Naujienos / lrytas.lt
Išplėstinė paieška >>
Gaukite lrytas.lt naujienas kiekvieną rytą
Komentarai (0)
Vardas
El. paštas
Komentaras (iki 3000 simbolių)
Literatūra
2014-11-27 12:21

S. Parulskis: „Kaip aš jaučiuosi po Pirmojo pasaulinio karo?“

9

„Retai susitinku su kolegomis, o jeigu susitinku, kažkaip jaučiuosi. Knygą žmogus rašo metus, dvejus, kartais dešimt, o skaitytojas ją perskaito per dvi tris dienas. Štai ir atsakymas apie konkurenciją – skaitytojų visiems užteks, kad tik būtų jų dėmesio vertų kūrinių“, – savaitiniame žurnale „Literatūra ir menas“ svarsto rašytojas Sigitas Parulskis.


2014-11-27 09:21

Britų leidėjas iš lietuvių laukia naujoviškų ir egzotiškų knygų

3

„Šiandiena leidėjams – labai įdomus metas, kupinas didelių pokyčių, taip pat – ir didelių galimybių. Nemanau, kad tradicinė knyga nebegyva arba rizikuoja išnykti: tačiau tie leidėjai, kurie nepriims pokyčių, yra pasmerkti žlugti šiame skaitmeniniame leidybos amžiuje. Kai kurie leidėjai, žinoma, nustos egzistavę, tačiau kiti – mažesni, apsukresni – išliks. Nemanau, kad tai – eros pabaiga. Tačiau tai tikrai yra didžių permainų metas“, – svarstė Vilniuje viešėjęs italų kilmės britų rašytojas, vertėjas,leidėjas, leidyklos „Alma Books“ įkūrėjas Alessandro Gallenzi.


2014-11-27 08:56

Rastas W. Shakespeare'o „Pirmojo folianto“ egzempliorius

1|3

Prancūzijos miestelio bibliotekoje rasta itin reta ir vertinga Williamo Shakespeare'o knyga „Pirmasis foliantas“ („First Folio“), pranešė BBC. Svarbiausia anglų literatūros knyga laikomas W.Shakespeare'o rinkinys 200 metų pragulėjo Sent Omero miestelyje, netoli Kalė miesto Šiaurės Prancūzijoje.


2014-11-26 19:40

Į mistišką istoriją įtraukia ir amžinosios meilės chimeros

3

„Jau seniai supratau – bet kokie mano bandymai planuoti siužeto posūkius baigiasi tuo, kad istorija netenka gyvumo. Kad ir kaip bandyčiau stumdyti personažus, jie atsisako bendradarbiauti. Jie tiesiog negali to pakęsti“, – apie stulbinančios sėkmės sulaukusį savo romaną „Chimera“ kalbėjo kanadiečių rašytojas Andrew Davidsonas.


2014-11-26 13:38

Š. Navickis mano, kad pasakų miestas Kaunas serga astma

22|2

„Mano galva, pasaulio politiką lemiančių jėgų sandūroje ne tik Kauno ar Lietuvos, bet visos Rytų Europos, o ypač tarpinę zoną su Rusija sudarančių satelitinių valstybių misija ir yra būti buferine zona. Kitos misijos nenumatyta. Žinau, skamba šiurpiai, bet tokia jau tikrovė“, - įsitikinęs rašytojas Šarūnas Navickis.


2014-11-26 12:32

Rastame laiške šiltai bendrauja vėliau susirieję rašytojai

1

Rėmelyje virš autografų kolekcininko židinio buvo rastas nuo 8-ojo dešimtmečio ten išbuvęs prancūzų rašytojo Albert'o Camus kolegai Jeanui-Pauliui Sartre'ui rašytas laiškas, apie kurį iki šiol nebuvo žinoma. Nobelio premijos laureato, klasikinio egzistencialistinio romano „Svetimas“ („L'Étranger“) autoriaus A.Camus laiškas yra be datos, bet manoma, kad jis buvo parašytas 1951 metų kovą ar balandį.


2014-11-24 18:18

Istorinių kaltinimų ir apsivalymų ritualams – prakeiktoji poetė

66

„Mūsų visuomenėje vis dar nesibaigia kaltinimai praėjusio amžiaus poetams ir rašytojams, kurių likimai itin susipynė su Lietuvos istorijos lūžiais. Galėtume sudaryti nemažą kaltųjų poetų sąrašą, pradedant nuo Juliaus Janonio, dėl kurio paminklo Biržuose šiemet ir vėl atgijo ginčai, iki pat didžiojo trejeto, atvedusio per sovietinę okupaciją į nepriklausomą Lietuvą – Justino Marcinkevičiaus, Sigito Gedos ir Tomo Venclovos. (...) Iš visų paminėtų kuo nors kaltinamų rašytojų Salomėja Nėris bene geriausiai atitinka klasikinę pasmerktojo poeto sampratą“, - teigia literatūrologas Mindaugas Kvietkauskas.


2014-11-23 17:25

Perskaitytas knygas – į nereikalingų knygų biblioteką?

Daug žmonių mano, kad knygas paversti makulatūra barbariška, todėl pritaria idėjai kurti nereikalingų knygų biblioteką. Jos filialai galėtų būti miesto autobusų ir traukinių stotys, kavinės bei visi įmanomi laukiamieji, kur mes stumiame laiką. „Galima daug prigalvoti. Tiesiog bibliotekos kaupti daugybės knygų negali, nes neturi saugyklų“, - sakė Vilniaus miesto savivaldybės Centrinės bibliotekos direktoriaus pavaduotoja Simona Žilienė.


2014-11-23 00:13

„Memelio garlaivio“ bičiulio knygoje - miesto praeities šviesa

1|12

Klaipėdos apskrities Ievos Simonaitytės viešojoje bibliotekoje pristatyta Bruno le Coutre knyga „Mano miestas Klaipėda. 1930-1939 metai“ maloniai nustebino skaitytojus, nieko nežinojusius apie autorių, aprašiusį ne tik senąsias uostamiesčio gatves, bet ir žmones, kurie čia kažkada gyveno.


2014-11-21 16:51

F.Hollande'o buvusios draugės memuarai pasirodys ir lietuviškai

Bestseleriu tapusi buvusios Prancūzijos pirmosios ponios knyga apie jos audringus santykius su Francois Hollande'u „Ačiū už šią akimirką“ (pranc. „Merci pour ce moment“) kitą savaitę bus išleista anglų kalba. Valerie Trierweiler atstovaujanti literatūros agentūra „Anna Jarota“ pranešė, kad knyga išversta arba yra verčiama į 11 kalbų, tarp kurių minima ir lietuvių, taip pat italų, ispanų, albanų, bulgarų, kinų, lenkų, portugalų, rumunų, rusų ir vietnamiečių kalbos.


Populiariausi per 24 val.