Gaukite lrytas.lt naujienas kiekvieną rytą
Komentarai
Vardas
El. paštas
Komentaras (iki 3000 simbolių)
Literatūra
2015-10-05 18:09

Mirė „Volanderio“ kūrėjas garsus detektyvų rašytojas H.Mankellis

2|3

Pagal H.Mankellio kriminalinius romanus, kurių veiksmas vyksta pietinėje Švedijoje, Britanijos nacionalinis transliuotojas BBC yra sukūręs kriminalinį serialą, kuriame pagrindinį inspektoriaus Volanderio vaidmenį atliko britų aktorius Kennetas Branagh.


2015-10-05 18:08

Nobelio premiją lažybininkai pranašauja baltarusių rašytojai

1

Spalis – laukimo metas pasaulio mokslininkams ir rašytojams. Nuo pat XX a. pradžios taip susiklostė, kad spalį Švedijos akademijos sekretorius paskelbia Nobelio premijos laureatus. Ką išrinks akademikai, tas laureatas. Kas liko už borto, tam belieka graužtis nagus.


2015-10-05 17:41

Greičiau įveikti depresiją padės ne artimieji, o geros knygos

1

Jei esu užstrigusi savo apmąstymuose viena, kaip man išsikapstyti? Kas turi pastūmėti, jeigu nėra aplinkui žmogaus, pas kurį einu pasikalbėti? Jei iš mano aplinkos žmonės jau išsisėmę, negali manęs pastūmėti, galbūt tą gali padaryti knyga? Aš už, pirmyn!


2015-10-05 14:33

Trys lietuvių knygos. Ar poetas – kvailys ir Dievo išmata?

3

Poetas – paskiro eilėraščio ir viso rinkinio kalbantysis, glaudžiai susijęs su autoriumi, o dar glaudžiau – su kultūros atmintyje gilias šaknis turinčiu poeto-pranašo vaizdiniu. Taigi A. Marčėnas pasirodo kaip amžiaus vidurio krizę išgyvenantis poetas-tėvas, R. Stankevičius – teisingas poetas-sūnus, o V. Bakas – meilusis poetas-anūkas.


2015-10-04 16:18

A. Spraunius: „Dejavimas yra privaloma poeto laikysenos dalis“

1|2

Teiginys „Mūsų nevertina...“ yra tapęs lietuviškos meno rinkodaros privalomu elementu, kokie nors nenormatyviniai judesiai (streikai) sistemai kenktų, gal net ją griautų. Žmogaus, ypač gyvenimą susitvarkiusio, prigimtis trokšta stabilumo, be to, rūpestis savimi reikalauja laiko. Kokie dar streikai...


2015-10-02 15:52

Lietuvių autoriai knygynuose atsivers kitu kampu

1|4

Praėjusiais metais didelio susidomėjimo sulaukusi knygynų tinklo „Pegasas“ iniciatyva, kurios metu skaitytojai buvo kviečiami susitikti su šiuolaikiniais lietuvių autoriais, šiemet atgimsta kitu kampu. 14 susitikimų, 20 rašytojų ir improvizacijų teatro „Kitas kampas“ aktoriai visą spalio mėnesį kvies iš naujo atrasti šiuolaikinius lietuvių autorius – nuo „generolo senos karvės“ Algimanto Čekuolio iki „geležinio vilko“ Andriaus Tapino. Aktoriai žada, kad susitikimuose nebus nuobodžių klausimų apie tai, kokia rašytojo mėgstamiausia knyga arba kaip jis sugalvojo tapti kūrėju.


2015-10-02 15:12

A.Cicėnaitei – 2900 eurų už geriausią knygą paaugliams

11

Ketvirtadienį, per projekto „Šiuolaikiniai lietuvių autoriai kitu kampu“ atidarymą, paaiškėjo pirmojo Lietuvoje paauglių ir jaunimo literatūros konkurso nugalėtoja. Ja tapo Akvilina Cicėnaitė, konkurse dalyvavusi su knyga „Niujorko respublika“. P


2015-10-02 14:45

Kurtizanių pamoka: kaip praeities DNR veikia mūsų dabartį

„Malonumų rūmuose“ atsiveria naujas pasaulis: XX amžiaus pradžios prestižiškiausi kurtizanių namai Šanchajuje. Portalas „goodreads.com“ pažymi, kad romane pasakojama apie Lulu Mintern, amerikietę, kurtizanių namų Kinijoje savininkę, ir jos dukterį Violetą. Drastiškai susiklosčius aplinkybėms, Violetai pačiai tenka tapti kurtizane ir taip užsidirbti pragyvenimui.


2015-10-02 14:39

V.Daujotytė-Pakerienė: „Bandžiau tarsi atsistoti šalia S.Nėries“

8

Tai, kad pasikeitus valdymo santvarkai kai kurie rašytojai buvo pradėti vertinti visai kitaip, yra neišvengiama. Taip, minėdama 70-metį, sako literatūros tyrinėtoja, rašytoja, habilituota humanitarinių mokslų daktarė Viktorija Daujotytė-Pakerienė.


2015-10-01 10:28

Kristina Sabaliauskaitė: „Vilnius – tai miestas palimpsestas“

16

Ji aprašo tą metą, kuris lietuvių sąmonėje asocijuojasi su laikais, kai „šlėktos pragerinėjo šalį“ – taip pristatoma romanų „Silva rerum“, kurių pirmoji dalis išleista lenkiškai, autorė Kristina Sabaliauskaitė interneto portale Culture.pl.


Populiariausi per 24 val.