Naujienos / lrytas.lt
Išplėstinė paieška >>
Gaukite lrytas.lt naujienas kiekvieną rytą
Komentarai (0)
Vardas
El. paštas
Komentaras (iki 3000 simbolių)
Literatūra
2015-01-25 23:48

Trijų romanų autoriui Rokui Flick – Ievos Simonaitytės premija.

3|15

Klaipėdiečio rašytojo Roko Flick pastangos atskleisti sudėtingą Mažosios Lietuvos praeitį, čia gyvenusių žmonių likimus įvertintos Ievos Simonaitytės literatūrine premija. Tokį apdovanijomą jis pelnė už romanų trilogiją („Šiaurės Sachara“, „Paskutinis traukinys“ ir „Emma, pastoriaus dukra“).


2015-01-25 23:04

V. V. Landsbergis: „Mus persekioja mūsų pasakos ir legendos“

1

Jei mūsų pasakos nebūtų tokios liūdnos, beviltiškos ir makabriškos, gal ir mes būtume kitokie, svarsto poetas, publicistas, teatro ir kino režisierius, pasakų vaikams rašytojas Vytautas V. Landsbergis. Anot jo, išpopuliarinta nelaiminga pasakos „Eglė žalčių karalienė“ pabaiga – puikus pavyzdys.


2015-01-25 22:58

Vilnietis H.Kunčius naujoje knygoje pažadino Kauno šmėklas

23|2

Sifilitikę vienuolę pamilęs karatistas ir girtuoklių budistų nutikimai. Apie tokius keistokus dalykus naujausioje knygoje „Dervišas iš Kauno“ rašo Herkus Kunčius.“Lietuvos rytas“ pasidomėjo, kodėl vilnietis iki panagių pagrindinį smagios ir kartu groteskiškų budistinio persikūnijimo šmėklų pripėduotos knygos siužetą perkėlė būtent į Kauną?


2015-01-24 14:18

Skaitoma knyga tiesiog išnyks?

3

Ką gaus sausio 26 dieną išleidžiamo Jameso Pattersono romano „Privatus Vegasas“ pirmojo egzemplioriaus pirkėjas? Be daugybės gėrybių, jis galės pamatyti, kaip specialusis karių būrys sunaikina romaną. Mat „Privatus Vegasas“ siūlomas kaip nemokama susinaikinanti programėlė „iPad“ planšetėms. Pradėjęs skaityti romaną skaitytojas jį privalės spėti baigti per 24 valandas.


2015-01-24 12:12

A. Užkalnis: „Sovietų filmai apie karą – religijos pakaitalas“

7|3

„Filmai apie Antrąjį pasaulinį karą, Tarybų Sąjungoje vadintą „Didžiuoju Tėvynės karu“, buvo vienas požymių, rodančių skirtumą tarp Tarybų Lietuvos žmonių ir tų, kurie gyveno Rusijoje, Baltarusijoje ar Ukrainoje“, – rašo Andrius Užkalnis knygoje „Antroji Evangelija pagal Užkalnį“.


2015-01-22 18:31

Dienoraštinės istorijos: Italija – stebuklų šalis

7|4

Teko prisiminti ir įdėmius pardavėjų žvilgsnius, kurie pasitikdavo mane parduotuvėse atsiskaitant banko kortele. Juk Gabrielė (tiksliau – Gabriele) Italijoje yra vyriškas vardas, o merginų vardo galūnė kitokia – Gabriella. Ir konferencijos organizatoriai pusę metų tikėjo, kad aš vyras. Nenustebčiau išgirdusi, kad ir dabar galvoja besikalbantys su neaiškios lyties ufonautu.


2015-01-21 16:57

A.Užkalnis: „Tarybų Sąjungoje buvo nusipelniusių gyventi geriau“

129|3

„Tarybiniais laikais, nepaisant titaniškų pastangų, pasiekti, kad niekas nepasijustų komfortiškai ir gražiai, iki galo nepavykdavo. Tarybų Sąjunga visais laikais gana nemažai priklausė nuo užsienio prekybos ir ekonominių kontaktų su kitomis šalimis (toks uždarumas kaip kokiai Šiaurės Korėjai niekada nepavyko); šimtai, tūkstančiai žmonių vis dėlto keliaudavo į kitas šalis“, – rašo A.Užkalnis naujoje knygoje „Antroji Evangelija pagal Užkalnį“.


2015-01-21 14:36

Kritikai A. Nyką–Niliūną vadina aukščiausios prabos kūrėju

7|6

„A.Nyka–Niliūnas gyveno aukščiausio lygio pasaulinėje literatūroje, aš nelabai turėčiau su kuo palyginti – žmogus išlaikė aristokratišką geriausia prasme gyvenimo stilių, galėjo nenusileisti iki kažkokių smulkmenų, banalybių, bet kuris jo žodis yra aukščiausios prabos. Ir ne mirties proga aš šituos žodžius sakau“, – sakė literatūrologas, leidyklos „Baltos lankos“ savininkas Saulius Žukas.


2015-01-21 10:25

Mirė poetas Alfonsas Nyka-Niliūnas

21

Sulaukęs 95 metų Baltimorėje mirė garsus Lietuvos poetas, išeivis Alfonsas Nyka-Niliūnas.


2015-01-20 11:59

V.Sventickas apie leidėjų darbo virtuvę pasakos išėjęs į laisvę

4

Knyga apie knygų leidėjų darbo virtuvę būtų daug įdomesnė už, pavyzdžiui, prisiminimus iš tremties Sibire. Tuo įsitikinęs Nacionalinės kultūros ir meno premijos laureatas, Lietuvos rašytojų sąjungos leidyklos vyriausiasis redaktorius ir literatūros kritikas Valentinas Sventickas, kuriam premija skirta už aktyvų šiuolaikinio literatūros proceso formavimą ir kritinį vertinimą.


Populiariausi per 24 val.