Naujienos / lrytas.lt
Išplėstinė paieška >>
Gaukite lrytas.lt naujienas kiekvieną rytą
Komentarai (0)
Vardas
El. paštas
Komentaras (iki 3000 simbolių)
Literatūra
2014-09-17 12:40

Pernai daugiausia uždirbusių rašytojų dvyliktuke – nauji vardai

7|7

90 milijonų dolerių (240 mln. litų) per metus. Tiek, pasak „Forbes“, uždirbo Jamesas Pattersonas. Nors „Forbes“ skelbiamo turtingiausių pasaulio rašytojų sąrašo viršūnėje po metų pertraukos ir vėl karaliauja šis JAV rašytojas, į daugiausiai uždirbančių plunksnos meistrų gretas įsiveržė net trys naujokai. Tai – Veronica Roth, Gillian Flynn ir Johnas Greenas.


2014-09-16 13:53

Britė K. Atkinson: „Mes taip pat galėjome tapti fašistais“

2

Vieną 1910-ųjų naktį Anglijos kaime per pūgą gimė mergaitė. Bambos virkštelė buvo apsisukusi jai aplink kaklą ir ji užduso, nes daktaras įstrigo sniege ir nespėjo atvykti. Ta pati mergaitė, tik kitoje 1910-ųjų vasario 11-osios versijoje, gimė sveika ir gyva, nes šįkart daktaras atvyko laiku. Jis priėmė kūdikį ir liko nakvoti. Mergaitė gavo Ursulos vardą, bet tėtis ją meiliai vadino Meškute.


2014-09-15 11:34

Poetas Kęstutis Navakas: „Poezijos nesukalsi kaip taburetės“

16

Dažnai sakoma, kad, norint parašyti romaną, užtenka geležinio užpakalio, o poezijos reikia sulaukti – negalima jos kalti kaip taburečių, sako poetas Kęstutis Navakas. „Mano kelias visiškai ne toks, nors aš irgi esu nemenkai jų sukalęs. Bet jau atsibodo, tai aš vėl palauksiu“, – prisipažįsta Lietuvos nacionalinės kultūros ir meno premijos laureatas.


2014-09-14 17:32

Dvi knygos: dangaus kūnai ir žmonių sielos

3|3

„Skaityti „Debesų atlasą“ dabar yra lygis“, „Pirmąkart paimtas į rankas šis „Soliario“ leidimas (Lenkijoje pasirodė 1961 m., pirmasis leidimas lietuviškai – 1978 m.) privertė klyktelti iš pasitenkinimo“, - tokiais sakiniais „Literatūroje ir mene“ pradeda šių dviejų knygų pristatymą apžvalgininkė Emilija Visockaitė.


2014-09-13 14:47

Draugiška aplinka anglų kalbai lietuvių galvose ir burnose

34

Pastaraisiais metais ėmė ryškėti trintis tarp lietuvių kalbos puoselėtojų. Vieni teigia, kad lietuvių kalbą nuo svetimos įtakos reikia ginti, kiti sako, kad jokio pavojaus jai, kaip ir lietuvių žemei, nėra. Kaip lietuvių kalbos klestėjimo pavyzdys kartais pateikiama įspūdinga kasmet išleidžiamų kruopščiai suredaguotų knygų statistika... kokios nebuvo nuo Kristijono Donelaičio ir spaudos draudimo laikų.


2014-09-11 10:06

Enciklopedijos leidyba: kaip Č.Juršėnas žmogų iš mirusių prikėlė

1|20

Mokslų akademijoje trečiadienį surengtas iškilmingas „Visuotinės lietuvių enciklopedijos“ Mokslinės redakcinės tarybos posėdis, skirtas 25 tomų enciklopedijos leidybos pabaigai. Posėdyje taip pat supažindinta su 26-ojo Papildymų tomo išleidimu bei tolesniu enciklopedijos skaitmeninimu.


2014-09-09 13:21

Leidykla „Tyto alba“ skaitytojus vilioja ir proza, ir mokslu

1|11

Šį rudenį ir ateinančią žiemą leidykla „Tyto alba“ išleis šūsnį lietuvių autorių knygų – ne tik grožinių, bet ir mokslo populiarinimo. Tarp jų bus Valdo Adamkaus antroji dienoraščių knyga „Pareigos, kurios nesibaigia“, Agnės Žagrakalytės antroji prozos knyga „Klara“, Doloresos Kazragytės, Mikalojaus Vilučio, Jūratės Baranovos ir daugelio kitų autorių knygos. Lrytas.lt skaitytojams pristatome visas „Tyto alba“ rengiamas lietuvių autorių knygas.


2014-09-05 16:14

Vyras dėl moters pametė galvą. Tai – pasaka ar košmaras?

7|2

Naujame savo romane „Visada tavo“ (iš vokiečių k. vertė Regina Ivanauskienė, išleido „Tyto alba“) austrų rašytojas Danielis Glattaueris vaizduoja vyrą, savo meile taip prislegiantį moterį, kad šiai sutrinka psichika. D.Glattaueris – aštuonių romanų autorius. Dvi jo knygos „Leo ir Emi. Kai pučia šiaurys“ (2006) ir „Septintoji banga“ (2009), pasakojančios virtualios meilės istoriją, tapo visame pasaulyje skaitomais bestseleriais.


2014-09-04 11:02

Lietuvę rašyti erotinį romaną įkvėpė „50 pilkų atspalvių“

5|2

Intriguojamu Alicijos Gutje slapyvardžiu pasivadinusi lietuvių autorė skaitytojams pristato pirmąjį savo erotinį romaną „Mėlynas rūkas“, kurį, kaip pati teigia, skiria savo įkvėpėjui. Nors autorė neslepia, kad parašyti romaną ją įkvėpė garsioji E.L.James trilogija „Penkiasdešimt pilkų atspalvių“, ji taip pat pažymi, kad šioje knygoje pasakojama visai kitokia istorija, o intymios scenos pateikiamos daug švelniau bei romantiškiau. Debiutinį lietuvių autorės romaną išleido leidykla „Alma littera“.


2014-09-03 22:43

Ledinio vandens pylimą ant galvos keičia mėgstamų knygų sąrašai

4

Socialiniuose tinkluose viena po kitos plinta įvairios akcijos, kviečiančios ką nors daryti. Viena paskutiniųjų pavadinta „Knygų iššūkiu“. Feisbuko vartotojai skatina vienas kitą pasidalinti didžiausią įspūdį palikusių knygų (ar autorių) sąrašu.


Populiariausi per 24 val.