Naujienos / lrytas.lt
Išplėstinė paieška >>
Gaukite lrytas.lt naujienas kiekvieną rytą
Komentarai (0)
Vardas
El. paštas
Komentaras (iki 3000 simbolių)
Aktualijos
2014-10-21 08:09

Archeologus pribloškė dar neregėtas Lietuvos partizanų bunkeris

119|11| 

Kaip partizanai pokariu sugebėjo iškasti sudėtingos konstrukcijos slėptuvę ir jų nepalaidojo birus smėlis, kurio virš galvų buvo maždaug 20 tonų? Kam bunkeryje tarnavo iki šiol nematyti įgilinimai, panašūs į spintas? Šie klausimai kamuoja archeologą Gintautą Vėlių ir istoriką Dalių Žygelį, kurie šiomis dienomis tyrinėja Butkiškių vienkiemyje šalia Andrioniškio (Anykščių r.) esantį bunkerį, menantį tragiškas rezistencijos kovas.


2014-10-21 07:43

Po skaudžios nelaimės Karklėje - raginimai tvarkyti kelią

7|12

Pirmadienį iš Kungių kaimo (Klaipėdos r.) per gatvę ėjusios ir po automobilio ratais pakliuvusios moksleivės žūtis sukrėtė pajūrio gyventojus. Jie keiksnojo ir valdininkus, nereaguojančius į raginimus rekonstruoti kelią nuo Karklės iki Palangos plento, kuriame sunku prasilenkti ne tik automobiliams, bet ir dviratininkams. Grėsmę žmonių saugumui keliančio ruožo tvarkymo projektai seniai parengti, bet jie dulka valdininkų stalčiuose - nerandama lėšų.


2014-10-21 06:37

Ar Lietuva pajėgi apsisaugoti nuo povandeninių „svečių“?

100|11| 

Jau kelias dienas prie Švedijos karinės pajėgos šukuoja Stokholmo salyno vandenis, ieškodamos rusų povandeninio laivo. Kad pastarasis nepastebėtas galėjo prasmukti prie pat Švedijos sostinės, turėtų kelti nerimo ir lietuviams. O jei toks atvejis pasikartotų Klaipėdoje? Ar Lietuva pajėgi apsaugoti savo strateginį uostą ir tokius objektus kaip Suskystintųjų gamtinių dujų (SGD) terminalas?


2014-10-21 06:36

Šiauliuose ietis laužo dėl sutrūnijusių vamzdžių

2

Su Šiaulių arena susijusių skandalų pynę papildė dar viena gija. Kasmet dosnias išmokas už arenos valdymą gaunančios įmonės vadovas pareiškė neketinąs keisti sutrūnijusių vamzdžių. Teigiama, kad per septynerius metus surūdijo dalis karšto vandens vamzdynų, o 300 metrų ilgio trasos keitimo darbai kainuosią 140 tūkstančių litų.


2014-10-21 06:34

Seimo kirtis žiniasklaidai: apie turinį spręs ir Bažnyčia

235|2

Jau rytoj Seime gali būti priimtos įstatymo pataisos, nulemsiančios šalies žiniasklaidos ateitį. Po metus trukusių kalbų, kaip sustiprinti Lietuvos žurnalistų ir leidėjų etikos komisijos (LŽLEK) darbą, Seimas smogia iš peties. Konservatoriaus Jurgio Razmos užregistruotos visuomenės informavimo įstatymo pataisos privertė išsižioti ne tik žiniasklaidą, bet ir pačius Seimo narius. J.Razma ketvirtadienį Seime skubos tvarka užregistravo pataisas, kuriose ypatingos galios spręsti dėl žiniasklaidos suteikiamos Lietuvos katalikų bažnyčios Vyskupų konferencijai bei pačiam Seimui.


2014-10-21 06:31

Žydų krauju permirkusiame VII Kauno forte – netikėtas vizitas

35|9

Kaune kilęs skandalas dėl VII forte, šiukšlių maišuose saugomų čia nužudytų nacių aukų palaikų, sudomino ir rabinus. Pirmadienį Kaune lankėsi Europos žydų kapinių išsaugojimo komiteto atstovai apžiūrėjo palaikų fragmentus, virgulėmis tyrė masinę kapavietę, tikino nustatę jos ribas.


2014-10-21 06:29

Premjeras pasijuto išduotas saviškių populistų

16

„Noriu užkirsti kelią galimam populizmui, todėl siūlau svarstyti, ar neturėtume lengvatos galiojimo termino pratęsti neribotam laikui, kad viešojoje erdvėje nebūtų naudojamasi šiuo ginklu“, – nusivylęs vakar išrėžė premjeras Algirdas Butkevičius. Vyriausybės vadovas kol kas pralaimi. A.Butkevičiaus siūlymui panaikinti PVM lengvatą šildymui ir taip biudžetą praturtinti pora šimtų milijonų litų vakar nebuvo pritarta nei koalicijos viršūnių susitikime, nei valdančiųjų frakcijų posėdyje.


2014-10-20 23:39

A. Butkevičius: „Koalicijos partneriai pasidavė populizmui“

33|2

Jeigu valdantieji nesusitars dėl pridėtinės vertės mokesčio (PVM) lengvatinio 9 proc. tarifo šildymui naikinimo ir jo padidinimo iki 21 proc. nuo 2015-ųjų, daugiau šioje kadencijoje prie lengvatinio PVM tarifo šildymui nebebus grįžtama, sako premjeras. Tai Algirdas Butkevičius pareiškė po to, kai valdančiosios koalicijos išplėstiniame frakcijų pasitarime, kaip ir ryte politinėje taryboje, socialdemokratams, „tvarkiečiams“ ir „darbiečiams“ nepavyko susitarti dėl šildymo PVM tarifo didinimo.


2014-10-20 22:47

Prie elektrinės uždarymo aruodo – „Gazprom“ konsultantai

32

Uždaromą Ignalinos atominę elektrinę konsultuos ir „Gazprom“ teisininkai. Už valandą patarimų Lietuvoje jiems bus mokama per tūkstantį litų. Tokia žinia šokiravo Vyriausybę, tačiau išprašyti teisininkų kontorą „DLA Piper“ jau per vėlu. Atominės elektrinės vadovybė teisinasi, kad konsultantai laimėjo pasiūlę mažiausią kainą. O domėtis kitais jų klientais nenumato jokie įstatymai.


2014-10-20 21:16

Kaip kauniečiai žada padėti benamiams?

2|6|

Pirmadienį Kauno Laisvės alėjoje startavo akcija „Neremk priklausomybės“. Jos metu miesto centre veikiančiuose baruose, restoranuose ir viešbučiuose buvo dalijamos specialios skrajutės, kuriose pateikiama informacija, kaip kitaip padėti asocialiems asmenims užuot aukojus jiems pinigus. Lankstinuke nurodytos vietos, kuriose suteikiama nakvynė, maistas bei drabužiai.


Populiariausi per 24 val.