Naujienos / lrytas.lt
Išplėstinė paieška >>
Gaukite lrytas.lt naujienas kiekvieną rytą
Komentarai (0)
Vardas
El. paštas
Komentaras (iki 3000 simbolių)
Literatūra
2014-12-20 21:01

Pirkėjai už K. Donelaičio „Metus“ negaili net 300 eurų

4

2014-aisiais atgimusi Kristijono Donelaičio poema „Metai“ galėtų būti ženklinama aukso medaliu – knygos faksimilė pelnė Metų gaminio apdovanojimą. Bet nebus, nes to neleidžia pasauliniai standartai. Maisto produktai, sudėtingos technologijos ar įmantrūs įrenginiai – tokių gaminių konkurso „Lietuvos metų gaminys“ nugalėtojų sąraše daugiausia. O tarp jų – knyga.


2014-12-19 15:41

Kitų metų Vilniaus knygų mugė atskleidžia paslaptis

1

Intriguojanti, muzikali ir klausianti – tokia kitąmet bus Vilniaus knygų mugė. Šešioliktosios skaitytojų šventės dėmesio centre atsidurs milijonus skaitytojų pavergęs detektyvas. Vasario 19–22 dienomis parodų ir kongresų centre „Litexpo“ karaliaus kriminaliniai romanai bei šiandien aktualių temų tyrimai. Nors įtariamų asmenų ir tekstų sąrašas dar derinamas, mugės rengėjai atskleidžia pagrindinių svečių pavardes ir naują projektą.


2014-12-19 10:34

A. Valionio knygos recenzija: væl(n)ioniški žaidimai

4|2

Postmodernistiniai Artūro Valionio žaidimai skaitytoją priverčia knygą skaityti (arba laikyti) netradiciniu būdu. Dauguma tekstų pavadinimų išdėstyti vertikaliai, kai kur šalia teksto atsiranda veidrodinis to paties teksto atspindys arba – autoriaus ranka pieštuku perrašytas tekstas, kurį, pirmąjį kartą pamačius, norisi instinktyviai ištrinti, nes šis, rodos, ne vietoje.


2014-12-18 12:58

Lietuviškos pasakos – intelektualių knygų mugėje „Non Fiction“

3

Šiemet 16-osios intelektualios literatūros mugės „Non Fiction“ garbės svečiais oficialiai paskelbti vaikai. Dalis programos buvo skirta jiems – nuo kūrybinių dirbtuvių iki diskusijų apie svarbiausias tendencijas šiandieniniame vaikų knygų leidybos versle. Lietuvos kultūra vaikams buvo perteikta šią vasarą Vilniuje viešėjusios vertėjos Aleksandros Vasilkovos lūpomis, pasakojančiomis apie jos verstas ir pamiltas Gintaro Beresnevičiaus, Kęstučio Kasparavičiaus, Linos Žutautės ir Kristinos Gudonytės knygas.


2014-12-18 12:16

N.Vaitkutė: „Gyvenime neįmanoma ištrinti nenusisekusio skyriaus“

2|3

Vienišas vaikas (kuris nėra tik vaikas) papuola į neįprastą pasaulį, kurį turi priimti su visais jo dėsniais ir taisyklėmis. Tai knyga apie draugystę, bandymus susitaikyti su savimi ir, žinoma, nuotykius, kuriuos tenka patirti. Bei apie tamsiąją žmogaus asmenybės pusę, kurią reikia prisijaukinti.


2014-12-18 11:22

Rašytoja A. Žagrakalytė – apie „Klarą“, laimę, baimę ir svajones

14

Kaip atrodytų interviu, jeigu knygos autoriui klausimus užduotų jos personažai? Antrąją prozos knygą „Klara“ išleidusi Agnė Žagrakalytė nepabūgo šio pasiūlymo ir sutiko paaiškinti savo herojų žodžius. „Klara“ („Tyto alba“) – antroji 35 metų A.Žagrakalytės prozos knyga. Prieš metus pasirodęs jos romanas „Eigulio duktė: byla F 117“ sulaukė palankių kritikų įvertinimų ir skaitytojų dėmesio. „Klara“ – visai kitokio pobūdžio romanas.


2014-12-18 10:02

Nauja knyga: žmogaus proto paklydimai atima žadą

2

„Vyras, kuris savo žmoną palaikė skrybėle“ – knyga, kuri 1985-aisiais netikėtai tapo tarptautiniu bestseleriu, o šiandien laikoma neurologijos mokslo klasika. Tai pirmoji žymaus britų neurologo ir neuropsichologo Oliverio Sackso knyga, išleista lietuvių kalba. Joje pasakojamos keistame ir painiame neurologinių sutrikimų pasauly pasiklydusių pacientų istorijos. Čia sutiksime žmones, patyrusius percepcinių ir intelektinių pokyčių, individus, kurie nevalingai kalba nešvankybes arba kurių galūnės jiems patiems tapo svetimos.


2014-12-15 16:14

Kokią įtaką knygos padarė garsių žmonių gyvenimui?

2

Ką skaito plaukikė Rūta Meilutytė, dainininkė Jurga Šeduikytė, aktorius Valentinas Masalskis ir pulkas kitų garsenybių? Ką jie pataria skaityti? Tai galima sužinoti apsilankius Kauno apskrities viešojoje bibliotekoje. Čia veikia paroda „Asmenybė ir knyga“. Bibliotekos darbuotoja Vytautė Šapokaitė-Samulėnienė bendravo su garsiais Lietuvos žmonėmis, klausė jų apie mėgstamas knygas.


2014-12-15 12:52

Pasaulį sukrėtusi M. Yousafzai istorija įamžinta knygoje

1

Jauniausia istorijoje Nobelio taikos premijos laureatė savo knygoje rašo: „Esu iš šalies, sukurtos vidurnaktį. Kai vos nenumiriau, buvo ką tik po vidurdienio“. Jos istorija privers patikėti vieno žmogaus balso galia sukelti pokyčius pasaulyje.


2014-12-12 13:43

Aktorės N. Narmontaitės knyga: gera nuotaika garantuota

3|3

„Knyga skaitoma kaip kiek sentimentali, gero humoro nestokojanti draugų pasakojamų istorijų rinktinė, kurioje visa, rodos, pažįstama, kadaise kažkur lyg jau girdėta, dėl to be galo artima, sava. Taip susipažįsti, atrandi, netikėtai išvysti paprastai tik scenoje ar televizijos ekrane regėtas asmenybes“, - apie neseniai išleistą aktorės Nijolės Narmontaitės knygą „Aktoriai, režisieriai ir kasininkės: ko nematė žiūrovai“ sako recenzentė Elvina Baužaitė.


Populiariausi per 24 val.