Naujienos / lrytas.lt
Išplėstinė paieška >>
Gaukite lrytas.lt naujienas kiekvieną rytą
Komentarai (0)
Vardas
El. paštas
Komentaras (iki 3000 simbolių)
Gamta
2014-10-21 13:48

Šiaulių rajone žmones išgąsdino į sodybą atklydusi lūšis

7|5

Antradienį ryte į Šiaulių regiono aplinkos apsaugos departamento gyvosios aplinkos apsaugos inspektorius pagalbos kreipėsi Šiaulių rajono, Rūvelių kaimo gyventojai. Žmonės pranešė, kad į jų sodybą atklydo pasiligojusi lūšis. Sunkiai judėjęs gyvūnas iš pradžių prisiglaudė po obelimi, o po to įsitaisė tiesiog namo terasoje.


2014-10-21 07:09

Orai ims vėsti jau šią popietę

Savaitgalį neigiama temperatūra gąsdinusį anticikloną sekmadienio dieną išstūmė galingas gausų lietų ir šilumą nešantis ciklonas nuo Atlanto.


2014-10-19 13:34

Permainos prasideda: kitos savaitės palydovai - lietus ir šaltis

4|

Ateinančią savaitę šalyje orai bus permainingi – bus lietinga, pūs stiprokas gūsingas vėjas, o antroje savaitės pusėje dienos jau bus vėsesnės. Hidrometeorologijos tarnybos duomenimis, sekmadienį dieną daug kur numatomas lietus, intensyviausiai lis pačiame šiauriniame šalies pakraštyje.


2014-10-18 17:50

Gamtoje prie ežero

2|41

Jei kas šiandien sėdėjote namie ir per langą žiūrėjote į gamtą, daug praradote. Reikėjo išeiti į lauką. O tie kas buvo gamtoje, pažiūrėję nuotraukų galeriją galės prisiminti, kaip buvo nuostabu.


2014-10-18 16:43

Naktį eismo sąlygas sunkins plikledis

1|3|

Šeštadienį orus lems aukšto slėgio sritis. Daugės pragiedrulių, ypač Šiaurės Rytų Lietuvoje. Vakariniame ir pietvakariniame šalies pakraštyje debesų susitelks daugiausia, vis dėlto kritulių nenumatoma. Nors bus nemažai saulės, temperatūra kils neaukštai – iki 5–10 laipsnių šilumos. Dvelks vos juntamas vėjas. Deja, gražūs orai tuo ir pasibaigs.


2014-10-17 16:54

Jonavos centre pražydo jazminai

2|3

J.Basanavičiaus gatve einantys jonaviečiai gali matyti neįprastą reiškinį – pražydusį jazmino krūmą.


2014-10-17 12:22

Lietuvoje – pirmosios snaigės

6|

Penktadienio rytą kai kuriuose Lietuvos regionuose iškrito sniegas. Sinoptikų teigimu, tai tik epizodinis snygis, truksiantis iki vidurdienio. Sniegas iškrito Zarasų, Rokiškio rajonuose. Sinoptikų teigimu, sniegas penktadienio rytmetį pasirodė ir Dūkšto miestelyje (Ignalinos r.).


2014-10-17 08:18

Jūrinis erelis jėgas atgavo per dvi savaites

5

Išgijęs jūrinis erelis atgavo laisvę. Įspūdingo grožio paukštis iš gyvūnų prieglaudos paleistas ten, kur ir buvo rastas, – prie Išlaužo tvenkinių (Prienų r.), rašo „Lietuvos rytas“. Rugsėjo pabaigoje žvejų aptiktas erelis buvo nuvežtas į Kauno gyvūnų prieglaudą „Nuaras“. Į Lietuvos raudonąją knygą įrašytas paukštis nepajėgė skristi – nugaroje buvo matyti gili kirstinė žaizda, greičiausiai atsiradusi po kito sparnuoto varžovo smūgio.


2014-10-16 13:58

Šlapia rudens diena

32

Niūri, šlapia, mieguista, bet rudeniškai spalvota ketvirtadienio diena Vilniuje.


2014-10-16 09:30

Kuršių nerijos saugotojai persimainė – avys jau nebegąsdina

4

Kuršių nerijos nacionalinio parko (KNNP) sergėtojai, dar ne taip seniai kovoję su naminius gyvulius šiame draustinyje laikančiais žmonėmis, dabar ramiai stebi, kaip pievose žolę rupšnoja avys, rašo „Lietuvos rytas“. Po ilgos pertraukos Kuršių nerijoje šią vasarą vėl ganėsi avys. Neringos gyventojai gūžčiojo pečiais – juk UNESCO pasaulio gamtos ir kultūros paveldo vertybe pripažintame išskirtiniame draustinyje auginti naminius gyvulius griežtai draudžiama. Avys čia ėmė bliauti po to, kai aplinkosaugininkai persigalvojo – nusprendė, kad jos gali duoti daugiau naudos nei padaryti žalos: nuskabys brūzgynais virstančias laukymes, kurias tik su dalgiu gali pasiekti.


Populiariausi per 24 val.