Gaukite lrytas.lt naujienas kiekvieną rytą
Komentarai
Vardas
El. paštas
Komentaras (iki 3000 simbolių)
Eko
2016-08-23 09:02

Paplūdimiuose lietuviai palieka kalnus servetėlių ir nuorūkų

1|5

Jau trečius metus susivienijimo Žali.LT ir „EKO redakcijos“ savanoriai vertino kokias šiukšles poilsiautojai išmeta bendruosiuose, vyrų ir moterų bei nudistų Smiltynės paplūdimiuose. Kaip ir kasmet rasta intriguojančių šiukšlių – prezervatyvų pakuočių ar vyriškų trumpikių, tačiau didžiausią nerimą kelia įspūdingi servetėlių ir nuorūkų kiekiai.


2016-08-22 19:59

Vasara, kokia tu buvai graži!

1|25

Vasaros kvapai ir vaizdai ilgai glostė širdį, nors orai ir mėgdavo krėsti išdaigas ir pateikti mums staigmenų. Ir štai jau rugpjūtis perkopė į antrąją savo pusę ir nebe taip toli ruduo... Fotografas Vladas Ščiavinskas įamžino visko – siūlome pasilepinti jo vaizdiniais delikatesais!


2016-08-02 06:59

Maudotės žydinčiame vandenyje? Specialistai to daryti nepataria

5

Žydint vandeniui – dauginantis melsvadumbliams, vandenyje vyksta labai žalingi procesai: išskiriami toksinai kenkia žmonių sveikatai, dėl deguonies stokos žūsta žuvys, LRT RADIJUI sako gamtininkas Almantas Kulbis. „Beje, vandens žydėjimo piko metu 1 ha ežero biologinės masės gali būti apie 10 tonų. Įsivaizduokite, koks tai kiekis. O ežerai kartais būna ir 1 000 ha, ir kelių šimtų hektarų, tad kiek traukinio vagonų prireiktų tokiam biomasės kiekiui išvežti“, – pabrėžia A. Kulbis.


2016-08-01 13:46

Grybautojai galės rinkti visus baravykus ir voveraites

6

Nuo liepos 29 d. panaikinamas apribojimas rinkti ir supirkti baravykus, kurių kepurėlės skersmuo mažesnis negu pusantro centimetro, ir voveraites, kurių kepurėlės skersmuo mažesnis negu vienas centimetras, kadangi tokio mažo dydžio surenkamų (ir ypač superkamų) grybų kiekis nėra ir negali būti didelis ir neigiamo poveikio grybų ištekliams bei jų populiacijoms nedaro.


2016-07-31 12:20

Šiuose vandens telkiniuose maudytis itin nepatartina

Specialistai sako liepą nustatę didesnę vandens taršą kai kuriose šalies maudyklose.


2016-07-25 16:54

Vaizdelis virš namų stogų Vilniuje privertė nerimauti gyventojus

7

Šiltai oro masei atslinkus į Lietuvą, didmiesčių gyventojai sunerimo – oras tapo sudrumstas. Į redakciją kreipėsi žmonės, norėdami išsiaiškinti, ar būti lauke yra saugu, mat vaizdas mieste kelia nerimą – virš namų stogų tvyro smogas. Vis tik oro užterštumas nėra toks didelis, kaip gali pasirodyti pažvelgus aukščiau pastatų.


2016-07-17 15:42

Maudynių sezonas įsibėgėjo: ar Kauno mariose pliuškentis saugu?

6

Kauno mariose nugaišusios žuvys ir juodi dumbliai išgąsdino kauniečius. Specialistai ramino, kad tai žmonių sveikatai nepavojinga, bet problemą reikia spręsti kuo greičiau. Maudytis maloniau būtų Nemune ar Neryje.


2016-07-17 09:31

S.Paltanavičius: gamtoje negalim tikėtis tik to, kas miela akims

Lietuvoje – vasaros vidurys. Dėl to kai kas siūlo ginčytis, bet ar verta? Mes ir taip žinome, kad gamtoje vasara šiemet prasidėjo apie gegužės 22 dieną, todėl vasaros vidurys galėjo būti anksčiau. Arba bus vėliau, nes rugsėjo pirmąją ruduo dar tikrai neprasidės.


2016-07-06 20:53

Mokslininkas rėžė nepatogią tiesą: vegetarams tai labai nepatiks

5

Viešojoje erdvėje įprasta skatinti ir ginti vegetarišką ar veganišką mitybos būdą, nors daugelis žmonių ir toliau lieka visavalgiais. Tačiau nešališkumas reikalauja atkreipti dėmesį ir į kitas nuomones, kurios įžvelgia ne taip ir mažai vegetarystės trūkumų.


2016-06-23 08:52

„Geridarbai.lt“: aplinkosaugai galime skirti daugiau dėmesio

Paramos projektas „Geridarbai.lt“ iš bendruomenių, norinčių gauti paramą savo idėjų įgyvendinimui, sulaukia paraiškų, susijusių su įvairiomis sritimis – edukacija, aplinkos apsauga, sportu, švietimu ir kultūra. Visgi projekto organizatoriai pastebi, kad mažiausiai dėmesio sulaukia aplinkos apsaugos temos, nors erdvės pasireikšti čia labai daug.


Populiariausi per 24 val.