Naujienos / lrytas.lt
Išplėstinė paieška >>
Gaukite lrytas.lt naujienas kiekvieną rytą
Komentarai
Vardas
El. paštas
Komentaras (iki 3000 simbolių)
Aktualijos
2015-03-02 14:19

Šiaulių taryboje – Žakarių šeima, P. Trijonis ir A. Šedžius

9|5

Į Šiaulių miesto tarybą grįš Andrius Šedžius, prie miesto tarybos suolą jau trynusio Seimo nario Edvardo Žakario sūnaus Luko Žakario prisijungs ir E.Žakario žmona Jolanta Žakarienė, politikos pradžiamokslį teks krimsti į Šiaulių miesto tarybą patekusiam ansamblio „Jonis“ įkūrėjui Pranciškui Trijoniui. Paskelbus rinkimų į Šiaulių miesto tarybą rezultatus paaiškėjo, kad į valdžią pateko penkių partijų ir dviejų visuomeninių judėjimų atstovai. Prie penkiolikos šiuo metu Šiaulių miesto taryboje esančių politikų prisijungs šešiolika naujokų.


2015-03-02 13:58

Mandatų skaičiumi į viršų šovė Liberalų sąjūdis

1

Per sekmadienį vykusius savivaldos rinkimus mandatų skaičiumi savo poziciją, palyginti su 2011-ųjų rinkimais, labiausiai pagerino Liberalų sąjūdis. Per praėjusius rinkimus liberalai su 98 mandatais savivaldybių tarybose užėmė septintą vietą, o po sekmadienio rinkimų jie šoktelėjo į trečią poziciją tarp partijų su 216 mandatų.


2015-03-02 13:58

Andrius Kupčinskas: „Kaune rinkimams buvo mesti dideli pinigai“

3

Kauno meras konservatorius Andrius Kupčinskas džiaugėsi partijos sėkme miesto tarybos rinkimuose, o savo pralaimėjimą pirmajame mero rinkimų rate visuomeninio rinkimų komiteto „Vieningas Kaunas“ įkūrėjui verslininkui Visvaldui Matijošaičiui siejo su pastarojo finansinėmis galimybėmis dosniai finansuoti rinkimų kampaniją.


2015-03-02 13:56

V.Tomaševskis dėl A.Zuoko davė tylos įžadus

26|7|

Lietuvos lenkų rinkimų akcijos lyderis, europarlamentaras Valdemaras Tomaševskis teigė rinkimais tikrai nenusivylęs, atvirkščiai – tendencijos partijos lyderį nuteikė pozityviai: partija savivaldybių tarybose gavo 70 mandatų ir du jos atstovai pateko į merus jau per pirmąjį rinkimų turą.


2015-03-02 13:52

V. Grubliauskas įgėlė A. Bilotaitei, o ši davė grąžos

30|2|

Pirmasis rinkimų turas – tik sėkmingas kvalifikacinis plaukimas. Taip pirmojo rinkimų turo rezultatus įvertino Klaipėdos meras Liberalų sąjūdžio kandidatas Vytautas Grubliauskas, surinkęs 43,09 proc. uostamiesčio rinkėjų balsų. Antrajame ture jam teks susirungti su konservatorių kandidate Agne Bilotaite, už kurią savo balsus atidavė 12,9 proc. klaipėdiečių.


2015-03-02 13:51

Po reformos Lietuvoje turėtų likti 12 apylinkės teismų

Po teismų reformos Lietuvoje turėtų likti 12 didesnių apylinkės teismų ir vienas apygardos administracinis teismas, teigia Nacionalinė teismų administracija. Reformos projekte numatoma stambinti teismus: vietoj 49 apylinkių teismų liks 12 didesnių apylinkės teismų. Pačių vietų, kur dirbs teisėjai – teismo pastatų, projekte vadinamų teismo rūmais – šalyje išliks tiek pat.


2015-03-02 13:47

Ką darys Artūras Zuokas?

297|9| 

Antrajame Vilniaus mero mero rinkimų ture Lietuvos lenkų rinkimų akcijos lyderio Valdemaro Tomaševskio politinė parama Artūrui Zuokui būtų „gyvybiškai svarbi“, šiam varžantis su liberalu Remigijumi Šimašiumi sako politologas Mažvydas Jastramskis. Seimo narys R.Šimašius per sekmadienį vykusius tiesioginius merų rinkimus gavo 33,96 proc. rinkėjų balsų, už A.Zuoką balsavo 18,05 proc. vilniečių.


2015-03-02 13:41

Panevėžio konservatoriai paaiškino, kodėl pralaimėjo

21|2

Panevėžyje į antrąjį mero rinkimų turą pateko visuomeninio komiteto deleguotas architektas Rytis Mykolas Račkauskas bei Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) atstovas Maurikijus Grėbliūnas.


2015-03-02 13:40

Tautos išrinkti merai – ne visagaliai

7|2| 

Tikėtis, kad tiesiogiai išrinkti merai atraitos rankoves ir versti kalnų – naivu. Anksčiau merą rinkdavo ir politinę galią suteikdavo savivaldybės taryba. Ar nenutiks taip, kad dabar jis dirbs kaip diplomatas, mėginantis rasti kompromisą tarp skirtingų interesų? Politologas Mažvydas Jastramskis tvirtina – savivaldos sistema turėjo būti pakeista taip, kad merai iš tiesų galėtų valdyti. Tada galėtume reikalauti iš jų atsakomybės. Tačiau dabar merams lieka vienintelė viltis – patiems siūlyti savivaldos sistemos pertvarką, kad įgytų tikros galios.


2015-03-02 13:27

Zenonas Vaigauskas prakalbo apie rezultatų taisymą

Dėl įstatymų pažeidimų gali tekti koreguoti rinkimų rezultatus, prasižengėlius braukiant iš mandatų dalybų, pirmadienį pranešė Vyriausiosios rinkimų komisijos (VRK) pirmininkas Zenonas Vaigauskas.


Populiariausi per 24 val.