Gaukite lrytas.lt naujienas kiekvieną rytą
Komentarai
Vardas
El. paštas
Komentaras (iki 3000 simbolių)
Vaikai
2015-10-05 17:36

Didele premija įvertinta pedagogė jau žino, kur dės pinigus

5|6

Šiandien visoje Lietuvoje švenčiama tarptautinė mokytojų diena. Ta proga valdžios atstovai pagerbiami labiausiai nusipelnę pedagogai, jiems įteikiamos premijos. Viena tokių – Meilės Lukšienės vardo premija – šiandien buvo įteikta Klaipėdos Vitės pagrindinės mokyklos socialinei pedagogei Kristinai Stankutei-Matei.


2015-10-05 16:39

Stulbinanti mažylės reakcija: žino, kaip elgtis prieš kamerą

Didelio dėmesio internete sulaukė vaizdo įrašas, kuriame užfiksuota nepatenkinta verkšlenanti mergaitė. Pastebėjusi, kad yra filmuojama, mažylė bematant nustoja zirzti ir atsistoja raudonojo kilimo žvaigždės poza.


2015-10-04 08:33

Dėl smurto ir patyčių visuomenė turi keisti nuostatas

7

Pedagogai sutinka, kad mokyklose vykdomos patyčių ir smurto prevencijos programos yra naudingos, tačiau problema apima visą šalį ir ne tik vaikus. „Jei viešoje erdvėje vieni suaugę žemins kitus suaugusiuosius, tokie elgesio pavyzdžiai menkins prevencinių programų efektą mokyklose“,– sako pagalbos tarnybos vaikams ir paaugliams „Vaikų linija“ vadovas, psichologas dr.Robertas Povilaitis.


2015-10-03 08:30

Tėvai turėtų aktyviau imtis spręsti vaikų problemas

5|2

Mokyklos bendruomenės visuomet siekia darnos. Deja, ne visada pavyksta. Tačiau Jonavos „Lietavos“ pagrindinė mokykla įrodė, kad kai labai nori – viskas įmanoma. Mokykloje vykdyta ne dažnai ugdymo įstaigų pasirenkama konfliktų prevencijos programą „Taiki mokykla“ leido visai mokyklos bendruomenei suvaldyti ir sumažinti mokinių konfliktų skaičių. Tiesa, mokyklos programos vadovė socialinė pedagogė Vaida Jakuitienė pastebi, kad visoje šalyje tėvai galėtų būti aktyvesni, sprendžiant vaikų problemas.


2015-10-02 15:14

Pikta pūstažandė mergaitė su pelėda rankoje užkariauja pasaulį

1|12

Išradingumo internautams netrūksta. Jie sugeba kurti tokius įspūdingus memus, kad vėliau kone visas pasaulis leipsta juokais.


2015-10-02 13:33

Žaliojo tušinuko metodas – revoliucija pedagogikoje?

16

Esame įpratę klaidas žymėti raudona spalva. Na, prisiminkite mokyklą ir mokytojos lieptas parašyti raideles ar kokius nors ženklus. Jei nepavykdavo jų atvaizduoti gražiai, reikėdavo perrašyti po kelias eilutes iki idealaus rezultato.


2015-10-02 11:01

Jaudinantis nuotakos tėvo gestas išspaudė ašaras net fotografei

28|5

Vestuvių fotografė Delia Blackburn įamžino širdį virpinantį momentą, kai prie altoriaus dukrą vedęs tėvas nusprendė, jog ši garbė turėtų atitekti ne jam vienam.


2015-10-02 10:51

Austėja Landsbergienė: „Švedijos karaliai pabūgo mūsų asmenukės“

22|7

Spalio 7-9 dienomis Lietuvoje numatytas valstybinis Švedijos karaliaus Karlo Gustavo XVI ir karalienės Silvijos vizitas su jais lydinčių verslininkų delegacija. Šią savaitę socialinių mokslų daktarė, „Vaikystės sodo“ ir Karalienės Mortos mokyklos įkūrėja pati nuvyko į Švediją, kur susitiko su karaliais specialiai tam paskirtame susitikime.


2015-10-02 09:57

Patyčių kultūra stumia pedagogus į aklavietę

17

„Mokyklas vaikai tikrai pabaigs mokėdami skaityti ir rašyti, tačiau moksliniai tyrimai rodo, kad vaiko sėkmę mokykloje lemia ne tik jo akademinės žinios, bet ir socialiniai įgūdžiai, pasitikėjimas savimi, domėjimasis aplinka“,– kalbėdama apie prevencinių programų naudą sako Jurgita Bareišienė, Utenos rajono pedagoginės psichologinės tarnybos psichologė ir Utenos „Aukštakalnio“ progimnazijos socialinė pedagogė.


2015-10-01 20:05

Motina nustėro: slapta kamera parodė, ką tėtis daro su vaikais

51|6

Kai dviejų vaikų motina Rejuena nusprendė viename iš savo namo kambarių įtaisyti slaptą kamerą, ji tikėjosi užfiksuoti žavias savo vaikų kasdienybės akimirkas. Tačiau vaizdo įrašą peržiūrėjusi amerikietė apstulbo – juk pagrindiniu filmuko žvaigžde tapo ne mažieji, o jos vyras!


Populiariausi per 24 val.