Naujienos / lrytas.lt
Išplėstinė paieška >>
Gaukite lrytas.lt naujienas kiekvieną rytą
Komentarai (0)
Vardas
El. paštas
Komentaras (iki 3000 simbolių)
Aktualijos
2015-02-01 23:56

Automobilis su pagrobtu vaiku nesustodamas lėkė 3500 kilometrų

370

„Taip, aš pagrobiau savo vaiką ir jo tikrai nebeatiduosiu norvegams“, – kalbėjo Loreta Daškevičė, su devynerių metų dukrele apsistojusi Palangoje ir žadanti niekuo gyvu nebekelti kojos į Norvegiją.


2015-02-01 22:07

Provincijos barai (3). Pušalote barmenėms už grotų saugiau

52|15

Tas vienintelis – specialios technologijos šviesusis alus „Dvareliškių stiprusis“. Bent taip parašyta neįmantrioje etiketėje, kurią barmenė paslaugiai nuplėšė nuo statinės. Verdamas šis alus čia pat, Pasvalyje, bendrovėje, kurios pavadinimas skamba kaip automobilių serviso. Ir iš tiesų įmonės veikla – mašinų remontas ir alaus gamyba. Alaus kaina – 1,5 lito už bokalą – jau nebepribloškia. Panašiai tiek šis gėrimas kainuoja tokio lygio Aukštaitijos užeigose. Pavertus į naujuosius pinigus, kaina atrodo juokingai – 0,43 euro centai.


2015-02-01 21:45

Lietuvis statybininkas: „Barnevernet“ lenkiau dviem žingsniais“

308|2|

„Tik viešumas mums padės apginti savo vaikus“, – įsitikinęs aštuntus metus Norvegijoje uždarbiaujantis Egidijus Braslauskas. Portale lrytas.lt perskaitęs apie emigrantus lietuvius, pagrobusius globėjams norvegams atiduotas atžalas, jis papasakojo savo istoriją. Šiaurės Norvegijoje, netoli Surtlando, įsikūrusiam 45 metų E.Braslauskui pavyko savo vaikus dar prieš teismą išvežti į Lietuvą. Dabar į Norvegijos vaiko teisių apsaugos tarnybos „Barnevernet“ akiratį patekę tėvai ir jų atžalos gyvena atskirti tūkstančio kilometrų.


2015-02-01 18:45

L.Linkevičius tikisi, kad Švedija sugrąžins G.Bumbulį į Lietuvą

128|2|

Lietuva kol kas negavo atsakymo iš Švedijos, kai Norvegijoje iš globėjų šeimos pagrobtas 7 metų lietuvis berniukas buvo rastas Švedijoje ir perduotas jos tarnyboms. Lietuvos ambasada Švedijoje paprašė šios šalies pareigūnų paaiškinti, kodėl Lietuvai skubiai nebuvo suteikta informacija dėl nepilnamečio jos piliečio perdavimo Švedijos tarnyboms.


2015-02-01 17:59

L. Linkevičius: „Islamo valstybė“ yra blogio įsikūnijimas“

86

Lietuvos užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius pareiškė, kad „Islamo valstybe“ save vadinanti grupuotė ISIL, nužudžiusi Japonijos žurnalistą, yra blogio įsikūnijimas.


2015-02-01 17:54

Kaimynų karą dėl vamzdžio primins gumbas pakaušyje

16|2

Du solidžias pareigas einantys pusamžiai vyrai kibo vienas kitam į atlapus pačiame sostinės centre. Vasario 16-osios gatvėje esančiame name užviręs buitinis ginčas atvėrė įsisenėjusias daugiabučių bėdas. Vilniaus policijai ir teismui tenka narplioti kivirčą, kilusį Vasario 16-osios gatvės 2-uoju numeriu pažymėtame name. Į jį įsivėlė solidūs žmonės: Vilniaus teritorinės ligonių kasos viršininkas Vytautas Mockus ir įmonių konsultantas Arūnas Virgilijus Puodžiukas.


2015-02-01 15:58

Lietuvė: „Sprukti iš Norvegijos su vaikais man padėjo stebuklas“

726|2

Ką 17 dienų kentėjo 7-metis vaikas, iš mokyklos ištemptas už rankos ir rėkiantis įgrūstas į mašiną? „Svarstėme su vyru – ką daryti? Liksime čia – gyvensime baimėje. Nutarėme – vyras lieka su 15-mečiu sūnumi čia, o aš su atgautu sūneliu skrendu namo“, – Anželika Stankūnienė, šį pirmadienį atskridusi į Lietuvą iš Norvegijos su 7 metų sūnumi.


2015-02-01 15:45

Ką daro Lietuva, kad padėtų savo piliečiams Norvegijoje?

126| 

Norvegijoje gyvenančių lietuvių šeimoms, iš kurių atimti vaikai, padedanti Neringa Ozolina sako, jog Lietuva nieko nedaro, kad padėtų savo piliečiams. Ji kaltina Užsienio reikalų ministeriją dezinformuojant visuomenę, neva ji daro viską, kad padėtų nelaimės ištiktiems Lietuvos piliečiams, kurie, anot N.Ozolinos, yra padorūs visuomenės nariai.


2015-02-01 12:28

Lenkijos lietuviai galimybę susilietuvinti vardus naudoja retai

17

Lenkijos lietuviai retai naudojasi galimybe susilietuvinti vardus ir pavardes, o vaikams stengiasi duoti vardus, kurie vienodai skambėtų ir lenkų, ir lietuvių kalba, teigia vietos valdžia. Punsko valsčiaus viršaitis Vytautas Liškauskas BNS sakė, kad pernai valsčiuje vienas žmogus pakeitė pavardę, kitas – vardą ir pavardę. Užpernai ir vardą, ir pavardę sulietuvino du žmonės, 2012 metais – vienas asmuo.


2015-02-01 12:07

Suvalkiečių šeimą iš kojų verčia sienų pelėsis

17|2| 

Devynis vaikus auginantys sutuoktiniai gyvena dvare, tačiau tuo nesidžiaugia. Socialinio būsto sienas baigia sugraužti pelėsis, dėl to sunkiai serga net trys vaikai. Vilkaviškio rajono Putinų kaimo dvare Virginija ir Ramūnas Stankaičiai apsigyveno maždaug prieš septynerius metus. Iš pradžių jie gyveno pas ūkininką, tačiau turėjo išsikraustyti, nes jis pardavė namelį, kuriame šeima glaudėsi.


Populiariausi per 24 val.