ir grynu oru

12|26

Viena patrauklių Lietuvos vietų pernai Europos vietovių projekto komisijos pripažintas Kadagių slėnis, esantis Kauno rajone, Arlaviškėse, žiemą akį traukia ne mažiau nei vasarą. Kiekvieną dieną čia netrūksta į gamtos prieglobstį bent trumpam ištrūkti trokštančių žmonių.


Populiariausi per 24 val.