Gaukite lrytas.lt naujienas kiekvieną rytą
Komentarai
Vardas
El. paštas
Komentaras (iki 3000 simbolių)
Literatūra
2016-06-25 14:21

Ką skaityti? Ką skaityti per atostogas? Klausykitės ekspertų

Jei užsukę į knygyną pasimetate ir negalite išsirinkti atostogoms tinkamos knygos, jei draugų ir kolegų rekomendacijos neatitinka jūsų lūkesčių, jei atrodo, kad skaitydami populiarų detektyvą gaištate laiką, jums lieka dar viena galimybė – vadovautis literatūros žinovų patarimais. Aišku, kiek žinovų, tiek nuomonių ir patarimų, bet kai tie žinovai susirenka prie vieno stalo ir pabando išrinkti vertingiausias metų knygas, tų nuomonių ir patarimų įvairovė tampa ne tokia gąsdinanti.


2016-06-24 11:20

Nežinai, ką reiškia „meška langą užgulė“? Sužinosi iš knygos

Situaciniai posakiai labai įdomūs, vaizdingi ir gyvi, tačiau, jei nežinai, kokia proga jie sakomi, tai ir nesuprasi, LRT Klasikai sakė viena leidinio „Vilką minim, vilkas čia“ sudarytojų paremiologė Lilija Kudirkienė. „Vargu ar naujų posakių beatsiranda kalbant apie orus, todėl reikia tik džiaugtis, kad neužmirštami senieji. Tarkim, mama vaikui rodo rūką ir sako „kiškis pirtį kūrena“. Arba kai griežlė griežia, sako „vaikams krės, krės varškės“. Yra gražus posakis, kai temsta, – „meška langą užgulė“, – vardijo L.Kudirkienė.2016-06-22 13:11

Lrytas.lt biblioteka: D.H.Lawrence’as. „Ledi Čaterli meilužis“

1928 m. Florencijoje buvo išspausdintas dar mažai kam žinomo anglų rašytojo D.H.Lawrence’o romanas „Ledi Čaterli meilužis“ – šio kūrinio laukė ypatingas likimas. Kilo skandalas. Knyga pulsavo seksualumu. Pirmiausia dėl šios priežasties Didžiojoje Britanijoje ji buvo uždrausta nuo 1928-ųjų iki pat 1960 metų.


2016-06-20 22:43

Viešai pristatyta pjesė atvėrė opiausias visuomenės žaizdas

2

Maironio literatūros muziejuje vyko Dovilės Zelčiūtės pjesės „Suoliukas, arba Aš mylėjau tave tau nežinant“ skaitymai. Pirmą kartą visuomenei pristatytame kūrinyje buvo kalbama ne tik apie vyro bei moters tarpusavio santykį ir asmeninę dviejų žmonių dramą, bet ir skaudžią socialinę realybę.


2016-06-20 16:56

Septintojo dešimtmečio katakombos. Pokalbis su Tomu Venclova

13

Imti interviu iš pažįstamų, ypač jei jie pažįstami iš vaikystės, – sunku. Galima, aišku, apsimesti, kad matome vienas kitą pirmąkart, bet TOMAS VENCLOVA apsimesti nesutiko ir paklaustas, apie ką norėtų papasakoti, atsakė norįs kalbėti apie mano mamą Nataliją Trauberg, kuri Lietuvoje mažai kam žinoma.


2016-06-13 18:23

Mirė vertėjas ir redaktorius Feliksas Vaitiekūnas

2

Šeštadienį, birželio 11 dieną, Vilniuje, eidamas 90-uosius metus, mirė žymus vertėjas ir redaktorius, Lietuvos rašytojų sąjungos narys Feliksas Vaitiekūnas, pranešė Rašytojų sąjunga.


2016-06-06 13:30

Milijoninį palikimą gavęs filosofas kasinėja didžiąją literatūrą

3

46 metų A.de Bottonas – Anglijoje gyvenantis šveicarų filosofas, televizijos laidų vedėjas. Jis išgarsėjo didelį pripažinimą pelniusiomis esė ir romanais, kuriuose meno, filosofijos ir literatūros klausimai patraukliai derinami su kasdienės filosofijos patarimais. Kaip prisipažino pats rašytojas, vienas svarbiausių jo tikslų – priartinti filosofiją ir meną prie kasdienio gyvenimo.


2016-06-05 10:27

Amerikiečių vasaros skaitiniams – Vilniuje vykstantis veiksmas

Naujas Jungtinių Valstijų rašytojos romanas šią vasarą gali padėti daugeliui amerikiečių sužinoti apie Vilnių. Rufi Thorpe romaną apie tėvo ir paauglės dukros santykius viena didžiausių pasaulyje naujienų agentūra „Associated Press“ įtraukė į vasaros skaitiniams rekomenduojamų septynių knygų sąrašą.


2016-06-04 18:22

Kėdainiuose vėl atgijo garsiojo kraštiečio Cz. Miloszo dvasia

3

Nepaisant to, kad kūrėjas yra žinomas visame pasaulyje, buvo pagerbtas Kėdainių krašto (1990) ir Vilniaus miesto (2001) garbės piliečio vardais, Lietuvos Respublikos apdovanojimais, jo veikla bei atminimas Lietuvoje dar nėra deramai įamžinti, o kūryba ir idėjos nėra pakankamai žinomos šalies visuomenei. Dėl to vietos muziejus pradėjo rengti rašytojo ir poeto vardo kultūros festivalį.


Populiariausi per 24 val.