Naujienos / lrytas.lt
Išplėstinė paieška >>
Gaukite lrytas.lt naujienas kiekvieną rytą
Komentarai (0)
Vardas
El. paštas
Komentaras (iki 3000 simbolių)
Literatūra
2014-10-31 08:33

Literatūrologas R. Tamošaitis: rytinės mintys apie R. Granauską

10

Nusprendžiau pasidalinti rytinėmis mintimis apie šviesaus atminimo rašytoją Romualdą Grananuską. Gerai suprantu, kad ne visos tos mano mintys atrodys priimtinos, juk tikras mūsų santykis su literatūra yra labai asmeniškas, kaip tikėjimas, bet aš galvoju tik taip ir ne kitaip, ir tos mintys mano galvoje atsirado tikrai ne šiandien ir ne vakar. Nemanau, kad jos pasikeis.


2014-10-30 18:53

Romane „Tikėjimo dugnas“ – tamsūs sapnų labirintai

1|2

Saulės mylimasis nuo pat pradžių atrodė labai keistas. Užvertė su sveiku protu prasilenkiančiais reikalavimais. Kodėl jis ją pasirinko? Gal todėl, kad Saulės gyvenime – ne mažiau tamsių paslapčių? Pateikiame „Lietuvos ryto“ žurnalistės Jurgitos Noreikienės romano „Tikėjimo dugnas“, kurį ką tik išleido leidykla „Baltos lankos“, trečiąją ištrauką, ir kviečiame Helovino proga paklaidžioti tamsiais sapnų labirintais.


2014-10-29 18:15

Koks iš tiesų buvo Romualdas Granauskas?

27|2

Praėjusių metų spalio 30-ąją man pavyko patekti į Romualdo Granausko namus. „Ateik. Aš gyvenu Gerosios Vilties gatvėje“, – telefonu ištarė jis. Tai buvo pirmasis ir paskutinis mūsų susitikimas. Praėjo beveik metai. Antradienio rytą atskriejo žinia, kad 75 metų rašytojas R.Granauskas mirė ligoninės palatoje.


2014-10-29 18:05

Poetas A.Valionis: „Pinigai kultūrai – ne parama, o investicija“

4

„Visoms sritims trūksta finansavimo, turbūt niekad kitaip nebuvo ir nebus. O paramos reikia tiems, kuriems jos iš tiesų reikia – tai, spėju, geriausiai galėtų žinoti Socialinės apsaugos ir darbo ministerija. Pirmas žingsnis, kurį turime žengti, – nustoti kalbėti apie kultūrą kaip apie sritį, kuriai reikia paramos, t. y. šelpimo. Pinigai, išleisti kultūrai, – ne parama, o investicija. Ilgalaikė, kurios grąža sunkiai išmatuojama, bet – investicija“, - teigia poetas Artūras Valionis, atsakydamas į kultūros savaitraščio „Literatūra ir menas“ anketos klausimus.


2014-10-29 14:19

Literatūrologė: „Vaikų literatūros laukia ne vieni geri metai“

Šiemet į Metų knygos vaikams penketuką pateko labai originalūs kūriniai, o ir rinktis tikrai buvo iš ko, sako knygų vaikams vertintoja Danguolė Šakavičiūtė. „Kilo mintis, kad būtų įmanu paskelbti ilgąjį - dešimties knygų - vaikams sąrašą. Nors išrinktos tik penkios knygos, kitos už penketuko liko vos per plauką. Be to, jokiu būdu negaliu pasakyti, kad už jo liko prastosios knygos“, – pabrėžia ji.


2014-10-27 17:22

H. Kunčius: „Mūsų literatūra infantiloka, vengia skaudžių temų“

3|13

Kaune trečius metus rengiami vakarai, kuriuose lankosi žmonės, jaučiantys protingesnio pokalbio ilgesį. Nedidelė susitikimų salė nuolat būna sausakimša. Šį sezoną pradėjo prieštaringų vertinimų dėl savo kūrybos sulaukiantis rašytojas Herkus Kunčius.


2014-10-26 16:33

J.Noreikienė romane klausia, ar gali tikėjimas pajudinti kalną

5|7

„Ar gali tikėjimas pajudinti kalną?“ – tokį sąsajų su Biblija turintį klausimą kelia žurnalistė ir filosofė Jurgita Noreikienė savo naujajame romane „Tikėjimo dugnas“, kurį ką tik išleido „Baltų lankų“ leidykla. Pirmuoju romanu „Naberijus“ apie demono ir merginos meilę atidavusi duoklę savo paauglystės aistrai – maginės fantazijos žanrui, dabar autorė neria į filosofinių apmąstymų erdvę, vėlgi įpindama jai patrauklių demoniškų motyvų ir sukurdama, kaip pati apibūdina, ligoninės siaubo romaną.


2014-10-24 13:11

Rašytojas G. Leineweberis V. Putino su A. Hitleriu nelygina

5

Vokietijoje gyvenantis rašytojas Gino Leineweberis teigia, kad vokiečiai daugiausia skaito kriminalinius romanus, o leidėjams rūpi tik tiražai, bet ne knygų turinys. Ilgai Hamburgo rašytojų sąjungai vadovavęs literatas lankėsi Vilniuje.


2014-10-23 16:02

Autoritarinė literatūros programa, arba Kaip nužudyti skaitytoją

11

„Pats problemiškiausias dalykas – iki šiol niekaip neapsisprendžiama, kokiais tikslais Lietuvos bendrojo lavinimo mokyklose dėstoma literatūra. Analizuodami pačias programas, aptiktume nemenką požiūrių amplitudę. Visada maniau ir manysiu, kad svarbiausias mokyklos uždavinys – suformuoti, išsaugoti, įtvirtinti pozityvų augančio žmogaus santykį su literatūra“, – savaitiniame žurnale „Literatūra ir menas“ svarsto literatūros tyrinėtojas Kęstutis Urba.


2014-10-22 16:49

Britų leidėjai mezgė kontaktus su mūsų knygų pasaulio atstovais

2

Spalio viduryje Tarptautinių kultūros programų centro kvietimu Lietuvoje svečiavosi kas antrą mėnesį leidžiamo literatūros žurnalo „The London Magazine“ redaktorius airis Stevenas OʼBrienas ir „Alma Books“ leidyklos Didžiojoje Britanijoje įkūrėjas italas Alessandro Gallenzi. Jie dalyvavo pokalbyje apie šiuolaikinę lietuvių literatūrą, susipažino su „Kitų knygų“, „Alma littera“, „Baltų lankų“ leidyklų atstovais, lietuvių rašytojais.


Populiariausi per 24 val.