Naujienos / lrytas.lt
Išplėstinė paieška >>
Gaukite lrytas.lt naujienas kiekvieną rytą
Komentarai (0)
Vardas
El. paštas
Komentaras (iki 3000 simbolių)
Literatūra
2014-10-24 13:11

Rašytojas G. Leineweberis V. Putino su A. Hitleriu nelygina

5

Vokietijoje gyvenantis rašytojas Gino Leineweberis teigia, kad vokiečiai daugiausia skaito kriminalinius romanus, o leidėjams rūpi tik tiražai, bet ne knygų turinys. Ilgai Hamburgo rašytojų sąjungai vadovavęs literatas lankėsi Vilniuje.


2014-10-23 16:02

Autoritarinė literatūros programa, arba Kaip nužudyti skaitytoją

11

„Pats problemiškiausias dalykas – iki šiol niekaip neapsisprendžiama, kokiais tikslais Lietuvos bendrojo lavinimo mokyklose dėstoma literatūra. Analizuodami pačias programas, aptiktume nemenką požiūrių amplitudę. Visada maniau ir manysiu, kad svarbiausias mokyklos uždavinys – suformuoti, išsaugoti, įtvirtinti pozityvų augančio žmogaus santykį su literatūra“, – savaitiniame žurnale „Literatūra ir menas“ svarsto literatūros tyrinėtojas Kęstutis Urba.


2014-10-22 16:49

Britų leidėjai mezgė kontaktus su mūsų knygų pasaulio atstovais

2

Spalio viduryje Tarptautinių kultūros programų centro kvietimu Lietuvoje svečiavosi kas antrą mėnesį leidžiamo literatūros žurnalo „The London Magazine“ redaktorius airis Stevenas OʼBrienas ir „Alma Books“ leidyklos Didžiojoje Britanijoje įkūrėjas italas Alessandro Gallenzi. Jie dalyvavo pokalbyje apie šiuolaikinę lietuvių literatūrą, susipažino su „Kitų knygų“, „Alma littera“, „Baltų lankų“ leidyklų atstovais, lietuvių rašytojais.


2014-10-22 16:06

„The Independent“ žurnalistas domėjosi lietuvių literatūra

Lietuvoje B.Tonkinas viešėjo net penkias dienas – tai, anot Tarptautinių kultūros programų centro projektų skyriaus vadovės Rūtos Statulevičiūtės-Kaučikienės, išskirtinė pagarba tiek mūsų šaliai, tiek kultūrai. Per penkias viešnagės dienas B.Tonkinas susipažino ne tik su lietuvių literatūra, kalba, šiandieniniais meno ir kultūros procesais bei kūrėjais, bet ir su pačiu Vilniumi, esminiais XX amžiaus Lietuvos istorijos lūžiais.


2014-10-22 15:34

Romanas „Tikėjimo dugnas“: kuo skiriasi stebuklas nuo iliuzijos?

2|4

Pakliuvus į rimtą bėdą, kai suvoki, kad nieko neįmanoma pakeisti, telieka du keliai – neviltis arba tikėjimas. Bet ar tikėjimas, nepasidavimas visiškai nevilčiai, gali kuo nors objektyviai padėti? Žmonės, išsikapstę iš beviltiškos situacijos, pradeda manyti, kad stebuklai egzistuoja, ir kad jie priklauso nuo jų tikėjimo. „Lietuvos ryto“ žurnalistės Jurgitos Noreikienės romano „Tikėjimo dugnas“ herojė Saulė šioje knygos ištraukoje patiria būtent tokią sukrečiančią patirtį. Kokias išvadas ji padarys?


2014-10-21 23:30

Susitikimuose rašytojai vaišins „Sriuba“ ir „Blynais spintoje“

9

Iniciatyvos „Šiuolaikinių lietuvių autorių knygos. Atrask ir didžiuokis“ metu bus surengta beveik 50 susitikimų su 26 rašytojais net 13-oje Lietuvos miestų. Pasak knygynų tinklo „Pegasas“ vadovės Lilijos Tolbatovos, lietuviškos knygos tiek žanrų įvairove, tiek menine ar pramogine verte nė kiek nenusileidžia užsienio rašytojų kūriniams.


2014-10-20 18:04

Poetas, eseistas R. Rastauskas: „Istorijoje, deja, liks viskas“

12

Žurnalas „Literatūra ir menas" rubrikoje „LM anketa" pakalbino rašytoją Rolandą Rastauską. Štai kuo šiandien gyvena „literatūros lankų siaubūnas", anot vieno poeto.


2014-10-17 11:09

Metų knygos rinkimai: kritikų ir skaitytojų vertinimai skiriasi

4|2

Rengdami Metų knygos rinkimus, per dešimtmetį vis dėlto sukėlėme šiokias tokias bangas paprastai gal ir neskaitančioje visuomenėje, sako komisijos narys rašytojas Andrius Jakučiūnas. Jo manymu, komisija neklysta – kasmet išties atrenkamos geriausios metų knygos. Savo ruožtu literatūrologas, vaikų literatūros ekspertas Kęstutis Urba priduria – komisija nedramatizuoja, kad kritikų ir skaitytojų vertinimai dažnai skiriasi.


2014-10-16 18:09

Kęstutis Navakas. Gintaro Bleizgio atkūrimas iš jurgino žiedo

6

„Kadaise žinomas literatūros lankų siaubūnas Rolandas Rastauskas veik su ašarom akyse skundėsi niekada nematęs „gyvo Bleizgio". Aš irgi tuomet nebuvau matęs, pamačiau vėliau, perskaičiau dar vėliau. Gintaras Bleizgys darė keistą nelabai pikto chtoniškojo pasaulio gyventojo įspūdį, tad klausimas, ar jis iš tiesų esąs gyvas, ir toliau neapleido. Tuo labiau kad su kiekviena knyga jis vis toliau vertė abejoti, o pastaroji apskritai tarsi skatina jį imti ir atkurti iš per anksti nubyrėjusių žiedlapių“, - taip savo šmaikščią laudaciją, skirtą Jotvingių premijos laureatui G.Bleizgiui, pradeda poetas K.Navakas.


2014-10-15 20:50

J. Noreikienės „Tikėjimo dugnas“: kaip pasirinkti praeitį?

6|3

„Norėti ir tikėti reikia atsargiai“, - juokauja žurnalistė Jurgita Noreikienė, kalbėdama apie savo naująjį romaną „Tikėjimo dugnas“. Įtempto siužeto istorijos, apipintos siaubo ir mistikos elementais, herojė išdrįsta tikėti taip, jog savo tikėjimu įstengia keisti pačią tikrovę. Ji išmoksta pasirinkti ne tik savo ateitį, bet net ir praeitį. Tik ar išsipildantys troškimai yra raktas į laimę? O gal taip stipriai tikėti įmanoma, tik jei esi beprotis?


Populiariausi per 24 val.