Gaukite lrytas.lt naujienas kiekvieną rytą
Komentarai
Vardas
El. paštas
Komentaras (iki 3000 simbolių)
Aktualijos
2015-11-28 08:24

Pabėgėlių antplūdis gali atginti krauju perduodamų ligų

2

Pabėgėlių palydovai – ne tik skurdas, bet ir užkrečiamos ligos. Krauju plintančios infekcijos įtrauktos į ligų sąrašą, dėl kurių norintys patekti į Lietuvą atvykėliai turi būti patikrinti. Ateityje pabėgėliai gali tapti ir kraujo donorais. Įsikūrę mūsų šalyje jie turi būti paskiepyti nuo vadinamųjų vaikiškų ligų, kurios numatytos Nacionaliniame skiepų kalendoriuje.


2015-11-28 08:00

Neveiksniems asmenims kitąmet – daugiau teisių ir galimybių

1

Septyni tūkstančiai – tiek Lietuvoje šiandien skaičiuojama neveiksnių ir ribotai veiksnių asmenų.


2015-11-28 07:15

Politinės kultūros zonoje mes tebesame provincija

2

Istorija, kai patyręs policininkas apsižioplino ir pusprotis bėgiojo su „Kalašnikov“ bei 30 šovinių, kai penkias valandas įbauginti gyventojai buvo raginami neiti net prie langų, su pamokymais, kas yra politinė kultūra, baigėsi vidaus reikalų ministro pagerbimu.


2015-11-28 07:00

Vilniečiai, jūs žinosite, kur yra barstytuvas. Tik kas iš to?

1

Pakyla vilnietis iš lovos, pažvelgia pro langą, o ten – balta balta, kur dairais. Įsijungia kompiuterį, pasižiūri, kad gatves valantys automobiliai visai kitame rajone, nusikeikęs čiumpa kastuvą ir skuba valyti išvažiavimo iš kiemo, kad galėtų išstumti automobilį.


2015-11-28 07:00

Biržų varguoliams – namie užšąlantis vanduo ir jokių patogumų

 

Varvantis stogas, perpučiamos sienos ir jokių patogumų – tokiuose avariniais pripažintuose būstuose priverstos glaustis vargingai gyvenančios biržiečių šeimos. Žmonės guodžiasi, kad kai kuriuose būstuose žiemą net vanduo užšąla. Biržų valdžia pripažįsta, „barakais“ vadinami mediniai daugiabučiai jau turėjo būti nugriauti, tačiau kol kas nieko geresnio varguoliams savivaldybė pasiūlyti negali.


2015-11-28 01:08

S.Skvernelis: „Prezidentės kritika buvo iš tiesų lemiama“

19

Atsistatydinantis vidaus reikalų ministras Saulius Skvernelis prezidentės Dalios Grybauskaitės kritiką įvardijo pagrindine pasitraukimo priežastimi. Visgi jis tuo pačiu sako, jog jo likimo pareigose klausimas paaiškės po susitikimo su premjeru Algirdu Butkevičiumi. „Tos visos aplinkybės pačio įvykio, eilinio įvykio, kuris išvirto į tokią pakankamai didelę operaciją ir įvairiapusius vertinimus, prezidentės kritika išsakyta, kiekvienas ministras, manau, turi reaguoti“, – penktadienį TV3 žinių klausiamas apie atsistatydinimo priežastis sakė S.Skvernelis.


2015-11-28 01:07

G.Grušas: „Pasitikime kruviniausių nusikaltėlių žodžiais“

6|27

Ar religija gali sukelti konfliktus ir karus? Ar galima rasti ryšį tarp tikėjimo ir teroro, kai šventuosiuose raštuose kalbama apie kovą? Tokia diskusija Valdovų rūmuose penktadienį vyko tarp įvairių religijų atstovų ir visuomenininkų. Užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius sakė, kad pasaulis turi susitelkti prieš blogį ir vadovautis religija ir tikrosiomis vertybėmis.


2015-11-27 20:51

Pareigūnę likimas suvedė su į bėdą patekusiu klasės draugu

2|3

Po Lietuvą sukrėtusio nusikaltimo, kai probacijos įskaitoje buvęs kražiškis 57 metų Rimantas Bekintis nužudė keturias moteris, kilo klausimų, ką veikia Probacijos tarnybos pareigūnai. Tai pamėgino išsiaiškinti vieną darbo dieną su Šiaulių apygardos probacijos tarnybos Pakruojo rajono skyriaus vyresniąja inspektore 44 metų Erika Maslauskiene ir jos kolega 43 metų Vygandu Derviniu praleidęs lrytas.lt žurnalistas. Šiandien tęsiamas pasakojimas apie šių pareigūnų darbą.


2015-11-27 20:41

Viktoras Uspaskichas teisme tarė baigiamąją kalbą

22|15|

Lietuvos apeliaciniame teisme europarlamentarą Viktorą Uspaskichą atėjo palaikyti kelios dešimtys žmonių. Į salę įžengus jų lyderiui nuaidėjo plojimai ir skambios eilės iš senolės atviruko Viktorui. Penktadienį buvo surengtas vienas paskutiniųjų posėdžių Darbo partijos „juodosios buhalterijos“ baudžiamojoje byloje. Proceso dalyviai išklausė kalėti nuteisto europarlamentaro Viktoro Uspaskicho paskutinįjį žodį.


2015-11-27 17:07

Terorizmo grėsmė privertė Lietuvą įvertinti kraujo atsargas

Teroro atakų Paryžiuje atgarsiai atsirito iki Lietuvos. Ne tik šalies gyventojai, bet ir medikai ėmė diskutuoti apie tai, ar įvykus tokiam išpuoliui nepritrūktų Lietuvoje donorų kraujo atsargų, ar gydymo įstaigos ir medikai pasirengę dirbti ekstremaliomis sąlygomis.


Populiariausi per 24 val.