Naujienos / lrytas.lt
Išplėstinė paieška >>
Gaukite lrytas.lt naujienas kiekvieną rytą
Komentarai (0)
Vardas
El. paštas
Komentaras (iki 3000 simbolių)
Literatūra
2014-10-20 18:04

Poetas, eseistas R. Rastauskas: „Istorijoje, deja, liks viskas“

11

Žurnalas „Literatūra ir menas" rubrikoje „LM anketa" pakalbino rašytoją Rolandą Rastauską. Štai kuo šiandien gyvena „literatūros lankų siaubūnas", anot vieno poeto.


2014-10-17 11:09

Metų knygos rinkimai: kritikų ir skaitytojų vertinimai skiriasi

4|2

Rengdami Metų knygos rinkimus, per dešimtmetį vis dėlto sukėlėme šiokias tokias bangas paprastai gal ir neskaitančioje visuomenėje, sako komisijos narys rašytojas Andrius Jakučiūnas. Jo manymu, komisija neklysta – kasmet išties atrenkamos geriausios metų knygos. Savo ruožtu literatūrologas, vaikų literatūros ekspertas Kęstutis Urba priduria – komisija nedramatizuoja, kad kritikų ir skaitytojų vertinimai dažnai skiriasi.


2014-10-16 18:09

Kęstutis Navakas. Gintaro Bleizgio atkūrimas iš jurgino žiedo

6

„Kadaise žinomas literatūros lankų siaubūnas Rolandas Rastauskas veik su ašarom akyse skundėsi niekada nematęs „gyvo Bleizgio". Aš irgi tuomet nebuvau matęs, pamačiau vėliau, perskaičiau dar vėliau. Gintaras Bleizgys darė keistą nelabai pikto chtoniškojo pasaulio gyventojo įspūdį, tad klausimas, ar jis iš tiesų esąs gyvas, ir toliau neapleido. Tuo labiau kad su kiekviena knyga jis vis toliau vertė abejoti, o pastaroji apskritai tarsi skatina jį imti ir atkurti iš per anksti nubyrėjusių žiedlapių“, - taip savo šmaikščią laudaciją, skirtą Jotvingių premijos laureatui G.Bleizgiui, pradeda poetas K.Navakas.


2014-10-15 20:50

J. Noreikienės „Tikėjimo dugnas“: kaip pasirinkti praeitį?

5|3

„Norėti ir tikėti reikia atsargiai“, - juokauja žurnalistė Jurgita Noreikienė, kalbėdama apie savo naująjį romaną „Tikėjimo dugnas“. Įtempto siužeto istorijos, apipintos siaubo ir mistikos elementais, herojė išdrįsta tikėti taip, jog savo tikėjimu įstengia keisti pačią tikrovę. Ji išmoksta pasirinkti ne tik savo ateitį, bet net ir praeitį. Tik ar išsipildantys troškimai yra raktas į laimę? O gal taip stipriai tikėti įmanoma, tik jei esi beprotis?


2014-10-15 20:49

Prestižinė Bookerio literatūros premija - australų rašytojui

Prestižinė Bookerio literatūros premija šiais metais skirta australų rašytojui Richardui Flanaganui. Jis apdovanotas už knygą „Siauras kelias giliai Šiaurėje“ („The Narrow Road to the Deep North“). Premijos, kuri skiriama už kūrinius anglų kalba, piniginė išraiška yra 50 000 svarų (63 000 eurų).


2014-10-15 14:00

T. Venclova sako, kad jau laikas Rusiją bandyti suprasti protu

126

Tomas Venclova įsitikinęs, kad mes turime mažiau bijoti ir būti atviresni pasauliui. „Didelis tas, kuris nelaiko savęs mažu“, – tai, pasak šio išeivijos poeto ir publicisto, galioja ir santykiams su Rusija. Lietuvoje šiuo metu viešintis 77 metų poetas vakar Vilniaus universitete skaitė paskaitą apie lituanistikai kylančius iššūkius šiandienos pasaulyje, rašo „Lietuvos rytas“.


2014-10-14 11:17

Rašytojas J. Boyne’as – apie atsargų rašymą vaikams ir vampyrus

2

Airių prozininkas, gausybės literatūrinių premijų laureatas (tarp kitų – ir britų premijos Carnegie Medal) Johnas Boyne’as rašo ir suaugusiesiems, ir vaikams. Neseniai lietuviškai išleistoje knygoje jaunimui „Baisus dalykas, nutikęs Barnabiui Broketui“ (iš anglų kalbos vertė Violeta Palčinskaitė, išleido „Tyto alba“) ne pirmą kartą paliečiama kitokių, nepanašių į aplinkinius žmonių tema.


2014-10-13 12:45

G. Nausėda: „Skaitydamas vien profesinę literatūrą tapsi idiotu“

7

Praeinu pro tuos knygų dešimtukus, nes dažniausiai ten nerandu knygų, kurias norėčiau nusipirkti. Nei viršeliai, nei dešimtukai manęs nedomina. Knyga gali būti visiškai kuklutė, nors šiaip mėgstu storas knygas, nes žinau, kad galėsiu skaityti ilgiau, ne valandą ar dvi. Be to, nebūčiau ekonomistas – dažniausiai stengiuosi pataupyti ir knygą įsigyti iš leidyklos.


2014-10-12 12:46

Literatūros žinovai: „P. Modiano tikrai vertas Nobelio premijos“

2|4

Jei išgirdę šių metų Nobelio literatūros premijos laureato pavardę atsidusote, kad apdovanojimas ir vėl skirtas Lietuvoje mažai žinomam rašytojui, turėtumėte kaltinti tik patys save. Į lietuvių kalbą išversti net keturi Patricko Modiano romanai, rašo „Lietuvos rytas“.


2014-10-10 13:14

A. Urbonaitė: „Žmonės visada daro du dalykus: myli ir serga“

10|2

Autorės drąsa atvirai kalbėti apie moterį, kuriai dėl ligos pašalintos genitalijos, bet operacinėje ji trokšta vienintelio dalyko – dar sykį patirti meilę, sukrėtė skaitytojus. Šių metų rudenį visi norintys galės ne tik susipažinti su leidyklos „Alma litera“ perleistu šokiruojančiu A.Urbonaitės romanu „Posūkyje – neišlėk“, bet ir susitikti su pačia knygos autore.


Populiariausi per 24 val.