Naujienos / lrytas.lt
Išplėstinė paieška >>
Gaukite lrytas.lt naujienas kiekvieną rytą
Komentarai
Vardas
El. paštas
Komentaras (iki 3000 simbolių)
Literatūra
2015-04-21 11:41

„O pasigendu – nepatikėsite! – Ričardo Gavelio“

3

Džiaugiuos, kad proza ima įsileisti pasaulį į save, kad ieško naujų formų ir kartais tampa geru popsu. Įdomu stebėti, kur link gravituos lietuviškas teatras, kokių naujų vardų atsiras.


2015-04-20 20:41

Prieš pat mirtį Günteris Grassas kalbėjo apie naują didelį karą

15|2

Likus mažiau nei trims savaitėms iki mirties Nobelio literatūros premijos laureatas Günteris Grassas perspėjo apie trečiojo pasaulinio karo grėsmę. „Mes rizikuojame pakartoti ankstesnes savo klaidas“,- sakė jis. Prieš mirtį G.Grassas ne juokais susirūpino žmonijos ateitimi, rašo Vokietijos dienraštis „Die Welt“. Būtent apie tai Nobelio literatūros premijos laureatas kalbėjo interviu, kurį jis davė kovo 21 dieną Liubeke ispanų laikraščiui „El País“, likus mažiau kaip trims savaitėms iki mirties.


2015-04-19 18:10

Literatūros šauktiniai, arba Kaip laimėti karą, neiššovus kulkos

1

Nauji vėjai atneša ne pačius geriausius laikus literatūrai: knygas nurungia knygų lentynos, o skaitymą – skaitymukas, skaitytojų mažėja, jaunieji talentai neskuba rinktis literatūros kaip savo gyvenimo kelio.


2015-04-19 11:19

A.A.Jonynas: „Rašytojas dabartinei visuomenei yra nuobodus“

8

„Šiuo metu ne rašytojas visuomenei išdėsto svarbiausias temas – šį monopolį yra perėmusi žiniasklaida, – sako dar vienai ketverių metų kadencijai Rašytojų sąjungos pirmininku išrinktas poetas Antanas A. Jonynas. – Rašytojas nelabai reikalingas – jis su savo ilgais išvedžiojimais yra gana nuobodus. Argi rašytojas šiandien – elitas? Dabar elitu vadinami kiti dalykai. Ir laikraščio „kolumnisto“ klausoma šimtą kartų daugiau negu bet kokio rašytojo.“


2015-04-18 18:42

Gunteris Grassas: „Prisiminimai – malonė, kuri panaikina mirtį“

1

2000-ųjų spalio 1, 2 d. Vilniuje įvyko istorinis trijų Nobelio premijos laureatų – Gunterio Grasso, Czeslawo Miloszo ir Wyslawos Szymborskos – susitikimas.Rašytojai dalyvavo diskusijų cikle „Lietuvių, vokiečių ir lenkų pokalbiai apie atminties ateitį“, surengtame praėjus dešimčiai metų po Lietuvos Nepriklausomybės atgavimo.G.Grassas perskaitė specialiai Vilniaus susitikimui parašytą tekstą „Aš prisimenu...“, kurį siūlome prisiminti. Galite įsitikinti, kad šis tekstas per 15 metų visai nepaseno.


2015-04-17 12:42

Renata Šerelytė. Pasirinkti – iš dviejų ar trijų

2

Grožinės literatūros apie pokario metus parašyta daug, ypač romanų, storų ir plonų, tačiau tik nedaugelis tokių knygų išlieka atmintyje, juolab yra įtraukiamos į kūrybiškiausių ar geriausių metų knygų sąrašus. Peržvelgus LLTI kūrybiškiausių knygų dvyliktukus, sudaromus nuo 2004 m., tokios tematikos knygas galima suskaičiuoti ant vienos rankos pirštų.


2015-04-17 12:26

Jurgis Gimberis. Čia ne apie mus

3

Sūnus dar buvo mažas, bet audavosi jau pats. Norėjo būti panašus į tėvą, tėvas jam buvo tas, kuris yra žmogus. Tėvas rytais eidavo į tarnybą, audamasis naudojosi batų šaukštu. Vaikas nesuprato tos manipuliacijos esmės, bet apsiavęs irgi pamakaluodavo šaukštu prie užkulnio. Kai būdavo blaivas, tėvas blaiviai vertindavo pasaulį ir save, ir tos vaiko pastangos spausdavo jam ašarą. Dabar, stebėdamas mėginimus kurti ir valdyti valstybę, gyventi gyvenimą, matau nemaža vaizdų, primenančių tą makalavimą šaukštu.


2015-04-14 16:59

ES literatūros premija – Undinei Radzevičiūtei

13|2

Antradienį vidurdienį iškilmingai atidaryta Londono knygų mugė. Per atidarymą ne tik sakytos sveikinimo kalbos, bet ir paskelbti Europos Sąjungos literatūros premijos laureatai. Tarp jų – ir Lietuvos atstovė rašytoja Undinė Radzevičiūtė. Premija jai skirta už romaną „Žuvys ir drakonai“ .


2015-04-14 11:34

Naujuose lietuvių romanuose rasite ir sekso ištroškusių kvaišų

2|4

Romanas lietuvių literatūroje – skausminga tema. Paprastai diskusijos apie tai, kas yra geriausias lietuvių romanas, baigiamos konstatavimu, kad tikrai gero romano lietuviai dar neparašė. Taigi, viskas priešakyje.


2015-04-13 14:30

Mirė Nobelio premijos laureatas rašytojas Günteris Grassas

Eidamas 88 metus balandžio 13-ąją Liubeke (Vokietija) mirė rašytojas, 1999 metų Nobelio literatūros premijos laureatas Gunteris Grassas.


Populiariausi per 24 val.