Gaukite lrytas.lt naujienas kiekvieną rytą
Komentarai
Vardas
El. paštas
Komentaras (iki 3000 simbolių)
Gamta
2015-09-04 06:17

Savaitgalio orai: kur lis smarkiausiai?

Po rekordinės kaitros vėsesnių ir lietingesnių orų antplūdis privertė skubiai keisti aprangą, skėtis tapo jau nebe našta. Vasarinius drabužius, ko gero, jau galime slėpti giliau spintoje, o skėčius laikyti arčiau durų – vasariškiems orams sugrįžti keliai vis labiau užsiveria. Tarp Šiaurės Rytų Atlanto stipraus anticiklono ir Šiaurės Vakarų Europą bei Skandinaviją apėmusio ciklono susidariusi stipri šiaurės vakarų oro srovė plačiu frontu į Europą atginė ankstyvą rudenį.


2015-09-03 16:48

Vasaros dangų raižė fantastiško grožio saulėlydžiai

4|61

Prabėgusias vasaras primena nuostabūs mūsų krašto saulėlydžiai, kuriuos smagu įamžinti. Lietuvoje yra daug puikių gamtos kampelių. Vienas tokių – Notigalės draustinyje (Kupiškio r.) esantis to paties pavadinimo ežeras, kurio vandenys kaskart užkariauja vis didesnius sausumos plotus.


2015-09-03 14:46

Po rekonstrukcijos – geriau ir delfinams, ir neįgaliems vaikams

44

Lietuvos jūrų muziejaus delfinariume po rekonstrukcijos atsivėrė naujos erdvės – gyvenamosios ir gydymo patalpos delfinams bei neįgaliems vaikams, kuriems bus skirta delfinų terapija.


2015-09-02 16:16

Sausra Marijampolėje išdžiovino Jevonio upelį

14|26

Užsitęsusi sausra išdžiovino ne tik daržus, miškus ar pievas. Marijampolėje po alinančių karščių dingo Jevonio upelis, vinguriavęs iš užmiesčio šaltinio per kolegijos, Vytauto ir Poezijos parkus. Tuščia vaga stulbina ne vieną pasivaikščioti vaizdingomis miesto vietomis išėjusį marijampolietį.


2015-09-02 14:54

Specialistai įspėja: oro tarša Vilniuje padidėjo dvigubai

23|3

Išeiti pasivaikščioti su kūdikiu vežimėlyje – ne pats geriausias sumanymas sostinėje. Vilniečių kvėpavimo takai ir plaučiai šiomis dienomis sugeria gerokai daugiau teršalų ir dulkių negu paprastai. Sausi ir karšti orai vilioja į lauką, tačiau gali sukelti neigiamų padarinių. Oro kokybė Vilniuje suprastėjo ir dėl stichijos Baltarusijoje – kaimyninėje šalyje siautė gaisrai. Oro užterštumas sostinėje išaugo beveik dvigubai ir dar sparčiai didėja. Specialistai įspėja gyventojus saugoti savo sveikatą ir kuo trumpesnį laiką leisti lauke.


2015-09-02 08:38

Karšti vasaros orai jau negrįš

13

Rudens pradžią gamta sutinka nualinta užsibuvusių sausų orų: pageltę ir byrantys medžių, krūmų lapai, varganai atrodantys gėlynai, nurudavę laukai. Rugpjūčio sausra daug labiau paveikė augaliją negu buvusi birželio mėnesį, nes drėgmę augalai dar imdavo iš gilesnių dirvožemio sluoksnių, skelbia „Lietuvos rytas“.


2015-09-01 23:15

Tokios Rugsėjo 1-osios dar nebuvo: pasiektas karščio rekordas

32|8|

Šimtus tūkstančių mokinių šiemet pasitiko rekordiškai karšta Rugsėjo 1-oji. Tai buvo karščiausia mokslo metų pradžia per visą Lietuvos orų matavimo istoriją. Lietuvos pietiniuose rajonuose oro temperatūra šoktelėjo kaip vidurvasarį – net iki 33 laipsnių karščio. Paskutinį kartą rekordinė temperatūra Lietuvoje buvo užfiksuota tik 1992 metais – 29-32 laipsniai.


2015-09-01 16:07

Lietuvoje kiekvieną mėnesį – kelios dešimtys žemės drebėjimų

3

Lietuvos geologijos tarnyba prie Aplinkos ministerijos (LGT) nuolat analizuoja šalies seisminių stebėjimų stočių duomenis ir kiekvieną mėnesį aptinka ir lokalizuoja po kelias dešimtis seisminių įvykių.


2015-09-01 15:39

Kauniečiai pradėjo švarinti nusekusio Nemuno pakrantes

2|32| 

Kaune per sausras nusekus Nemunui atsivėrė įvairiomis šiukšlėmis nusėtos pakrantės. Miesto valdžia nusprendė, kad jas turi rinkti socialines pašalpas gaunantys kauniečiai. Pakrantes pradėję švarinti gyventojai iš vandens traukia padangas ir renka kalnus atliekų.


2015-09-01 10:53

Sausra paskubino mėnesiu anksčiau atidaryti žuvitakius lašišoms

Hidroelektrinių savininkai įpareigojami nuo rugsėjo 1-osios atidaryti žuvitakius – mėnesiu anksčiau, nei ligi šiol numatė Tvenkinių naudojimo ir priežiūros tipinės taisyklės. Taip nuspręsta dėl užsitęsusios sausros nusekus upėms ir susidarius labai nepalankioms sąlygoms lašišoms bei šlakiams neršti.


Populiariausi per 24 val.