Naujienos / lrytas.lt
Išplėstinė paieška >>
Gaukite lrytas.lt naujienas kiekvieną rytą
Komentarai (0)
Vardas
El. paštas
Komentaras (iki 3000 simbolių)
Literatūra
2014-10-01 09:50

Rašytojos Hilary Mantel kontrolinis šūvis į Margaret Thatcher

2|3

Ar įmanoma nužudyti mirusį žmogų? Pasirodo, įmanoma. Anglijos dienraščiai visą praėjusią savaitę diskutavo, kaip Hilary Mantel drįso savo naujame apsakyme nušauti Margaret Thatcher? „Margaret Thatcher nužudymas“ – taip vadinasi šurmulį sukėlęs kūrinys, vainikuojantis 62 metų H.Mantel apsakymų knygą, kuri Didžiosios Britanijos knygynuose pasirodo rugsėjo 30-ąją. Apsakymą prieš pasirodant knygai paskelbė dienraštis „The Guardian“.


2014-09-29 18:53

Prie detektyvų lentynos eiti negėda, kaip prie meilės romanų

Kriminalinis romanas iš populiariosios literatūros žanrų vertinamas kone geriausiai, sako komiksų kūrėja, semiotikos magistrė Miglė Anušauskaitė. „Kažkodėl eiti prie kriminalinių romanų lentynos ne taip gėda kaip prie meilės romanų lentynos. Manau, kad tai susiję su jo pobūdžiu. Netikėtumo troškimas, noras nustebinti ir nustebti skatina kriminalinio romano kūrėjus nuolatos iš naujo atrasti tą patį žanrą, taikyti naujoves ar keisti tendencijas“, – teigia ji.


2014-09-26 15:48

Vertėjų sąjungos patarimas: „Neskaitykite šitų knygų“

33

Lietuvos literatūros vertėjų sąjungai (LLVS) kelia susirūpinimą prasta nemažos dalies leidžiamų vertimų kokybė, autorių teisių pažeidimai, nepatenkinami leidėjų, vertėjų ir redaktorių santykiai. Dėl prasto vertimo, redagavimo ar/ir parengimo spaudai LLVS pataria nepirkti, neskaityti ir nereklamuoti kai kurių knygų.


2014-09-26 08:59

Ekspertai išrinko vertingiausias 2013 metų verstines knygas

Lietuvos literatūros vertėjų sąjunga (LLVS) penktus metus rengti Metų verstinės knygos rinkimai baigiasi. Iki rugsėjo 26 d. skaitytojai buvo kviečiami balsuoti LLVS tinklalapyje www.llvs.lt už, jų nuomone, vertingiausią 2013 m. šiuolaikinę verstinę knygą iš ekspertų sudaryto literatūros sąrašo. Daugiausia skaitytojų balsų surinkusi knyga bus paskelbta rugsėjo 26-ąją – Europos kalbų dieną – 17 val. Užupio knygyne „Keistoteka“.


2014-09-25 11:42

Trys knygos: kai nieko svarbaus...

4

Nors skirstyti prozą į vyrišką ir moterišką nūnai nepriimtina, vartydamas antologiją pajutau, kad moteriškas rašymas yra emociškai intensyvesnis negu vyriškas, tiesa, negaliu pateikti tokio teiginio įrodymų, vadovaujuosi tiesiog nuoga nuojauta. Rinktinėje publikuojamų prozininkių R. Šerelytės, L. S. Černiauskaitės (ir šitoj kompanijoj dar V. Papievio) sintaksė yra per plauką dinamiškesnė, laisvesnė, mažiau suvaržyta, ir jeigu taip dar palygintume, vyriška proza būtų lyg šlapias molis, moteriška – tarytum birus vėjo blaškomas smėlis.


2014-09-24 14:54

Geteborgo mugėje K. Donelaitis skambės greta arabų stendo

1|5

Šiemet nacionalinis Lietuvos stendas Geteborge bus įkurdintas tarp Estijos ir Jungtinių Arabų Emyratų stendų, netoliese įsikurs ir latviai. Anot literatūros sklaidos skyriaus vadovės Rūtos Statulevičiūtės-Kaučikienės, tai – strategiškai itin patogi vieta: „Kaimynystėje su estais ir latviais ne tik padėsime užsienio leidėjams susipažinti su mūsų regiono literatūra bei leidybos sektoriaus naujovėmis, bet ir patys galėsime daugiau laiko skirti išsamesniam kaimyninės rinkos tyrimui. Kaimynystė su JAE stendu mums suteiks galimybę šios valstybės atstovams pristatyti Lietuvos leidybą bei juos itin dominančią vaikų knygų iliustraciją. Kita vertus, tikimės, kad šiek tiek egzotiški mūsų kaimynai pritrauks daugiau mugės lankytojų ir į mūsų stendą.“


2014-09-24 10:28

„Facebook“ pagal jūsų sąrašus sudarė mėgstamiausių knygų šimtuką

4

Jau kurį laiką feisbuke žmonės dalinasi knygų sąrašais. Vieni vardina mėgstamiausius literatūros kūrinius, kiti sudarinėja jų pasaulėžiūrą pakeitusių leidinių dešimtukus. Vienas populiariausių socialinių tinklų nusprendė surinkti lankytojų apie knygas pateikiamus duomenis ir pagal juos sudaryti pačių reikšmingiausių knygų 100-tuką.


2014-09-23 14:05

Dvi knygos: malonumas likti gyvam

3

„Pas mus įprasta sunkiomis medžio konstrukcijomis, vežimų ratais ir masyviais skobniais išdekoruotas maitinimo įstaigas vadinti kunigaikščių užeigomis, grafų svetainėmis ir panašiai. Dar įprasčiau jų valgiaraščiuose rasti cepelinus, kugelį ir koldūnus kaip nacionalinio kulinarinio paveldo puošmeną, nors tai – lituanizuotas rytietiškas paveldas, atėjęs iš žydų aškenazių ir totorių virtuvės“, - apie Rimvydo Laužiko knygą „Istorinė Lietuvos virtuvė“ žurnale „Literatūra ir menas“ rašo Renata Šerelytė, apžvelgianti dvi naujas knygas.


2014-09-22 20:10

Pornografiškai aprašomos scenos slepia žmogiškų santykių dramą

1|3

J.Wolkerso kūryba yra „kelių dugnų“. Šalia perdėto kūniško pasaulio (personažai nuolat mylisi – kartais net septynis kartus per dieną) yra ir kita plotmė, pirmiausia pristatanti žmogiškų santykių dramą. Kūrinys intertekstualus, jame gausu tiesioginių ir paslėptų nuorodų, rašymas refleksyvus, stebintis save, rašantįjį, su geroka doze sveikos autoironijos.


2014-09-22 12:41

Kalbininkė: raides, kurių taip bijome, rašė K. Donelaitis

29

Nelietuviškų asmenvardžių perrašymas pagal tarimą rodo, kad žmogus vertinamas kaip literatūrinis personažas, mano Lietuvių kalbos instituto Sociolingvistikos skyriaus vadovė Loreta Vaicekauskienė. „Grožinėje ar vaikams skirtoje literatūroje autentiškus arba išgalvotus vardus visada perrašome pagal tarimą. Kyla toks jausmas, kad nepripažįstame tikrojo vardo [...], – mes jus traktuosime kaip personažus, nes jūs esate ne tokie tikri piliečiai“, – pastebi kalbininkė.


Populiariausi per 24 val.