Gaukite lrytas.lt naujienas kiekvieną rytą
Komentarai
Vardas
El. paštas
Komentaras (iki 3000 simbolių)
Literatūra
2016-09-26 17:40

Narcizų skynėjo karjera Anglijoje: laimės paieškos ištinusiomis rankomis

19|2

„Bandžiau „arti“ iš visų jėgų. „Priariau“ 8 dėžes. Taigi uždarbis– mažiau nei 40 svarų. Vakare vos paršliaužiau iki lovos. Ištino dešinė ranka, matyt, nuo neteisingos „rovimo“ technikos. Skauda nugarą“, – knygoje „Kur skraido liūdesio lėktuvai“ rašo Vidmantas Šmigelskas.


2016-09-26 14:19

Vilniaus senamiestyje – laiptai su Czeslawo Miloszo eilių fragmentais

24

Rugsėjo 26 d. Vilniaus senamiestyje, Bokšto ir Onos Šimaitės gatvių sankritoje, iškilmingai atidengtos informacinės lentos apie rašytoją, Nobelio premijos laureatą Czesławą Miłoszą lenkų, lietuvių ir anglų kalbomis ir laiptai su poeto eilių fragmentais lietuvių ir lenkų kalbomis.


2016-09-21 10:46

Žinomo rašytojo anūkė: „Gaila, kad anūkai, proanūkiai nemoka lietuviškai“

Prano Mašioto pradinėje mokykloje lankėsi ypatinga viešnia. Iš Amerikos atskrido rašytojo anūkė. Abu jos proanūkiai nebemoka lietuviškai, tad mašiotukais vadinami pradinukai jai – paguoda.


2016-09-20 21:28

Juozas Erlickas. Aš kartoju senas klaidas, nes senos geresnės

23|3

Prisimenu, liūdnas ėjau laukais. Atrodė, jau niekad nebus giedros. Tik staiga!.. Bene skvernelis aukštybėse plazda? Kokia paprasta giesmelė, o kaip guodžia širdį!


2016-09-19 16:45

Atkūrė tokį aštuonių kambarių Maironio butą, kokiame jis gyveno

14|4|258

Aštuoniasdešimtmetį švenčiantis Maironio lietuvių literatūros muziejus lankytojus kviečia pasižvalgyti po visiškai rekonstruotą poeto memorialinį butą. Aštuonių kambarių buto puošmena – didžioji svetainė, kurioje lankėsi tarpukario elitas.


2016-09-17 10:08

Rašytoja Rūta Mataitytė romanus lygina su maratonais

131

Rūta Mataitytė – vilnietė, gyvena ir kuria Osle jau 20 metų. Norvegijoje ji įgijo specialybę, sukūrė šeimą, dirba ir augina vaikus. Šiemet Rūta išleido ketvirtąjį romaną „Jos vardas Magija“. Ši knyga susijusi su pirmuoju romanu „Svajonė apie sniegą“, kuriame užsimezgė skaitytojo pažintis su gydytoju Keniu Ravnu. Dabar sutinkame Kenį jo gyvenimo posūkyje – vienišas tėvas su dukra iš Oslo kraustosi gyventi šiaurėn į tolimąjį Svalbardą.


2016-09-15 06:00

Lrytas.lt biblioteka. „Kur skraido liūdesio lėktuvai“

Vidmanto Šmigelsko knygoje originaliai pateikiama galima emigracijos pradžios versija ir realios jos pasekmės. Autorius šmaikščiai, su geroka doze ironijos, o neretai ir prasismelkiančiu kartėliu, pasakoja apie savo šlovingą narcizų skynėjo ir atliekų rūšiuotojo karjerą Anglijoje.


2016-09-14 16:49

Juozo Tumo-Vaižganto premija paskirta Juliui Sasnauskui

2016 metų Juozo Tumo-Vaižganto premija skirta kunigui, pranciškonui, publicistui, rašytojui Juliui Sasnauskui už knygą „Kaip buvo pradžioje“ ir pastarųjų metų publicistinę veiklą, prasmingai atskleidžiančią ėjimą prieš srovę ir kasdienį gražių esmių teigimą.Taip nutarė konkurso vertinimo komisija, sudaryta iš Lietuvos žurnalistų ir Lietuvos rašytojų sąjungų atstovų.


2016-09-14 13:06

Lrytas.lt biblioteka. Mantas Balakauskas. „Roma“

Pirmoji Manto Balakausko poezijos knyga „Roma“ – kaip įrodymas, kad Roma yra ne tik Nerono, Felinio ir didžiųjų prekybos centrų amžinasis miestas. Roma yra ir amžinoji būsena, kurią išgyvena žmogus, žmonių pora, žmonių bendruomenė. Būsena, kupina keisčiausių paradoksų ir atviro žiaurumo, akivaizdaus absurdo ir kankinančių neurozių.


2016-09-14 11:00

Lrytas.lt biblioteka. Tomas Venclova. „Eumenidžių giraitė“

Tomas Venclova – seniai yra konstanta Lietuvos, ir ne tik Lietuvos literatūros, kultūros, viešojo gyvenimo pasaulyje. Jeilio universiteto profesorius, Nacionalinės kultūros ir meno bei kitų garbingų premijų laureatas, literatūros mokslininkas, aktyvus ir atviras visuomenės kritikas. Bet pirmiausiai – poetas. Šį kartą – su nauju eilėraščių ir vertimų rinkiniu „Eumenidžių giraitė“.


Populiariausi per 24 val.