Naujienos / lrytas.lt
Išplėstinė paieška >>
Gaukite lrytas.lt naujienas kiekvieną rytą
Komentarai (0)
Vardas
El. paštas
Komentaras (iki 3000 simbolių)
Aktualijos
2014-08-01 22:25

Kaune skambėjo Pirmojo pasaulinio karo mūšių aidai

3|13

Penktadienį Kauno tvirtovės VII forto muziejuje buvo surengtas Pirmojo pasaulinio karo pradžios šimtmečiui skirtas renginys. Drauge su IX forto muziejumi organizuojamu renginiu metu dalyviai vienam vakarui grįžo į 1914 metų vasarą, kai politiškai susiskaldžiusioje Europoje vis labiau stiprėjo daugybę valstybių įtrauksiančio karo grėsmė.


2014-08-01 22:15

Neries krantinių danga – spąstai bėgikams ir įkvėpimas menui

4|7

Lietuvoje plintantis bėgiojimo virusas gerokai užkrėtė ir sostinę. Vienas populiariausių bėgikų maršrutų – Neries krantinės. Tačiau nuo Valakampių iki Žvėryno besidriekiantis poros metrų pločio šaligatvis - apgailėtinos būklės. Ištrupėjęs trisdešimties metų senumo betonas, vietose į dangų besistiebianti armatūra vilniečių batų netausoja, o ir miesto veido nepuošia.


2014-08-01 21:28

Klaipėdos piliavietėje nusilenkta iškiliems klaipėdiečiams

14

Klaipėdai švenčiant savo gimtadienį, senojoje piliavietėje pagerbti du iškilūs miesto gyventojai: krepšinio sporto sąjūdžio žadintojui Kazimierui Budriui įteiktos miesto Garbės piliečio regalijos, o teatrologui, pedagogui ir režisieriui Petrui Bielskiui – Kultūros magistro žiedas.


2014-08-01 20:50

Prie katedros sulėkusios moterys ragino būti nuolankiomis

99|21

Priešais Vilniaus Arkikatedros duris – šventvagystė? Patogiai įsitaisę vyrai penktadienio vakarą su gudriu šypsniu stebėjo po Katedros aikštę išsibarsčiusiais moteris. Specialiai išsipuošusios suknelėmis, jos į aikštę sutartinai sulėkė kitoms moterims dalinti gėlių. Socialiniame tinkle pasklidusioje žinutėje organizatorės skelbė: „Padovanokime gėles nepažįstamoms moterims. Toms, kurios atrodo pavargusios ar liūdnos. Toms, kurias norime nudžiuginti ar padrąsinti“. Kaip teigė viena sąspiečio dalyvių Daiva, toks renginys vienu metu vyksta net dvidešimt dviejose pasaulio šalyse savimi papuošti pasaulio.


2014-08-01 18:31

Praktiškieji „Viasat“ savininkai iš Švedijos – V. Putino glėbyje

43|3

Už ryšius su opozicija iš darbo vejami laidų vedėjai, nutraukta paskutinio laisvo Rusijos televizijos kanalo „Dožd“ (TV Rain) transliacija kabeliniu tinklu „Raduga“. Tai - tik labiausiai matomi pavyzdžiai, iliustruojantys išskirtinį Švedijos koncerno MTG (Modern Times Group) verslą Rusijoje. Lietuvoje MTG turi televizijos kanalą TV3, TV6, TV8, POWER HIT RADIO ir valdo tarptautinį VIASAT tinklą, nepaklususį Lietuvos ir Latvijos valdžios institucijų sprendimui laikinai nutraukti rusiškų propagandinių kanalų transliavimą.


2014-08-01 17:00

Siūlo išbraukti asmens duomenis iš asmens kodo

28

Suteikiant asmens kodą, turėtų būti automatiškai sugeneruojama atsitiktinė 11 skaitmenų seka, o ne lytį ir gimimo datą žymintys skaičiai, siūlo Teisingumo ministerija. Tai numatyta Teisingumo ministerijos parengtose Gyventojų registro įstatymo pataisose.


2014-08-01 16:56

Lenkijos naikintuvai iš Zoknių pakilo palydėti Rusijos lėktuvų

55

Iš Lietuvos karinių oro pajėgų Aviacijos bazės Šiauliuose penktadienį buvo pakelti Lenkijos naikintuvai Mig-29 palydėti virš Baltijos jūros skridusius Rusijos lėktuvus netoli Estijos, patvirtino Lietuvos pareigūnai. „Buvo pakelti Lenkijos naikintuvai palydėti virš Estijos Baltijos jūros neutralių vandenų skridusius Rusijos naikintuvus“, - BNS sakė Krašto apsaugos ministerijos atstovė Asta Galdikaitė.


2014-08-01 16:36

Prie Rusijos ambasados Vilniuje – „obuolių protesto akcija“

487|19|

Solidarizuodamiesi su lenkais lietuviai penktadienį surengė „obuolių protesto akciją“ prie Rusijos ambasados Vilniuje, taip reaguodami į Maskvos įvestus apribojimus lenkiškiems vaisiams. Nešini lenkiškų obuolių maišeliais, prie Rusijos atstovybės atėjo keliolika žmonių, apie akciją iš anksto pranešusių socialiniuose tinkluose.


2014-08-01 16:21

Mirtinas Ebolos virusas – Europoje. Ar yra pavojus Lietuvai?

 

Gyvybes Afrikoje šienaujantis Ebolos virusas kelia nerimą ir Lietuvoje. Tačiau medikai ramina – mirtinas virusas neplinta oro lašeliniu būdu, o užsikrėsti juo reikia artimo kontakto. Tačiau nuo Ebolos nėra nei vaistų, nei skiepų, o mirtingumas siekia net 90 proc. Pasaulio sveikatos organizacija Ebolos protrūkį vertina labai rimtai ir baiminasi, kad virusas gali išplisti Europoje.


2014-08-01 14:50

Prie Rusijos ambasados Vilniuje - „obuolių protesto akcija“

26|19

olidarizuodamiesi su lenkais lietuviai penktadienį surengė „obuolių protesto akciją“ prie Rusijos ambasados Vilniuje, taip reaguodami į Maskvos įvestus apribojimus lenkiškiems vaisiams.