Naujienos / lrytas.lt
Išplėstinė paieška >>
Gaukite lrytas.lt naujienas kiekvieną rytą
Komentarai (0)
Vardas
El. paštas
Komentaras (iki 3000 simbolių)
Gamta
2014-12-18 00:01

Atšilę orai jau išginė žiemą

Jei ne spindinčios ir šviečiančios miesto puošmenos, galėtum manyti, kad laukiame ne Kalėdų, o Velykų. Pavasarinę nuotaiką kelia jau anos savaitės pabaigoje prasidėję ir besitęsiantys šilti, dažnai su lietumi orai.


2014-12-17 20:40

Kalėdų rytą – vienintelis šansas išvysti gražią baltą žiemą

28|3| 

Artėjant Kalėdoms, orai nė iš tolo neprimena gražios lietuviškos žiemos. Na, tokios, kaip iš atvirukų, su apsnigtais medžiais ir storomis žemę nuklojusiomis pusnimis. Ar Kalėdos tokios ir bus – niūrios, juodai pilkos, su apmirusiais nuogais medžiais, po kojomis žliugsinčiu purvu ir į veidą šlapius neaiškios rūšies kritulius bloškiančiu vėju?


2014-12-17 09:01

Prasidėjo vėgėlių nerštas – jas žvejoti draudžiama

Siekiant apsaugoti vėgėles, nuo gruodžio 15 d. iki sausio 15 d. – prasidėjus šių žuvų nerštui ir neršto metu - jas draudžiama žvejoti visoje šalyje, o pagrindinėse jų nerštavietėse – Nemune nuo Gėgės upės žiočių iki Jurbarko tilto ir Nevėžyje nuo jo žiočių iki Babtų tilto – nakties metu apskritai draudžiama bet kokia žvejyba.


2014-12-17 08:01

Pirmiausia vėjas stiprės pajūryje

 

Įpusėjęs gruodis šalčiu negrasina, orai labiau primena ne žiemos pradžią, bet greičiau gilų rudenį. Kelis kartus pasirodęs sniegas gana greitai buvo ištirpintas nuo Atlanto vandenyno atkeliaujančių ciklonų atneštos šilumos ir lietaus. Šįmet dažną dieną ūžauja ir gana stiprus pietvakarių, pietų vėjas, ypač pajūryje, o juk pirmajam žiemos mėnesiui būdingesni ramesni orai. Gruodį Lietuvoje daugiausia vyrauja pietinių krypčių vėjas. Pagal daugiamečius duomenis, vidutinis vėjo greitis siekia vos 3–8 m/sek., maždaug 3–5 dienas per mėnesį didesnėje šalies dalyje fiksuojamas stipresnis nei 15 m/sek. vėjo greitis.


2014-12-17 08:00

Iš brakonierių atimtą įrangą naikino kirviais

2|2

Kauno aplinkosaugininkai surengė neįprastą akciją – kapojo, karpė, pjaustė brakonierių arsenalą. Iš viso buvo sunaikinta daugiau negu 100 įnagių, konfiskuotų iš gamtos niokotojų. Kauno regiono aplinkos apsaugos departamento kieme pokšėjo kirviai. Gamtos sergėtojai negailėjo guminių valčių, trišakių, tinklų, bučių ir kitų gaudyklių, laužė metalinius spąstus. Sukapotas brakonierių turtas buvo kraunamas į dėžes ir vežamas į atliekų tvarkymo įstaigą.


2014-12-16 12:21

Prasidėjo vėgėlių nerštas, apribojama jų žvejyba

3

Siekiant apsaugoti vėgėles, nuo gruodžio 15 d. iki sausio 15 d. – prasidėjus šių žuvų nerštui ir neršto metu, jas draudžiama žvejoti naktį pagrindinėse jų nerštavietėse – Nemune nuo Gėgės upės žiočių iki Jurbarko tilto ir Nevėžyje nuo jo žiočių iki Babtų tilto.


2014-12-16 06:43

Dažniau lis, bet kris ir šlapdriba

2| 

Pirmasis žiemos mėnuo jau įpusėjo. Pastarąją savaitę įsivyravusi neįprasta šiam metų tarpsniui šiluma kol kas nesitrauks. O labai šiltus orus praėjusį penktadienį į mūsų šalį atginė itin aktyvus Atlanto ciklonas, temperatūra penktadienio dieną pasiekė 2–5 laipsnius šilumos, o šeštadienį oras sušilo net iki 4–7 laipsnių.


2014-12-15 15:01

Lūšį kilpoje radęs vyriškis staiga prarado atmintį

3

Praėjusios savaitės pabaigoje aplinkosaugininkams paskambino vienas Molėtų rajono Inturkės seniūnijos Maciūniškių kaimo gyventojas ir pranešė, kad miške rado kilpoje sugautą lūšies patiną. Pasak vyriškio, gyvūną jis išėmęs iš kilpos ir parsinešęs.


2014-12-14 16:02

Sekmadienis Verkių regioniniame parke

2|60

Sutikau vaikščiodamas po parką žmogelį, kuris labai stebėjosi: „Seniausiai gyvenu šalia ir nežinojau kad čia taip nuostabu!“ Taigi, šiltai apsirengiat ir marš į gamtą stebėtis žiemos grožiu.


2014-12-14 09:25

Audra Žemaitijoje vartė medžius ir pastolius, apgadino mašinas

59|12|

Sinoptikų pranašauta stipri audra šeštadienio paryčiais kirto Klaipėdai, taip pat Šiauliams ir Telšių kraštui. Vėjo gūsiai, kurie kartais siekė iki 30 m/s, uostamiestyje vartė medžius, pastolius, reklaminius stendus, draskė ant pastatų pakabintas šventines instaliacijas. Herkaus Manto gatvėje stiprus vėjas nuvertė didžiulius pastolius - krintanti konstrukcija apgadino šalia stovėjusius tris automobilius.


Populiariausi per 24 val.