Gaukite lrytas.lt naujienas kiekvieną rytą
Komentarai
Vardas
El. paštas
Komentaras (iki 3000 simbolių)
Literatūra
2015-07-30 13:22

Poetas Ernestas Noreika: „Tai, kas dabar vyksta, yra ateitis“

2

Nedrįsčiau teigti, kad kokia paklausa, tokia ir pasiūla, nes pasiūla gerokai viršija paklausą. Įdomu būtų sužinoti, kiek menininkų tenka vienam statistiniam Lietuvos gyventojui.


2015-07-30 12:06

A. Puškino palikuonis netiki, kad dvikova įvyko dėl moters

6

Poeto proproanūkis visą gyvenimą dirbo elektronikos inžinieriumi ir sako nerašęs tikrai ne dėl girdėtos legendos, neva žymusis jo protėvis uždraudęs savo palikuoniams kurti eiles, kad šie nesugadintų gero jo vardo.


2015-07-29 17:12

Meno džiaugsmai ir kančios (knygų apžvalga)

3

Poetas, literatūros kritikas Marius Burokas LRT Klasikos laidoje „Ryto allegro“ pristatė dvi knygas: Willo Gompertzo „Ar tai menas? 150 modernaus meno istorijos metų“ ir Leos Singer „Koncertas kairiajai rankai“.


2015-07-27 12:46

Vertėja K. Sprindžiūnaitė: „Kalbą reikia pajusti kaip muziką“

6|2

„Ne kartą man teko įrodinėti, kad silpnai matantis žmogus yra veiksnus, kaip ir visi kiti, o dirbtiniai suvaržymai – paprasčiausiai nehumaniški. Medikai norėjo man uždrausti studijuoti aukštojoje mokykloje, vėliau – dirbti kompiuteriu. Laimė, pavyko draudimus apeiti“, pasakojo vertėja Kristina Sprindžiūnaitė, kasmet stebinanti Thomo Manno festivalio Nidoje publiką virtuoziškumu.


2015-07-24 18:52

Valdas V.Petrauskas: „Priklausau lietuviškajai vertimo mokyklai“

1

„Vertėjas gali slėptis kaip įmanydamas – jis niekada nepasislėps nuo įgudusios akies“, – teigė Kanadoje gyvenantis vertėjas Valdas V.Petrauskas interviu kultūros savaitraštyje „Literatūra ir menas“.


2015-07-24 17:51

Bendrinės lietuvių kalbos žodyne – apie 9000 naujų žodžių

Žodynas nėra sudarytas, tai – autorinis darbas, tvirtina šiuo metu rengiamo Bendrinės lietuvių kalbos žodyno vyriausioji redaktorė dr. Danutė Liutkevičienė. Anot jos, klaidinga manyti, kad žodynų sudarytojai tiesiog pasinaudoja jau esama informacija ir viską sudeda į vieną vietą.


2015-07-24 17:04

Liutauras Degėsys. Plaukuotos mintys (esė)

7

Jau trisdešimt metų būdamas beveik beplaukis žmogus, iš pavydo kartais imu ir įsivaizduoju, kaip plaukuotų žmonių galvose – po galvos oda – tiesiog fiziologiškai rezgasi, mezgasi, knibžda, vyniojasi augančių plaukų šaknys. Ir tuomet vaizduojuosi, kaip jų galvose susivelia, susipainioja, susiraizgo irgi plaukuotos mintys. Juk plaukuotų žmonių mintys irgi turėtų būti sudėtingos, susivėlusios, susimazgiusios ir sudėtingos. Kaip sakoma – plaukuotos, o gal net ir klastingos mintys. Ir kaip dažnai nustembu – aišku, irgi iš to paties pavydo, – kad tų plaukuotų žmonių mintys yra tokios paprastos ir nesudėtingos.


2015-07-24 16:03

Pirmajame A.Kavaliauskaitės romane – nė vienos nuobodžios vietos

2

Pirmoji LRT laidos „Emigrantai“ kūrėjos Akvilės Kavaliauskaitės knyga – leidyklos „Alma littera“ išleistas romanas „Du gyvenimai per vieną vasarą“ – tai tarsi dėlionė iš daugybės preciziškai sukurtų personažų.


2015-07-22 10:14

Mirė romano „Regtaimas“ autorius E. L. Doctorow

3

Eidamas 85-uosius metus antradienį Niujorke mirė daug profesinių apdovanojimų pelnęs rašytojas Edgaras Lawrence'as Doctorow, kurį išgarsino tokie grožinės literatūros darbai istorine tematika kaip „Regtaimas“ (Regtime), „Bilis Batgeitas“ (Billy Bathgate) ir „Maršas“ The March) bei jo eksperimentinis pasakojimo stilius, pranešė „The New York Times“.


2015-07-22 09:47

Andriaus Tapino „Maro diena“: istorija, kurios nebuvo

5

„Televizijos laidų vedėjas, pokerio lošėjas, auksinis berniukas, viktorinų mylėtojas, užkietėjęs fantastas ir Šalčiūtės kalbintojas – Andrius Tapinas su „Maro diena“ užtikrintai artėja Rašytojų kalnelio link“, – teigia Vladas Liepuonius, žurnale „Knygų aidai“ recenzuodamas A.Tapino naują fantastinį romaną „Maro diena“.


Populiariausi per 24 val.