Naujienos / lrytas.lt
Išplėstinė paieška >>
Gaukite lrytas.lt naujienas kiekvieną rytą
Komentarai (0)
Vardas
El. paštas
Komentaras (iki 3000 simbolių)
Literatūra
2014-09-02 14:48

Kūrėjas nori išleisti po bendrą knygą su kiekvienos šalies poete

Susitikimą su Juliumi Keleru pradedame pokštaudami. Jis – ne tik poetas, fotomenininkas (beje, nemėgstantis fotografuotis), per metus įvairių šalių leidyklose sugebantis išleisti keturias skirtingų žanrų knygas. Nepaisant to, jis vis dar spėja išsimiegoti ir neprarasti gero ūpo. Sulig J.Kelero žodžiais „žmonės meilios būtybės, bet...“ mes persikeliame prie atokesnio stalelio Vokiečių gatvėje ir imamės nagrinėti naujausią 53 metų poeto knygą „Dviese apie meilę/ Zu zweit über die Liebe“ (išleido Naujosios Romuvos fondas).


2014-09-01 10:34

Ukrainos rašytojas: „Kam Kremliuje bus ankšta su V. Putinu?“

10

„Prezidentui Vladimirui Putinui po mirties reikės pastatyti atskirą mauzoliejų ir naują Kremlių, nes kitas Rusijos vadovas su juo, net ir mirusiu, nenorės gyventi kaimynystėje“, – ironiškai kalbėjo Andrejus Kurkovas. Rusiškai rašantis ukrainiečių rašytojas A.Kurkovas Lietuvoje reguliariai lankosi nuo 2005 metų, tačiau į lietuvių kalbą išverstas tik vienas jo romanas „Iškyla ant ledo. Pašalinio mirtis“.


2014-08-26 14:00

Rašytojo V. Pelevino gerbėjai nekantriai laukia rugsėjo pradžios

5|3

Populiariojo rusų rašytojo Viktoro Pelevino gerbėjų rugsėjo mėnesį laukia net dvi smagios naujienos. Aišku, jos susijusios su šio rašytojo naujomis knygomis, apie kurias neseniai pranešė leidykla „Eksmo“.


2014-08-24 09:56

Šiuolaikinis skaitytojas: su knyga rankose ir ant ausų

6|2

Eidamas gatve negali žinoti, kiek žmonių aplinkui tave skaito knygas. Jos gali būti klausomos per ausinukus, skaitomos išmaniųjų telefonų ar specialių skaityklių ekranuose. Garso knygos tampa tikra palaima žmonėms, negalintiems skaityti tradiciniu būdu, rašo „Lietuvos rytas“. Poetas, eseistas, literatūros kritikas ir vertėjas Kęstutis Navakas teigia besinaudojantis visais knygų formatais. Popierinę knygą jis dažniausiai skaito namie, elektroninę – būdamas išvykęs, o garsinę knygą įsijungia važiuodamas greitkeliu ar kitais nesudėtingais keliais.


2014-08-22 18:32

Romane vaizduojama Rytų Prūsijos emigrantų dalia

1|3

„Emma, pastoriaus duktė“ – jau trečias Roko Flicko romanas. Kaip ir ankstesniuose romanuose, šiame taip pat pasakojama apie prūsiškąją Lietuvą. Šį kartą autorius vaizduoja XVIII a. Rytprūsius. 1709–1711 metais marui pasiglemžus daugiau nei trečdalį Rytų Prūsijos gyventojų, kraštas liko pustuštis ir Prūsijos karalius Frydrichas Vilhelmas I ėmė kviesti žmones keltis gyventi į ištuštėjusias žemes.


2014-08-21 14:25

Literatai forume „Šiaurės vasara“ kalbės ir apie grėsmę kalbai

1|2

Pernai iš Jurbarko į Biržus persikėlęs literatų forumas „Šiaurės vasara“ šiemet narplios kūrinio ir jo kalbos paslaptis. Rugpjūčio 22 d. prasidedantis festivalis vyks iki rugpjūčio 24 d. Biržų krašto muziejuje „Sėla“. Šiųmetis forumas - jau vienuoliktasis.


2014-08-20 16:45

To dar nematėte: retos lietuvių ir užsienio rašytojų nuotraukos

20|35

Prozininkas Juozas Aputis, šluojantis savo namo kiemą. Poetas Sergejus Jeseninas, skaitantis eilėraščius savo motinai. Rašytojas Herkus Kunčius su budionovka ant galvos. To net neįsivaizduotum, jei skaitytum vien rašytojų kūrybą. Laimei yra nuotraukų, kurios apie plunksnos meistrų džiaugsmus, pomėgius, charakterį ir aistras kartais pasako gal ir ne daugiau, bet kitaip nei kūryba.


2014-08-15 12:19

Toronto lietuvio knygoje – ironija nuspalvinta emigrantų būtis

2

Trylika istorijų vienija stiprus anekdoto branduolys, tekstai gyvybingi, gausu subtilių detalių – nuostatų, gestų, objektų. „Daugiausia jėgos ir energijos novelėms suteikia dialogai. Veikėjų pokalbiams būdingas vos slopinamas įniršis, jų psichologinė būsena nuolat balansuoja ant pavojingos ribos, o širdis gelia žlugę norai ir troškimai“, - apie Antano Šileikos knygą „Pirkiniai išsimokėtinai“ rašo Philipas Marchandas.


2014-08-12 22:42

Trolių Mumių sukurtos industrijos vertė – 8 milijonai eurų

Neskaitant saunų ir „Nokia“ mobiliųjų telefonų, tai visai gali būti didžiausios sėkmės sulaukusi Suomijos eksporto prekė per visą istoriją: Trolių Mumių pasaulis, apgyvendintas baltais, į begemotukus panašiais padarėliais.


2014-08-07 13:11

Troliai Mumiai atkeliavo iš laimingos T. Jansson vaikystės

2

Šiemet Suomijoje minima šios šalies kultūrai itin svarbi sukaktis – šimtosios Tove Jansson gimimo metinės. Jos vardas visada liks neatsiejamas nuo trolių Mumių – unikalių personažų, kurie jau daugiau nei 70 metų yra ne tik knygų veikėjai, bet ir labai sėkmingas prekės ženklas. T.Jansson niekada neslėpė, kad jos kūryba atėjo iš vaikystės, ją supusios kultūros ir gamtos.


Populiariausi per 24 val.