Gaukite lrytas.lt naujienas kiekvieną rytą
Komentarai
Vardas
El. paštas
Komentaras (iki 3000 simbolių)
Literatūra
2015-11-26 17:09

Kalėdų dovanos. „Alisa Stebuklų šalyje“ – ne tik vaikams

8

Tokio pobūdžio knygas mėgsta ir priima maži vaikai, kai jiems skaitoma, kai jie nesistengia logiškai visko suprasti ir jomis žaidžia vaizduotėje. O paskui ta knyga jau tampa mėgstama intelektualių žmonių, akademikų, kurie interpretuoja pagal įvairias literatūrines teorijas, antroje knygoje – netgi pagal šachmatų žaidimo principus.


2015-11-26 16:32

Nepaprasto likimo poetas Juozas Kėkštas eiles rašė ir už grotų

Tikroji poeto pavardė Adomavičius, Kėkštas – tai vaikystės pravardė, tapusi poetiniu pseudonimu. Jis gimė pirmojo pasaulinio karo metais Taškente, 1921 metais su motina grįžo į Vilnių. Sunkios pokario sąlygos privertė Juozuką prisiglausti lietuvių vaikų bendrabutyje Žvėryne.


2015-11-25 16:35

Mirė vyriausia Lietuvos vertėja Eugenija Vengrienė

3

Lietuvos rašytojų sąjunga su giliu liūdesiu pranešė, kad eidama šimtą trečiuosius metus mirė jos narė, vyriausia Lietuvos vertėja, docentė germanistė, vokiečių kalbos, vertimo teorijos ir praktikos dėstytoja Eugenija Malinauskaitė-Vengrienė.


2015-11-25 14:43

Popiežius Pranciškus sausį išleidžia savo pirmą knygą

2

Popiežiaus Pranciškaus pirmąją knygą leidžianti leidykla antradienį pristatė šios knygos, kuri remiasi pontifiko pokalbiais su žurnalistu ir Vatikano ekspertu Andrea Tornielli, viršelį.


2015-11-23 16:15

Rašytojas Anthony Horowitzas nebijo Šerloko Holmso gerbėjų

2

Pamėginkite įsivaizduoti, kad esate rašytojas. Kažkoks žmogus pakviečia jus papietauti į ispanų restoraną Soho rajone, sakydamas, kad turi jums įdomų pasiūlymą. Ir jis nemeluoja. Susėdus prie stalo, prisistato esąs iš Arthuro Conano Doyle‘io fondo, tvarkančio šio detektyvų klasiko autorinių teisių reikalus, ir paklausia, ar nenorėtumėte parašyti romano apie Šerloką Holmsą.


2015-11-23 13:31

Jūrų kapitono Eimučio Astiko knyga pristatyta su dainomis

2|24

Prieš trejus metus išleista klaipėdiįkio jūrų kapitono Eimučio Astiko prisiminimų knyga sudomino marinistikos mėgėjus ir jau beveik išgraibstyta. Lietuvos aukštoji jūreivystės mokykla (LAJM) ryžosi pakartoti tiražą – išleido tą pačią tik kitokio dizaino, naujais autoriaus tekstais, piešiniais papildytą knygą „Jūrų kapitono užrašai“.


2015-11-20 09:05

Juozas Erlickas: prisiminimai apie lietuvių karą su rusais

26

Juozui Erlickui niekas ne tarp kitko. Šįkart jo žvilgsnis nukrypo į lietuvių karą su rusais.


2015-11-19 14:10

Vaizduotės emigrantas nemanė, kad jam parūps lietuviškos temos

„Niekada netikėjau, jog rašysiu lietuviškomis temomis. Kelias į jas buvo vingiuotas ir supratau, kad tik apie tai galiu rašyti. Visų mano romanų inspiracijos ir veiksmas kyla iš Lietuvos, kuri man atrodė kaip atspindinti visą pasaulį. Esu vaizduotės emigrantas“, – sako A. Šileika.


2015-11-17 13:23

80-metis Cervanteso prizo laureatas tebepokštauja

8

Raulo Anguiano meno muziejuje Gvadalacharos mieste Meksikoje atidaryta meksikiečių rašytojo Fernando del Paso karjerai skirta paroda „Piešimas yra mano kairiosios rankos kerštas rašymui“ („Drawing is the revenge of my left hand to the act of writing“). Prieš kelias dienas 80 metų F.del Paso įteiktas prestižiškiausias ispanakalbėje literatūroje Cervanteso prizas. Jo vertė – 135 tūkst. JAV dolerių. Laureatas buvo įvertintas už nuopelnus ispanų literatūrai.


2015-11-15 15:09

Raktas nuo ateities mėtosi literatūros paraštėse

Neseniai paskelbti konkurso „Geriausia metų knyga“ penketukai. Skaitytojai iki pat knygų mugės galės (ir aš norėčiau juos paraginti) balsuoti už jiems patinkančias knygas, ir tai bus jų balsas ne tik už konkrečią knygą, bet už knygos kultūrą apskritai, – esu įsitikinęs, kad šis konkursas, o jį kartais nevengiama pavadinti popsiniu, davė ir tebeduoda Lietuvos kultūrai tikrai daug.


Populiariausi per 24 val.